Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='maxxel']...goszczac ostatnio w Poznaniu na wystawie widzialem sporo tych "chorych sadystow".Mozna sie pomylic ,wiekszosc wygladala calkiem ok.Jeszcze raz musze rzucic okiem w lustro;).[/quote]
[FONT=Verdana][COLOR=green][B]Jesteś pewny, że szukasz po właściwej stronie lustra?[/B][/COLOR][/FONT]
[B][/B]
[FONT=Verdana][COLOR=green][B]To nie w samym lustrze i nie w „obrazie” tkwi problem.[/B][/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Problem istnieje z tej strony lustra i zawarty jest w „przedmiocie”.[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=green][B]Nie martw się, nie tylko ty ulegasz takiemu złudzeniu. Główny bohater, sygnatariusz marnej farsy rodem „niby” z Ministerstwa Rolnictwa, której w charakterze koronnego argumentu „za” używa TuathaDea, też dał się zrobić w konia. Pasażerowie SS „TITANIC” również. [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=green][B]Jednak SS TITANIC poszedł na dno... [/B][/COLOR][/FONT]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=black][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=green][B][QUOTE]
[COLOR=black][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=green][B] Pasażerowie SS „TITANIC” również. [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=green][B]Jednak SS TITANIC poszedł na dno... [/B][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

...byli tacy co przezyli:multi:W tym wypadku tez tak bedzie.Jeszcze przez jakis czas mam nadzieje..[/B][/COLOR][/FONT]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][COLOR=black][FONT=Verdana]

[B][FONT=Verdana][COLOR=black]...byli tacy co przezyli:multi:W tym wypadku tez tak bedzie.Jeszcze przez jakis czas mam nadzieje..[/COLOR][/FONT][/B]
[/FONT][/COLOR][/quote]

Oczywiście że będzie :multi::multi:co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']

[FONT=Verdana][COLOR=black][B][FONT=Verdana][COLOR=black]...byli tacy co przezyli:multi:W tym wypadku tez tak bedzie.Jeszcze przez jakis czas mam nadzieje..[/COLOR][/FONT][/B]
[/COLOR][/FONT][/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Oczywiście, byli tacy którzy przeżyli. Ale kto ich pamięta :shake:? [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Pamiętamy wyłącznie tych, którzy odeszli. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A ci którzy przeżyli, owszem pokazywali się, ale już na innych arenach :p.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]SS TITANIC w jedną noc odszedł do historii.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=green]Czas obcinania też się kończy.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green]Jednak trochę Wam zazdroszczę (tzn. oponentom) ;).[/COLOR][/B]
[URL]http://www.tvn24.pl/0,1527617,wiadomosc.html[/URL]

[B][COLOR=green]Wasz idol zdobywa popularność w mediach. Polecam uwadze komentarze w TVN 24.[/COLOR][/B][/quote]

..znaczy kazdy ciety pies to pies rolnika:lol:oponenta.
Niech i tak bedzie,moge byc i rolnik.Co do idoli mam swoje wlasne wzorce,bez narzucania z forum;)

Link to comment
Share on other sites

a ja będąc dziś w SM , taki tam sobie interesik załatwiałam ,a przy okazji zapytałam o kilka rzeczy dot psów i o kopiowane psy też .. więc pytam pana strażnika ;) jak reagują gdy widzą psa z plastrami na uszach , takiego świeżo po kopiowaniu , podsuwając mu pod nos ustawę :diabloti:
Pan odpowiedział mi że jeżeli pies będzie na smyczy ,a jeśli to duży pies to i w kagańcu , to nie zrobią NIC , bo nie mają takich zaleceń !!!

więc kto ma pilnować , wyłapywać kopiowane psy ?

chyba się na komisariat pofatyguje , zapytać co oni na to ..

Link to comment
Share on other sites

szkoda fatygi ;-) pytalam ;-) popatrzeli jak na wariatke i odpowiedzieli ze maja wazniejsze rzeczy do roboty anizeli sciganie nawiedzonych kopiowaczy psich uszu ;-)
dla nich najwazniejsze to to zeby pies mial smycz plus ewen kaganiec .
Na odchodnym powiedzieli ze dodatkowo moga wlepic mandat za niesprzatanie odchodow gdy sie na takowy spektakl natrafia ;-) ot i tyle ;-)

Link to comment
Share on other sites

A ja gratuluję jednak przeciwnikom kopiowania skuteczności. Wczoraj na jednym z forów właśnie przeczytałem że koleś szukający teriera do polowania kupił z "hodowli" psa bez papierów ale z kopiowanym ogonem. Ta sama osoba hoduje również psy z papierami, którym ogonów nie kopiuje, bo jak twierdzi nie chce miec dulczenia ze strony różnych osób na wystwach. Tak więc gratuluję skuteczności. Taki mały kroczek w kierunku zwiększenia ilości bezpapierowych burków w rękach myśliwych.

