Jump to content
Dogomania

Sunia z 6 szczeniaczkami zamarzają na śniegu koło Kielc! Błagamy o pomoc!


erka

Recommended Posts

Zakładam psiakom osobny wątek, bo apel o pomoc na wątkach kieleckich pozostał bez echa:shake:.

Błagamy o pomoc dla suni z 6 szczeniakami, które zamarzają w podkieleckiej Stkówce -Nowiny!:placz:
Nie wiem, jak one przeżyły do tej pory, na śniegu, pod kawałkiem deski z rozwalonej wersalki, troche dokarmiane tylko przez jedną kobietę.
DuDziaczek była tam wczoraj zrobic fotki, to jej relacja:

"Byłam u suni ze szczeniakami z nowin... tragedia :placz::placz::placz:
zresztą zaraz wstawię zdjęcia...

Byłam na mijescu i spotkałam się z panią, która te psiaki dokarmia... Sunia błąkała sie tam juz jakiś czas, i wcześniej miała juz miot szczeniąt (2 umarły z dwoma nie wiadomo co się stało). W tej chwili mała ma (z tego co się doliczyłam) 6 szczeniąt w wieku (według mnie) około 4\4,5 tyg. Sczeniorki są przyjazne i niestety zaczynają się już rozłazić... spoza norki :-( Sunia tez jest przyjazna, wiadomo, że nie pała miłością jak sie jej tak wtyka paluchy, ale dała dzieci wyciągnąć a jak wyszła do nas z norki to nadstawiała się na mizianie :lol:. Suczka jest mała i krótkowłosa... naprawdę nie wiem jak ta rodzinka przetrwała te mrozy, ale po niedzieli maja być kolejne większe a teraz mama maluchów juz tak nie upilnuje jak wcześniej.. :-(

Rozmawiałam z pania, zgłaszała to do gminy jutro ma do niej oddzwonić urzednik, ale druga pani pojdzi osobiście do niego i spyta po raz kolejny (ma do mnie zadzwonić, po rozmowie) Panie boja sie, że wezmą rodzinkę i poprostu je uspią... :placz:

To gdzie mieszkają.. to kawałek starego łózka dzięki czemu nie pada im tam śnieg i trochę zgniłego siana...
jestem umówiona z paniami na jutro i planuje przywieść słomę.... tylko nie mam skąd załatwić... macie kogos kto posiada? Zastanawiałam się tez nad tymi wkładami do materacy co sprawdzają sie teraz w schronisku ale muszę spytać dziewczyn.

aha maluchą już wyrastają zębole i próbują się dobierać do jedzenia mamuśki... ale mama je stanowczo odgania".
[INDENT][IMG]http://images45.fotosik.pl/449/7c4c2b72b81266f1.jpg[/IMG]

[IMG]http://images50.fotosik.pl/448/fd3bc00844fdc096.jpg[/IMG]

[IMG]http://images50.fotosik.pl/448/2792d71f2ec9ee37.jpg[/IMG]

[IMG]http://images46.fotosik.pl/428/b6d685370fe12719.jpg[/IMG]

[IMG]http://images41.fotosik.pl/442/b6f39a3849b16661.jpg[/IMG]

[/INDENT][INDENT]Dzisiaj znalazłam na razie rozwiązanie bardzo , bardzo tymczasowe . Uprosiłam panią, która mieszka tam w miarę niedaleko,żeby wzięła je choć na troche do budy na podwórko, lepsze to niz bez żadnego schronienia na śniegu. Innych warunków pani ta nie może zaproponować, bo ma kilka przygarnietych psów, w tym b.agresywną w stosunku do innych psów suke i kilka kotów.

