Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[QUOTE]
Natomiast mam nadzieje, ze dokladna lektura artykulu zacytowanego przez Berek moze przekonać, ze lepiej nie dowierzac wlasnym obserwacjom i poznac opinie na temat dalszych efektow operacyjnego skrocenia ogona.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

Zofia[/quote]
[/QUOTE]

Powinnismy wiec cofnac sie do poczatku postu

[URL]http://www.cdb.org/what_is.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Karmi']Po czy sadzisz, ze piszę o niecałkowitym zakazie?
Nie myslę, żeby ktoś z przeciwników kopiowania dopuszczał jakieś wyjątki.
Muszę jednak zaznaczyć, ze mówię sama za siebie.
To raczej zwolennicy kopiowania szukają argumentów dopuszczających w danej rasie kopiowanie. Tak było w przypadku psów myśliwskich czy nawet ... dobermana.[/quote]

Ja chciałam podkreślić, że to ja nie popieram całkowitego zakazu kopiowania. Zwolennicy dopuszczania kopiowania u pewnych ras mają swoje argumenty. Takie lub inne. Moje dotyczące wyżłów - znacie: wyżeł z ogonem, w zależności od jego temperamentu i od tego czy jest użytkowym - może z racji pozostawienia ogona cierpieć bardziej (dłużej, wielokrotnie i z większymi negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi typu połamany i pokaleczony, narażony na infekcje). Piszę z doświadczenia. A teraz słucham jakie masz argumenty przeciwko kopiowaniu wyżłów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81'] A teraz słucham jakie masz argumenty przeciwko kopiowaniu wyżłów?[/quote]

Ursa nie przeczytasz nic nadzwyczajnego .Dowiesz się kolejny setny raz że kopiowanie boli,że tylko barbarzyńcy i ludzie bez serca pozbawiają zdrowych częsci swojego pupila( nie dotyczy to sterylizacji i kastracji bo to się robi tylko i wyłącznie dla dobra psów), dowiesz się że pies pozbawiony odrąbanych części ciała ma problemy z komunikacją miedzy przedstawicielami swojego gatunku, dowiesz się
. że na psim ogonku są gruczoły, wskazujące funkcjonowanie w organiźmie psa podstawowych hormonów : płciowych, tarczycy i cukrzycy itd itd itd ale być może ktoś napisze jeszcze inne rewelacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Nie myslę, żeby ktoś z przeciwników kopiowania dopuszczał jakieś wyjątki.[/quote]

Chmmm....
A ja tak na szybko kojarze tu przynajmniej jedną osobę z "waszego obozu" która jest w stanie iśc na kompromis. tylko cytatów nie chce mi się już szukac na potwierdzenie bo za dużo mam na głowie...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Jasiek']...że tylko barbarzyńcy i ludzie bez serca pozbawiają zdrowych częsci swojego pupila ....ale być może ktoś napisze jeszcze inne rewelacje.[/quote]

Cieszylabym sie, gdyby problem dotyczyl tylko barbarzyncow i ludzi bez serca. Barbarzyncow jakos wychowac sie da, nawet jesli wymaga to zmian pokolen, ludzie bez serca podatni bywaja na inne, pozaemocjonalne argumenty.
Natomiast do ludzi podażających slepo i bezmyslnie za modą, za stadem, za raz utartymi schematami, za nieracjonalnymi obyczajami - nie dotrze nic. Obawiam sie, ze tacy wlasnie przewazaja wsrod zwolennikow kopiowania.
Ale byc moze nie mam racji, oby.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=black][FONT=Verdana][FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]Kochani![/B][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]A że idą Święta, Każdemu z Was oraz Waszym Psiakom, [/B][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]wszystkim Psiakom na Świecie, życzę:[/B][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/CENTER]

[CENTER][COLOR=black][FONT=Verdana][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][SIZE=4]NIECH SZCZEŚCIE W ŻYCIU WAM SPRZYJA [/SIZE][/COLOR][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][SIZE=4]I NIC MIŁEGO WAS NIE OMIJA...![/SIZE][/COLOR][/FONT][/B][/FONT][/COLOR][/CENTER]


[CENTER]:tree1::x-mas:[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']
Natomiast do ludzi podażających slepo i bezmyslnie za modą,.....

