Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

[quote name='Moskva'] Co do koordynacji działań to proponuje wyznaczyc kilka osób w różnych dużych miastach Polski. Ja jestem z Wrocławia, ktoś inny z Warszawy, Katowic, Trójmiasta, Poznania itp.[/quote]

Mogę być koordynatorem w Gdyni/Sopot/Gdańsk, we Wrocławiu też bywam, więc tam też mogę w czymś pomóc jesli zajdzie potrzeba.
Też jestem nowa i wiem, że możecie do takich osób nie mieć zaufania, ale deklaruję chęć pomocy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guciu- o ile się nie myle u Ozziego nie znaleziono tatuażu więc najrawdopodobniej nie miał rodowodu a więc był to kundelek, który posiadał bardzo dużo cech Goldena.

Kolejny argument ignorantów, że jest taki szum bo to rasowy pies a nie kundel został wiec obalony.

Zginął pies kundel a dogomania o tym nie zapomni i bedzie mówic tak głośno i dużo aż w naszym kraju i mentalności ludzi cosik się zmieni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']Asia, to my dziękujemy! To co, zakładacie z Moskvą nowy wątek i do dzieła?[/QUOTE]

oki to świetnie :)
Od jutra wieczora biore się za robotę :p
Niestety będe dostępna dopiero po 22 bo mam jutro cięzki dzień w pracy ......
Pozdrawiam

ps. założyłam wątek dotyczący plakatów i ulotek. Nietety nie jestem w stanie już dziś mysleć bo padam na pysk.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2105244#post2105244[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj SE napisał nt. Ozzy'ego:
[URL="http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=40&news_id=118390&scroll_article_id=118390&scroll_gallery_aid=118390&layout=1&page=text&list_position=1"]http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=40&news_id=118390&scroll_article_id=118390&scroll_gallery_aid=118390&layout=1&page=text&list_position=1[/URL]

Nic nowego nie napisali ale za to bardziej obiektywnie niż dotychczas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Guciu- o ile się nie myle u Ozziego nie znaleziono tatuażu więc najrawdopodobniej nie miał rodowodu a więc był to kundelek, który posiadał bardzo dużo cech Goldena.

Kolejny argument ignorantów, że jest taki szum bo to rasowy pies a nie kundel został wiec obalony.

Zginął pies kundel a dogomania o tym nie zapomni i bedzie mówic tak głośno i dużo aż w naszym kraju i mentalności ludzi cosik się zmieni[/QUOTE]
Nie miał tatuazu jednak pies w typie goldena, zreszta kazdy mowi, ze golden, a to róznica miedzy zwyklym burkiem z lancucha, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobb']Dzisiaj SE napisał nt. Ozzy'ego:
[URL="http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=40&news_id=118390&scroll_article_id=118390&scroll_gallery_aid=118390&layout=1&page=text&list_position=1"]http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=40&news_id=118390&scroll_article_id=118390&scroll_gallery_aid=118390&layout=1&page=text&list_position=1[/URL]

Nic nowego nie napisali ale za to bardziej obiektywnie niż dotychczas.[/quote]

"Sekcja zwłok przeprowadzona we wrocławskiej Akademii Rolniczej potwierdziła, że pies Ozzy był przed śmiercią bity."
"Jeśli zaś weterynarz z Lubina mówi prawdę, pobicie musiało nastąpić już po uśpieniu psiaka."

Ja rozumiem, że to jest prasówka dla ludzi nie wymagających wysokiego kunsztu dziennikarskiego, ale sądzę, że ktoś, kto mieni się dziennikarzem powinien chyba zadbać przynajmniej o spójność tekstu. eh.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']"Sekcja zwłok przeprowadzona we wrocławskiej Akademii Rolniczej potwierdziła, że pies Ozzy był przed śmiercią bity."
"Jeśli zaś weterynarz z Lubina mówi prawdę, pobicie musiało nastąpić już po uśpieniu psiaka."

Ja rozumiem, że to jest prasówka dla ludzi nie wymagających wysokiego kunsztu dziennikarskiego, ale sądzę, że ktoś, kto mieni się dziennikarzem powinien chyba zadbać przynajmniej o spójność tekstu. eh.[/quote]

Bo w takich gazetkach okolo 70% osob nie ma wyksztalcenia dziennikarskiego :p Wiem, bo takowe posiadam i wspolpracowalam z dwoma tworami firmy Axel Springer, stad wiem po jakich kierunkach ludzie siedza w redakcjach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']"Sekcja zwłok przeprowadzona we wrocławskiej Akademii Rolniczej potwierdziła, że pies Ozzy był przed śmiercią bity."
"Jeśli zaś weterynarz z Lubina mówi prawdę, pobicie musiało nastąpić już po uśpieniu psiaka."

