Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jaśku! [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Wszystko to są gołosłowne twierdzenia. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Pamiętam, że jakoś tak latem Elitesse też twierdziła, że ZE ZNANEJ JEJ HODOWLI (rasy nie pamiętam), baaaaaardzo rzadko wychodzą niekopiowane szczeniaki. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Na co oburzył się STARY HERMAN (ukłony dla znajomej opozycji ), który z całą odpowiedzialnością twierdził, że to nie jest prawda i Elitesse nie ma racji.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A więc zdania naszych oponentów, w tej samej sprawie, dotyczące tej samej hodowli, mogą być diametralnie różne. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jak to możliwe? [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To jest niemożliwe![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jeden z oponentów zwyczajnie KŁAMAŁ :mad:. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Tylko który? Wiecie już :p?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jaśku! [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Wszystko to są gołosłowne twierdzenia. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Pamiętam, że jakoś tak latem Elitesse też twierdziła, że ZE ZNANEJ JEJ HODOWLI (rasy nie pamiętam), baaaaaardzo rzadko wychodzą niekopiowane szczeniaki. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Na co oburzył się STARY HERMAN (ukłony dla znajomej opozycji ), który z całą odpowiedzialnością twierdził, że to nie jest prawda i Elitesse nie ma racji.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A więc zdania naszych oponentów, w tej samej sprawie, dotyczące tej samej hodowli, mogą być diametralnie różne. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jak to możliwe? [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To jest niemożliwe![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jeden z oponentów zwyczajnie KŁAMAŁ :mad:. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Tylko który? Wiecie już :p?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/quote]

Bez wzgledu na wiarygodnosc obu,swiadectwem wciaz kopiowania psow sa ich mlodziezy, wystawiane w tej klasie badz szczeniat...Przeciez ne wszystkie sa importem z Rosji:lol:(jak moje malenstwo..:multi:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']zaden nie klamal-tylko jeden z nich mial niepelne informacje....a to chyba nie przestepstwo?:p[/quote]
Aha. Niepełne informacje. Jeden zdaniem drugiego :lol:?

Oczywiście, przestępstwo to nie jest ale dowód, że szanowni nasi oponenci, potrafią wypowiadać PUBLICZNIE KATEGORYCZNE OSĄDY, nie posiadając pełnych informacji w przedmiocie. Też marnie, prawda ;)?
A jeżeli w kwestiach zasadniczych tez mają niepełne informacje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia']Dokladnie ;-) chcesz kopiowanego briarda? nie ma sprawy ;-)
Srodowisko psioczy na lewe mioty ;-) nie widzac ze samo popelnia przestepstwo ;-)
Ot taki sobie paradoksik ;-)[/quote] ;), zycie " prawych - inaczej" ...

[quote name='LALUNA']Briardom nie kopiuje się uszów przed przeglądem hodowlanym. Wiekszosc to decyzja własciciela.[/quote] ta, decyzja wlasciciela przyszlego, i czesto kopiowane sa uszy u hodowcy, a nawet ( a jest takie ogloszenie i to o ile pamietam dosc aktualne), w ktorym hodowca oglasza ze KOPIUJE! Zreszta zacytowane juz i dotyczy wlasnie briarda.

[quote name='Jasiek']Doprawdy?A skąd Ty masz takie wiadomości?Przeglady hodowlane najczęściej robi się po ukończeniu 7 tygodnia .W niektórych przypadkach nieco wcześniej.Nie ma żadnych przeciwwskazań aby taki przegląd zrobić w póżniejszym wieku i często się zdarza ze psy mają kopiowane uszy.Regulamin hodowlany nie reguluje tego kiedy hodowca ma zgłosić miot do przeglądu.Regulamin wyrażnie mówi kiedy hodowca może najwcześniej wydać szczenie przyszłemu nabywcy.[/quote]