[/quote]

Fakt zapomniałem dodać modę.Ursa jak chcesz być trendy to kopiowanie niewskazane bo kopowało się od lat bo to bylo modne a teraz nowi dyktatorzy mody lansują inny wzorzec psów.Ale ja jestem na bakier z nowinkami w modzie i trzymam się tradycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Naprawde prosze was nie przesadzajcie.
[B]Jeśli bym na prawde widziała[/B] [B]że pies mi cierpiał[/B] ( i pewnie wiele wiele innych osób) to bym w życiu nie mówiła że kopiowanie to nic wielkiego. I bym pewnie stała po waszej stronie...[/quote]
[B][COLOR=green]Była już o tym mowa.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Drugą stronę Księżyca widziałaś, live?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Nie...?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Może też jej nie ma[/COLOR][/B] :p?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']...[COLOR=black][FONT=Verdana]Na tej samej zasadzie ja mogłabym zapytać, jak [B][SIZE=4][COLOR=red]oceniłabyś pomysł***[/COLOR][/SIZE][/B] przeniesienia do Polski [B]CAŁEJ regulacji niemieckiej w sferze[/B] [B]kopiowania?[/B] Obcinać można tylko wyżły niemieckie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Psów innych ras, nie. [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]I natychmiast wypad z pokazów wszystkich obciętych. [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Bezwarunkowy![/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pytam, bo nagminne jest tu przywoływanie tego przykładu – a raczej tego "wyżlego" wyjątku!!! – do uzasadnienia kopiowania w Polsce każdego psa![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Coś na zasadzie: a u nich też biją. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=red][B][SIZE=4]Pytam teoretycznie***[/SIZE].[/B][/COLOR][/SIZE] Masz zdanie na ten temat?[/FONT][/COLOR][/quote]

[quote name='Amber']Mam "zadnie" (wybacz, śmieszna literówka ;))... [B]Powinniśmy jak najdalej trzymac sie od jakichkolwiek regulacji prawnych stosowanych w Niemczech[/B]. I to nie tylko w zakresie kopiowania. Chory kraj.[/quote]

[quote name='MARS']Chmmm....
A ja tak na szybko kojarze tu przynajmniej jedną osobę z "waszego obozu" która [B][SIZE=4][COLOR=red]jest w stanie iśc na kompromis***.[/COLOR][/SIZE][/B] tylko cytatów nie chce mi się już szukac na potwierdzenie bo za dużo mam na głowie...[/quote]
Pytałam teoretycznie.
O co mi chodziło? O cały system a nie wydłubywanie rodzynek z ciasta.
Ale rozmawiać zawsze możemy :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green]Była już o tym mowa.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Drugą stronę Księżyca widziałaś, live?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Nie...?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Może też jej nie ma[/COLOR][/B] :p?[/quote]

Muszę przyznać że ja cię niekiedy nie rozumie możesz pisać jaśniej a nie filozofować ??
Zanim miałam Matre miałam kundla z ulicy który pod koniec swoich lat musiał być wykastrowany, i wtedy widziałam że go bolało że nawet na drugi dzień po zabiegu jak dłużej pochodził to musiał się położyć i chwile odsapnąć. Po kopiowaniu nie było takich problemów pies nie zachowywał się inaczej niż na co dzień.

No ale niceravik odpowiesz w końcu na moje pytanie czy byłaś z psem przed i po kopiowaniu ??

A kopiowanie to nie moda to przyzwyczajenie do tego co było przez wieki do takich a nie innych wzorców a moda to jest teraz na mówienie jakie kopiowanie jest złe i bolesne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']

No ale niceravik odpowiesz w końcu na moje pytanie czy byłaś z psem przed i po kopiowaniu ??

[/quote]

He he he czekaj tatka latka.Zamiast konkretnej odpowiedzi zobaczysz napis najlepiej wytłuszczony i w kolorze

[B][SIZE=3]Nadchodzi Mania Niekopiowania.[/SIZE][/B]
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

maxxel i Basia.sk8 infekcja miała jakiś skórny charakter co objawiało sie łuszczeniem się skóry wewnątrz ucha z czym wcześniej się nie spotkałem. Do dziś nie wiem czym to było spowodowane ale to się stało u mojego psa, który przecież miał odpowiedni przewiew ucha bo było kopiowane.

