Jump to content
Dogomania

Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!


agusiazet

Recommended Posts

Bajutek bardzo dziękuje za komplementy i życzenia 🙂 Faktycznie lata lecą, on poważnieje i przestaje być tak żywiołowy jak kiedyś.  Nie chce się o tym myśleć 😕 Obok wątku  wyświetlają mi się jego zdjęcia na śniegu sprzed kilku lat. Chciałoby się cofnąć czas... Na szczęście urok i wesoły duch w nim dalej pozostał 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia bardzo urokliwe, a to jedno to takie zwiastujące już zbliżającą się jesień...

Czas niestety płynie nieubłaganie, oby pozostawiał nas i nasze zwierzaki w dobrym zdrowiu.

W poniedziałek życzę Bajutkowi  jak najmniej stresu i jak najlepszych wyników. pozdrawiam Was cieplutko.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki l:) Jesień tuż tuż. Liście winobluszczu już rażą ostrą czerwienią. 

Żeby ta jesień życia tylko chciała mijać spokojnie... 

Niestety w lecznicy w dalszym ciągu niesprawna aparatura do badania krwi więc wyślą ją do laboratorium, jak ostatnio. Wyniki będą w czwartek lub piątek. Liczę, że lepsze niż ostatnio... 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przyszły wyniki krwi Baja. Przypomnę, że w maju ALT wynosił 205, w czerwcu 140, a w lipcu 175, ale bardzo możliwe, że Bajutek nie był na czczo. Natomiast dzisiejszy wynik to 97,5 czy normie do 80 🙂 Bardzo się cieszę i wetka powiedziała, że w takim razie następne badanie będzie nie za miesiąc tylko za 3 miesiące. Do tego Za miesiąc może odstawić Hepatoforce i będzie na samym Heparegenie raz dziennie 🙂 

Pochwalę się jeszcze raz wynikiem 🙂 

InkedPrzechwytywanie99_LI98.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.08.2021 o 10:49, Maciek777 napisał:

Przyszły wyniki krwi Baja. Przypomnę, że w maju ALT wynosił 205, w czerwcu 140, a w lipcu 175, ale bardzo możliwe, że Bajutek nie był na czczo. Natomiast dzisiejszy wynik to 97,5 czy normie do 80 🙂 Bardzo się cieszę i wetka powiedziała, że w takim razie następne badanie będzie nie za miesiąc tylko za 3 miesiące. Do tego Za miesiąc może odstawić Hepatoforce i będzie na samym Heparegenie raz dziennie 🙂 

Pochwalę się jeszcze raz wynikiem 🙂 

InkedPrzechwytywanie99_LI98.jpg

          Teddy Bear with Heart Printable Art Digital file | Etsy | Teddy bear  drawing, Cute bear drawings, Teddy drawing

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jest jeszcze coś o czym nie pisałem bo nie wiedziałem jaka będzie diagnoza. Przy okazji wizyty z Bajem na ostatnie badanie krwi, zabrałem też Alfreda bo zrobił mu się guz trochę pod pachą, a trochę wystaje do przodu. Miał biopsję i wyniki poznałem teraz w środę. Na szczęście to tylko tłuszczak 🙂 Chociaż, jak wetka wspomniała, w nietypowym miejscu. Ale to nie wszystko bo dzień wcześniej widziałem, że Alfred przy tej samej łapce ma opuchnięty palec. No to w czwartek do wetki jechaliśmy i okazało się to być czyrakiem. Dostał antybiotyk do domu i mam to regularnie dezynfekować. Poprawa była już następnego dni 🙂 Kontrola za tydzień w poniedziałek. Zawsze jeszcze jest to ryzyko, że ma tam coś wbite i po odstawieniu antybiotyku wszystko wróci, co będzie skutkowało zabiegiem chirurgicznym by to coś odszukać i wyciągnąć, ale mam nadzieję, że Alfred wyczerpał już limit schorzeń na jakiś czas 😛  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Maciek777 napisał:

Jest jeszcze coś o czym nie pisałem bo nie wiedziałem jaka będzie diagnoza. Przy okazji wizyty z Bajem na ostatnie badanie krwi, zabrałem też Alfreda bo zrobił mu się guz trochę pod pachą, a trochę wystaje do przodu. Miał biopsję i wyniki poznałem teraz w środę. Na szczęście to tylko tłuszczak 🙂 Chociaż, jak wetka wspomniała, w nietypowym miejscu. Ale to nie wszystko bo dzień wcześniej widziałem, że Alfred przy tej samej łapce ma opuchnięty palec. No to w czwartek do wetki jechaliśmy i okazało się to być czyrakiem. Dostał antybiotyk do domu i mam to regularnie dezynfekować. Poprawa była już następnego dni 🙂 Kontrola za tydzień w poniedziałek. Zawsze jeszcze jest to ryzyko, że ma tam coś wbite i po odstawieniu antybiotyku wszystko wróci, co będzie skutkowało zabiegiem chirurgicznym by to coś odszukać i wyciągnąć, ale mam nadzieję, że Alfred wyczerpał już limit schorzeń na jakiś czas 😛  

