Jump to content
Dogomania

KOORDYNATORZY, informacje...


kacha_wawa

Recommended Posts

To może ja wtrącę swoje 3 grosze.... Uważam, że skoro akcja jest bezprecedensowa należy ją udokumentować i uczcić. Myślę, że każdy kto jest w nią zaangażowany, nawet jeśli zostanie publikacją obdarowany, może wpłacić (i powinien) na potrzebujące zwierzęta. Możnaby się posunąć dalej, i stworzyć osobne konto... Chyba, że wszystkich zadowoli konto Fundacji Emir lub AFN.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w takim razie ja bardzo prosze o nieobdarzanie mnie egzemplarzeam, a jesli to mozliwe koszt jego wydrukowania przekazanie na afn
zapewno do tego czasu bedzie juz fundacja
jelsi zamiast mojego egzemplarza, pieniadze nie moga byc pzrekazane gdzie indziej - poprosze o moj egzameplarz i sprzedam go a dochod pzrekaze na AFN
rozrzutnosc emira nie pozwala mi zaufac ze pieniadze ktore pojda na ta organizacje zostana dobrze wykorzystane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']w takim razie ja bardzo prosze o nieobdarzanie mnie egzemplarzeam, a jesli to mozliwe koszt jego wydrukowania przekazanie na afn
zapewno do tego czasu bedzie juz fundacja
jelsi zamiast mojego egzemplarza, pieniadze nie moga byc pzrekazane gdzie indziej - poprosze o moj egzameplarz i sprzedam go a dochod pzrekaze na AFN
rozrzutnosc emira nie pozwala mi zaufac ze pieniadze ktore pojda na ta organizacje zostana dobrze wykorzystane[/quote]

Wtrące swoje trzy grosze. Jestem stanowczo przeciwny aby pieniądze które można bezposrednio przeznaczyć na ratowanie zwierząt, przeznaczać na inne uboczne cele!! Nie zapominajmy jednak że:
1.Sponsorom którzy pomogli i liczyli na reklamę lub inna formę podziękowań (czasem od tego zależał ich udział w akcji) należą się podziękowania i to nie podlega żadnej dyskusji. Nie bądźmy krótkowzroczni, kto się póxniej odważy z nimi rozmawiać przy innych akcjach - jesli teraz wystawimy ich do wiatru???
2.Są sponsorzy którzy w gotówce nie dadzą ani złotówki na AFN, fundacje lub inne bezpośrednie formy ratowania zwierząt - zgadzaja sie natomiast na pokrycie kosztów druku, zamieszczenie ogłoszeń, partycypowaniu w kosztach papieru, farb itp.
3. Nic nie stoi na przeszkodzie aby poszczególne "obdarowane" osoby spieniężyły swoje egzemplarze i przekazały pieniądze na ratowanie dowolnego zwierzaka.
3. Emir nie zamierza drukować "dokumentacji akcji" podbierając fundusze z psiej miski. A wręcz odwrotnie- dochód ze sprzedaży pozostałych egzemparzy przeznaczyć na ratowanie zwierzat.
4.[B]KIWI: "rozrzutnosc emira nie pozwala mi zaufac ze pieniądze ktore pojda na ta organizacje zostana dobrze wykorzystane"[/B] , przypominam Ci że fundusze Emir są jawne i są do wglądu zarówno wpływy jak i udokumentowane fakturami wydatki. (Tu do Emir, może celowym byłoby ich opublikowanie?)

