Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='niceravik']A miał inne wyjście :razz:?[/quote]

Wiesz co jak mnie coś boli np. ząb to raczej nie mam ochoty latać bawić się tańcować tylko siedzę jak przybita bo każdy ruch sprawia mi ból. Więc chyba jednak mojego psa to nie bolało tak bardzo jak wam się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='maxxel']Owszem zmiana przyzwyczajen jest cecha ludzka,kiedys sikalem w majtki..
Gdybym byl przekonany o cierpieniu psa podczas kopiowania ogona napewno mialo by to duzy wplyw na moja decyzje..[/quote]
[B][COLOR=green]Posługując sie wiarą, w miejsce wiedzy -daleko nie zajedziesz.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]W majtki sikałeś jako niemowlak bo pęcherz nie do końca miałeś rozwiniety.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]To tak jak z mielinizacją.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]Wierzyc możesz w co chcesz, albo kierować się sumieniem :p. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Ale wiedzy wiarą nie opłaci się zastępować.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Wierzysz mi :multi:?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[[B][COLOR=green][QUOTE]
[B][COLOR=green]Wierzyc możesz w co chcesz, albo kierować się sumieniem :p. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Ale wiedzy wiarą nie opłaci się zastępować.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Wierzysz mi :multi:?[/COLOR][/B][/quote]
[/QUOTE]

..a jestes Swietym Mikolajem??[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][B][COLOR=green]Bo to było na poziomie marnego żartu, a nie dowodu.[/COLOR][/B]
[COLOR=green][B][SIZE=4]Ankietowe badania wetów... i hodowców[/SIZE][/B] [/COLOR][B][SIZE=4][COLOR=green]bez podania warunków brzegowych[/COLOR] [/SIZE][/B]:lol:.
[B][COLOR=green]/O hodowcach zapomnialeś/[/COLOR][/B][/quote]

Dla mnie nie ma to znaczenia,czy ankieta byla z warynkami brzegowymi czy zagadnieniami brzegowymi.
Jest wyznacznikiem opartym na doswiadczeniach wymienionych i rowniez hodowcow!![/quote]
Potrenuj cytowanie :razz:.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Basia.sk8, bardzo nie lubie, gdy w dyskusji na jakikolwiek temat ktos zwraca sie per "wy".
Oczywiscie, to takie moje dziwactwo tylko, kazdy moze miec dziwactwa, informuje o tym, nie oczekujac zadnych zmian w formach przyjętych tu na forum.

Natomiast mam nadzieje, ze dokladna lektura artykulu zacytowanego przez Berek moze przekonać, ze lepiej nie dowierzac wlasnym obserwacjom i poznac opinie na temat dalszych efektow operacyjnego skrocenia ogona.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'].

Naturalny ale kastrat np.
Nawet w kontekscie zadawanego bolu?!
Porownanie wydaje sie identyczne co przy zalozeniach odnosnie sterylizacji psow..Jezel dotyka czlowieka stajemy sie nagle bardziej ostrozni

Oooo miło znów z Tobą pogadać :razz: Luuubie takie inteligentne rozmowy.
Z naturalnym kastratem daj spokój. BYłO. Porównywanie sterylizacji i kopiowania nie ma sensu. Kopiujesz dla wyglądu i tyle...:shake:
Tak staję się ostrożna gdy mówię o ludziach. Mimo całej mojej miłości do psów nie sądzę, zeby teraz czytały co piszę. Nie mogę wiec je tym urazić.
Urażone natomiast mogłby poczuć sie osoby chorujące na raka. Trywializowanie ich tragedii jest nie na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Zofia artykuł ten już kiedyś czytałam.
Mój pies ogona kopiowanego nie ma więc nie będę się na ten temat wypowiadać ( taką mam zasadę ) procedura obcięcia ogona a uszu jest troszkę inna choćby dlatego że podczas kopiowania uszy pies jest pod pełną narkozą więc w chwili cięcia nie ma prawa odczuwać żadnego bólu a po zabiegu często są podawane leki przeciwbólowe ( chociaż my nic nie dostaliśmy)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Zofia artykuł ten już kiedyś czytałam.
Mój pies ogona kopiowanego nie ma więc nie będę się na ten temat wypowiadać ( taką mam zasadę ) procedura obcięcia ogona a uszu jest troszkę inna choćby dlatego że podczas kopiowania uszy pies jest pod pełną narkozą więc w chwili cięcia nie ma prawa odczuwać żadnego bólu a po zabiegu często są podawane leki przeciwbólowe ( chociaż my nic nie dostaliśmy)[/quote]
Taaaak. Mam pytanie; po co środki przeciwbólowe skoro to podobno nic a nic nie boli? Pewno profilaktycznie...;)

