Jump to content
Dogomania

SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.


kuba123

Recommended Posts

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zobaczcie w opolu jak podala Amikat, KRS-y odzrzucaly wnioski z sprawozdaniami i opolskie ma 13 stron wszysrkieorg. maja OPP i 1%
[URL]http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?szukanie=opp&kryt_woj=8&sort=datadesc&wyniki=1&page=1[/URL]
Kurka wodna dlaczego w jednym sadzie powiadamiali o tym fakcie a pozostli NIE :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kosmatypl']jeśli my ze sobą nie będziemy umieli być solidarni, to nic nie ugramy...

Każda pro-zwierzeca fundacja, która 'wypadnie' z 1% to ogroma dziura w pomocy dla zwierząt i nikt tej dziury nie zapcha. A takie gadanie, że myśmy wiedzieli, to...nieczemu nie służy.... [/QUOTE]

jezu ludzie nie przeginacie czasem.. Dyskusja wynikła z rozmowy i zaczęła się przepychanka a jak już ktoś zaczął pisać jakieś bzdury to już w ogóle ręce mi opadły..
Nie mówiłam tego, ze nam się udało, żeby się chwalić czy naigrywać z tych którzy nie dostali tej szansy, tylko chciałam powiedzieć, ze to bzdura jest że nikt nie wiedział i nikt nie był poinformowany.
Jak ktoś dobrze napisał w komentarzach, jak się ma publiczne pieniądze to trzeba pilnować żeby się z nich rozliczyć w terminie i powinno się dopilnować takich rzeczy w pierwszej kolejności.. przecież z tego organizacje OPP żyją, to jest dla nich sprawa być albo nie być....

[quote name='sosnowieckie schronisko']
Cieszę się, że Wam się udało, gratuluję, ale jak na razie chwalenie się tym nam nie pomaga.[/QUOTE]

ehh naprawde odechciewa się wszystkiego :shake:
wszędzie zawiść... kto tu sie chwali... Po prostu starałam się wytłumaczyć ze teksty typu że nikt nie miał pojęcia o takim przepisie są śmieszne i świadczą tylko o tym kto go wygłosił :roll:
Gość w artykule pisał, ze przepis obowiązywał od kilku lat, jednak nie było do tej pory żadnych prawnych konsekwencji za to, ze organizacja nie złożyła dokumentów w terminie.. W tym roku postanowiono w jakiś sposób zmobilizować organizacje do tego, żeby rozliczyli się z tego co zrobili..
a tu nagle słyszę, że się chwalimy.. tak rzeczywiście jest sie z czego cieszyć i czym chwalić :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Zobaczcie w opolu jak podala Amikat, KRS-y odzrzucaly wnioski z sprawozdaniami i opolskie ma 13 stron wszysrkieorg. maja OPP i 1%
[URL]http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?szukanie=opp&kryt_woj=8&sort=datadesc&wyniki=1&page=1[/URL]
Kurka wodna dlaczego w jednym sadzie powiadamiali o tym fakcie a pozostli NIE :angryy:[/QUOTE]

W tym wykazie, który sortowałaś są WYŁĄCZNIE OPP uprawnione do zbierania 1 %

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Finetta']W tym wykazie, który sortowałaś są WYŁĄCZNIE OPP uprawnione do zbierania 1 %[/QUOTE]
dokladnie tak, to mialam na mysli, kazda org. ktora zlozyla w terminie sprawozdanie do sadu w Opolu, zostala poinformowana o odmowie przyjecia wniosku, wiec nie miala wpadki takiej jak my, bo od nas KRS-y np. w Krakowie przyjely sprawozdanie, i stad nasze wpadki, zwlaszcza ze zawrowno org. Amikat i nasza otrzymalysmy status OPP koncem 2009 roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']jezu ludzie nie przeginacie czasem.. Dyskusja wynikła z rozmowy i zaczęła się przepychanka a jak już ktoś zaczął pisać jakieś bzdury to już w ogóle ręce mi opadły..
Nie mówiłam tego, ze nam się udało, żeby się chwalić czy naigrywać z tych którzy nie dostali tej szansy, tylko chciałam powiedzieć, ze to bzdura jest że nikt nie wiedział i nikt nie był poinformowany.
Jak ktoś dobrze napisał w komentarzach, jak się ma publiczne pieniądze to trzeba pilnować żeby się z nich rozliczyć w terminie i powinno się dopilnować takich rzeczy w pierwszej kolejności.. przecież z tego organizacje OPP żyją, to jest dla nich sprawa być albo nie być....



