Jump to content
Dogomania

Korabiewice - pod skrzydłami Vivy. Wolontariat, adopcje, ogłoszenia!!!


mala_czarna

Recommended Posts

[quote name='za zwierzętami']Proponuję czytać ze zrozumieniem - nie umieściłam linka, by nie zostać posądzoną o rozpropagowywanie ( co mi zarzuciłeś). Masz rację nie dyskutuj tylko zajmij się tematem osób, którym te zwierzęta najzwyczajniej nie są na rękę.Pozdrawiam.[/QUOTE]
Ja sie zajmuje psami a nie ludźmi. I jestem "ona" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='za zwierzętami']Niestety po nagonce jest pewnie mniej pieniędzy, w kontroli byli tez lekarze. Wielu ludzi zamiast pomagać, a nie oszukujmy się zwierząt jest ogrom-więc mieli by przy czym, woli doszukiwać się błędów, zamiast sensownie pomagać.[/QUOTE]

pieniędzy praktycznie nie ma i nie ma co tu mydlić oczu, że jest mniej... Skupmy się na pomocy zwierzętom, na ich adopcjach, na zdobyciu jedzenia.

Nie wiem o jakich zmianach w pracownikach piszesz, ale od marca br nic się nie zmieniło, w zeszłym tygodniu nie było pracowników z wyj jednej pani i p. Magdy, a w sobotę pomagało nam dwóch panów. Schronisko samo poprosiło wolontariuszy o pomoc w rozdaniu mięsa w środę tydzień temu, bo nieopłaceni pracownicy nie przyszli do pracy.

Proszę również zastanów się nad tym co piszesz nad każdym słowem, bo stwierdzenie, że zwierzęta nie były głodne, nie jest równoznaczne z tym, że pod względem jedzenia dla psów jest bieda, z prostych przyczyn - schronisko (byłe) NIE MA ZA CO TEGO KUPIĆ, a nie to, że p. Magda chce celowo głodzić te psy.

Link to comment
Share on other sites

Mówię o zmianach pracowniczych po nagonce. Dokładnie pani Magda chce dla nich dobrze, wypowiadam się odnośnie sytuacji o której wiem ,niestety z niektórych postów można wnioskować-że psy są głodzone, a masz rację, że mniejsza ilość jedzenia-z powodu mniejszych środków, nie oznacza celowego głodzenia. I na pewno Pani Magda chętnie przyjmie jedzenie dla zwierząt.Dobrze, ze są ludzie którzy chcą z nią współpracować-chodzi mi o wolontariuszy o których napisałaś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UlaFeta']Ja osobiscie nie znam osob,ktore tam jezdza karmic psy i tez moge zareczyc ze nie klamia.
Ja tam bylam i widzialam i nie chodzi ni tylko o karme ale tez o szczepienia srodki na pchly,leczenie,kastracje.
Bo jezeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak zle.
Niedlugo okaze sie,ze to psie sanatorium.[/QUOTE]

[B]Dlaczego koty w zimie zamarzały, bo wyłączono im prąd, a dogrzewane były szczury?????????????!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego za pieniądze zebrane przez dzieci z amerykańskiej szkoły był zakupiony kangur, a nie jedzenie dla psów i kotów???????????!!!!!!!!!
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406'][B]Dlaczego koty w zimie zamarzały, bo wyłączono im prąd, a dogrzewane były szczury?????????????!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego za pieniądze zebrane przez dzieci z amerykańskiej szkoły był zakupiony kangur, a nie jedzenie dla psów i kotów???????????!!!!!!!!!
[/B][/QUOTE]

teraz prądu nie ma, więc będą wszyscy zamarzać, więc może lepiej skupić się na adopcjach.