Image about heart in Drawings and paintings by Yfie Mennen

Mnostwo pozdrowien i tulinek Wam wysylam calej dzielnej niezwyklej druzynce 
 
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2021 o 20:54, Maciek777 napisał:

Jest jeszcze coś o czym nie pisałem bo nie wiedziałem jaka będzie diagnoza. Przy okazji wizyty z Bajem na ostatnie badanie krwi, zabrałem też Alfreda bo zrobił mu się guz trochę pod pachą, a trochę wystaje do przodu. Miał biopsję i wyniki poznałem teraz w środę. Na szczęście to tylko tłuszczak 🙂 Chociaż, jak wetka wspomniała, w nietypowym miejscu. Ale to nie wszystko bo dzień wcześniej widziałem, że Alfred przy tej samej łapce ma opuchnięty palec. No to w czwartek do wetki jechaliśmy i okazało się to być czyrakiem. Dostał antybiotyk do domu i mam to regularnie dezynfekować. Poprawa była już następnego dni 🙂 Kontrola za tydzień w poniedziałek. Zawsze jeszcze jest to ryzyko, że ma tam coś wbite i po odstawieniu antybiotyku wszystko wróci, co będzie skutkowało zabiegiem chirurgicznym by to coś odszukać i wyciągnąć, ale mam nadzieję, że Alfred wyczerpał już limit schorzeń na jakiś czas 😛  

Nie, no , Alfred! Wystarczy! "Norma" na 2021 wykonana! ;) :)

Baj też - wynik coraz bliższy ideału - i tak trzymać! <3

Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 25.08.2021 o 10:49, Maciek777 napisał:

Przyszły wyniki krwi Baja. Przypomnę, że w maju ALT wynosił 205, w czerwcu 140, a w lipcu 175, ale bardzo możliwe, że Bajutek nie był na czczo. Natomiast dzisiejszy wynik to 97,5 czy normie do 80 🙂 Bardzo się cieszę i wetka powiedziała, że w takim razie następne badanie będzie nie za miesiąc tylko za 3 miesiące. Do tego Za miesiąc może odstawić Hepatoforce i będzie na samym Heparegenie raz dziennie 🙂 

Pochwalę się jeszcze raz wynikiem 🙂 

InkedPrzechwytywanie99_LI98.jpg

Bardzo się cieszę, macie chłopaki spokój na 3 miesiące, oby wynik był już zawsze tak bliski ,a nawet lepszy:).

Alfredowi tez  życzę udanej wizyty kontrolnej, oby było się czym pochwalić:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.09.2021 o 21:53, Tola napisał:

 

Bardzo się cieszę, macie chłopaki spokój na 3 miesiące, oby wynik był już zawsze tak bliski ,a nawet lepszy:).

Alfredowi tez  życzę udanej wizyty kontrolnej, oby było się czym pochwalić:)

Czekamy na Alfredowe "chwalenie" z nadzieją, że wieści już tylko dobre będą :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam za zainteresowanie :) Alfredowi już następnego dnia od rozpoczęcia leczenia, zeszła opuchlizna z łapki. Już nie wróciła, a wczorajsza wizyta kontrolna skończyła się tym, że wet stwierdził, że jest OK, podał jeszcze 2 zastrzyki i pozwolił zdjąć kołnierz w czwartek :) Takie wizyty lubię :D Byle już mu się to nie odnowiło...

A co do głównego bohatera wątku to też czuje się bardzo dobrze. Trocoxil po odstawieniu, utrzymuje się we krwi nawet 3 miesiące i może to jest powodem. Albo po prostu to, że latem tak nie boli :) Tak czy inaczej jest bez niego już dwa i pół miesiaca, a zachowuje się jak gdyby nigdy nic :) Wesoły, łakomy i wiecznie spragniony głasków :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Maciek777 napisał:

Dziękuję Wam za zainteresowanie :) Alfredowi już następnego dnia od rozpoczęcia leczenia, zeszła opuchlizna z łapki. Już nie wróciła, a wczorajsza wizyta kontrolna skończyła się tym, że wet stwierdził, że jest OK, podał jeszcze 2 zastrzyki i pozwolił zdjąć kołnierz w czwartek :) Takie wizyty lubię :D Byle już mu się to nie odnowiło...

