Jump to content
Dogomania

Zara, piękna sunia shar pei ma swoją rodzinę :)


jaanna019

Recommended Posts

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Dawno mnie nie było, problemy z netem, brak dostępu:-(
U nas wszystko super.
Zara jest na trzecim już worku hillsa eliminującego alergię. Po drugim już było widać poprawę a teraz już w ogóle jest bardzo dobrze. Nie ma plam, żadnych bąbli , skóra jest różowiutka uspokojona a sierść delikatna . Po mimo tego że się poprawiła to i tak każdy mówi że to staruszka , nasza babuleńcia:-)
Cieszę się że nam się udało
Spróbuję wrzucić filmik na yutuba to zobaczycie naszą Zarazę:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam wszysttkich po tak długiej nieobecności. Mieliśmy bardzo ograniczony dostęp do netu, a własciwie prawie w ogóle.
U nas wszystko super. Psiaki zdrowe i szczęśliwe. Miały trochę problemy z uszami, ale daliśmy sobie radę bez wizyty u weta. Psiaki szaleją. Zarunia jest strasznie zazdrosna o Twistera. Od jakiegoś czasu jak Twister ciągnie do jakiejś suczki to najpierw ujada na tę sukę a pózniej zaczyna gryzć Twitiego po nogach. Wygląda to bosko, tyle ze Twister ma same strupy na nogach.
Biliśmy prawie trzy tygodnie w Polsce. Zara zniosła to dobrze, aczkolwiek kiedy pojechaliśmy do Bratowej która Zarę przywoziła do mnie była zmieszana i przestraszona. Nie chciała wejść na posesję i do domu. Patrzyła się na wszystkich z proszącym wzrokiem nie oddawajcie mnie znowu!!!
Wszystko na szczęście szybko się roznosło. Zara poczuła się pewnie..
Nasze uczucia jeszcze bardziej się pogłębiły. Kochamy ją strasznie i nie żałuję że ją wzieliśmy. Jest cudna i oddana i bardzo usłuchana:-) Po mimo kilku wad to Anioł a nie pies.
Za Arturem nadal jest bardzo, ale beze mnie także żyć nie może. Kiedy wracam do domu jest przepychanka kto szybciej. Ciągną mnie za ręce , jedno w jedną stronę drugie w drugą. Skaczą oboje jak wariaty a Zara od jakiegos czasu nawet z radości skacze tak śmiesznie podnosząc dupcię.
Po mimo że już tak długo z nami jest z dnia na dzień dostrzegam jakieś nowe zachowania . Oczywiście pozytywne i radosne.
Pozdrawiamy wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A my od jakiegoś czasu znowu z dolegliwościami. Ostatnio jak napisałam że wszystko super to za kilka dni pojawiły się problemy.. Zara miała biegunki z krwią. Biedna nie wytrzymywała i załatwiała się w domu, budziła nas w nocy. Trwało to trochę. Na szczęście jest już ok.. Zrobiliśmy jej badania z krwi, badaliśmy kał i nic. Wszystko w porządku więc nie wiemy skąd to się wzieło. Na skórze znowu zmiany więc jak już robiłam badania to już na wszystko. Zrobiliśmy wymaz mikrobiologiczny i żałuję że nie kazałam zrobić tego wcześniej. okazało się że te antybioyki co brała Zara na nią nie działają. Męczyliśmy ją lekami i przy tym wydaliśmy setki w błoto.
Zara ma -STAphylococus intermedius-grupe 1 . Oczywiście znowu antybiotyk.
Nie chce mi jeść już Hillsa, przejadła się albo cholera wie. Dziś zamówiłam jej tego royal Hypoalergic. Może jej przypasuje.
A tak to ok. Ja już od dwuch tygodni w domu na sofie więc Zara dotrzymuje mi towarzystwa i grzejemy się pod kocykiem razem.:-)

Link to comment
Share on other sites

dzięki dziewczyny. No było już jakiś czas dobrze i znowu, ale tak ją kochamy strasznie że zrobimy wszystko aby ją wyleczyć:-)
Ta z tym wylegiwaniem na sofie to moich psiaków sprawka. Podczas pogoni za sobą wpadły mi prosto w nogi i mnie ścięły. Ból że masakra. Mam pozrywane ścięgna i dla tego leżę . Jest już trochę lepiej bo kuśtykam, na początku była masakra..
Jak coś się zmieni to się odezwę...
Ania masz jeszcze kontakt z panią od Areska. Jak on się miewa ,ten nasz agresywny pies?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wymiękam już z tymi problemami ze skórą, Zara brała antybiotyk. parę dni było ok, zaczęła jeść royala i zaczeło się ponownie. Skóra wygląda katastrofalnie. Zaprzestałam podawać antybiotyk. Zrobiliśmy testy alergiczne, narazie na pokarm. zbaczę na co nie jest uczulona i zakańczam karmienia moich psów suchą karmą! Nie mam juz ochoty zamawiać kolejnej i kolejnej . Jest to takie świństwo ze załuję że nie obudziłam się wcześniej.
Do tego przeczytałam sobie bardzo interesujący artykuł o produkcji suchej karmy. Ten kto jeszcze nie czytał to polecam. [url]http://www.goldenretriever.pl/food.htm#O%20suchych%20karmach[/url]. Myślę że po tym artykule nie jedna osoba zrezygnowała z podawaniu swoim pupili suchej karmy;-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...