Jump to content
Dogomania

Niechciana młodziutka ONka po rodowodowych rodzicach moze trafic na łancuch !


bela51

Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłam dzisiaj na wizycie przedadopcyjnej w Iłży w sprawie suni. Bardzo sympatyczni ludzie, zdają sobie sprawę z tego jak mają się psem opiekować, tym bardziej, że mieli do niedawna owczarka niemieckiego, a obecnie mają malutką suczkę i psa przybłędę. Ale decyzja nie należy do mnie. Pojechałam zobaczyłam i opisuję:)

Link to comment
Share on other sites

Wszystko mi się bardzo podoba, jeśli chodzi o dom w Iłży, tylko jedna sprawa mnie męczy, a mianowicie to, że pies miałby być na dworzu. W mrozy może spać w domu. Wolałabym wolny wstęp psa do domu, kiedy będzie chciał być z ludźmi. Na jesieni, w zimie, wczesną wiosną (a to jest ok. 7 miesięcy) byłby sam na podwórku, a sunia bardzo lgnie do człowieka. To jego najbardziej potrzebuje. To właśnie o to chodzi w tej adopcji, aby ta sunia przebywała dużo z człowiekiem, bo ona teraz ma podwórko, a nie biega po nim, tylko siedzi i patrzy, kiedy może wejść do domu, do ludzi. Szkoda, że państwo z Iłży nie są zainteresowani innym psiakiem, który by się bardziej nadawał do przebywania na dworzu, bo jest do tego przyzwyczajony.

Dzisiaj odbyła się też wizyta w Holandii. Sunia mieszkałaby wewnątrz w domu. U córki Pani Alicji. Wszystko jak najlepiej jest również z tym domkiem. Nie ma żadnych zastrzeżeń. Także pozwólcie, że poczekam, aż właściciel zrzeknie się na moją rzecz praw do suni, co ma nastąpić jutro i wieczorem napiszę co i jak. Muszę się z tym przespać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cantadorra']Wszystko mi się bardzo podoba, jeśli chodzi o dom w Iłży, tylko jedna sprawa mnie męczy, a mianowicie to, że pies miałby być na dworzu. W mrozy może spać w domu. Wolałabym wolny wstęp psa do domu, kiedy będzie chciał być z ludźmi. Na jesieni, w zimie, wczesną wiosną (a to jest ok. 7 miesięcy) byłby sam na podwórku, a sunia bardzo lgnie do człowieka. To jego najbardziej potrzebuje. To właśnie o to chodzi w tej adopcji, aby ta sunia przebywała dużo z człowiekiem,[B][COLOR=red] bo ona teraz ma podwórko, a nie biega po nim, tylko siedzi i patrzy, kiedy może wejść do domu, do ludzi.[/COLOR][/B] Szkoda, że państwo z Iłży nie są zainteresowani innym psiakiem, który by się bardziej nadawał do przebywania na dworzu, bo jest do tego przyzwyczajony.

Dzisiaj odbyła się też wizyta w Holandii. Sunia mieszkałaby wewnątrz w domu. U córki Pani Alicji. Wszystko jak najlepiej jest również z tym domkiem. Nie ma żadnych zastrzeżeń. Także pozwólcie, że poczekam, aż właściciel zrzeknie się na moją rzecz praw do suni, co ma nastąpić jutro i wieczorem napiszę co i jak. Muszę się z tym przespać.[/QUOTE]

To decyzja nie powinna być trudna:razz:
Skoro dla suni człowiek ważniejszy niż podwórko;)
Moja zmarła,najwspanialsza ONka mieszkała ze mną w bloku,wystarczy tylko odpowiednia ilość spacerów i zabaw,a pies wraca potem i śpi jak zabity:evil_lol:
Oczywiście na ulubionej pańci kanapie - bo tam miękko i można się super wyłożyć;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam straszne rozterki. Z jednej strony dom w Polsce, z drugiej chyba jednak lepszy, ale za granica. Nie wiem co zadecydowalabym na miejscu Cantadorry.
Wiem, ze jej psy mieszkają w domu .Moj tez. I zawsze boli mnie serce, gdy pies musi spac w budzie. Ale moze nieslusznie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Ja mam straszne rozterki. Z jednej strony dom w Polsce, z drugiej chyba jednak lepszy, ale za granica. Nie wiem co zadecydowalabym na miejscu Cantadorry.
Wiem, ze jej psy mieszkają w domu .Moj tez. I zawsze boli mnie serce, gdy pies musi spac w budzie. Ale moze nieslusznie ?[/QUOTE]

Wiem,że nie mam nic do gadania w tej sprawie, ale moim zdaniem owczarek niemiecki to pies który bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem ( jak większość owczarków w sumie). Dlatego raczej nie nadaje się na psa typowo podwórkowego, wiadomo że dla każdego psa jest to umilenie życia, ale mimo wszystko powinien mieć stały dostęp do domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...