Link to comment
Share on other sites

moj zaś miał nadzerke na uszach na koncówkach , postepowała wzdłuż ,do srodka ucha.
tez przyczyna bakteryjna- jakies beztlenowdce czy coś.
miał zalenie na kopiowanie - bo cholerstwo długo sie leczyło - ale wyleczylo.
Ucho całe zostalo.
Lecz gdyby sie babralo dalej pewnie bym je chlasnela... bo zamist sie goić , rozwalalo sie i ranilo dalej.


Wesołych:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Według jednej z teorii klapnięte uszy powstały w wyniku ogólnej infantylizacji psa domowego.[/quote]
To się chyba nadaje na złotą myśl miesiąca :diabloti:
Dlatego... bez komentarza...

[quote name='ursa81']Ja chciałam podkreślić, że to ja nie popieram całkowitego zakazu kopiowania. Zwolennicy dopuszczania kopiowania u pewnych ras mają swoje argumenty. Takie lub inne. Moje dotyczące wyżłów - znacie: wyżeł z ogonem, w zależności od jego temperamentu i od tego czy jest użytkowym - może z racji pozostawienia ogona cierpieć bardziej (dłużej, wielokrotnie i z większymi negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi typu połamany i pokaleczony, narażony na infekcje). Piszę z doświadczenia. A teraz słucham jakie masz argumenty przeciwko kopiowaniu wyżłów?[/quote]

Zwlennicy kopiowania w każdej rasie ( najlepiej swojej ;)) zawsze znajdą jakiś argument za kopiowaniem. Były już wymieniane w tym wątku różne powody od zapobiegania ewentualnym kontuzjom podczas pracy po ... groźny wygłąd konieczny w obronie:shake: Rozmowa wygląda wiec najczęściej tak: ok, zakaz kopiowania niech będzie, ale nie w przypadku .... (tu wstawic odpowiednią rase) bo te muszą być kopiowane. Wnioski są proste. Tylko całkowity zakaz kopiowania może coś zmienić. Niecałkowity będzie omijany. Jak wiele przepisów w tym kraju.
A tak nawiasem mówiąc zakaz kopiowania już jest. Teraz rozmawiamy o zakazie wystawiania :razz:

[quote name='Jasiek']Ursa nie przeczytasz nic nadzwyczajnego .Dowiesz się kolejny setny raz że kopiowanie boli,że tylko barbarzyńcy i ludzie bez serca pozbawiają zdrowych częsci swojego pupila( nie dotyczy to sterylizacji i kastracji bo to się robi tylko i wyłącznie dla dobra psów), dowiesz się że pies pozbawiony odrąbanych części ciała ma problemy z komunikacją miedzy przedstawicielami swojego gatunku, dowiesz się
. że na psim ogonku są gruczoły, wskazujące funkcjonowanie w organiźmie psa podstawowych hormonów : płciowych, tarczycy i cukrzycy itd itd itd ale być może ktoś napisze jeszcze inne rewelacje.[/quote]

Jasiu, u zwoleników kopiowania też nic nadzwyczajnedo nie przeczytasz. Dowiesz się że kopowanie nie boli, że ludzie odpowiedzialni w ten sposób robią psu dobrze np chroniąc go przed ewentualną !!! kontuzją, że sterylizacja nie ma sensu bo służy jedynie utrzymaniu czystości dywanów i jest robiona tylko przez nieodpowiedzialnych właścicieli którym nie chce się pilnować swojej suczy. Ba dowiesz, się, ze tak naprawdę to ogon nie jest psu do niczego potrzebny ... i inne takie rewelacje :diabloti:

[quote name='Basia.sk8']Muszę przyznać że ja cię niekiedy nie rozumie możesz pisać jaśniej a nie filozofować ??
Zanim miałam Matre miałam kundla z ulicy który pod koniec swoich lat musiał być wykastrowany, i wtedy widziałam że go bolało że nawet na drugi dzień po zabiegu jak dłużej pochodził to musiał się położyć i chwile odsapnąć. Po kopiowaniu nie było takich problemów pies nie zachowywał się inaczej niż na co dzień.