[quote name='LALUNA']Łaaaał chcesz wprowadzic rewolucje w ZKwP aby przeglady robic w wieku 3-4 miesiecy? I do tego czasu hodowca ma trzymac cały miot.
Czy moze jeszcze dłuzej:p A jaki to ma zwiazek z tym ze zwykle to nie hodowca kopiuje uszy u briardów, tylko własciciel. Wiec i tak miot u hodowcy jest nie kopiowany.
A przy okazji co z socjalizacja, jak hodowca by miął trzymac miot do 3-4 miesiaca?[/quote] no wlasnie - hodowca czesto " armie" szczeniakow chce dosc szybko wydac w dobre domki - i jakos nie bardzo widze, ze 3-4 miesieczne maluchy sa u niego do tego czasu, tj tak poznego przegladu hodowlanego ( biedny dom) . Zreszta spotkalam sie z tym tez, ze nawet starszym szczeniakom kopiuje sie uszy ( z roznym efektem koncowym) , wiec i tak juz tym razem nie hodowca, a wlasciel lamie prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Bez wzgledu na wiarygodnosc obu,swiadectwem wciaz kopiowania psow sa ich mlodziezy, wystawiane w tej klasie badz szczeniat...Przeciez ne wszystkie sa importem z Rosji:lol:(jak moje malenstwo..:multi:)[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Masz racje maxxel, do tej pory nie wiadomo, który świadczący w tamtej sprawie i za czym – był w zgodzie z rzeczywistością. Hodowca się jakoś nie wypowiedział :lol:, a dopiero jego zdanie byłoby rozstrzygające.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Uważasz, że jak długo jeszcze w Polsce będziemy oglądać na pokazach młode psy obcięte?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wpadne w dyskusję jeśli można...
Śledze ten wątek od początku i widze, że przeciwnicy kopiowania jakikolwiek argument by podawali to i tak nie zdołają zmienić poglądów fanatyków kopiowania. Smutne to niestety... ZK oczywiście umywa ręce. Mamy zakaz i co? Ano nic :angryy:
Przyszedł mi do głowy pomysł, że możnaby spóbować uzyskać wsparcie organizacji broniących praw zwierząt. Wiem, wiem oni mają swoje problemy bo w tym kraju jest co robić, ale może warto. Rozmowa dużego z dużym wygląda inaczej niż protesty nas maluczkich. Jeśli to zły pomysł to możecie teraz mnie zakrzyczeć :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Masz racje maxxel, do tej pory nie wiadomo, który świadczący w tamtej sprawie i za czym – był w zgodzie z rzeczywistością. Hodowca się jakoś nie wypowiedział :lol:, a dopiero jego zdanie byłoby rozstrzygające.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Uważasz, że jak długo jeszcze w Polsce będziemy oglądać na pokazach młode psy obcięte?[/FONT][/COLOR][/quote]

Obstawiam jakies 5 lat..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Przyszedł mi do głowy pomysł, że możnaby spóbować uzyskać wsparcie organizacji broniących praw zwierząt. Wiem, wiem oni mają swoje problemy bo w tym kraju jest co robić, ale może warto. Rozmowa dużego z dużym wygląda inaczej niż protesty nas maluczkich. Jeśli to zły pomysł to możecie teraz mnie zakrzyczeć :razz:
[/QUOTE]

No dobrze spotyka mnie Pani/Pan z organizacji i...??
Machaja mi palcem,ze moj pies jest skopiowany ,czy dzwonia odrazu do strazy miejskiej?

Link to comment
Share on other sites

[B]zuzulolandia[/B]
Dokładnie o to mi chodziło. Jeśli chodzi o hodowców to nie mogę sobie wyobrazić egzekwowania zakazu, ale uważam że możemy próbować wpływać na ZK. ,,Potępienie" przez jakąś szanowaną organizację np TOZ mogłoby zmusić Związek do jakiejś reakcji. Marzy mi się wprowadzenie zakazu wystawiania kopiowanych psów. Jestem jednak realistką więc na początek wystarczyłaby mi jakaś ,,medialna burza" żeby uczulić ludzi na ten problem. To już byłoby coś.
[B]maxxel[/B] lubisz prowokować. Wiem. Mnie jednak nie łatwo poruszyć.Co zrobiłabym?
Nie powiem publicznie :razz: Ale pomarzyć sobie mogę...
Żartuje oczywiście ale myśle, ze kto jak kto ale Ty to zrozumiesz :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']To i tak niezle , czas szybko leci ;)

Zastanawia mnie co zrobia Ci wszyscy fanatycy chyba zmienia rasy,
no bo jak moze nagle spodobac sie [B]naturalny pies ?? [/B][/quote]
Mnie co innego. Co zrobi własciciel 1-3 letniego psa który bedzie w tym wieku w ostatnim roku możliwosci wystawiania. Zamieni go w kanapowca i pogodzi sie ze już nie będzie mógł wystawiac? Czy wiekszość wezmie to pod uwagę i już wczesniej nie bedzie kopiowac, aby nie zostać z psem nie wystawowym

Link to comment
Share on other sites

Zakaz powinien byc wprowadzony z terminem przyszłościowym. Przykładowo: obowiązuje dajmy na to psy urodzone po 1. 1. 08. Data jest oczywiście ,,z kosmosu". Chodzi mi o to, ze gdyby taki zakaz miał się pojawić to człownkowie ZK musiliby być wcześniej poinformowani.
Innaczej sobie tego nie wyobrażam bo odbiłoby się to na psach. Poprostu.

