Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[FONT=Verdana]
[FONT=Verdana][QUOTE]
[FONT=Verdana]Tak, może kiedy widzisz zwierzę maltretowane przez „artystę” w Pueto Rico..... ?[/FONT]
[/QUOTE]

..gdyby nie naglosnienie pewnie nikt by nie slyszal o powolnie zdychajacym psie,lub psach sluzacych za przynete dla rekinow..
Moze to jest wyjscie,ale proponuje zaczac od prawdziwych problemow..[/FONT]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Azawakh']Ja miałem styczność z psem przed kopiowaniem i po kopiowaniu kiedy posiadałem nierodowodowego dobermana. Pamiętam kiedy przyjechał do domu po tym zabiegu był wystraszony i siedział schowany gdzieś za tapczanem. Uszy co prawda stały mu potem jak należy ale i tak złapał jakąś infekcję, którą musiałem leczyć.[/quote]

Może kiepski gabinet źle wykonany zabieg. A co do tego że był wystraszony może stres z powodu tego że tyle obcych ludzi się koło niego kręciło i pewnie wystraszony by był obojętnie po jakim zabiegu.
Mój pies wystraszony nie był bo jak ją odbieraliśmy to dopiero się wybudzała, spokojnie przespała całą noc a rano obudziła mnie brykaniem. Infekcji żadnej nie było wszystko ładnie się zagoiło i za tydzień nie było już śladu.
U nas na osiedlu wiele osób kopiowało u tego doktora psom uszy i nie słyszałam by któryś miał komplikacje.


[quote name='Mrzewinska']Gdyby schrony mialy srodki na sterylizacje wszystkich psow, gdyby gminy w ramach zapobiegania problemu bezdomnosci zorganizowaly na swoim terenie bezplatne sterylki, tak jak sa w niektorych osrodkach bezplatne sterylki bezpanskich kotow - niechcianych psow rodziloby sie mniej.
Ale to poza tematem.

A o skutach ciecia ogona byla zdaje sie jakas dosc obszerna opinia wetow w tym watku? Nie dosc przekonujaca?
[/quote]

Ci co nie będą chcieli rozmnażać to nie będą rozmnażać i im sterylizacja nie potrzebna ( ja jak Matra ma cieczkę to jej nie spuszczam i pilnuje jak oka w głowie) a ci co chcą to psa nie wysterylizują. Ludzi trzeba uświadamiać obalać pewne mity i wtedy sterylizacja nie będzie potrzebna.

A co do opinii weterynarzy to jest ich tak samo wiele za jak i przeciw tak samo jest z hodowcami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8'][B]Ja swój horyzont już dawno wybrałam[/B] i nie zamierzam go zmieniać w wielu podobnych dyskusjach uczestniczyłam i zdania nie zmieniłam.
[B][SIZE=3]Uwierz mi dla ciebie wygląd psa też się liczy tylko nie chcesz się do tego przyznać[/SIZE].[/B] [/quote]
[B][COLOR=green]Własnie widzę jaki HORYZONT wybrałaś :eviltong:.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]No coś ty? [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Ja posługuję się wiedzą a nie wiarą :evil_lol:.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Nie uwierzę, mowy nie ma :eviltong: ![/COLOR][/B]
:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Ja chyba faktycznie niezrozumiale piszę. Na pewno niezrozumiale piszę.[/quote]
A nie wierzyłaś :p.