No ale niceravik odpowiesz w końcu na moje pytanie czy byłaś z psem przed i po kopiowaniu ??

A kopiowanie to nie moda to przyzwyczajenie do tego co było przez wieki do takich a nie innych wzorców a moda to jest teraz na mówienie jakie kopiowanie jest złe i bolesne.[/quote]

A co w tym jest niejasnego? Przeczytaj swój wpis a potem odpowiedź. Potrzeby jest przekład z polskiego na nasze...?..
Pytałaś mnie kiedyś gdzie napisałaś, ze kopiowanie nie boli. Przyznam, że w ferworze świątecznych przygotowań nie miałam czasu czytać Twoich wcześniejszych wypowiedzi, żeby podawać Ci dokładne przykłady. Teraz mam czas, ale to udowadnianie chyba nawet nie jest potrzebne. Zaraz wyjaśnie dlaczego. Otóż w swoich wpisach mówisz zawsze o kopiowaniu jak o czymś dla psa mało istotnym. Kopiowanie to coś takiego jak przycięcie np pazurka, ot taki drobny zabieg kosmetyczny. Widać to np w wypowiedzi powyżej. Porównujesz sterylizację i kopiowanie, ale widzisz, napisałaś że Twój pies [U]musiał[/U] byś wysterylizowany. To jest własnie ta róznica: musiał być wysterylizowany ze względów zdrowotnych a z jakiego powodu drugi pies ,,musiał" być kopiowany?:shake:
Kopiowanie ,,to przyzwyczajenie" To ma być arument ZA???
Jeśli tak to jest marny. W przeszłości wiele złych rzeczy było akceptowanych bo uświecała je tzw tradycja. Niektóre przetrwały do dziś choćby sprzedaż żywego karpia. Takie przykłady mozna mnozyć. Nie miejce to jednak na rozpisywanie sie na ten temat. Chce tylko powiedzieć, że tradycja czyli u Cibie ,,przyzwyczajenie do czegoś co było przez wieki" nie zawsze znaczy, ze to cos ma ma byc kultywowane w naszych czasach. Świat się zmienia. Ludzie i ich podejście do świata zwierząt mam nadzieję też.Wiele zachowań jest poprostu dziś nieakceptowalnych.

Aaaa, jeszcze Twoje pytanie. Mogę odpowiedzieć. Tak, ja byłam przy kopiowaniu. Nie był to mój pies ale to chyba niczego nie zmienia. Nie jest to wspomnienie, które chciałabym zachować. Dziwię się, ze niektórzy chcą to przeżywać na własne życzenie:shake: i to wielokrotnie...

[quote name='Jasiek']Fakt zapomniałem dodać modę.Ursa jak chcesz być trendy to kopiowanie niewskazane bo kopowało się od lat bo to bylo modne a teraz nowi dyktatorzy mody lansują inny wzorzec psów.Ale ja jestem na bakier z nowinkami w modzie i trzymam się tradycji.[/quote]

Jasiu skoro tez jesteś tradycjonalista to moje odpowiedź wyżej jest równiez dla Ciebie ;) Tylko błagam z tej swojej mani kopiowania nie popadaj w niepotrzebny patos. Czytając twój wpis mozna pomyśleć, ze jesteś bojownikiem o ,,naszą" indywidualność ( tu kopiowanie) przeciwko tym tfuuu! nowym dyktatorom mody :cool3: Twoje zaangażowanie emocjonalne jest godne lepszej sprawy. Pomyśl, może moda jest w tym przypadku czynnikiem pozytywnym. Zmienia coś na lepsze. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Muszę przyznać że ja cię niekiedy nie rozumie możesz pisać jaśniej a nie filozofować ??
Zanim miałam Matre miałam kundla z ulicy który [B]pod koniec swoich lat musiał być wykastrowany, i wtedy widziałam że go bolało[/B] że nawet na drugi dzień po zabiegu jak dłużej pochodził to musiał się położyć i chwile odsapnąć. [B]Po kopiowaniu nie było takich problemów pies nie zachowywał się inaczej niż na co dzień[/B].

