Jump to content
Dogomania

Zara, piękna sunia shar pei ma swoją rodzinę :)


jaanna019

Recommended Posts

Cieszę się, że nużeniec poszedł. co do karmy to bardzo możliwe, że zmian pomoże. Martwi mnie za to zachowanie pannicy. Ależ zaborcza dziewucha z niej się zrobiła ;) widocznie ma o kogo być zazdrosna. U mojej Toli jednak nie nużeniec (nie wiem czy już pisałam) okazało się, że to autoagresja. I nikt nie wie co z tym robić.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skypa nie mam niestety. Autoagresja wygląda prawie jak nużyca z tym, że zmiany ropne są głębokie, w warstwach podskórnych tworzą się przetoki ropne. Tola jest cały czas na sterydach i antybiotyku + kąpiele, ogoliłam ją praktycznie na łyso. Już jest lepiej powoli się to wszystko goi ale pierwszy raz coś takiego widzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']Skypa nie mam niestety. Autoagresja wygląda prawie jak nużyca z tym, że zmiany ropne są głębokie, w warstwach podskórnych tworzą się przetoki ropne. Tola jest cały czas na sterydach i antybiotyku + kąpiele, ogoliłam ją praktycznie na łyso. Już jest lepiej powoli się to wszystko goi ale pierwszy raz coś takiego widzę.[/QUOTE]

No to nie masz ciekawie. Trzymam kciuki...A jak założysz skypa to daj znać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexandra29']
Alinko zastanawiałam się nad tym. Narazie wetka kazała nam odstawić wszystkie lekari i odczekać. Zaproponowała karmę weterynaryjną. Jaką ty dajesz teraz Gomezowi?[/QUOTE]

[B]Gomez wczesniej dostawal Hills ale po 50 kg mial go dosc.Teraz dostaje Royal Canin Hypoallergenic, smakuje mu, nie ma zadnych objawow allergi. Karma ta ladnie pachnie.
Ja kupuje u weta 14kg=79 Euro, Gomezowi wystarcza taki worek na poltora miesiaca.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze Alinko dziękuję Ci za odpowiedz. :-)

Byliśmy dziś u weta po raz kolejny bo stan skóry się pogorszył... Nużyca wykluczona. Lekarze załamują ręce. Trzech się zebrało i debatowali co może jej być i postawili na alergię. Dostaliśmy Hill'sa z/d. Jeśli nic się nie zmieni to zrobimy te testy..
Alinko robiłaś te testy Gomezowi. Na co mu robiłaś bo z tego co widziałam to jest tego tyle na różne rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Hillsa z/d dawalam Gomezowi ale tak jak juz pisalam nie chcial mi go wiecej jesc i zmienilam na Royala.
Gomez byl testowany na pokarm, trawy , pchly i milben.
Koszt takich testow to okolo 200 Euro. Moim zdaniem warto, ja karmilam Gomeza jagnieciem bo myslalam ze to dobre a okazalo sie ze Gomez na jagnine jest uczulony, moze tylko jesc mieso z kurczaka i rybe. Na konine go nie testowalam ale slyszalam ze mieso z konia nie wywoluje alergi.
Wazne jest teraz zebys Zarze nie dawala poza ta karma niczego innego!!! Poprawe powinnas juz zobaczyc po kilku dniach.
Trzymam kciuki zeby to zaskutkowalo i panience pomoglo.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki..
Zarze już od jakiegoś czasu nie daję dodatków i przez to ucierpiał Twiti. No ale cóż. Na zdrowie mu to wyjdzie:-)
Zara zjadała migiem dzisiejszą porcję Hillsa, oby tak pozostało. Musimy ich rozdzielać przy jedzeniu i Twister zastrajkował. Jak to zawsze razem, a dziś osobno! Nie spodobało się chłopakowi.
No wet tłumaczył że teraz 6-8 tygodni karmę eliminacyjną a pózniej musimy sprawdzić co nie będzie jej uczulać. Mam nadzieję że pomoże. Dam wam znać czy jakieś zmiany nastąpiły.
Pozdrawiamy:-)

Link to comment
Share on other sites

Wiem,że tego nikt nie lubi ale muszę
Liczy się każda pomoc, ogłoszenia, dary ( koce, itp) pieniądze, allegro, bazarki
[url]http://www.dogomania.pl/threads/203504-Psy-w-Zakrzewku-potrzebuj%C4%85-pomocy!-Bez-naszej-pomocy-nie-prze%C5%BCyj%C4%85[/url]!