Po raz kolejny dochodzą mnie słuchy o marnotrawieniu "naszych" społecznych pieniędzy, czasem wręcz mowa o defraudacji. Mowa o groźbach, obraźliwych anonimach i tego typu pozakulisowych rozgrywkach.
Wygląda mi to na "cichą "wojnę pomiędzy poszczególnymi fundacjami, Toz-ami itp. W imię czego?, sławy, reklamy, kto lepszy?
Nie oszukujmy się, patrząc z boku lepiej widać - zamiast się zjednoczyć we wspólnej sprawie,[B]wyglada na to że[/B] [B]organizacje prozwierzęce wzajemnie się zwalczają !!! [/B]
[B][SIZE=3][COLOR=red]Stanowczo domagam się publicznego zadawania pytań, stawiania zarzutów oraz publicznego udzielania odpowiedzi przez osoby i instytucje których dotyczą!!![/COLOR][/SIZE][/B]
[COLOR=black]Nie są nam potrzebne i nie służą wspólnej sprawie, niedomówienia, plotki i wojna podjazdowa.!!![/COLOR]
[B][SIZE=3][COLOR=red] [/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote][B][SIZE=3][COLOR=red]Stanowczo domagam się publicznego zadawania pytań, stawiania zarzutów oraz publicznego udzielania odpowiedzi przez osoby i instytucje których dotyczą!!![/COLOR][/SIZE][/B][/quote]
bardzo prosze:
[quote]fundusze Emir są jawne i są do wglądu zarówno wpływy jak i udokumentowane fakturami wydatki. [/quote]
medar, nie twierdze ze emir kradnie pieniadze i napewno ma na wszystko faktury,
tylko ja nie uwazam zeby byly one za potrzebne wydatki-trzeba madrze wydawac pieniadze a nie szastac
wydawanie takich albumow dla KAZDEGO jest dla mnie jakas paranoja i wlasnie szastaniem.
sa sponsorzy, ktorzy dali duzo i tym trzeba podziekowac-wyslac pismo, czy nawet dyplom w ramce
patrzac na roziczenie emir tych sponsorow nie bylo az tak wielu
jak emir zalezy zeby byla o niej ksiazka to niech sobie wyda swoja a nie ciagnie pieniadze od sponsorow rzekomo na sprawe ozzyego
jak np za rozwiezienie ulotek i plakatow za 2tys zlotych
ja nie zagdzam sie z taka rozrzutnoscia, mozna bylo te ulotki rozwiezc za znacznie mniejsze pieniadze, trzeba bylo tylko poprosic o pomoc, zorganizowac
ja moglam zalatwic transport po calym podkarpaciu, malopolsce i slasku za darmo
wtedy wystarczyloby materialy raz wyslac,w ciagu tygodnia bylyby na miejscu
teraz wydawane ksiazki beda rozwozone kurierem?
czy utrzymywanie firmy transportowej jest celem akcji?
[quote] Nie oszukujmy się, patrząc z boku lepiej widać - zamiast się zjednoczyć we wspólnej sprawie,[B]wyglada na to że[/B] [B]organizacje prozwierzęce wzajemnie się zwalczają !!! [/B][/quote]
doszły mnie sluchy, ze emir zabrania innym fundacjom zlozyc zawiadomienia do prokuratury, grozi ze powie w sadzie ze reszta jest niewiarygodna
kto moze to wyjazsnic?
emir nie pozwala innym instytucjom poprzec sprawy w prokuraturze
czy wlasnei nie tu chodzi o wzajemne zwalczanie?

[QUOTE]2.Są sponsorzy którzy w gotówce nie dadzą ani złotówki na AFN, fundacje lub inne bezpośrednie formy ratowania zwierząt - zgadzaja sie natomiast na pokrycie kosztów druku, zamieszczenie ogłoszeń, partycypowaniu w kosztach papieru, farb itp.[/QUOTE]

rozlepianie w miescie plakatow daje swietne rezultaty w szukaniu psom domow, nam drukuja zaprzyjazione osoby,
znajdujemy domy dla wielu psow w ten sposob
czy nie lepiej aby te firmy poprosic o taka pomoc?
plakat np z ich logiem?
i zamiast zbeirac pieniadze na zywienie psow w przytułku dac im nowy dom?
zgodnie z tym co napisal medar prosze o odpowiedz na moje pytania