Link to comment
Share on other sites

Korabiewice -raport 2011
[URL="http://www.facebook.com/notes/monitoring-sprawy-schroniska-w-korabiewicach/schronisko-w-korabiewicach-raport-na-podstawie-informacji-organizacji-pozarz%C4%85dow/231985243494181"]http://www.facebook.com/notes/monitoring-sprawy-schroniska-w-korabiewicach/schronisko-w-korabiewicach-raport-na-podstawie-informacji-organizacji-pozarz%C4%85dow/231985243494181[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']Korabiewice -raport 2011
[URL="http://www.facebook.com/notes/monitoring-sprawy-schroniska-w-korabiewicach/schronisko-w-korabiewicach-raport-na-podstawie-informacji-organizacji-pozarz%C4%85dow/231985243494181"]http://www.facebook.com/notes/monitoring-sprawy-schroniska-w-korabiewicach/schronisko-w-korabiewicach-raport-na-podstawie-informacji-organizacji-pozarz%C4%85dow/231985243494181[/URL][/QUOTE]

To jest informacja napisana w czerwcu 2011 (zbiorcza) , kontrola o której napisałam była we wrześniu 2011.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']To jest informacja napisana w czerwcu 2011 (zbiorcza) , kontrola o której napisałam była we wrześniu 2011.[/QUOTE]

Zanim zdazylam odpisac, post sie zmienil... No nic, czy mozesz podac linka do tego raportu z wrzesnia, skoro tak drastycznie (i jak rozumiem na plus) rozni sie od "informacji zbiorczej" z czerwca 2011 roku.? /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Zanim zdazylam odpisac, post sie zmienil... No nic, czy mozesz podac linka do tego raportu z wrzesnia, skoro tak drastycznie (i jak rozumiem na plus) rozni sie od "informacji zbiorczej" z czerwca 2011 roku.? /Agnieszka[/QUOTE]

Raport będzie dopiero opublikowany. Dlaczego ktoś, kto zamieszcza takie info (czerwiec 2011)w sieci sam nie zorganizuje schroniska na taką skalę, przecież nikt mu nie broni, a jednocześnie wiadomo, że jest potrzeba, bo w niektórych schroniskach psy są usypiane wyłącznie z powodu, że nie rokują na adopcję. Dlaczego w tej informacji nie ma wzmainki o wolontariuszach, którzy współpracują z Korabiewicami, którzy cały czas pomagają?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']Raport będzie dopiero opublikowany. Dlaczego ktoś, kto zamieszcza takie info (czerwiec 2011)w sieci sam nie zorganizuje schroniska na taką skalę, przecież nikt mu nie broni, a jednocześnie wiadomo, że jest potrzeba, bo w niektórych schroniskach psy są usypiane wyłącznie z powodu, że nie rokują na adopcję.[/QUOTE]

Wiadomo kiedy raport sie oficjalnie pojawi? Wiesz, to chyba nie chodzi o to, ze jak cos jest nie tak w jednym schronisku, to "nic nie mowi i zaloz swoje", ale chodzi rowniez o to, aby te juz prowadzone (zwlaszcza majace oficjalny status schroniska), nie byly na przyklad miejscem zamarzania kotow przy jednoczesnym ogrzewaniu szczurzalni itp, tudziez miejscem, z ktorego nie mozna wyszarpac zwierzaka do adopcji (tak, wiem teraz p.Szwarc wydaje zwierzeta z usmiechem na ustach, ale mowie o latach kiedy tego nie robila). /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Można założyć swoje i "zaadoptować"część z Korabiewic, po takiej nagonce-super przygotowanej, łącznie z kamerami,nie ma się co dziwić Pani Magdzie , że straciła do niektórych osób zaufanie. Dlaczego zamiast zapłacić z zebranych pieniędzy za prąd, pomagać jej ,woleli nagłośnic sprawę-nie mając jednocześnie rozwiązania problemu?Dlaczego nikt nie "czepia" się mężczyzny, który miał pomagać tej Pani, a tego nie robi, tylko Pani Magdy-starszej osoby? Nieciekawie i dziwnie to wygląda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']Można założyć swoje i "zaadoptować"część z Korabiewic, po takiej nagonce-super przygotowanej, łącznie z kamerami,nie ma się co dziwić Pani Magdzie , że straciła do niektórych osób zaufanie. Dlaczego zamiast zapłacić z zebranych pieniędzy za prąd, pomagać jej ,woleli nagłośnic sprawę-nie mając jednocześnie rozwiązania problemu?Dlaczego nikt nie "czepia" się mężczyzny, który miał pomagać tej Pani, a tego nie robi, tylko Pani Magdy-starszej osoby? Nieciekawie i dziwnie to wygląda...[/QUOTE]

Niechec do wydawania zwierzat to sprawa, ktora ciagnela sie latami, a nie nagle zaistniala po nagonce. Tu nie chodzi o niechec do jednej czy drugiej osoby... Wiadomo kiedy oficjalnie pojawi sie raport? / Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='santino']Dziewczyny, nie karmmy trolla, pliz.