ehh naprawde odechciewa się wszystkiego :shake:
wszędzie zawiść... kto tu sie chwali... Po prostu starałam się wytłumaczyć ze teksty typu że nikt nie miał pojęcia o takim przepisie są śmieszne i świadczą tylko o tym kto go wygłosił :roll:
Gość w artykule pisał, ze przepis obowiązywał od kilku lat, jednak nie było do tej pory żadnych prawnych konsekwencji za to, ze organizacja nie złożyła dokumentów w terminie.. W tym roku postanowiono w jakiś sposób zmobilizować organizacje do tego, żeby rozliczyli się z tego co zrobili..
a tu nagle słyszę, że się chwalimy.. [B]tak rzeczywiście jest sie z czego cieszyć[/B] i czym chwalić :shake:[/QUOTE]

zwłaszcza, że teraz ci, którzy zostali wykluczeni będą pukać po pomoc do tych, którzy się załapali a skoro pieniądze w głównej mierze przejmie Skarb Państwa to generalnie wszyscy będą w czarnej d... :(. Ciekawe ile z tych 25%, którzy odpadli to organizacje prozwierzęce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']tak, bo w Opolu wszystkie te organizacje mają prawo zbierać 1%
bo opolski KRS, albo przekazywał sprawozdania do DPP, albo ich nie przyjmował informując, gdzie należy je złożyć
widać jak się chce, to się da[/QUOTE]

Na śląsku z tego co widzę to przyjmował.
Dzieki wam sprawdziłam, także dość bliska mi organizacja [URL="http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=192527"]Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci[/URL] także została odcięta od 1% (a dostali możliwość na koniec 2009).

Gdyby odsyłali jak w opolskim to na pewno problem był mniejszy, ale tam albo się nie przejmowali, albo sami niedoszkoleni....
I takie wieści na święta, wspaniale:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']szkoda, ze nie ma spisu wszystkich organizacji odrzuconych....
Tweety, a Wy?? jesteście??[/QUOTE]

tak, my już chyba profilaktycznie w maju złożyliśmy, i na stronie i papierowo, doczytując, że mamy 15 dni od zatwierdzenia bilansu, bo inaczej na drzewo i 1% nie będzie ...

Link to comment
Share on other sites

ja nie wyobrażam sobie tego co by było, gdyby nie udało nam się dostać tego 1%.. przecież myz tego żyjemy i nasze pensje też z tego są... no i schronisko, brrrr masakra.
Na szczęście nasza księgowa trzyma nas krótko i zawsze nas ściga jak trzeba dopilnować terminu :) taka księgowa to skarb :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']ja nie wyobrażam sobie tego co by było, gdyby nie udało nam się dostać tego 1%.. przecież myz tego żyjemy i nasze pensje też z tego są... no i schronisko, brrrr masakra.
Na szczęście nasza księgowa trzyma nas krótko i zawsze nas ściga jak trzeba dopilnować terminu :) taka księgowa to skarb :loveu:[/QUOTE]

ja też sobie tego nie wyobrażam, na pewno musiałabym zmienić numer telefonu a nowy zastrzec ;)
ale żart żartem, śmiech, śmiechem, kiepsko będzie, oj kiepsko :(

Link to comment
Share on other sites

Asiorku - Absolutnie z mojej strony nie ma zawiści że jesteście na wykazie. SUper ze jesteście.
Problem w tym ze jak "myli się" 2500 tys organizacji to trudno mówić o przypadku.
Gdybym czuła ze to moje zaniedbanie - bo mi sie nie chciało - nie odezwałabym sie słowem. PPowiny mnie dziewczyny z funnkcji odwołać. Problem w tym ze NIE WIEDZIELIŚMY a na dodatek sąd i szkoleniowcy z tego błędu nas nie wyprowadzili!!!

Wczoraj dzwonili z TVN 24. Dzisiaj dalszy ciag rozmowy - ma byc program. PIszemy gdzie sie tylko da!!!

Jestem w kontakcie z TOZem z Emirem . Wiem ze właścicwy minister moze podjać decyzję (jak to kiedys Giertych z maturami zrobił) , o moratorium na ten 2010 rok (okropny).

A mozę próbowac sie umówić do Ministrowej?? Spróbuję tam zadzwonić. ZObaczę co nam powiedzą.
Skala jest ogromna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Nie uwazacie ze to dziwne, media milcza, dlaczego :crazyeye:
Ja jestem na stonie 70 i uwazam ze to niemozliwe tym sposobem sprawdzic ponad 115 tys. org.[/QUOTE]

Dla mnie to nie jest dziwne. Media są w ścisłym powiązaniu ze środowiskiem PO, własne fundacje znalazły się na liście, więc po co robić dym rządowi, któremu się robi cały czas PR?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...