No ale niceravik odpowiesz w końcu na moje pytanie czy byłaś z psem przed i po kopiowaniu ??...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Świat jest okropny i nie na wszystkie nasze pytania udziela odpowiedzi ;).[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Na moje pytania też nikt nie odpowiada. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Pojedyńcze nasze doświadczenie nie ma większego znaczenia w sytuacji kiedy istnieją opracowania naukowe. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=#008000]Zapytaj mnie czy wkładałam rękę do wrzątku. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=#008000]Nie wkładałam ale wiem że to nieprzyjemne jest dość :p.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']To się chyba nadaje na złotą myśl miesiąca :diabloti:
Dlatego... bez komentarza...[/quote]

Karmi wydaje mi się, że nie wiesz co kryje się pod pojęciem "infantylizacji psa domowego". Zauważyłam, że często komentujesz posty, których nie rozumiesz. Bez obrazy!

Co do Twoich argumentów dotyczących całkowitego zakazu kopiowania wyżłów nie padł ani jeden konkretny z Twojej strony pomimo, że się rozpisałaś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Karmi wydaje mi się, że nie wiesz co kryje się pod pojęciem "infantylizacji psa domowego". Zauważyłam, że często komentujesz posty, których nie rozumiesz. Bez obrazy!

Co do Twoich argumentów dotyczących całkowitego zakazu kopiowania wyżłów nie padł ani jeden konkretny z Twojej strony pomimo, że się rozpisałaś.[/quote]

Wydaje mi się, ze jednak wiem :razz: Nie zgadzam się tylko z tym, że to powód klapnięcia ucha. Nie sądzisz, ze to mooocno naciągnięta [U]teoria? [/U]Bez obrazy.
A tak wogóle to którego postu nie rozumiem? Nierozumienie czegoś to taki częsty argument w przypadku, gdy rozmówca ma inne niz nasze poglady :cool3: Poproszę więc o konkretne przykłady mojego nierozumienia :lol:
Co do argumentów to uważam, ze nie muszę podawać dlaczego akurat jestem przeciwko kopiowaniu wyżłów ponieważ jestem przeciwko kopiowaniu wszystkich ras, które są kopiowane. Jedno wyklucza drugie. Ty z kolei chcesz ( jak ten mój przykładowy hodowca, posiadacz danej rasy) wykluczyć wyżły z tego zakazu. Właśnie to usiłowałam Ci wytłumaczyć. Coż jak widac nie udało mi się. Na szczęście ustawodawca jest zwiezły, mówi gólnie, nie robi wyjątków więc tłumaczenie mam chyba z głowy? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja takze jestem za calkowitym ZAKAZEM KOPIOWANIA USZU I OGONA!!To bol i cierpienie niepotrzebne,ktorego doswiadczac musza biedne bezbronne zwierzeta,ktore nie potrafia sie sprzeciwic://Wedlug mnie..jesli pies mialby miec krotki ogon to by sie z takim urodzil;/wiec zostawmy jego ogon i uszy tak jak sa-naturalnie!!Po cos tak jest,ze tak zwierzeta sie rodza!!Moze troche mozgu zanim zrobi sie zwierzeciu krzywde!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia_Klero']Moze troche mozgu zanim zrobi sie zwierzeciu krzywde!![/quote]

A może trochę kultury i ogłady? Odpowiadając na pytanie: Po to, żeby zwierzę nie było narażone na jeszcze większy bezsensowny ból i cierpienie w przyszłości? Oczywiście piszę o pracujących wyżłach. Możliwe, że jeśli działałby tu wyłącznie dobór naturalny (pomijając, że nie mielibyśmy rasy - wyżeł) to wyżły miałyby wyłącznie krótkie ogonki.

Następne szczenię wyżła, które kupię, a które nie będzie przygotowywane do pracy będzie bez kopiowanego ogona.

We wszystkich moich wypowiedziach chodzi właściwie o jedną sprawę: nie kierujmy się manią. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem.

[QUOTE] A tak wogóle to którego postu nie rozumiem?[/QUOTE]

Zdaje się, że praktycznie wszystkich moich postów i nie chodzi tu o różnicę poglądów. Z Twoich odpowiedzi na moje posty wynika, że nie rozumiesz sensu wypowiedzi. Trudno.