Ja rozumiem, że to jest prasówka dla ludzi nie wymagających wysokiego kunsztu dziennikarskiego, ale sądzę, że ktoś, kto mieni się dziennikarzem powinien chyba zadbać przynajmniej o spójność tekstu. eh.[/quote]

eeeheheehe jestem w pracy i tak tylko zerknełam i nie wczytałam się nawet ..jak to przeczytałam to się usmiałam ot właśnie rzetelność

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']"Sekcja zwłok przeprowadzona we wrocławskiej Akademii Rolniczej potwierdziła, że pies Ozzy był przed śmiercią bity."
"Jeśli zaś weterynarz z Lubina mówi prawdę, pobicie musiało nastąpić już po uśpieniu psiaka."

[/quote] A może tu chodzi akurat o naświetlenie rozbieżnosci obu wersji :knuje: :PROXY5:

A ta dalsza czesc ze wet tłumaczy ze robili widocznie sekcje innego psa ( ale mieli wysyp katowanych goldenów:-o :-o )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzika']A może tu chodzi akurat o naświetlenie rozbieżnosci obu wersji :knuje: :PROXY5:

A ta dalsza czesc ze wet tłumaczy ze robili widocznie sekcje innego psa ( ale mieli wysyp katowanych goldenów:-o :-o )[/quote]

... w dodatku z nowotworami jader i gluchych :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzika']A może tu chodzi akurat o naświetlenie rozbieżnosci obu wersji :knuje: :PROXY5:
A ta dalsza czesc ze wet tłumaczy ze robili widocznie sekcje innego psa ( ale mieli wysyp katowanych goldenów:-o :-o )[/quote]

A była w ogóle wersja o biciu po śmierci?
Sądzę, że autor tekstu nie wiedział jak zakończyć swoje dzieło - więc po prostu napisał "no, a gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem".

Link to comment
Share on other sites

Przenosze tutaj moja wypowiedź z tematu Ozzy, petycja ...
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2106329&posted=1#post2106329"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2106329&posted=1#post2106329[/URL]

Nie musicie tam zaglądać przytaczam ją tutaj:

Cytat:
Napisał(a) [B]Mrzewinska[/B]
[I]Dalam moj projekt petycji ukierunkowania zmian w prawie - macie lepsze pomysly - piszcie.
Mam wrazenie, ze jak juz nieraz bylo, wszystko zakonczy sie na tym, ze kazdy bedzie mial wlasna wizje co zrobic, i w efekcie nie zrobi sie nic.
Zofia[/I]


No i właśnie - dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane
Obserwuję sprawę Ozziego od samego początku: znalezienie, leczenie, szukanie domu, radość, niepokój, tragedia, mobilizacja "by jego smierć nie poszła na marne"

[B]Proszę Was: nie da się niczego osiagnąć jeżeli chce sie wszystkiego na raz![/B]

Zbyt wiele zapału, zbyt wiele pomysłów nie koordynowanych przez nikogo.
Aby tego nie zmarnować trzeba nam zapomniec o demokracji i powołać triumvirat lub pentaumvirat, który zadecyduje co i jak trzeba realizować.

Ja proponuję osoby, których nie znam osobiście ale z ich działaności. Nie ze wszystkim sie z nimi zgadzam, ale dla dobra sprawy podporządkuje się i bedę wykonawcą ich zaleceń. A oto te osoby wyliczone alfabetycznie:

ARKA, medar, Mrzewińska.

Sa osobami dorosłymi, doswiadczonymi, medialnymi (to tez się liczy) i wiele juz działały dla dobra zwierząt.
Oni wytycza cele, wyznaczą głównych wykonawców, ci dobiorą sobie podwykonawców itd.

Czy godzicie sie by w demokratycznych (po raz ostatni w tym temacie) wyborach wyłonic dyktatorski "jakiś_umvirat"?

też Zofia choc Agata

Link to comment
Share on other sites

Mi chodzi tylko o sam FAKT, ze sytuacje psow katowanych na wsiach malo kto naglasza.
Nie chodzi mi o wywolanie klotni w tym temacie. To co stalo sie z Ozzym jest straszne. Ale byc moze dzieki temu sytuacja sie poprawi, powstanie jakis zapis w ustawie. A gdyby TAKICH przypadkow bylo wiecej naglosnionych?