PS. A jeszcze znalazłem takie ogłoszenie na gratce:

[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/752372_skradziono_suczke_rasy_foksterier_kolo.html[/URL]

[I][B][COLOR=darkgreen]"Ma długi, nie obcinany ogon - da się wyczuć że jest on krzywy (był kiedyś złamany)!"[/COLOR][/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']A ja gratuluję jednak przeciwnikom kopiowania skuteczności. Wczoraj na jednym z forów właśnie przeczytałem że koleś szukający teriera do polowania kupił z "hodowli" psa bez papierów ale z kopiowanym ogonem. Ta sama osoba hoduje również psy z papierami, którym ogonów nie kopiuje, bo jak twierdzi nie chce miec dulczenia ze strony różnych osób na wystwach. Tak więc gratuluję skuteczności. Taki mały kroczek w kierunku zwiększenia ilości bezpapierowych burków w rękach myśliwych.

PS. A jeszcze znalazłem takie ogłoszenie na gratce:

[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/752372_skradziono_suczke_rasy_foksterier_kolo.html[/URL]

[I][B][COLOR=darkgreen]"Ma długi, nie obcinany ogon - da się wyczuć że jest on krzywy (był kiedyś złamany)!"[/COLOR][/B][/I][/quote]

Mars kupił go dla obcietego ogona czy dlatego ze był po uzytkowych rodzicach? A swoja drogą pogratulować jesli to mysliwi rozmnazaja psy bez rodowodu. Pozatym ta osoba skoro nalezy do ZKwP to chyba się wzieła za hodowle z niewłasciwych pobudek.
A ta foksterierka złamała ogon gdzie? Na polowaniu? Moze drzwi jej sie zatrzasneły na ogonie. Ale wtedy czy by była foksterierem, czu owczarkiem niemieckim tez by to ją nie ustrzegło.

Link to comment
Share on other sites

Laluna psy bez rodowodu produkują zarówno myśliwi jak i niemyśliwi. Nawet myślę że tych drugich jest więcej. A co do samego psa bez papierów to był po tych samych rodzicach co i papierowe. Akurat wiem o jaką hodowlę chodzi i mniej więcej słyszałem co tam się robi. Między innymi jednym z czynników wzięcia do pracy takiego a nie innego psa był kopiowany ogon.
Gdzie foksterierka złamała nie wiem, jakby miała kopiowany to by nie złamała wcale

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Laluna psy bez rodowodu produkują zarówno myśliwi jak i niemyśliwi. Nawet myślę że tych drugich jest więcej. A co do samego psa bez papierów to był po tych samych rodzicach co i papierowe. Akurat wiem o jaką hodowlę chodzi i mniej więcej słyszałem co tam się robi. Między innymi jednym z czynników wzięcia do pracy takiego a nie innego psa był kopiowany ogon.
Gdzie foksterierka złamała nie wiem, jakby miała kopiowany to by nie złamała wcale[/quote]
A jakby była inna rasą też by złamała. Znasz takie przysłowie? Jakby człowiek wiedział ze sie wywróci to by nie wstał.
Trzeba by kazdej rasie obicnac aby sie im nie lamały. A w pierwszej kolejnosci chartom.
Trzeba było zglosić do ZK. Myśle ze dla tej osoby wiekszym powodem do wstydu bedzie to ze popiera hodowle psów bez rodowodu. Wiec powód kupna psa bez ogona aby nie suszono mu głowy na wystawach był raczej nie trafiony. Mógł kupić psa bez ogona rodowodowego i najwyzej go nie wystawiac. Na to samo by przeciez wyszło.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Trzeba było zglosić do ZK.[/quote]

Chyba kpisz ze mnie, myśląc że ZKwP coś w tej sprawie zrobi. Zgłoszenie poszło już od jednej osoby prawie rok temu, a efekty jak widac.

