Jump to content
Dogomania

Lisa z wnyków...znowu szuka domu:(


andzia69

Recommended Posts

  • Replies 736
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny opiekujace sie sunieczka jestescie wspaniale!!! poswiecilyscie jej tyle czasu na przemywanie ran i leczenie ze nic dziwnego ze sunia obdarza Was zaufaniem. Teraz mam nadzieje, ze wiadomosci beda juz tylko coraz lepsze. Prosze, w miare mozliwosci piszcie co slychac u psiny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Świetnie ,że pani Teresa Borcz chce wziąć niunię, ale pewnie trzeba bdzie ją finansowo wspomóc.[/QUOTE]

Z pewnością tak, przynajmniej w finansowaniu leczenia. Pani Teresa ma tylko prośbę, żeby pomóc później, jak sunia odzyska zdrowie, w szukaniu domu, obawia sie ,zeby sunia u niej nie utknęła, bo wiadomo,ze miejsce potrzebne dla następnych biedaków w kiepskim stanie.

Przyznam też,że chociaż kibicuję sunieczce z całego serca i życzę, aby szybko wróciła do zdrowia, to jednak mam obawy, co bedzie później, czy uda się znaleźc dla niej dom.

Oby nie było tak, jak z inną kielecką sunią, Albinką. Po sterylce zator w rdzeniu kręgowym, krwotok, dwie transfuzje, sunia była bliska śmierci, ale robiłysmy wszystko,żeby ja uratować. Udało się , ogromnym wysiłkiem wielu ludzi, również finansowym. Po długotrwałym leczeniu, rehabilitacji, paraliż tylnej części ciała ustapił, został lekki niedowład jednej łapki. Leczenie kosztowało kilka tys. zł, sunia była wożona nawet na konsultacje do Brna.
I co? Sunia czeka juz rok i 3 mies. na dom, mimo ciągłego ogłaszania,żadnego odzewu . Z bardzo wielu osób zainteresowanych jej losem zostało kilka, na wątek suni mało kto zagląda. Pieniądze zebrane wtedy na jej utrzymanie juz prawie się kończą, nie wiem, co bedzie dalej.
Gdyby była jedyną sunią, którą mamy pod opieką, może dałoby sie radę, ale jest jeszcze kilka psiaków w płatnych dt, trudnych do adopcji,ktore miesiącami, a nawet latami czekają na domy.

A Albinka jest cudowna sunią , o wspaniałym chakterze, jej niesprawność jest naprawdę niewielka, sunia doskonale sobie radzi, biega, jedyną uciążliwością może być koniecznośc zakładania bucika ochronnego na łąpkę przed wyjściem na spacer. A mimo tego nikt jej nie chce.
To wątek Albinki:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/177257-Czy-cudem-uratowana-Albinka-nie-ma-szans-na-dom-Co-dalej-Eutanazja[/URL]

Sorry za taką smutną refleksję,może tym razem będzie inaczej.... oby.

Link to comment
Share on other sites

Mnie sie wydaje, ze jednak latwiej wydac psa bez lapki i zdrowego w innych aspektach, a gorzej tak jak z Albinka, gdzie ludzie moga sie bac kolejnych powiklan i kolejnych wydatkow - niemalych zreszta. A pies bez lapy jest po prostu zdrowym psem bez lapy:) Mysle ze mala znajdzie domek. A i mam na nia bazarek z rzeczy od Illa i Istke - bardzo fajne rzeczy wiec mam nadzieje, ze sie nieco grosza uzbiera;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='divia_gg']Mnie sie wydaje, ze jednak latwiej wydac psa bez lapki i zdrowego w innych aspektach, a gorzej tak jak z Albinka, gdzie ludzie moga sie bac kolejnych powiklan i kolejnych wydatkow - niemalych zreszta. A pies bez lapy jest po prostu zdrowym psem bez lapy:) Mysle ze mala znajdzie domek. A i mam na nia bazarek z rzeczy od Illa i Istke - bardzo fajne rzeczy wiec mam nadzieje, ze sie nieco grosza uzbiera;)[/QUOTE]

Divia_gg, jakich powikłań , jakich wydatków??? Albinka jest zupełnie zdrowa, nie wymaga już żadnego leczenia i rehabilitacji i tak piszemy w ogłoszeniach, mimo tego nikt sie nie zgłasza.
To co, mielismy amputowac Albince łapkę, skoro nie ma takiej potrzeby, to wtedy miałaby szanse?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']Divia_gg, jakich powikłań , jakich wydatków??? Albinka jest zupełnie zdrowa, nie wymaga już żadnego leczenia i rehabilitacji i tak piszemy w ogłoszeniach, mimo tego nikt sie nie zgłasza.
To co, mielismy amputowac Albince łapkę, skoro nie ma takiej potrzeby, to wtedy miałaby szanse?![/QUOTE]
erko ja wiem, Ty wiesz i Ci co znaja Albinke wiedza. Ale nie do konca kazdy jest tego po prostu swiadomy...O to mi chodzilo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vanili']jak sie sunieczka dziś ma? moze są szanse na nowe zdjęcia mordeczki?:)[/QUOTE]

Tez jestem ciekawa jak ona teraz wyglada i jak jej wychodzi teraz to poruszanie na trzech lapkach:( Tyle sie biedna nacierpiala... ech, gdzie sie zajrzy- to na kazdym prawie watku rozgrywa sie jakis dramat...