Typowy błąd komunikacyjny, błąd przekazu na drodze nadawca - komunikat - odbiorca :razz:.
Winowaty zawsze nadawca bo to on ma swobodną możliwość kształtowania komunikatu i dostosowania go do odbiorcy i lokalnych warunków przekazu.
I'm sorry :lol:.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co to ja proponuje zakazania tatuowania psów bo to też nic przyjemnego tym bardziej że pachwina jest dość delikatnym miejscem.
No co to nie jest okrucieństwo ??
Naprawde prosze was nie przesadzajcie.
Jeśli bym na prawde widziała że pies mi cierpiał ( i pewnie wiele wiele innych osób) to bym w życiu nie mówiła że kopiowanie to nic wielkiego. I bym pewnie stała po waszej stronie.
Tak więc jeszcze raz
niceravik, ursa81, Mrzewinska MIELIŚCIE STYCZNOŚĆ Z PSEM PRZED I PO KOPIOWANIU ?????????????????? czy tylko naczytaliście i nasłuchaliście się jakiś nadwrażliwców którzy jedzą tylko roślinki ????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Czemu nikt się nie sprzeciwia hodowaniu niektórych ras które prawie całe życie spędzają w klinikach np.shar-pei no bo tu fałdka nachodzi na oczy ( operacja) tu znowu problemy z skórą itp. No ale przecież wygląd nie jest ważny liczy się charakter :)[/quote]
Ja nie znam odpowiedzi na wszystkie twoje pytania.
Ale to dobra okazja.
Zajmij się tym, będziesz pierwsza :multi:.
Zamiast gadać, ZRÓB TO!

Link to comment
Share on other sites

[[QUOTE]quote=Basia.sk8;9149299]wiecie co to ja proponuje zakazania tatuowania psów bo to też nic przyjemnego tym bardziej że pachwina jest dość delikatnym miejscem. [/QUOTE]

..Wiec mam bardzo dzielnego psa,przezyl jedno i drugie i jeszcze merda tym swoim kikutem na moj widok..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Pewnie to wywoła burze ale tak moim zdaniem to powinna być sprawa indywidualna każdego właściciela jak chce to niech kopiuje ( oczywiście u specjalisty i pod narkozą bądź przy znieczuleniu) a jak ktoś nie chce to niech nie kopiuje [B][SIZE=3]każdy ma swoje sumienie !!! [/SIZE][/B]
...
Ja nie jestem bez serca zawsze staram się pomagać zwierzętom jak i ludziom, i dlatego tak drażni mnie jak ktoś mi wmawia barbarzyństwo chodź [B][SIZE=3]tak na prawdę mnie nie znacie[/SIZE][/B].[/quote]
[B][SIZE=3][COLOR=green]Sumienie ma każdy a więc zlikwidujmy prawo, państwo, struktury, organizacje itd.[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=green]Dobre, dobre :p.[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=green]...[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=green]...ważne, że ty znasz mnie :multi:[/COLOR][/SIZE][/B]!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][SIZE=3][COLOR=green]Sumienie ma każdy a więc zlikwidujmy prawo, państwo, struktury, organizacje itd.[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=green]Dobre, dobre :p.[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=green]...[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=green]...ważne, że ty znasz mnie :multi:[/COLOR][/SIZE][/B]![/quote]

zlikwidujmy dziwne przepisy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']I niestety okazuje się, ze przycinanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem [B]wg tego co napisane jest w tym piśmie[/B] czy nam się to podoba czy nie. Smutne ale prawdziwe... Związek na swoją korzyść wszystko potrafi wykorzystać, każdą lukę prawną... Ktoś to powinien wreszcie ukrócić i mam nadzieję, że się to ukróci i Zkwp będzie wreszcie musiał się podporządkować normom prawnym anie wykorzystywać luk dla swoich korzyści jak robi to dotychczas.[/quote]
Co do zasady i całości będę polemizowała :mad:.

Chyba, że wyłacznie [B]wg tego co napisane jest w tym piśmie.[/B]
A to tak :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']bardzo chcialem wbiec pierwszy na ta 500 strone:multi::multi::multi:
I o czym my tu caly czas piszemy:lol:?[/quote]

:loveu: wykwintne :klacz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']
Tak więc jeszcze raz
niceravik, ursa81, Mrzewinska MIELIŚCIE STYCZNOŚĆ Z PSEM PRZED I PO KOPIOWANIU ?????????????????? czy tylko naczytaliście i nasłuchaliście się jakiś nadwrażliwców którzy jedzą tylko roślinki ????[/quote]

To jak odpowiecie na moje pytanie ??

