Jump to content
Dogomania

Prośba o pomoc! Pomóżcie mi potwierdzić, że jest to piesek tej właśnie rasy


Krzysiek Krzemiński

Recommended Posts

Witajcie,

Potrzebuję pomocy. Szukam od jakiegoś czasu możliwości nabycia pieska do mnie do domu. Przeglądając lokalną stronę trafiłem na ogłoszenie-marzenie. Ktoś ma do oddania za darmo Charcika Włoskiego - 2 miesięcznego szczeniaka. Pan twierdzi, że psa przywiózł właśnie z italii. Jednak patrząc na zdjęcia mam pewne wątpliwości co do tego, czy jest to pies tej rasy. Nie jest łatwo znaleźć w sieci informacje o szczeniakach tej rasy, szczególnie zdjęcia szczeniaków... zimą. A wspomniana sunia ma sporo gęstsze i dłuższą sierść niż szczeniaki charcika jakie widziałem na fotografiach.

Doradźcie proszę!
[url]http://www.bolec.info/pictures/ogloszenia/1293528269_80qxu34.jpg[/url]
[url]http://www.bolec.info/pictures/ogloszenia/1293528269_ick4bky.jpg[/url]
[url]http://www.bolec.info/pictures/ogloszenia/1293528269_kdcui6t.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

No, tak... Charcik jak malowany. Zwłaszcza,jeżeli zrobi mu się zdjęcie w ciemnym pokoju,trochę bokiem,najlepiej od tyłu i po przekątnej :eviltong:
Kundelek bardzo ładny. Moze nawet wyrośnie z niego coś, co przy odrobinie checi mozna by był określić jako "chyba prawie mix posokowca bawarskiego " :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ludzie myślą, że jak powiedzą jaka to rasa, to się szybciej pozbędą. I to jest prawda...bo zawsze się jakis naiwny znajdzie, który uwierzy. Tylko szkoda, że nie myślą o tym, ze jak naiwny się zorientuje że ma kundelka, to kundelek ma duże szanse wylecieć na ulicę...

Link to comment
Share on other sites

Tak, to śliczny kundelek, ale na pewno nie charcik. Ktoś Cię próbuje oszukać- nie daj się nabrać. O przynależności psa do konkretnej rasy świadczy metryka (na podstawie której możesz później wrobić rodowód), a w przypadku psa sprowadzonego z innego kraju rodowód eksportowy.Piesek wyjeżdżając za granicę musi mieć także paszport oraz chip z numerem identyfikacyjnym. Wyrobienie tych wszystkich dokumentów (o szczepieniach nie wspomnę) sporo kosztuje więc nie uwierzę,że ktoś tak po prostu oddaje rasowego psa.

Link to comment
Share on other sites

Krzysiek, czyli Jegomość! Na pewno kojarzysz mnie z bolec.info, gdzie zawzięcie się produkuję na temat kynologii, pseudohodowców i uświadamiam ludziom to, jakim niebezpieczeństwem są bezmyślni rozmnażacze psów, jakie triki stosują i czym może się skończyć zakup psa od kogoś takiego!
Szkoda, że nie napisaleś do mnie wcześniej, chętnie pomogłabym Ci w wyborze dobrej, prawdziwej hodowli!
O mały włos padlbyś ofiarą typowego pseudohodowcy-rozmnażacza psów! Upatrzony przez Ciebie piesek nie tylko nie jest charcikiem włoskim, ale nawet nigdy koło takiego nie stał! Facet chce Cię oszukać w podły, perfidny i wyjątkowo bezczelny sposób!
W razie jakichkolwiek pytań zootechniczno-kynologicznych polecam się do usług.
P.S.
Rasowym jest tylko pies z rodowodem (metryczką uprawniająca do wyrobienia rodowodu), pochodzący z hodowli zarejestrowanej w ZKwP. Nie istnieje coś takiego jak rasowy bez rodowodu, podobnie jak nie ma czegoś takiego jak "rasowy, ale bez rodowodu, bo siódmy z miotu". Są to częste triki pseuduchów, na które nieświadomi ludzie dają się nabierać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 11 years later...

Nie wydaje mi się, żeby był to charcik włoski. Bardziej przypomina jakąś mieszankę tej rasy z inną 🙂 Co nie zmienia faktu, że to piękny psiak! Jednakże, jeśli chcesz koniecznie psa o rasie charcik włoski najlepiej będzie poszukać jakiejś dobrej i sprawdzonej hodowli. Sama jestem zachwycona tą rasą i za jakiś czas planuję przyjąć takiego małego, nowego domownika 😉 Póki co, znalazłam taką hodowlę https://www.sangueazzurro.pl/ . Może ty też odnajdziesz tam swojego psiego przyjaciela, powodzenia! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...