Jump to content
Dogomania

Szczenna suka w typie goldena błąka się w KUTNIE.


URIA

Recommended Posts

ona niekoniecznie musi być dzika. jak błąka się już od sierpnia to jest kawał czasu bez człowieka, straciła zaufanie. Sunia którą złapałam uciekała jak widziała człowieka 50m dalej...a teraz siedzi wpatrzona we mnie jak w obraz...

kurde no że tez nie ma tam nikogo:( to nie może byc syruacja nie do rozwiązania:(

ale trzeba się zastanowić co zrobić z sunią i ewentualnym miotem jeśli się je znajdzie/złapie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sytuacja na tą chwilę wygląda tak:

[B]Fundacja Niechciane i zapomniane[/B] obiecała pokryć koszty pobytu suni w lecznicy - ewentualny zabieg sterylki aborcyjnej lub uśpienia miotu, hospitalizację - w zależności co będzie potrzebne. Pan Zbyszek zgodził się ją "odstrzelić" za darmo.

[B]Bardzo dziękujemy!!![/B]

Potrzeby jest w tej chwili:

1. przede wszystkim ktoś z Kutna, kto poszedłby tam i poszukał suki, jeśli będzie dzwonimy do P. Zbyszka i przewozimy sukę do lecznicy w Łodzi.

2. DT gdzie sukę można przewieść po hospitalizacji
3. transport do DT
4. finanse na transport i DT


Spróbuję znaleźc kogoś z Kutna przez fejsa lub skypa.... to jedyny pomysł.

[B]
Ania i Kajber[/B] - ja nie mam tam nikogo, żadnego kontaktu, cała budowa się zwinęła i rozjechała do domów, nie było tam nikogo z Kutna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='URIA']Sytuacja na tą chwilę wygląda tak:


Potrzeby jest w tej chwili:

2. DT gdzie sukę można przewieść po hospitalizacji
[/QUOTE]

Nie wiem czy mój post gdzieś umknął?- post 60.

Napisałam, że znajdziemy suni dt lub hotel (właściwie to nie musimy szukać- bo kilka jest na widoku- kwestia finansów)
Niestety nie mamy nikogo w Kutnie, kto mógłby pomóc w odłowieniu bieduli:(

I tak sobie myślę, czy nie lepszym wyjściem jest zawiadomienie schronu, by ją odłowili i szybko po tym tel. do nich, ze ją zabieramy?
Czy te schrony w okolicy nie odławiają psiaków?
Czy UM definitywnie umył ręce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mc_mother']Nie wiem czy mój post gdzieś umknął?- post 60.

Napisałam, że znajdziemy suni dt lub hotel (właściwie to nie musimy szukać- bo kilka jest na widoku- kwestia finansów)
Niestety nie mamy nikogo w Kutnie, kto mógłby pomóc w odłowieniu bieduli:(

I tak sobie myślę, czy nie lepszym wyjściem jest zawiadomienie schronu, by ją odłowili i szybko po tym tel. do nich, ze ją zabieramy?
Czy te schrony w okolicy nie odławiają psiaków?
Czy UM definitywnie umył ręce?[/QUOTE]

Zdecydowanie umknął - przepraszam!

Schron nie odławia - rozmawiałam z nimi, informowałam o sytuacji. UM póki co umył ręce - jeszcze spróbuję z nimi zadziałać, ale nie wiem jaki będzie efekt....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='URIA']
[B]Bardzo dziękujemy!!![/B]




Ania i Kajber[/B] - ja nie mam tam nikogo, żadnego kontaktu, cała budowa się zwinęła i rozjechała do domów, nie było tam nikogo z Kutna.[/QUOTE]

Rozumiem, że budowa sie zwinęła, pisałaś o tym kilkakrotnie, a ja czytam ze zrozumieniem;).

Chodzilo mi o poproszenie o pomoc i wziecie telefonów do ewentualnych. znajdujacych sie po sąsiedzku , stacjonarnie firm, domów mieszkalnych i pozostawienie im swoich tel. kontaktowych- by móc się dowiedzieć, czy i kiedy sunia sie pojawia.

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze w takich sytuacjach korzystam z pomocy dzieci szkolnych i listonoszy. Dzieci wszystko wiedza, wystaczy tylko wybrać szkoły w pobliżu miejsca gdzie przebywała suka. Problem jest tylko z tym jak trafic na osoby, które zechcą pomóc.
Nic nie zaszkodzi spróbować.Jest jeszcze mozliwośc,ze sunia ma wlaściciela, który o nia nie dba i w chwili obecnej gdzieś u niego koczuje.

Link to comment
Share on other sites

jeśli dojdzie do tego że pan Zbyszek będzie strzelał to błagam niech was będzie choć kilka osób które będą ją z daleka śledziły wzrokiem mimo iz pan Zbyszek będzie twierdził że im mniej osób tym lepiej!! Gdybym go ostatnio posłuchała, dziś raczej Putina nie byłoby na kanapie...Pies w stresie po strzale potrafi biec a raczej galopować dobre kilka minut!! a w kilka minut to ona może przebiec całe miasto...na oślep...pod koła...Miejcie to na uwadze i podczas takiego "łowienia" lepiej aby nikogo nie widziała, a przynajmniej jak najmniej, aby dodatkowo adrenalina jej nie buzowała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']jeśli dojdzie do tego że pan Zbyszek będzie strzelał to błagam niech was będzie choć kilka osób które będą ją z daleka śledziły [/QUOTE]

Kurcze póki co mamy nawet problem z jedną osbą na miejscu ...:( jakiś fatalny układ z tym Kutnem :(

[B]Cleo2008[/B] suczka nie ma wydarzenia na FB jeśli o to pytasz - wrzuciłam ją do siebie na tablicę z prośbą do znajomych, żeby pomyśleli czy nie mają nikogo w Kutnie, kto by pomógł. Myślę, że możesz zroić to samo. Wrzuciałm ją też na grupę pomocową na FB, ale tam też cisza... :( Przeklęte Kutno.

A robi się coraz zimniej... mam nadzieję, że rzeczywiście jest tak, że ona jest czyjaś i lata luzem, bo to by mogło oznaczać że może ma gdzieś miejsce, żeby sie oszczenić w spokoju, choć to pewnie marna pociecha w tym całym układzie.... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam na nk kobietę z Kutna która ma pieski labradorki- wysłałam jej prośbę, może się odezwie.Może wejdzie na stronę podpowie jakieś rozwiązanie.
Może spróbować znależć jakąś szkołę podstawową lub ogólniak i tam napisać prośbę , często w szkołach są wolontariusze lub jakieś koła zainteresowań, może odezwie się ktoś wrażliwy. Co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...