Ustalmy ze Korabiewice są super psim sanatorium, psy najedzone i szczęśliwe, każdy kto byłby psem chciałby tam mieszkać. A jak ktoś uważa inaczej to niech sobie sam założy schron i zobaczymy czy będzie taki mądry![/QUOTE]

:):):) ja tylko chcialam raport zobaczyc :):):) /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

a kiedy stamtąd zniknie p. Magda? teraz posypią się gromy ale ta kobieta nie powinna się wiecej zajmować tymi zwierzętami. i nie mówcie że ja nie wiem itp bo czytałam o niej wiele-jak kiedyś dostała medal za pomoc itp fakt pomagał ale w chwili obecnej jest odpowiedzialna za stan schroniska. no bo kto ponosi odpowiedzialnośc jeśli nie kierownik. to ona odpowiada za personel m.in. nikt inny tylko ona. a to cytat z czerwcowego raportu który az mnie zmroził "Przynajmniej w trzech przypadkach adoptowane zwierzęta miały objawy i ślady odpowiadające efektom zoofilii"....... wszyscy jesteśmy zgodnie aby pomóc zwierzakom. godne pochwały są postawy wolontariuszy którzy je karmią czy psy wysyłają do adopcji.ale zjawisko patologii bo tak to można nazwać to długotrwały efekt rządów nieodpowiedniej osoby. bądźmy szczerzy ale widzielismy raport tvn uwaga w którym p. Magda zachowywała się jak osoba niespełna rozumu, szczenięta w kartonie na samej górze jakiegoś regału....suki nieoddzielone od psów w efelcie czego mamy szczenięta. czemu tu nikt nie wypowiada się na jej temat. i nie mówmy że nie jest to miejsce do tego typu dyskusji bo to właśnie to miejsce.
zarządzanie schroniskiem wymaga znajomości tematu ale i umiejętności zarządzania personelem i prowadzenia negocjacji z gminami odpowiedzialnymi za "sponsorowanie" tego typu miejsc. dlaczego są schroniska godne pochwały a inne pożal się Boże? schronisko w moim mieście jest pełne (ok. 180 psów) ale michy pełne, psy podzielone według charakteru, płci itp kociaki przebywają w ogrzewanym miejscu tuż obok kwarantanny (dorosłe koty mają dodatkowo taki plac zabaw w ogromnej klatce).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='santino']Dziewczyny, nie karmmy trolla, pliz.

