Jump to content
Dogomania

York z uszkodzeniem kręgosłupa, porażeniem łapek. Jak mu pomóc????


xxxemilkaxxx

Recommended Posts

Chciałam opisac swoją sytuację i poprosić o radę. Mam pieska, który cierpi na porażenie łapek i ma uszkodzony kręgosłup. Ciężko mu chodzić, przewraca się, przednie łapki ma wykrzywione. Objawy jak przy zespole Wobblera. Jest to piesek rasy york, którego kupiłam od Pani, która nie miała żadnej zarejestrowanej hodowli itp. i juz przy [COLOR=#000099][B][U]kupnie[/U][/B][/COLOR] wydawało mi się podejrzane, że pies nie jest zbyt ruchliwy, po kolejnej już wizycie u Weterynarza okazało się po prześwietleniu, że pies ma uszkodzony kręgosłup i porażenie łapek. Konieczna jest operacja, która kosztuje kilka tysięcy, na co mnie nie stac. Oczywiście pewną część pieniędzy postaram się [COLOR=#000099][B][U]zdobyć[/U][/B][/COLOR] we własnym zakresie, ale zastanawiam się, czy jakaś fundacja zajmująca się zwierzętami mogłaby mi pomóc w zgromadzeniu całej sumy środków na operacje. Nie wiem, co zrobić. To mój pierwszy pies, o którym tak bardzo marzyłam. Teraz jest mi strasznie przykro i ciężko. Nie wiem, co robić...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.members/110310-Majka0010"][B]Majka0010[/B][/URL]
proszę powiedz o co chodzi z tymi bazarkami, nie znam sie na tym zupełnie i nie wiem co i jak. Póki co wysyłam maile do różnych fundacji i stowarzyszeń. Nie wiem, co jeszcze mozna zrobić. Wiem, ze w jakis sposób przez fundacje mozna zalozyc takie konto dla psa, zeby mozna było zbierac pieniądze, ale nie wiem jak to zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Tomografię nie wiem, czy koniecznie, chociaż na pewno jest to najdokładniejsza metoda diagnostyczna.
Pytanie jakie to uszkodzenie i jaka operacja?
We Wrocławiu polecam dr Niedzielskiego, tani nie jest, ale potrafi robić naprawdę fantastyczne rzeczy.

Od razu Ci powiem, że niestety ale operacja odcinka szyjnego u tak małego psa bedzie trudna i ryzykowna. Ale na pociechę dodam, że moja Piku - waga 3 kg (kundelek z pseudo z milionem chorób) miała zwichnięcie kręgów szyjnych, była porażona czterokończynowo, dr Niedzielski dwiema operacjami postawił ją na nogi :)

Wydaje mi się, że koszt nie powinienm przekroczyć 2 tysięcy, z pobytem w klinice może 2,5 tysiąca.

I jeszcze jedna rada, jeśli chcesz, żeby ludzi Ci pomogli, musisz mieć dobrą i dokładną dokumentację medyczną - wklej skany/fotki rtg, lub innych badań, opinii weta itd.

W razie gdybyś chciała zapytać o coś, potrzebowała namiarów we Wrocku itp - daj znać na PW.

Link to comment
Share on other sites

ulvhedinn
a ile Twoja mała dochodziła do siebie? Bardzo cierpiała? Czy później pies musi być rehabilitowany u jakiegoś specjalisty??? Myślałam raczej o Katowicach, bo mam się tak u kogo zatrzymać w razie dłuższego pobytu, ale gdybym miała tylko środki na operację byłoby mi juz wszystko jedno.

Link to comment
Share on other sites

Poprawa pojawiła się po kilku dniach, całość "dochodzenia do siebie" to ponad pół roku. W tym rygorystycznie na początku mieszkała w duzym transporterze, skąd wychodziła na siusiu i na ostrożne mizianki. Plus rehabilitacja, ale ja dużo robiłam sama.

Cierpieć specjalnie nie cierpiała, dostawała leki przeciwbólowe oczywiście, ale szczęsliwa "z aresztu" to nie była. No i strasznie ją denerwował sztywny kołnierz z ligniny...

Poczytaj:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/106924-Mikro-Pikulinka-już-jej-nie-oddam[/URL]!!!!