Link to comment
Share on other sites

[B][QUOTE]
[B]maxxel[/B] lubisz prowokować. Wiem. Mnie jednak nie łatwo poruszyć.Co zrobiłabym?
Nie powiem publicznie :razz: Ale pomarzyć sobie mogę...
Żartuje oczywiście ale myśle, ze kto jak kto ale Ty to zrozumiesz :cool3:
[/QUOTE]

.Prowokowac??,daj spokoj..Powiedz co bys zrobila,moze jednak mnie przeceniasz i nie rozumiem:oops:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Mnie co innego. Co zrobi własciciel 1-3 letniego psa który bedzie w tym wieku w ostatnim roku możliwosci wystawiania. Zamieni go w kanapowca i pogodzi sie ze już nie będzie mógł wystawiac? Czy wiekszość wezmie to pod uwagę i już wczesniej nie bedzie kopiowac, aby nie zostać z psem nie wystawowym[/quote]

..zaswiadczenie o uzasadnionym skopiowaniu ogona mozna zdobyc w bardzo prosty sposob.Wystarczy znajomy wet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Mnie co innego. Co zrobi własciciel 1-3 letniego psa który bedzie w tym wieku w ostatnim roku możliwosci wystawiania. Zamieni go w kanapowca i pogodzi sie ze już nie będzie mógł wystawiac? Czy wiekszość wezmie to pod uwagę i już wczesniej nie bedzie kopiowac, aby nie zostać z psem nie wystawowym[/quote]

Znam wiele osob ktore posiadaja kopiowane psy nie wystawiajac je.Wystawy nie sa wiec wielka przeszkoda.

Link to comment
Share on other sites

[B]maxxel[/B] Dlatego proponuję ,,kampanię społeczną" żeby zdobycie takiego zaświadczenia nie było takie proste i łatwe. Kopiujący muszą poczuć, ze to nie jest akceptowane. Swiat psiarzy jest mały. Myślisz, ze twój znajomy vet ryzykowałby reputacje gdyby dotarło do niego kopiowanie zniechęca innych klientów. Ja myślę, ze nie.
Ja mam ten problem z głowy. Mój vet nie kopiuje ... i za to go lubie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']..zaswiadczenie o uzasadnionym skopiowaniu ogona mozna zdobyc w bardzo prosty sposob.Wystarczy znajomy wet.[/quote]
Jest taki malutki problem. W Czechach nie honorują, baa tam nawet nie ma ze przyjmują z kopiowanymi uszami które były kopiowane przed wejściem ustawy.
I jeszcze taki inny mały szczegół. Dawno temu miałam pekińczyka, niestety zostało uszkodził sobie oko i mimo iż miałam zaswiadczenie od weta i na wystawy przyjmowali go, oceniano poza konkurencja. Sędzia tłumaczył to w ten sposób, ze jest to wystawa piękności. Wiec i tutaj owszem ocenią, ale poza konkurencja, bo jakby nie było jest to pies który ma amputowany ogon, wiec kaleki, a to wystawa pięknosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']
Ja mam ten problem z głowy. Mój vet nie kopiuje ... i za to go lubie :loveu:[/quote]

Słuszna decyzja.Jak się nie zna na robocie to bardzo dobrze że tego nie robi.Np. mój wet nie zajmuje sie ortopedią i za to go lubię on specjalizuje się w hodowli i rozrodzie i za to też go lubię:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Fakt. Czesi ostro zagrali. Kto ,,przegapił" wprowadzenie zakazu ma spory problem.
Nikt się nie przejmuje gdzie wystawi swojego psa. I co? Jeszcze im sie zwiazek nie rozleciał a wystawy też nie zagineły.
Teraz pytanie retoryczne ; dlaczego u nas tak nie moze być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Słuszna decyzja.Jak się nie zna na robocie to bardzo dobrze że tego nie robi.Np. mój wet nie zajmuje sie ortopedią i za to go lubię on specjalizuje się w hodowli i rozrodzie i za to też go lubię:lol::lol::lol:[/quote]
Myślisz, ze to tak prosto działa: veci robią tylko to co potrafią ???
To dobrze, ze masz taką dobrą opinię o weterynarzach. Trudno mi jednak w to uwierzyć, więc nie udawaj, ze nie wiesz o co chodzi. Jednak gdyby tak naprawde było to teraz pisze wyraźnie: Moi veci nie kopiują nie dlatego, ze niepotrafią ale dlatego ze zwierzęta leczą a nie kaleczą. Ufff !!! Ciężko się z Tobą gada :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...