Link to comment
Share on other sites

1.Nie twierdzę że to Ty tak powiedziałaś, ale są takie osoby. Jakie szastanie pieniędzmi których nie ma i być może nie będzie - sponsor może wydrukować, ale gotówki nie da. Na całym świecie na książkach się zarabia, chyba nie sądzisz że to będzie nakład tylko dla sponsorów, koordynatorów i ich pomocników. Dziurę w budżecie akcji pokryła Emir i nie wiem czy z kasy fundacji czy tez prywatnych. Na jej załatanie prowadzę rozmowy z róznymi osobami.
2.Sponsorów było kilku, a tylko jeden ofiarował gotówkę ( nie liczę AFN), jest to mój znajomy i zrobił to na moja osobista prośbę.
3.Koszty rozesłania plakatów i ulotek do koordynatorów poszczególnych miast mogły być mniejsze, gdyby był czas. Materiały z drukarni odebrano 12-go września, 13-go były rozsyłane, poczatek akcji był zaplanowany na 16-go (dokładnie miesiąc od daty śmierci Ozzy'ego) czyli koordynatorzy musieli je mieć 15-go. Jesli uważasz że w trzy dni zorganizowałabyś transport do 55 miast w Polsce, to proponuję przejąc koordynację całości.
4.Emir jak zreszta nikt w państwie, nie ma prawa zabronić komukolwiek złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestepstwa (to nawet obywatelski obowiązek), przypominam że o ile ma decydujacy (choć nie jedyny) głos w sprawie akcji "Stop przemocy..." , to w sprawie wyjaśnienia i ukarania winnych śmierci Ozzy'ego jest tylko osoba wpomagajacą. Decyzje należą nie do niej, a do osób będących w "sprawie "od początku. Zapewne nawiązujesz do "spięcia" Emir i Kariny S. Ponieważ Frotka, pomimo zapewnień przed mediami nie złozyła takiego zawiadomienia do dnia dzisiejszego, a Karina S. wcześniej zaproszona do współpracy twierdziła że sprawa jest "beznadziejna i nie do wygrania" i zmieniła zdanie dopiero 25 września wysyłając sms-a z zapytaniem w jakim to mieście zginął Ozzy, sądzę że Krystynie puściły nerwy i skończyło sie pyskówką. Nie miała prawa tego zrobić, wyjaśniłem tą kwestię zarówno z Krystyną i Kariną (miała złożyć zawiadomienie) .Proszę zapytać Kariny.
5. Co do sponsorów i plakatów z ogłoszeniami o poszukiwaniu nowego domu - Kto Ci broni szukać i znaleźć takich sponsorów?. W tej chwili koordynaję działania TEJ akcji i znalazłem takich sponsorów jakich znalazłem. Jakoś nie słyszałem o jakimkolwiek sponsorze znalezionym w Krakowie i okolicach (ponoć obdzwoniono sporo drukarni, wydawnictw). Jeśli będzie akcja np. "Dom dla wszystkich.." lub inna, i zostanę zaproszony do współpracy - chętnie pomogę .
Taka jest moja odpowiedź, teraz niech odpowiedzą pozostali..

Link to comment
Share on other sites

A ja chciałabym dostać publiczne oświadczenie Emir na forum ŻE NIE MA NIC PRZECIWKO TEMU, żeby zawiadomienie w sprawie Ozziego złożyły do prokuratury wszystkie organizacje prozwierzęce, którym przyjdzie na to ochota. I że zobowiązuje się, dla dobra sprawy, z tymi organizacjami współpracować.

Ja dostałam sygnały o braku współpracy akurat nie od Frotki i nie od Kariny. Z uwagi na szacunek do moich rozmówców nie będę tutaj podawać od kogo. Ale mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy sami się tu zgłoszą.

Jeślli natomiast Emir publicznie to zdementuje i zgodzi się współpracować ze wszystkimi organizacjami prozwierzęcymi - uznam to za pomówienie i nie będę wracać do tematu.

Link to comment
Share on other sites

Informuję, że nie mam i nigdy nie miałam nic przeciwko temu, żeby inne organizacje prozwierzęce i osoby prywatne złożyły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w sprawie Ozzy’ego. Informuję, że nie uzurpuję sobie prawa do decydowania o tym, czy ktoś -osoba prywatna bądź organizacja prozwierzęca może lub nie ,złożyć doniesienie do organów ścigania zarówno w sprawie Ozzego jak i w każdej innej dotyczącej złamania ustawy o ochronie zwierząt.
Jestem niemile zaskoczona, że mimo wielu deklaracji min. w mediach -do tej pory ( o ile mi wiadomo) żadne doniesienie nie zostało złożone.
Mija już drugi miesiąc od śmierci Ozzy’ego, gdzie jest reszta zainteresowanych, co zrobili do tej pory?
Wobec formułowania zarzutów,
że działania Fundacji EMIR są bezproduktywne, sprzeczne z interesem zwierząt i sprzeczne prawem
oczekuję publicznego sformułownia tych zarzutów z podaniem danych osobowych lub złożenia wniosku do prokuratury.
Na anonimy i pomówienia nie będę odpowiadała. Kolejne rozliczenie funduszy sprawy Ozzy’ego zostanie opublikowane po otrzymaniu
wyciągu za IX/06
EMIR.

