Jump to content
Dogomania

Ja i Liluś-przez życie razem łapa w łapę i nos w nos :)


lilo

Recommended Posts

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zerduszko']6 razy! :crazyeye: Kiedyś bym chciała pojechać, zobaczyć. Jedziecie na własna rękę czy zorganizowaną wycieczkę? Napisz mi porady, kiedy i gdzie najlepiej jechać, ja z racji braku wakacji w tym roku, planuję przyszłe ;)[/QUOTE]

hahah i ja już tak ze 3 lata :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zerduszko - rad to ja mam miliony. Jedziemy sami bo tak jest najlepiej , na miejscu dobrze jest byc mobilnym i miec auto. Ja polecam okolice Splitu - jest tam pięknie , ciepło a odległosc jeszcze przyzwoita. Z Tarnowa jest tam około 1200 km. Można to przejechac na raz - lub zrobic sobie postój w połowie drogi np. w Wiedniu. Ja polecam noclegi na wyspie Ciovo , świetny domek , super gospodarze, przemiła atmosfera ,do plaży 30 metrów. Za nocleg czyli : apartament 4 osobowy - 2 sypialnie , salon , kuchnia , łazienka i taras płaci się 60 euro za 4 osoby. Czyli 60 zł za osobę za dobę. Minusem jest to że jak wiele chorwackich plaż ta również jest kamienista. Ale można się do tego przyzwyczaic.
[IMG]http://apartments-zizic.com/wp/wp-content/gallery/apartment-a4/apartments-croatia-accommodation-a4-14.jpg[/IMG]

[IMG]http://apartments-zizic.com/wp/wp-content/gallery/apartment-a4/apartments-croatia-accommodation-a4-15.jpg[/IMG]

[IMG]http://apartments-zizic.com/wp/wp-content/gallery/apartment-a4/Apartments-croatia-accommodation-a4-%20%2811%29.jpg[/IMG]
Natomiast jeśli bardzo zależy Ci na piaszczystej plaży to polecam Omis - plaża jest przepiękna , woda idealnie przeźroczysta i ze 100 metrów w głąb morza można na piechotę przejśc. Ale niestety nie mogę polecic żadnego domku bo nigdy ta nie spałam , z miejsca w którym my śpimy jest tam ok. 60 km więc jak mamy ochotę to poprostu tam jedziemy. Jeśli chodzi o koszty to hmmm... jest drożej niz w Polsce ale myślę że porównywalnie jak w miejscowościach turystycznych. Najdrozsze jest mięso i napoje gazowane. Ale to można zabrac - lodówka samochodowa i miesko sie przewiezie. Trzeba miec paszport, niby puszczają na dowód ale lepiej miec na miejscu mimo wszystko. Zwłaszcza jeśli chce się odwiedzic Dubrovnik , tam paszport jest obowiązkowy bo przejżdża się przez Bośnię :) Ale warto - najpiekniejsze miasto jakie widziałam. Mom zdaniem do Chorwacji najlepiej pojechac na przełomie lipca i sierpnia , wtedy w Sinij - miejscowosci niedaleko Splitu odbywają się zawody konne Alka. To ich narodowy sport. Niezapomniane wrażenia.

[video=youtube;37fm-HIb4bE]http://www.youtube.com/watch?v=37fm-HIb4bE&feature=related[/video]

Zreszta jest tam tyle pieknych rzeczy do zwiedzania że ciężko wszystko opisac.
Myślę że na dwutygodniowe wakacje dla dwóch osób 4000 zł będzie z palcem w nosie wystarczające.A jeśli ograniczyc jedzenie na mieście itd to nawet mniej.