Link to comment
Share on other sites

A czemu nie chcecie pozwolić na to by kto chciał ten by kopiował a ci co nie t by mieli bio.
Czy to są wasze psy cy to wy się nimi opiekujecie chodzicie na spacery dbacie o nie ?? Czy one mieszkają w waszych domach czy to wy patrzycie na te ich "wielkie" cierpienie ??
Wiem wiem pewnie mi ktoś powie że w takim razie po co interweniować jak ktoś się nad psem znęca ale to moim zdaniem nie odpowiednie porównanie. Ja tu nie mówię o sadystach ale o ludziach którzy swoje psy kochają i na prawdę o nie dbają.
myślę że nie jeden pies ze schroniska zamienił by się z moją Matrą miejscami nawet jak miał by za to przypłacić ogonem czy uszami, bo wolał by pocierpieć dzień lub dwa niż całe lata.
Ja nie mówię że wszystkie psy ras kopiowanych mają być kopiowane jak ktoś chce miech se ma dobermana za ogonem ale niech ten kto chce bez ma bez.

Ja myślę że zwolennicy niekopiowania postawią na swoim, a później zabiorą się za ratowanie świnek idących na rzęź później będziemy ratować krówki a za parę set lat będziemy jeść pigułki bo okaże się że kartofel też cierpi.
No cóż Świat się zmienia :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']We wszystkich moich wypowiedziach chodzi właściwie o jedną sprawę: nie kierujmy się manią. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]We wszystkich moich wypowiedziach chodzi o kilka spraw: kierujmy się MANIĄ... ![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][SIZE=4][COLOR=green]Manią przestrzegania prawa![/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Mania niekopiowania wynika z przestrzegania prawa. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]I nie znajduje się w opozycji do zdrowego rozsądku. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]We wszystkich moich wypowiedziach chodzi o kilka spraw: kierujmy się MANIĄ... ![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][SIZE=4][COLOR=green]Manią przestrzegania prawa![/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Mania niekopiowania wynika z przestrzegania prawa. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]I nie znajduje się w opozycji do zdrowego rozsądku. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/quote]

I bezprawie może być skodyfikowane.
Prawo nie jest doskonałe. Prawo to prawo. Zmienia się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']I bezprawie może być skodyfikowane.
Prawo nie jest doskonałe. Prawo to prawo. Zmienia się.[/quote]

Same złote myśli: bezprawie skodyfikowane, prawo nie jest doskonałe...
Daj spokój. Rozmawiamy o zwierzętach. Jeśli pojawiają się akty prawne chroniące je to chyba dobrze??? Daleko nam do standardów europejskich pod tym względem. Pozostaje wiec chwilowo cieszyć się tym co mamy i przestrzegać tego prawa bo służy zwierzakom. Ustawa jest minimalistyczna, ale jak widać i to minimum to dla niektórych zbyt wiele...:shake:

[quote name='Amber']:roflt:faktycznie, bez komentarza...[/quote]

,,Według jednej z teorii klapnięte uszy powstały w wyniku ogólnej infantylizacji psa domowego.,, - to Twoje słowa.

Widze, ze nie jesteś zadowolona, że nie traktuję Twojej wypowiedzi serio. Cóż... Mam propozycję pokaz skąd czerpiesz swoją wiedzę, czym ona jest poparta, źródla. To dośc śmiałe stwierdzenie więc udowodnij je. Odpowiedzi
gdzies czytałam/słyszałam nie będą brane pod uwagę ;)

[quote name='ursa81']A może trochę kultury i ogłady? Odpowiadając na pytanie: Po to, żeby zwierzę nie było narażone na jeszcze większy bezsensowny ból i cierpienie w przyszłości? Oczywiście piszę o pracujących wyżłach. Możliwe, że jeśli działałby tu wyłącznie dobór naturalny (pomijając, że nie mielibyśmy rasy - wyżeł) to wyżły miałyby wyłącznie krótkie ogonki.
Następne szczenię wyżła, które kupię, a które nie będzie przygotowywane do pracy będzie bez kopiowanego ogona.
We wszystkich moich wypowiedziach chodzi właściwie o jedną sprawę: nie kierujmy się manią. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem.