Link to comment
Share on other sites

Witam. To ja może coś dla rozładowania napięcia napiszę.. Czat interii, konkretnie sam szef czata pozwolił na "agitowanie" na ogóle w róznych pokojach czyli np. jak w moim przypadku na pokoju czestochowa na ogole napisałam info - czesc osob zglosila sie do pomocy i dzis na "zlocie" czaterian mialam kilka podpisów. Na ogóle nie wolno podawac linków i nie możemy na ogole robic "reklam" miejsc w ktorych zbierane sa podpisy - czyli nalezy przestrzegac regulaminu żeby zaden admin się nie przyczepil. Każdy kto chce moze wejsc i napisac o akcji np. na samym Krakowie siedzi z reguły po ok 300 - 400 osob!! To dobry sposób do nagłosnienia sprawy jak kazdy inny. Totalnie zaskoczyla mnie osoba dzis na zlocie czestochowskim, ktora jak twierdzi nie przepada za psami, ale przyniosla jedną całą listę i zabrała dwie kolejne do wypelnienia :multi: Dodam, że zrobiła to sama z siebie:) Dziś do zbierania podpisów miało przyjsc początkowo jakies 6-8 osób... Byłam sama... :| Ale każdy podpis sie liczy więc działam sobie powolutku jakos :roll: Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emir']Informuję, że nie mam i nigdy nie miałam nic przeciwko temu, żeby inne organizacje prozwierzęce i osoby prywatne złożyły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w sprawie Ozzy’ego. Informuję, że nie uzurpuję sobie prawa do decydowania o tym, czy ktoś -osoba prywatna bądź organizacja prozwierzęca może lub nie ,złożyć doniesienie do organów ścigania zarówno w sprawie Ozzego jak i w każdej innej dotyczącej złamania ustawy o ochronie zwierząt.
Jestem niemile zaskoczona, że mimo wielu deklaracji min. w mediach -do tej pory ( o ile mi wiadomo) żadne doniesienie nie zostało złożone.
Mija już drugi miesiąc od śmierci Ozzy’ego, gdzie jest reszta zainteresowanych, co zrobili do tej pory?
Wobec formułowania zarzutów,
że działania Fundacji EMIR są bezproduktywne, sprzeczne z interesem zwierząt i sprzeczne prawem
oczekuję publicznego sformułownia tych zarzutów z podaniem danych osobowych lub złożenia wniosku do prokuratury.
Na anonimy i pomówienia nie będę odpowiadała. Kolejne rozliczenie funduszy sprawy Ozzy’ego zostanie opublikowane po otrzymaniu
wyciągu za IX/06
EMIR.[/quote]

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że mogę to samo powtarzać wszystkim osobom / instytucjom / fundacjom które zwracają się do mnie z różnymi pytaniami - że mają poparcie nas wszystkich - łącznie z Fundacją EMIR - żeby przyłączyć się do pomocy w sprawie Ozziego (w szczególności w zakresie zgłaszania sprawy prokuraturze).

Link to comment
Share on other sites

Niezbyt miło czyta się ostatnie komentarze, zarówno te dot. wydania książki, jak i te dot. oceny pracy EMIR-a. Zaskoczona też jestem, że dotąd inne organizacje, czy osoby prywatne związane ze sprawą nie złożyły do prokuratury doniesienia o przestępstwie w sprawie Oziego.
[B]Przecież EMIR nie ma żadnych możliwości sprawczych, aby takich działań zabronić !!![/B] :cool3: Nie rozumiem czego np. mogli się obawiać ?
Co do wydania książki (już wcześniej trochę o tym pisałam) to moje zdanie jest na tak. Po pierwsze uważam, że takie [B]wydawnictwo się zbilansuje na plus[/B] (sprzedaż ksiązki, wpłaty), po drugie jest to jedna z [B]lepszych form[/B] [B]podziękowania sponsorom i wolontariuszom[/B] (dla wielu tych ostatnich będzie to też ważna pamiątka). Medar ma rację, na książkach się zarabia.
Rozumiem osoby, które troszczą się o to, by jak najwięcej pieniędzy przeznaczyć bezpośrednio na pomoc dla zwierząt, a jest to ciągle "za krótka kołdra", lecz już z własnych wieloletnich doświadczeń wiem też, że [B]dbałość o sponsorów i wolontariuszy opłaca się. Z czasem przekłada się ona na korzyści materialne i ludzkie zaangażowanie.[/B]
A tak z innej beczki, to w piątek wieczorem wzruszyłam się. W deszcz, ok. godz 19, przyszedł do mnie do pracy starszy, elegancki Pan emeryt, zaniepokojony, czy zdążył donieść podpisane petycje. Kiedy 16 września brał od nas czyste druki petycji, dowiedział się, że podpisy będą zbierane do 7 października, a w telewizji usłyszał, że do końca m-ca. Nie był pewien i twierdził, że nie mógłby spokojnie spać z tej niepewności. A teraz cyt.
[B]"przyniosłem narazie tylko ok. 500 podpisów i to dobrze, że jeszcze można zbierać". I tak sobie starszy Pan i pies staruszek spacerują ulicami Olsztyna i zbierają podpisy[/B].
Sobotnia akcja w Olsztynie udana, ok. 1000 podpisów, niedziela kiepska, cały dzień lało. Podsumowanie zbiórek "ulicznych" - 5.164 podpisy ważne.
Pozdrawiam.
[B][FONT=Arial][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja piszę ile zebraliśmy głosów nie po to, aby się chwalić, ale po to by pokazać, że my wszyscy, w całym kraju dajemy radę i tak, samo cieszą mnie podpisy zebrane w Olsztynie jak w Zabrzu, Poznaniu czy w małej wiosce. Niezależnie od ilości to wiem, że gdzieś są ludzie, którym zależy![IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon14.gif[/IMG]:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pluciarz']Niezbyt miło czyta się ostatnie komentarze, zarówno te dot. wydania książki, jak i te dot. oceny pracy EMIR-a. Zaskoczona też jestem, że dotąd inne organizacje, czy osoby prywatne związane ze sprawą nie złożyły do prokuratury doniesienia o przestępstwie w sprawie Oziego.[/quote]

