Jump to content
Dogomania

Dlaczego tak nazwałeś swojego psa?


Bokkser

Dlaczego tak nazwałeś swojego psa?  

48 members have voted

  1. 1. Dlaczego tak nazwałeś swojego psa?

    • takie imię nadał mu hodowca
      11
    • wymyślełem sam
      33
    • takie imię miał mój poprzedni pies
      2
    • wziołem ze strony internetowej.
      6


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Edo - tak nazwali naszego PONa hodowcy i tak zostało... chociaż jest też parę imion na które także reaguje, a są używane sytuacyjnie. Goodway - jak coś napsoci, Kicia - jak robi się taaaaaki słodki i rozkoszny (siostra chce mnie za to imię zamordować:D)...

Link to comment
Share on other sites

Dla pierwszego psa mieliśmy wymyślone imię Strider (czyli Obieżyświat), ale tak się jakoś złożyło, że jechaliśmy po psa, a wróciliśmy z suczką, więc imię trzeba było wymyślać od nowa. Chcieliśmy wesołe imie dla wesołego spanielka i tak jakoś przyszło nam Sunday do głowy.

A przy Vigo hodowca dał nam możliwość wymyślenia imienia, byle było na V - i drogą okrężnych skojarzeń od Stridera doszło do aktora, który go grał, czyli Vigo :)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies wabi się Filip (mamy jeszcze trzy suczki) i tak na prawde to moja mama nadała mu to imie.
Kiedy przyniosłam go ze schroniska długo zastanawiałyśmy się jak nazwiemy tą mała, czarną kulkę.
W końcu moja mamusia zwróciła sie do psa- "no i jak Cię tu nazwać?"
Na to pies, który cały czas siedział tylko u mnie na kolanach i generalnie starał sie udawać, że go nie ma, nagle się ożywił wskoczył na kolana mojej mamy i zacząl ją "namietnie " oblizywać po całej twarzy.
-"Nazwiemy Cię Filip, bo wyskoczyłeś jak Filip z konopii"... i tak zostało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yokaz']W końcu moja mamusia wróciła sie do psa- "no i jak Cię tu nazwać?"
Na to pies, który cały czas siedział tylko u mnie na kolanach i generalnie starał sie udawać, że go nie ma, nagle się ożywił wskoczył na kolana mojej mamy i zacząl ją "namietnie " oblizywać po całej twarzy.
-"nazwiemy Cię Filip, bo wyskoczyłeś jak Filip z konopii"... i tak zostało.[/quote]

Fajna historia :-) Takie imiona są najfajniejsze.
Kiedy znalazłyśmy ten porzucony miot, z którego pochodzi Wika, na początku nadałyśmy szczeniakom "robocze", charakteryzujące je imiona. Imię Wiki - jeszcze wtedy nie wiedziałam, że będzie moja - brzmiało "Mała Wredna Suka", bo była najbardziej energiczna ze wszystkich, gryzła swoje rodzeństwo, wciągała do zabawy.
A swoje obecne imię powiedziała mi niedługo po tym na uszko... kto nie chce, niech nie wierzy... Po prostu ją zapytałam i mi powiedziała ;-)

Link to comment
Share on other sites

My początkowo chcieliśmy zmienic imie Hawanie (HAWANA Rude Ziółko), ale bylo tyle propozycji, ze nie mogliśmy sie zdecydować, a w końcu zostalo Hawana (nie chcielismy tez kierowac sie szczenięcym urokiem bo teraz z niej duże konisko :P)

Teraz jesteśmy zadowoleni z imionka, Hawanka wygrała tez konkurs na "Najladniejsze Imię" organizowany w ramach Światowego Dnia Zwierzat !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...