Ustalmy ze Korabiewice są super psim sanatorium, psy najedzone i szczęśliwe, każdy kto byłby psem chciałby tam mieszkać. A jak ktoś uważa inaczej to niech sobie sam założy schron i zobaczymy czy będzie taki mądry![/QUOTE]
"Koniec dyskusji z mojej strony. Koniec dyskusji z mojej strony."Santino może trzymaj się tego co napisałaś. Dobrze wiesz, że "ogarnąć" taką liczbę zwierząt nie jest łatwo i że ludzie najzwyczajniej podrzucają tam psy, a Pani Magda wszystkie przyjmuje. Najwyraźniej Ty wolałabyś by tego nie robiła, więc zamiast narzekać otwórz schronisko-i nie sobie sama, jak napisałaś , tylko dla zwierząt. Dlaczego tego nie zrobisz?W pobliskim schronisku, pomijając "warunki"jakie tam panują, nie można nawet przyprowadzić, przywieść psa, kota, nawet bezdomnych szczeniaków czy malutkich kotków, trzeba czekać na hycla, który zdarza się jest za parę godzin lub może podjechać dopiero następnego dnia, i tylko on może zawieść zwierzę do jakiegoś schroniska (nie jest sprecyzowane do którego, ponieważ hycel nie pochodzi z naszego powiatu, ma płacone za odebranie psa). Sądząc po twoich ironicznych wypowiedziach najchętniej odebrałabyś psy - tylko co dalej, "na pewno masz masę super pomysłów", byłoby świetnie gdyby Korabiewice były psim sanatorium - więc działaj masz pole do popisu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']Przeczytałam część wątku i jedno mnie dziwi dlaczego osoby które "najeżdżają" na Panią Magdę, nie zajmą się działaniami skierowanymi do człowieka, który jakis czas temu przekonał tą Panią, by darowizną zapisała mu swoją ziemię 14ha, dlaczego nie poruszą tematu, że obiecał jej pomoc w opiece nad zwierzętami, że wszystko będzie super-zamiast pomocy otrzymała nagonkę, została "sama" , atakowana broniła się jak mogła-więc nie dziwcie się jej wypowiedziom w tv. Zamiast rozpropagować wolontariat, pomóc zbierać środki na karmę, ziemia na której są zwierzaki stała się niestety co dla niektórych najważniejsza. Pani Magda do wielu ludzi straciła zaufanie, myślę, że wielu z nas po tym czego doświadczyła, również by je straciło. Nie ma się co oszukiwać tu chodzi o spore pieniądze-dla niektórych zwierzęta nie są najważniejsze.[B] Gdyby Pani Magda, nie działała szczerze, z serca, już dawno wszystko by wyprzedała i żyła jak królowa,[/B] ale ona woli pomagać w miarę swoich możliwości-tylko trzeba spróbować również ją zrozumieć, jest zżyta z ty miejscem i pomagać, a nie przejmować "władzę" nad terenem. Nie dziwcie się, że nie ma zaufania do ludzi którzy w nocy wykradają zwierzaki, którzy nasyłają tv-by później pod materiałem pokazywały się sprostowania typu"zdjęcia nie pochodzą z Korabiewic"-co z tego , ze się pokazały skoro materiał uzyskał już zamierzony oddźwięk. Gdyby ktoś chciał to mogę podesłać link nt. obecnej sytuacji w Korabiewicach.[/QUOTE]
Niestety nie. Magda Szwarc cierpi na syndrom patologicznego zbieractwa. Jest uzależniona od gromadzenia zwierząt jak alkoholik od wódki. Nie pleć bzdur o sprawach, na których znasz się tak, jak ja na rosyjskim balecie.
I jeszcze jedno - skoro, jak pisze tripti, w schronie nie ma prądu, jak jakakolwiek kontrola mogła wypaść pozytywnie? Niech mi to ktoś wytłumaczy jak pięcioletniemu dziecku...

Link to comment
Share on other sites

Myślę, ze u Pani Magdy głównym"problemem" jest ilość zwierząt, ludzie którzy te zwierzęta jej najzwyczajniej podrzucają i brak wystarczającej liczby stałych, odpowiedzialnych pracowników-tutaj już chodzi o pieniądze. Jest kierownik, ale jest też właściciel terenu, który "przejął" go razem ze schroniskiem, który miał przy nim pomagać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']Myślę, ze u Pani Magdy głównym"problemem" jest ilość zwierząt, ludzie którzy te zwierzęta jej najzwyczajniej podrzucają i brak wystarczającej liczby stałych, odpowiedzialnych pracowników-tutaj już chodzi o pieniądze. Jest kierownik, ale jest też właściciel terenu, który "przejął" go razem ze schroniskiem, który miał przy nim pomagać.[/QUOTE]
Takie naiwne wypowiedzi pojawiają się przy każdej kolejnej patologicznej zbieraczce. Ona zbiera zwierzęta bo czuje taki przymus. Bajki o podrzucaniu to stara śpiewka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']Myślę, ze u Pani Magdy głównym"problemem" jest ilość zwierząt, ludzie którzy te zwierzęta jej najzwyczajniej podrzucają i brak wystarczającej liczby stałych, odpowiedzialnych pracowników-tutaj już chodzi o pieniądze. Jest kierownik, ale jest też właściciel terenu, który "przejął" go razem ze schroniskiem, który miał przy nim pomagać.[/QUOTE]

Dla mnie p.Magda jest poprostu chora.Pamietam takie zdarzenie jak psy sie gryzły p.Magda nie wyszła bo akurat w telewizji leciał serial "Złotopolscy"
i przykładow dziwnego zachowania tej kobiety mozna bybyło mnozyc to nie jest normalne.........