[quote name='niceravik'][B][SIZE=3][COLOR=green]Sumienie ma każdy a więc zlikwidujmy prawo, państwo, struktury, organizacje itd.[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=green]Dobre, dobre :p.[/COLOR][/SIZE][/B]
[/quote]

Nie wyjmuj kawałka zdania rozmawiamy o kopiowaniu i do tego się to sumienie odnosi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8'][quote name='Apbt_sól']hm.. a myslalam ze psa kupuje sie dla temperamentu - charakteru - checi wspoltowarzysznia tudzież miłosci.
a nie dlatego ze budzi respekt ...
No niewiem - chyba inaczej spogladam na takie rzczy - moje nie kopiowane psy to już wogle ciapki na maxa :razz:
/quote]

Jasne że charakter i temperament są ważne ale nie powiedz mi że wygląd jest ci obojętny. Jeśli liczy się twoim zdaniem tylko charakter to po cholerę tyle odmian barwnych po co wystawy przecież to tylko pokazy urody psa, zamiast wystaw zróbmy próby pracy. Wiele osób jak szuka psa jakiejś rasy to chcą określony kolor po co czy nie liczy się tylko to by miał charakter.
No cóż nie wydaje mi się. Dla mnie oprócz charakteru liczy się wygląd chce mieć psa który będzie mi się podobał.

Już tyle podobnych rozmów było że już dawno powinnam być zjedzona :lol:

Ja swój horyzont już dawno wybrałam i nie zamierzam go zmieniać w wielu podobnych dyskusjach uczestniczyłam i zdania nie zmieniłam.
Uwierz mi dla ciebie wygląd psa też się liczy tylko nie chcesz się do tego przyznać.
I wypraszam sobie żeby mnie ktoś nazywał barbarzyńcą kopiowanie jest pod narkozą pies nic nie czuje a po kopiowaniu też nie dzieje się tragedia. Równie dobrze mogę powiedzieć że ci co sterylizują są barbarzyńcami bo wystarczy pilnować swojej suki a nie wycinać jej wszystkiego ( a sam zabieg jest na pewno bardziej bolesny bardziej ryzykowny niż kopiowanie i pies dłużej po nim dochodzi do siebie). I niech mi nikt nie wyskakuje z tekstami że dzięki temu pies nie będzie miał ropomacicza guzów i innych bo przecież nikt z nas nie wie czy nasz pies w przyszłości będzie miał takie choroby a może będziemy mieć to szczęście i pies umrze z starości i na nic takiego chorować mu nie przyjdzie.
A jeśli się z tym nie zgadzacie to ja proponuje wszystkim panią amputacje piersi i wycięcie narządów rodnych no bo przecież tyle teraz kobiet umiera na raka tych narządów.
Jaśli nie będzie można kopiować w Polsce to skopiuje gdzie indziej Rosja pewnie jeszcze długo z tego nie zrezygnuje:) A jak już nie będzie szło nigdzie kopiować to kupie rasę której kopiować nie trzeba.[/quote]


Wyglad jest ważny owszem, ale wygląd naturalny. Nie sposób porównywać wybierania koloru psa do podjęcia decyzji o kopiowaniu.
Również nie sposób porównać kopiowania i sterylizacji. :shake: W tym watku już była taka dyskusja. Propozycja dla Pań wycięcia tego i owego jest mało dowcipna własnie dlatego, że sporo kobiet cierpi z powodu raka. Stosując Twoje bogate :razz: myślenie porównawcze ładniej możnaby powiedzieć, ze skoro kobiety pragną ulepszeń urody to kliniki czekają. W tym przypadku będzie to ich wybór, ich ryzyko i ich cierpienie. Robią to bo chcą. Kobiety przeżywające swoją tragedie z powodu raka zostawmy w spokoju !!!
W jednym miejscu słusznie piszesz:,, kupie rasę której kopiować nie trzeba"
To dobry pomysł. Skoro głównym walorem są dla ciebie uszy i ogon chyba to najlepsze wyjście. Co to za różnica czy ten pies czy tamten byleby ucho stało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Pani Zofio zarty? Kiedy podalem zrodlo,ze [B][SIZE=4]87% wetow[/SIZE][/B] zapytanych o opinie odnosnie kopiowania ogonow stwierdzilo,ze pies odczowa bol w stopniu minimalnym,[B]sprowadzono do poziomu wspomnianego zartu.[/B]..[/quote]
[B][COLOR=green]Bo to było na poziomie marnego żartu, a nie dowodu.[/COLOR][/B]
[COLOR=green][B][SIZE=4]Ankietowe badania wetów... i hodowców[/SIZE][/B] [/COLOR][B][SIZE=4][COLOR=green]bez podania warunków brzegowych[/COLOR] [/SIZE][/B]:lol:.
[B][COLOR=green]/O hodowcach zapomnialeś/[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']To jak odpowiecie na moje pytanie ??
[/quote]