Link to comment
Share on other sites

Czy to ty sie zastanawialas na forum wizazu nad tym psem?;/
Tyle jest psow naprawde potrzebujacych,tyle psow cierpiacych a ty myslisz ze teraz kazdy sie rzuci do pomocy bo kupilas psa kalekiego jeszcze z pseudo?;/
Jak marzylas o yorku to trzeba bylo kupic z rodowodem a nie kundla z pseudo i to kalekiego...
Jak szukac pomocy na dogo to umiesz a poczytac przed kupnem psa bylo za trudno?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Czy to ty sie zastanawialas na forum wizazu nad tym psem?;/
Tyle jest psow naprawde potrzebujacych,tyle psow cierpiacych a ty myslisz ze teraz kazdy sie rzuci do pomocy bo kupilas psa kalekiego jeszcze z pseudo?;/
Jak marzylas o yorku to trzeba bylo kupic z rodowodem a nie kundla z pseudo i to kalekiego...
Jak szukac pomocy na dogo to umiesz a poczytac przed kupnem psa bylo za trudno?[/QUOTE]
Błagam, uspokój się. Czy Ty masz jakiś uraz do właścicieli pseudoyorków? Zazdrościsz im? Bo to już nie pierwszy raz, gdzie ktoś napisał, że ma/miał yorka z pseudo i ten york jest chory, lub zdechł, a Ty się wyżywasz. Tak, głupotą jest kupowanie psa w pseudo. Ale pamiętaj - pies nie jest winny, że przyszedł na świat, bo ktoś chciał szybko zarobić, a ktoś tanio kupić. Wrzeszcząc na właściciela, karzesz niewinnego psa. Teraz, skoro pies jest już na świecie, trzeba mu pomóc. Właściciel może przez tą sytuację się nauczy. Ale na pewno nie przez Twoje wrzaski.

Link to comment
Share on other sites

Emilka kiedy kupiłaś psiaka i czy kupując ją wiedziałaś o jej problemach ? ( z postów wnioskuję,że nie)
Czy to ogłoszenia na allegro jest faktycznie Twoje, czy poprzedniej babki od której masz psiaka?
A tu moje prywatne pytanie nie wnoszące zupełnie nic do dalszego wątku ( ot czysta ciekawość babska, jak nie masz ochoty nie odpowiadaj) Dlaczego zdecydowałaś się nabyć dorosłego już yorka a nie np szczeniaka ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']a teraz się uspokój i jeszcze raz przeczytaj co napisałaś.Bo mam wrażenie ,ze wyzywanie ludzi ,ze mają kundla i to kalekiego jest nie w porządku.Każdy pies jest kochany,nie tylko ten z rodowodem.A takie komentarze na pewno psu nie pomogą...:roll:[/QUOTE]

Nie chodzi o rodowód. Nigdy się to nie przewali w ludzkiej świadomości? Rodowód zawsze będzie dla niektórych symbolem snobizmu? Chodzi o odpowiedzialność i nie nakręcanie interesu ludziom ``produkującym`` kalekie psy. Ale ta konkretnie sytuacja jest jakaś dziwna, to ogłoszenie na allegro... no i założycielka wątku od paru dni nieobecna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxemilkaxxx'][URL="http://www.dogomania.members/110310-Majka0010"][B]Majka0010[/B][/URL]
proszę powiedz o co chodzi z tymi bazarkami, nie znam sie na tym zupełnie i nie wiem co i jak. Póki co wysyłam maile do różnych fundacji i stowarzyszeń. Nie wiem, co jeszcze mozna zrobić. Wiem, ze w jakis sposób przez fundacje mozna zalozyc takie konto dla psa, zeby mozna było zbierac pieniądze, ale nie wiem jak to zrobić.[/QUOTE]

A może zamiast wysysać kasę z fundacji i od prywatnych osób, kasę przeznaczoną przede wszystkim dla bezdomnych nierasowych i niemodnych psów, które nie mają swojego opiekuna i nikt nie lituje się nad nimi bo są yorkami i są sweetaśne, pociągniesz do odpowiedzialności drogą sądową osobę, która tak zrobiła Cię w trąbę?
Sprzedano Ci chorego psa - zbierz pisemne opinie od lekarzy weterynarii, weź adwokata i obciąż to babsko kosztami, które poniosłaś na skutek leczenia psa. Bo ja nie widzę najmniejszego powodu, żeby jakiekolwiek organizacje charytatywne czy obcy ludzie mieli ponosić koszty podłości osoby która wcisnęła Ci tak chore zwierzę - i Twojej naiwności przy okazji.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze musisz isc do weterynarza i zapytac sie o wszystkie mozliwe opcje. Kiedys ogladala SPCA na Animal Planet i tez byly tam psy kturych wlascicielka je paralizowala jak warczaly (one mialy 14 lat), potem te psy chodzily na wuzkach. Moze i twuj pies tak moze wiem ze yorki to bardzo energiczne psy dlatego wuzek moze nipszeszkadzac w zabawie az zbiezesz pieniadze. Mozesz podjac sie dodatkowej pracy, sprzedac pare zeczy lub poprosic rodzine o pomoc. Mam nadzieje ze twuj Yorkus niedlugo bedzie chodzil!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...