Link to comment
Share on other sites

Karmi a powiedz mi gdzie ja napisałam że to nic nie boli. Pewnie że jakiś ból to powoduje ale na pewno nie taki jak wy sobie wyobrażacie.
Ja miałam jako dziecko wypadek że wpadłam na żywopłot i wyrwałam sobie kawał mięsa z ręki mięska już mi nie przyszyli bo zostało na żywopłocie ranę zszyli i poza znieczuleniem podczas zabiegu też nic nie dostawałam przeciwbólowego i nie przypominam sobie żeby mnie ręka bolała jakoś tak bardzo bym musiała środki przeciwbólowe brać.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak już pisałam natura z klapniętym uchem ma niewiele wspólnego w naturze takie ucho nie istnieje i pewnie nie jest to przypadkowe. To ludzie wymyślili rasy o takim wyglądzie.[/quote]

[B]Basia.sk8[/B] Trochę musiałaś się cofnąć w czasie . Może za daleko?:cool3:
Pies z klapniętym uchem nie występuje w naturze? :crazyeye:
To zadam ci podchwytliwe pytanie. A kiedy Twoim zdaniem ten pies się pojawił a raczej kiedy-jak twierdzisz- został przez człowieka stworzony?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Sory ale nie czytałam od początku. I co była jakaś tragedia po kopiowaniu czy teraz twoje bez ogoniaste psy są nieszczęśliwe ??

[/quote]

Nie, wręcz odwrotnie. Nie jestem zwolenniczką całkowitego zakazu kopiowania :) Dla dobra psów (łyżwy) mamy ogonki kopiowane.

Link to comment
Share on other sites

Karmi mi nie chodziło o psy ale ogólnie. Znajdź mi jakiś gatunek zwierząt u których występuje klapnięte ucho ( bo mi żadne nie przychodzi do głowy).
To człowiek stworzył odmiany zwierząt w tym psy które posiadają klapnięte uszy. A kiedy został stworzony hmmm nie mam pojęcia pewnie podczas krzyżowania podczas tworzenia ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']
To człowiek stworzył odmiany zwierząt w tym psy które posiadają klapnięte uszy.[/quote]

W wielu przypadkach tak było - niezwykle celna uwaga!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Nie, wręcz odwrotnie. Nie jestem zwolenniczką całkowitego zakazu kopiowania :) [B][SIZE=4]Dla dobra psów (łyżwy) mamy ogonki kopiowane[/SIZE][/B].[/quote]
[B]Kolejne dziwolągi wymyślasz![/B]

[FONT=Verdana][COLOR=green][B]A.Mania.: [/B][/COLOR][I][COLOR=green][B]Prawdę mówiąc, [SIZE=4]nie chodzi o zranienia. Ktoś wpadł na to, że wyżeł bez ogona wygląda ładniej.[/SIZE] I do dziś jest to wyjątek w Niemczech. Tak, wyżłom można tam obcinać ogony! Lobby myśliwych było na tyle silne, że sobie to wywalczyło.[/B] A dogom nie obcina się ogonów też tylko z tego powodu, że dog z ogonem lepiej wygląda. Taka jest prawda. [/COLOR][/I][/FONT]

[I][FONT=Verdana][COLOR=green]Przyjaciel Pies nr 2/2001[/COLOR][/FONT][/I]
[FONT=Verdana][COLOR=green][B][SIZE=2][COLOR=red]"NIE CHCIAŁBYM MIEĆ DOBERMANA Z DŁUGIM OGONEM" [/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/FONT][COLOR=green]
[FONT=Verdana][COLOR=red]Mówi ANDRZEJ MANIA, przewodniczący Związku Kynologicznego[/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Karmi mi nie chodziło o psy ale ogólnie. Znajdź mi jakiś gatunek zwierząt u których występuje klapnięte ucho ( bo mi żadne nie przychodzi do głowy).
To człowiek stworzył odmiany zwierząt w tym psy które posiadają klapnięte uszy. A kiedy został stworzony hmmm nie mam pojęcia pewnie podczas krzyżowania podczas tworzenia ras.[/quote]
Wnioski proszę:
1......
2......
3......
4......
5......
n-2...
n-1...
n......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Słowa, słowa, słowa. Uzasadnij! :)[/quote]
[B][COLOR=green]Co uzasadnij? [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Uzasadnienie podałam w tymże poście.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]To wypowiedź samego Pana Prezesa.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Chcesz polemizować z najdłużej żyjącym kynologiem w Polsce :p?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']
a tu od razu jakies pistolety- troche luzu... ;)
[/quote]

Jestem za, a nawet przeciw. ;) Pewnie, też czuję zbędne napięcie, a przecież chodzi o dyskusję. Tylko i wyłącznie. Jak to się zwykło powiadać: nie gramy o złote kalesony. Dyskutujemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...