Link to comment
Share on other sites

Z tym paszportem to mnie zaskoczyłaś. Mój pies ma, a ja nie :lol: Na te konne sporty, to na pewno się nie wybiorę :eviltong: Teoretycznie drogo nie jest, bo u nas w Zakopcu czy nad morzem chcą 50 zł za średniej klasy pokój z łazienką. Ale kolejny raz doszłam do wniosku, ze chyba mnie na wakacje zagraniczne nie stać :lol: Chociaż może powinnam choć raz się wybrać, bo jak będę musiała łacićć w 3-4 osoby, to już w ogóle drożyzna.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz - niby nie potrzebny ale np. do zameldowania na miejscu gospodarze chca paszport, a pozatym ja wole dmuchac na zimne. Ostatnio w Polsce chłopak mojej siostry który nie jest Polakiem miał nieprzyjemnosci na dworcu ze strażą graniczną w cywilu. I dlatego uważam że zawsze za granicą lepiej miec paszport.
A co fakt to fakt że jak kiedyś będziesz miec dzieciaczki to ciężko jest w 4 osoby jechac - koszty dużo większe.
A kurde jak porównuję polskie pokoje z łazienkami za takie same pieniądze to wydaje mi się że to naprawdę nie jest jakaś wielka cena. Masz swoją kuchnię , swój salon , swój taras , swoje wejście.
Naprawdę warto.
Przy czym wyjazd na tydzień niewiele zmienia w kosztach bo tak naprawdę najdroższa jest droga. Tzn. niewiele hmmm... pewnie dla wielu ludzi wiele. Ale tygodniowe wakacje trzeb liczyc 3000 zł. Ale pamietam nasze pierwsze wakacje w Chorwacji gdzie nie mieliśmy wiele pieniędzy i wydaliśmy niewiele ponad 2000 zł więc nie jest to niewykonalne tylko trzeba więcej zupek chińskich zabrac :)

Link to comment
Share on other sites

nigdy nie jechalam pociagiem , podejrzewam ze byłoby to sporo drozsze niz samochodem :) Musicie znaleźc kogos do pary kto ma autko :P A jeśli pociągiem to myślę że do Omisia - niby w mieście a super plaże. Nie trzeba byc aż takim mobilnym bo wszystko jest na miejscu.

A sprawdziłam z ciekawości - jedzie się 25 godzin do splitu pociagiem z tarnowa. Jedzie przez Katowice więc od Was pewnie ze 4 godziny krócej by było. Ale można pojechac do Wiednia busem lub autobusem i stamtąd jeżdżą kursowe autobusy do Splitu. Z Tarnowa do Wiednia bus kosztuje jakieś 130 zł za osobę a nie wiem ile dalej by kosztowało. Ale jakbyś chciałą to mogę się dowiedziec bo mam znajome Chorwatki które mieszkają w Wiedniu i jeżdżą takim właśnie autobusem do domu.
Skomplikowane przedsięwzięcie ale mogłaby to byc fajna przygoda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WATACHA']Jak zdrówko?
Ja byłam raz w Chorwacji, jakieś dziesięć lat temu.Ogólnie fajnie było, ale przeraziły mnie tam obrzydliwe, wielkie robale.[/QUOTE]

hahaha robale?

ja też byłam - za dobrych czasów jak z rodzicami się jeździło :lol: kasa wtedy z nieba leciała i nie trzeba si było martwić - oni się martwili :D teraz moi znajomi jadą chyba we wrześniu jakoś i namawiają nas - ale cwaniaki bo jadą jednym autem w 4 osoby i nas namawiają - tylko my bez drugiej pary :evil_lol: taka promocja :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']hahaha robale?

ja też byłam - za dobrych czasów jak z rodzicami się jeździło :lol: kasa wtedy z nieba leciała i nie trzeba si było martwić - oni się martwili :D teraz moi znajomi jadą chyba we wrześniu jakoś i namawiają nas - ale cwaniaki bo jadą jednym autem w 4 osoby i nas namawiają - [B]tylko my bez drugiej pary [/B]:evil_lol: taka promocja :lol:[/QUOTE]

A Drops i Luna?;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...