Jako argument ZA Kopiowaniem stosujesz znany bo wielokrotnie tu przywoływany argument ochrony przed późniejszym cierpieniem. To nawet może robić pozytywne wrażenie bo wychodzi,że robisz to dla dobra psa.
Pominę inne rasy. Skupmy się na wyżłach. Powiedz jaka część ich populacji pracuje? Jaka część z pracujących ulega kontuzjom? W ogólnej liczbie psów tej rasy są to zapewne małe procenty. Ty natomiast chcesz kopiowania dla całej rasy. Po co? Tak na wszelki wypadek? Myśląc tymi kategoriami powinniśmy pozbawiac psy wielu części ciała- uprzedzając wypadki.
Kierujmy się zdrowym rozsądkiem ;)

[quote name='Basia.sk8']A czemu nie chcecie pozwolić na to by kto chciał ten by kopiował a ci co nie t by mieli bio.
Czy to są wasze psy cy to wy się nimi opiekujecie chodzicie na spacery dbacie o nie ?? Czy one mieszkają w waszych domach czy to wy patrzycie na te ich "wielkie" cierpienie ??
Wiem wiem pewnie mi ktoś powie że w takim razie po co interweniować jak ktoś się nad psem znęca ale to moim zdaniem nie odpowiednie porównanie. Ja tu nie mówię o sadystach ale o ludziach którzy swoje psy kochają i na prawdę o nie dbają.
myślę że nie jeden pies ze schroniska zamienił by się z moją Matrą miejscami nawet jak miał by za to przypłacić ogonem czy uszami, bo wolał by pocierpieć dzień lub dwa niż całe lata.
Ja nie mówię że wszystkie psy ras kopiowanych mają być kopiowane jak ktoś chce miech se ma dobermana za ogonem ale niech ten kto chce bez ma bez.

Ja myślę że zwolennicy niekopiowania postawią na swoim, a później zabiorą się za ratowanie świnek idących na rzęź później będziemy ratować krówki a za parę set lat będziemy jeść pigułki bo okaże się że kartofel też cierpi.
No cóż Świat się zmienia :([/quote]

Po pierwsze: to nie jacyś bliżej niespracyzowani ,,my" na to nie chcemy pozwolić. Nie pozwala na to ustawa obowiązująca od 10 lat czyli trochę czasu więc powinno Ci się obić o uszy :razz:
Po drugie: stosujesz ,,chłopską" metodę argumentacji. Tak na zasadzie: to mój pies i .... wam do niego. Kilka razy w życiu miałam okazję usłyszeć taki ,,argument". Nie spodziewałam się jednak, że dogomaniacy tez go stosują :roll:
Mówienie, ze będziemy się zajmować świnkami czy krówkami idącymi na rzeź jest ... :angryy: Krówkom i świnkom też należy się minimalizacja ciepień fizycznych i psychicznych. Masz może inne zdanie?
Cóż świat się zmienia, ale ludzie niekoniecznie.:shake:
Kartoflowi darujemy. Zapewniam, ze zawsze będziesz mogła go obrać, pokroić i wrzucić do wrzątku. On nie czuje, więc nie będzie cierpiał :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']I bezprawie może być skodyfikowane.
Prawo nie jest doskonałe. Prawo to prawo. Zmienia się.[/quote]
[FONT=Verdana][B][COLOR=green]Aha! [/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][COLOR=green]Uważasz zatem, że „sama możliwość” skodyfikowania bezprawia upoważnia do nieprzestrzegania prawa w ogóle :shake:? Jako zasada ? Moje gratulacje :p.[/COLOR][/B][/FONT]

[FONT=Verdana][B][COLOR=green]Z pewnością prawo się zmienia. Nikt tego nie kwestionuje. Ale kiedy obowiązuje to należy go przestrzegać. I argumenty typu: boli, nie moli, ja widziałam, czy widziałaś, przyzwyczajenia, nieskuteczna egzekucja, różne zabobony, wyimaginowane dobro psa, polowanie, rasy myśliwskie, Święta Wielkanocne, karuzele, łodzie podwodne i jeszcze kilka – nie są dobrym argumentem dla tolerowania przestępczego procederu.[/COLOR][/B][/FONT]
[B][COLOR=#008000]Więcej powiem. Nie są żadnym argumentem![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...