Miło, czy nie miło, sprawa ta wymagała wyjaśnienia. Docierały do mnie (niejednokrotnie) sygnały, że fundacja Emir chcąc zachować wyłączność w sprawie Ozziego, chciała składanie doniesień im utrudniać (nie będę wchodzić w szczegóły). Jako osoba niezrzeszona, mam takie same podstawy, żeby wierzyć każdej innej fundacji / organizacji prozwierzęcej, co fundacji Emir.

Poinformowano mnie, że doniesienia nie były zatem składane, aby nie zaszkodzić sprawie (co miałoby pewnie miejsce, gdyby jakaś organizacjia złożyła doniesienie a fundacja np. występowała do sądu / prokuratury z wnioskiem o usunięcie podstanowienia z akt sprawy, twierdząc, że dany podmiot nie jest ze sprawą związany, wiarygodny etc.)

Jeśli tak nie jest, to tak jak pisałam, będę udzielać takiej informacji wszystkim zwracającym się do mnie organizacjom i sprawę uznaję za wyjaśnioną. Chyba, że któraś z organizacji zechce się ujawnić na forum i kontynuować dyskusję.

Link to comment
Share on other sites

[B]Elu -[/B]
[B]Fundacja EMIR ma swojego rzecznika prasowego [/B]
[B]- wiceprezesa P.Katarzynę Śliwa tel. 609-036-046 ;[/B]
[B]nie ma zatem powodu, żebyś ją zastępowała w udzielaniu jakichkolwiek informacji dot.działalności naszej fundacji,[/B]
EMIR

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emir'][B]Elu -[/B]
[B]Fundacja EMIR ma swojego rzecznika prasowego [/B]
[B]- wiceprezesa P.Katarzynę Śliwa tel. 609-036-046 ;[/B]
[B]nie ma zatem powodu, żebyś ją zastępowała w udzielaniu jakichkolwiek informacji dot.działalności naszej fundacji,[/B]
EMIR[/quote]

Ale niektórzy najwyraźniej, kierowani brakiem zaufania, wolą zwracać się do mnie. Ja kończę tę polemikę dla dobra sprawy.

Link to comment
Share on other sites

powiedzcie mi tylko czy nie mozecie sie wszyscy zjednoczyc i zapomniec o swoich klotniach ? Przeciez klotnie nic nie dadza a tylko wprowadzaja nerwowa atmosfere, tu chodzi o dobro zwierzat a nie wykazanie sie kto, kogo i dlaczego popiera albo nie popiera. Rowniez nie chodzi o wykazanie, ze jedna osoba jest lepsza od drugiej czy jedno stowarzyszenie badz fundacja jest lepsza od drugiej. Naprawde nie ma o co sie klocic, Emir robi to co uwaza za sluszne i ma do tego pelne prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Perfi']nie zapominajmy ze w planach jest jeszcze inicjatywa obywaltelska... tutaj sponsorzy beda bardzo wazni a i szkoda aby wolontariusze sie wykruszyli :)[/quote]
Tylko,że watek o niej jest praktycznie martwy.Własciwie nie wiadomo czy w ogóle ktokolwiek się tym zajmuje. Sama p.Mrzewińska tego nie zrobi.
Czyżby jak zwykle para poszła w gwizdek???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...