Miałam. Pisałam o tym ale to było wieki temu (jakieś 40 postów przed). Obecnie mam psy z kopiowanymi ogonami.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wyglad jest ważny owszem, ale wygląd naturalny[/QUOTE].

Naturalny ale kastrat np..

[QUOTE]
Nie sposób porównywać wybierania koloru psa do podjęcia decyzji o kopiowaniu.
[/QUOTE]

Ja wiedzialem jaki ma byc kolor ,rasa i czy ma cos miec cietego..

[QUOTE]Również nie sposób porównać kopiowania i sterylizacji. :shake: [/QUOTE]

Nawet w kontekscie zadawanego bolu?!

[QUOTE]W tym watku już była taka dyskusja. Propozycja dla Pań wycięcia tego i owego jest mało dowcipna własnie dlatego, że sporo kobiet cierpi z powodu raka. Stosując Twoje bogate :razz: myślenie porównawcze ładniej możnaby powiedzieć, ze skoro kobiety pragną ulepszeń urody to kliniki czekają.[/QUOTE]

Porownanie wydaje sie identyczne co przy zalozeniach odnosnie sterylizacji psow..Jezel dotyka czlowieka stajemy sie nagle bardziej ostrozni

[QUOTE]W tym przypadku będzie to ich wybór, ich ryzyko i ich cierpienie.[/QUOTE]

w innym przypadku ktos skazuje na to psa bez jego "zgody"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Miałam. Pisałam o tym ale to było wieki temu (jakieś 40 postów przed). Obecnie mam psy z kopiowanymi ogonami.[/quote]
Sory ale nie czytałam od początku. I co była jakaś tragedia po kopiowaniu czy teraz twoje bez ogoniaste psy są nieszczęśliwe ??

[quote name='Karmi'][quote name='Basia.sk8']


Wyglad jest ważny owszem, ale wygląd naturalny. [/quote]
Tak jak już pisałam natura z klapniętym uchem ma niewiele wspólnego w naturze takie ucho nie istnieje i pewnie nie jest to przypadkowe. To ludzie wymyślili rasy o takim wyglądzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Pani Zofio zarty? Kiedy podalem zrodlo,ze [B][SIZE=4]87% wetow[/SIZE][/B] zapytanych o opinie odnosnie kopiowania ogonow stwierdzilo,ze pies odczowa bol w stopniu minimalnym,[B]sprowadzono do poziomu wspomnianego zartu.[/B]..[/quote]
[B][COLOR=green]Bo to było na poziomie marnego żartu, a nie dowodu.[/COLOR][/B]
[COLOR=green][B][SIZE=4]Ankietowe badania wetów... i hodowców[/SIZE][/B] [/COLOR][B][SIZE=4][COLOR=green]bez podania warunków brzegowych[/COLOR] [/SIZE][/B]:lol:.
[B][COLOR=green]/O hodowcach zapomnialeś/[/COLOR][/B][/quote]

Dla mnie nie ma to znaczenia,czy ankieta byla z warynkami brzegowymi czy zagadnieniami brzegowymi.
Jest wyznacznikiem opartym na doswiadczeniach wymienionych i rowniez hodowcow!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...