A co do głównego bohatera wątku to też czuje się bardzo dobrze. Trocoxil po odstawieniu, utrzymuje się we krwi nawet 3 miesiące i może to jest powodem. Albo po prostu to, że latem tak nie boli :) Tak czy inaczej jest bez niego już dwa i pół miesiaca, a zachowuje się jak gdyby nigdy nic :) Wesoły, łakomy i wiecznie spragniony głasków :) 

 

                           Me to you trzymający mnóstwo czerwonych serc - Gify i obrazki na  GifyAgusi.pl

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Maciek777 napisał:

Dziękuję Wam za zainteresowanie 🙂 Alfredowi już następnego dnia od rozpoczęcia leczenia, zeszła opuchlizna z łapki. Już nie wróciła, a wczorajsza wizyta kontrolna skończyła się tym, że wet stwierdził, że jest OK, podał jeszcze 2 zastrzyki i pozwolił zdjąć kołnierz w czwartek 🙂 Takie wizyty lubię 😄 Byle już mu się to nie odnowiło...

A co do głównego bohatera wątku to też czuje się bardzo dobrze. Trocoxil po odstawieniu, utrzymuje się we krwi nawet 3 miesiące i może to jest powodem. Albo po prostu to, że latem tak nie boli 🙂 Tak czy inaczej jest bez niego już dwa i pół miesiaca, a zachowuje się jak gdyby nigdy nic 🙂 Wesoły, łakomy i wiecznie spragniony głasków 🙂

Bardzo cieszą takie informacje:)

A Baj nie dość, że najprzystojniejszy, to jeszcze wiecznie młody;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.09.2021 o 21:18, Tola napisał:

Bardzo cieszą takie informacje:)

A Baj nie dość, że najprzystojniejszy, to jeszcze wiecznie młody;)

Dokładnie:) 

Tylko sprostuję mój ostatni komentarz. Minęło 2,5 miesiąca od PODANIA ostatniej tabletki Trocoxilu czyli tak jakby 1,5 miesiąca jest dopiero bez. To też bardzo dobrze:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Złota jesień u nas 🙂 Bardzo fajna pogoda przez ostatnie dni. A co ciekawego słychać? U Baja w zasadzie nic takiego. Jestem przeszczęśliwy, że tak jest, a nie dzieje się nic złego 🙂 Korzysta z idealnej dla  niego pogody w okolicach 20*C. Odwiedza go pies z sąsiedztwa, z którym się moje w tym tygodniu tak nagle zaprzyjaźniły po tych wszystkich latach mieszkania obok 🙂 

U Juliana też się w zasadzie nic nie dzieje poza przygotowaniami by jego i Saszę zabrać na niestety konieczne czyszczenie zębów, ale to nie tak od razu, ale też za długo czekać nie będą. 

Za to u Saszy się dzieje. Nie mam pojęcia co się stało, ale we wtorek po południu nagle zaczęła kuleć. Z zachowania nic się nie zmieniła, ale nie nadeptywała prawie na tę przednią łapkę. Śladu ugryzienia czy innej rany też nie miała więc pozostaje to wielką niewiadomą. Byłem już z nią u wetki w czwartek i dostała zastrzyki przeciwbólowe które całkiem nieźle pomagają. Liczę, że lada dzień wróci do starej formy. Formy pączka bo wetka stwierdziła, że Sasza jest okrąglutka. No gdzie ona? 😄 Waży 5,4 kg 😕 

A Alfred dokładnie w tym samym czasie co Sasza, też podupadł na zdrowiu. Z tym, że on stał się osowiały i przestał jeść, a zaczął wymiotować trawą, którą konsumował w dużych ilościach. Pojechał w ten czwartek razem z Saszą do wetki. Dostał dużo leków i też już wrócił do siebie, a to najważniejsze 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.10.2021 o 19:56, Nadziejka napisał:

Mnostwo pozdrowien zasylam z calego serducha wszystkim lapucinkom i                                              kazdenkiemu z osobna tulalski 

Dziękujemy bardzo 🙂 

 

A teraz chciałbym Wam przedstawić nowego członka rodziny 🙂

"Przedstawić" to może za wiele powiedziane bo wprowadził się dopiero wczoraj i jeszcze nie ma imienia 😉 

DSC_0302qqq.JPG

DSC_0304qqq.JPG

DSC_0312qqq.JPG

DSC_0313qqq.JPG

DSC_0316qqq.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cudny pysio, gratuluję nowego członka rodziny:)

Jesień faktycznie mamy piękną,  oby można było jak najdłużej cieszyć się  słońcem i tymi barwami; to moja ulubiona pora roku i wciąż mi jej za mało;).

Zwierzakom jak zawsze życzę zdrowia, oby było jak najmniej powodów do wyjazdów do weta,  no i jak najlepszych relacji z sąsiadami:)

Myślę, że na te poprawne relacje ma wpływ i wiek -  wraz z upływem lat psy też łagodnieją, wyciszają się i coraz mniej sytuacji jest w stanie wyprowadzić je z psiej równowagi;).

Jesienne pozdrowienia dla Was wszystkich jesien-emotikon-ruchomy-obrazek-0001.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...