Link to comment
Share on other sites

Kreci sie sporo, lgnie do ludzi, merda ogonkiem i lize kazdego kto podlozy jej rączke. Piekna sunia, z ogromną wolą życia.
Z tego co widziałem powoli się goi, z dnia na dzien powolutku coraz lepiej (nie jestem lekarzem, wiec sie mylic moge, ale wyglada lepiej). Trzymajmy kciuki dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='backbone']Kreci sie sporo, lgnie do ludzi, merda ogonkiem i lize kazdego kto podlozy jej rączke. Piekna sunia, z ogromną wolą życia.
Z tego co widziałem powoli się goi, z dnia na dzien powolutku coraz lepiej (nie jestem lekarzem, wiec sie mylic moge, ale wyglada lepiej). Trzymajmy kciuki dalej.[/QUOTE]

w miarę postępu stron na wątku coraz więcej dobrych wiadomości :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj niunia miała prawie nos wklejony w szybę - prawie, bo żyrandol jej przeszkadzał;) - patrzyła kiedy ktoś znowu do niej przyjdzie i ją pomizia:(

i..............mamy zielone światło w sprawie transportu!:):) teraz tylko muszę: uzgodnić z p. Teresą kiedy moze przyjechać...i cięższa rzecz - transport...


za to nasz dziadzio z oskalpowaną łapą:( nie jest dobrze z łapą:( cały czas sączy się ropa, a dzisiejszy opatrunek odszedł z częścią skóry:(:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']dzisiaj niunia miała prawie nos wklejony w szybę - prawie, bo żyrandol jej przeszkadzał;) - patrzyła kiedy ktoś znowu do niej przyjdzie i ją pomizia:(

i..............mamy zielone światło w sprawie transportu!:):) teraz tylko muszę: uzgodnić z p. Teresą kiedy moze przyjechać...i cięższa rzecz - transport...


za to nasz dziadzio z oskalpowaną łapą:( nie jest dobrze z łapą:( cały czas sączy się ropa, a dzisiejszy opatrunek odszedł z częścią skóry:(:([/QUOTE]


Andzia a dokąd ten transport miałby być??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='quatro']a kiedy ma jechać? jeśli miałabym auto w tym terminie to mogłabym ją wziąć Katowice-Gliwice[/QUOTE]

Z kielc do Katowic czy Gliwic to jeden pieron w sumie... na razie muszę ustalic z p. Teresą kiedy może do niej przyjechać;)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]Wątek został zmoderowany.
Usunęłam trochę hopków i posty będące pyskówką (oraz komentarze do nich).
Najważniejsza chyba jest sunia, a nie licytowanie się kto, komu i ile...?
Stan suni i jej dramat powinny być tutaj priorytetem - nic ponad to.
Proszę o uszanowanie tego.

P.S. Bardzo się cieszę, że jednak większości dogomaniaków dobro suni leży na sercu i potrafią mimo wszystko zachować swoje wypowiedzi na poziomie, bez niecenzuralnych słów ;) choć wierzę, że czasem może być trudno trzymać nerwy na wodzy...[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka24'][B]Andziu wstaw rozliczenie w takiej formie:[/B]

25.02 Alina Ch. - 50 zł
28.02 Anna D.E. - 20 zł
28.02 Katarzyna S. - 10 zł
28.02 Tomasz P. - 9,50 zł
28.02 Melka-Me - 20 zł
01.03 Itske - 50 zł
02.03 Krystyna T-K - 10 zł
02.03 Edyta F - 50 zł
02.03 gienka5 - 20 zł
03.03 od dziewczyn z fb - 561,82 zł
03.03 z bazarku Poker - 50 zł
03.03 Małgorzata D. - 50 zł
03.03 Hanna N. - 10 zł
04.03 Cen w Gdańsku - 50 zł
04.03 Izabela M. - 100 zł

Rozpisałam szczegółowo wpłaty z zagranicy na mojego pay pala (od dziewczyn z FB), bo poszły na konto "Zwierzaka" jako jeden przelew.[/QUOTE]


Agnieszko, widze, ze tu sa wplaty z Paypal do dnia 4.03.2011. Ja tez wplacilam pieniadze na Paypal do ciebie ale na liscie mnie nie ma. Dlaczego?
(z gory dziekuje za odp.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Z kielc do Katowic czy Gliwic to jeden pieron w sumie... na razie muszę ustalic z p. Teresą kiedy może do niej przyjechać;)[/QUOTE]



Andziu- Chyba kazdego znas cieszy kazda pozytywna nowinka o suni ale... czy moznaby bylo jeszcze kliknac jej pare fotek?? Byloby to mozliwe? Jestem baaaardzo ciekawa jak ona teraz wyglada i jak goi sie ta jej rana? Czy jest juz weselsza?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...