Link to comment
Share on other sites

Coś się powoli zmienia bo jak dotąd na Zarę kleszcz nawet nie spadł a teraz ja obsiadają i już jej wyciągnęłam, więc coś jednak się dzieje. Dziewczyny co mogę zarze dać przeciw kleszczą. Na skórę nie chcę jej wylewać spacyfików tych trujących... Jak to będzie wygladać z obróżkami dla dwóch psów. One szaleją razem gryzą się targają, a te obroże szkodliwe. Jaka rada od was?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak już to nużenIec ;)

Preventic zawiera po prostu amitraze, która pomaga zwalczać nużeńca. Psy cierpiące na nią a już "zaleczone" powinny nosić ją zapobiegawczo, oczywiście działa też antykleszczowo.


Według mnie to najlepszy sposób na walkę z pasożytami.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/36/img0010mw.jpg/[/IMG]Próbowałam na Twisterze już kilka specyfików na kleszcze Export, frontlein i proventik. Działały ok 2 tygodnie nie więcej i do tego zawsze jakiś się wbił.
Jak Zara była taka chora to kleszcze nawet na nią nie spadały. Twister przynosił na sobie ok 6 dziennie a ona Żadnego. Od jakiegoś czasu i ta cholera przynosi na sobie te świństwo.
Teraz jak byłam w Pl kupiłam im bio obroże które miały działać na wszystkie insekty wysysające krew, Twisterowi się jeszcze żaden nie wbił a zarze wyciągnełam 3 i to wczepiły się zaraz przy pasku.. Masakra.,...
Zara ma jeszcze problemy ze skórą więc nie powinno się używać tych specyfików.. No ale jakoś muszę to zwalczać..
Zamówię ten proventik, u nas łatwo dostępny. Czytałam że na nużycę działa tylko miesiąc a na kleszcze 3-4 miesiące. Zamówię i zobaczymy czy będzie działac.
W Pl Zara miała się dobrze, nawet nie piszczała jak nas nie było. Jedyny minus to to że wróciliśmy do domu i Twister nam się rozchorował. Przeziębienie, totalnie zawalone gardło. Schudł w ciągu 3 dni 4 kilo. Bidula. No a dziś zauważyłam że i Zara zaczeła mi kichać i kaszleć.... Wetka mwiła aby uważać aby się nie zaraziła ale jak to zrobić skoro wszyscy śpimy razem. Dałam jej już syrop . obaczymy co się wykluje.
Stan skóry. Jest lepiej ale nie rewelacyjnie. Może to jeszcze za szybko tym bardziej że jak byliśmy w Pl to ukradła bułkę mamie niezauważalnie i ją wpierdzielliła:-) Kiedy zapomniałam zamknąć kuchni ściągneła sobie z półki kabanoski dla psów i zżarła razem z opakowaniem, Wszystko co lepiej pachnie od karmy jest rarytasem dla Zary.

a tu Zara z Twitim
[IMG]http://img36.imageshack.us/img36/8126/img0010mw.jpg[/IMG]

Proszę nie patrzeć na podziurawione prześcieradło przez moje pieski. Szaleństwa na łóżku kończą się zawsze nowymi dziurami
[IMG]http://img193.imageshack.us/img193/9930/img0008fc.jpg[/IMG]
[IMG]http://img715.imageshack.us/img715/9472/img0034ni.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...