Link to comment
Share on other sites

Taka wzmianka pokawiła się dziś w Gazecie Wrocławskiej, str. 5, wyd. legnickie:
" [B]Lawina doniesień?[/B]
Dorota Dąbrowska, społeczny
inspektor z Krakowskiego
Towarzystwa Opieki nad
Zwierzętami złożyła wczoraj
na policji zawiadomienie
o podejrzeniu popełnienia
przestępstwa przez Agnieszkę
W. Zarzuca jej, że dopuściła
do pobicia i uśmiercenia
powierzonego pod jej opiekę
psa Ozzy. Doniesienia
zamierzają złożyć też instytucje
zajmujące się ratowaniem
zwierząt: fundacje Emir, Arka,
Viva. O sprawie szerzej
w jutrzejszej gazecie. (PEKA)".

Link to comment
Share on other sites

SE nie otrzymał już od "nas" żadnych informacji, więc improwizuje jak umie.
Dzisiaj rano do moda wątku informacyjnego (coztego) zostały przesłane materiały do zamieszczenia. Między innymi pełny dokument z wynikami sekcji zwłok, a także kilka innych informacji.
Wyniki te zostały przekazane też do współpracujących mediów ( bez SE) i kilku organizacji prozwierzęcych.

ps. ciekawe co teraz powie p. weterynarz i A.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']SE nie otrzymał już od "nas" żadnych informacji, więc improwizuje jak umie.
Dzisiaj rano do moda wątku informacyjnego (coztego) zostały przesłane materiały do zamieszczenia. Między innymi pełny dokument z wynikami sekcji zwłok, a także kilka innych informacji.
Wyniki te zostały przekazane też do współpracujących mediów ( bez SE) i kilku organizacji prozwierzęcych.

ps. ciekawe co teraz powie p. weterynarz i A.[/quote]

Czekamy na artykuł, i rozwianie wszelkich wątpliwości ...
Ludzie są bardzo "nabuzowani" całą atmosferą.
Podejrzewam, że SE, za to że nie dopuściliście ich do faktów, i dowodów będą prubowali znowu obsmarować każdego, kto jest przeciwko oprawcy Ozzziego.
Czy można wstępnie podać, jakie dokładnie media wspópracują z dogomanią?

Pozdrawiam
Justyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JUSTINE.24']Czy można wstępnie podać, jakie dokładnie media wspópracują z dogomanią?
Pozdrawiam
Justyna[/quote]

Piszę z pamięci, więc z góry przepraszam jeśli coś przekręcę w nazwie lub kogoś pominę :
Gazeta Wrocławska, Telewizja Kablowa Lubin, Telewizja Polsat, Radio Tok FM (oddz. Wrocław i Tychy) , Mój Pies , Gazeta Studencka , Mazowiecki Maturzysta , Integracja Europejska, .Inne dopiszę później.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że wyniki sekcji zostaną podane do wiadomości. Skończą się spekulacje na temat przyczyny śmierci.
Boję się tylko, jak chyba każdy tutaj, co tam jest .

Ps. zauważyliście, że od czasu jak są już znane wyniki sekcji, to skończyły się występy trolli różnego rodzaju?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']
Ps. zauważyliście, że od czasu jak są już znane wyniki sekcji, to skończyły się występy trolli różnego rodzaju?[/quote]

O tym samym pomyślałam - już nawet chciałam "wyłowić" niektóre posty tych ... osób lub tej osoby (?) i zapytać "jak im teraz w dziubkach? :angryy:" no to teraz pytam ogólnie :angryy: chociaż w duszy czuję już tylko :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Dobrze, że wyniki sekcji zostaną podane do wiadomości. Skończą się spekulacje na temat przyczyny śmierci.
Boję się tylko, jak chyba każdy tutaj, co tam jest .

Ps. zauważyliście, że od czasu jak są już znane wyniki sekcji, to skończyły się występy trolli różnego rodzaju?[/quote]


tak to prawda trolle nas chyba opuściły. Natomiast ja chciałam dodać że ilekroć ukazał się artykuł o Ozzym w SE to nie omieszkałam w komentarzach napisać nie raz co sądzę o profesjonaliźmie i obiektywiźmie autora tekstu, niestety moje komentarze z reguły nie były publikowane (ciekawe dlaczego :cool1: ) oprócz jedego który to natomiast został przez redakcję mocno okrojony więc i tak nawet z mojego prywatnego tekstu zrobili to co było im wygodne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...