A psa bez ogona papierowego kupic nie mógł bo jak napisałem wyzej mioty z papierami nie mają kopiowanych ogonów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS'] Wczoraj na jednym z forów właśnie przeczytałem że koleś szukający teriera do polowania kupił z "hodowli" psa bez papierów ale z kopiowanym ogonem. [B]Ta sama osoba hoduje również psy z papierami, którym ogonów nie kopiuje, bo jak twierdzi nie chce miec dulczenia ze strony różnych osób na wystwach[/B]...
[/quote]

[quote name='MARS'][B]Chyba kpisz ze mnie, myśląc że ZKwP coś w tej sprawie zrobi.[/B] Zgłoszenie poszło już od jednej osoby prawie rok temu, a efekty jak widac.

A psa bez ogona papierowego kupic nie mógł bo jak napisałem wyzej mioty z papierami nie mają kopiowanych ogonów.[/quote]
[B][COLOR=green]No właśnie. Psy obcinane z naruszeniem prawa. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Psy rozmnażane na lewo. Suki kryte 1x na ZK, a 1x w roku na lewo.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Wszystko to jest TA SAMA patologia :mad:. I czego ma to dowodzić?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Robią to hodowcy, miłośnicy psów :shake:.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Z róznymi frazesami na ustach, a to że tradycja, a to że przyzwyczajenie, a to że nie starcza im na chleb, a to że lepiej wygląda pies, a to że nie sprzedadzą, a to że lis mu odgryzie, a to że WW bedzie miał precelka itd itp :mad:. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]I tak ma być nadal?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]W życiu! [/COLOR][/B]
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']A ja gratuluję jednak przeciwnikom kopiowania skuteczności. Wczoraj na jednym z forów właśnie przeczytałem że koleś szukający teriera do polowania kupił z "hodowli" psa bez papierów ale z kopiowanym ogonem. Ta sama osoba hoduje również psy z papierami, którym ogonów nie kopiuje, bo jak twierdzi nie chce miec dulczenia ze strony różnych osób na wystwach. Tak więc gratuluję skuteczności. Taki mały kroczek w kierunku zwiększenia ilości bezpapierowych burków w rękach myśliwych.

PS. A jeszcze znalazłem takie ogłoszenie na gratce:

[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/752372_skradziono_suczke_rasy_foksterier_kolo.html[/URL]

[I][B][COLOR=darkgreen]"Ma długi, nie obcinany ogon - da się wyczuć że jest on krzywy (był kiedyś złamany)!"[/COLOR][/B][/I][/quote]

Hm.. a kundlowi niekopiowanemu trzeba obciac bo co
bo sobie zlamie :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Chyba kpisz ze mnie, myśląc że ZKwP coś w tej sprawie zrobi. Zgłoszenie poszło już od jednej osoby prawie rok temu, a efekty jak widac.

A psa bez ogona papierowego kupic nie mógł bo jak napisałem wyzej mioty z papierami nie mają kopiowanych ogonów.[/quote]
Widocznie powinno pójsc od wielu osób. Oczywscie zawsze można bezczynnie sie przyglądać.

Skoro jak twierdzisz mozna to robic legalnie, to jakby chciał znalazłby dla siebie psa w jakims miocie. Pozatym cały czas udowadnacie ze kopiowanych jest pełno na wystawie. Wiec chyba skądź sie biorą. No chyba ze juz praktycznie nie ma bo kazdy wie ze jest to nielegalne.
A i jeszcze taka mała uwaga. Czy foksik złamał ogon w miejscu kopiowania? Bo jezeli o wiele nizej to obciecie by mu nic nie dało. Raczej podwójny ból.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Widocznie powinno pójsc od wielu osób. Oczywscie zawsze można bezczynnie sie przyglądać.

Skoro jak twierdzisz mozna to robic legalnie, to jakby chciał znalazłby dla siebie psa w jakims miocie. Pozatym cały czas udowadnacie ze kopiowanych jest pełno na wystawie. Wiec chyba skądź sie biorą. No chyba ze juz praktycznie nie ma bo kazdy wie ze jest to nielegalne.
A i jeszcze taka mała uwaga. Czy foksik złamał ogon w miejscu kopiowania? Bo jezeli o wiele nizej to obciecie by mu nic nie dało. Raczej podwójny ból.[/quote]

Kiedy ja szukalem swojego psa,temat skopiowanego ogona jakby nie istnial.W polskich hodowlach w ktorych sie dowiadywalem o szczeniaka,nie bylo zadnego problemu ze skopiowaniem ewentualnego psa..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...