Link to comment
Share on other sites

Zofia.Sasza kiedy ostatnio byłaś u pani Magdy, rozmawiałaś z nią, pomogłaś tam w jakiś sposób?Twoim zdaniem co powinna robić z podrzuconymi zwierzętami-wypuszczać do lasu, rozwozić po okolicznych miastach, czy masz jakiś inny pomysł?Ludzie się nauczyli, że tam można każde zwierzę podrzucić i tak robią, tym bardziej że do pobliskiego schroniska nie mogą od tak zaprowadzić bezdomnego zwierzaka. Niektórzy z Was są strasznie agresywnie nastawieni do tematu, a jednocześnie nie potraficie znaleźć rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli p. Magda cierpi na chorobę psychiczną jaką zbieractwo jest (to trzeba byłoby sprawdzić) można przeprowadzić postępowanie o odwołanie darowizny! bądź o uznanie czynności za bezskuteczną....jest to długi i czasochłonne postępowanie.ale jest możliwe tym bardziej że w zamian za taki ogrom ternu (!) obiecał jej pomóc i nie wywiązał się z tego. to jest do zrobienia.
mówiąc hycel macie na myśli Waldemara G.? może to jemu przepisała ten teren. wszak miał coś na sumieniu a propos jakichś przepisanych mu nieruchomości i dziwnych okoliczności śmierci.
gdyby p. Magda zatrudniła kompetentny personel może sytuacja nie byłaby aż tak beznadziejna. gdyby ona była zdrowa psychicznie to nie dałaby się wykorzystywać. niestety jej ułomność psychiczna w żaden sposób jej nie usprawiedliwia.
ażeby ta sprawa się wyprostowała ktoś inny musiałby zarządzać tym miejscem. póki ona tam jest żadna pomoc nie przyniesie długotrwałej poprawy ponieważ ktoś będzie jej bruździł w ucho i cała pomoc pójdzie na marne. komuś w końcu nie spodobają się działania na dogo, fb czy pomoc wolontariuszy i p. Magda ich pogoni a niewygodne psiaki (pokaleczone,pogryzione,chore czy wygłodzone) znikną jako dowody rzeczowe na ten holocaust.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']Zofia.Sasza kiedy ostatnio byłaś u pani Magdy, rozmawiałaś z nią, pomogłaś tam w jakiś sposób?Twoim zdaniem co powinna robić z podrzuconymi zwierzętami-wypuszczać do lasu, rozwozić po okolicznych miastach, czy masz jakiś inny pomysł?Ludzie się nauczyli, że tam można każde zwierzę podrzucić i tak robią, tym bardziej że do pobliskiego schroniska nie mogą od tak zaprowadzić bezdomnego zwierzaka. Niektórzy z Was są strasznie agresywnie nastawieni do tematu, a jednocześnie nie potraficie znaleźć rozwiązania.[/QUOTE]

proszę propozycja z tego raportu. pokazują błędy ale i wskazują rozwiązanie:
Rozwiązaniem optymalnym jest odsuniecie jej od zarządzania schroniskiem – zarówno faktycznego jak i formalnego jako osoby nieprzewidywalnej i niegospodarnej. Wiele osób dobrej woli i organizacji czeka na możliwość zaadoptowania zwierząt i udzielenia im pomocy. Należałoby wprowadzić kontrolę organizacji pozarządowych z udziałem lokalnych władz i powiatowego inspektoratu weterynarii oraz właściciela terenu – wieloletniego sponsora schroniska. Schronisko powinno zaprzestać przyjmowania nowych zwierząt do czasu opanowania sytuacji.

W przeciwnym wypadku konieczne będzie na oczekiwanie na rozstrzygnięcie sprawy w sądzie która jak wszystko na to wskazuje tym razem nie będzie umorzone przez prokuraturę pod wpływem mediów oraz w wyniku złamania zmowy milczenia – kilkadziesiąt osób zgłosiło chęć zeznawania na okoliczność znęcania się nad zwierzętami przez pracowników schroniska. Przy zgromadzonym materiale dowodowym i zeznaniami świadków uznanie Magdaleny Szwarc winnej znęcania się nad zwierzętami jest tylko kwestią czasu – czasu którego zwierzęta przebywające w schronisku nie mają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...