[LEFT]Sama jest b.schorowana, mieszka w ciężkich warunkach, bez wody bieżącej, Bedzie i tak miała wielki kłopot,żeby jakos te psy pooddzielać .
Dzwoniłam również do gminy Sitkówka-Nowiny z pytaniem, co zamierzaja zrobic z tym problemem, pan odpowiedział,że nawet mieli naradę w tej sprawie. ale niewiele moga zrobić, poza umieszceniem apelu o pomoc na str intern.
Nie maja funduszy,zeby zawieźć do jakiegos schroniska. Zapytałam, czy w takim razie bedą partycypowac w kosztach, jezeli znajdę dla nich dt. Oczywiście to tez nie jest możliwe, nawet przez organizację, bo musieli by wcześniej miec podpisana umowę, albo teraz organizacja musiałaby sie do nich zwrócic , a oni podjąć odpwiednia uchwałę.
Powiedziałm,że oczywiście, ale póki co to niech zrobią zrzutkę wśród urzędników gminnych, bo my tez , aby ratowac te psiaki , bedziemy skłądac sie z własnych pieniędzy.[/LEFT]

[LEFT][B]Na razie potrzebny jest na cito transport,żeby móc rodzinke przewieźć[/B]. Nie wiem, czy DuDziaczek da dzisiaj radę, bo ona wie , gdzie to jest. Jeżeli nie, to czy ktos inny by mógł? [/LEFT]

[/INDENT][COLOR=red][B]To rozwiązanie jest naprawde tylko na chwilę , dlatego bardzo prosimy o pomoc znalezieniu innego dt, hotelu, oczywiście wiadomo, bedzie również potrzebna pomoc finansowa.[/B][/COLOR]

[COLOR=red][B]POMÓŻCIE URATOWAĆ TĄ DZIELNĄ SUNIECZKĘ I JEJ DZIECI!!![/B][/COLOR]

[COLOR=blue]11.12.10 Asior zabrała psią rodzinkę do Krakowa do hotelu, bardzo prosimy o pomoc finansową w jej utrzymaniu.[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]Nr konta do wpłat:[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]
[INDENT]na konto KTOZ-u
[/INDENT][/COLOR]
[INDENT][COLOR=#0000ff]numer konta bankowego:[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]80 1500 1487 1214 8000 9036 0000[/B][/COLOR]

[B][COLOR=#0000ff]Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]31-019 Kraków[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]ul. Floriańska 53 [/COLOR][/B]
[/INDENT]z dopiskiem: "sunia ze szczeniakami z Kielc"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja apeluje do org. wezcie sunie do hoteliku w ktorym otrzymacie fakture. Nie dzwonicie i nie pytajcie gminy tylko, wysylajcie pismo przewodnie z kopia faktury zadajac zwrotu kasy. Wczesniej tez dzwonilam i uzykiwalam podobne odpowiedzi, nie maja kasy. Teraz juz nie pytam czy maja kase tylko wysylam kopie faktury. Uwierzcie mi to skutkuje i placa. Tym bardziej ze nie maja podpisanej umowy z zadnym schroniskiem wiec nie ma dla nich tlumaczenia. Fakt ze na kase w jednej z gmin czekalam 3 miesice ale sie doczekalam. Kasa ktora teraz wylozycie przy pomcy dogoamniakow, przyda sie na kolejne bidy jak otrzymacie zwrot.

Link to comment
Share on other sites

Rodzinka juz zabezpieczona i śpi,jak zabita:). Pani Kazia nie mogła pozwolić, żeby szczeniorki były w budzie i musiały wychodzic na śnieg, więc zatargała budę do nieużywanego garażu, pozagradzała, żeby maluchy sie nie rozłaziły, na zewnatrz rozłożyła słomę, żeby nie wychodziły z budy prosto na beton.
Jak wsadziła kluski do budy, to mamuśka zaraz sie za nimi wpakowała i usnęły wszystkie momentalnie:).
Pani Kazia jeszcze sie tam kręciła i opatulała budę, a sunieczka leżała z zamknietymi oczami i waliła w nią ogonkiem:).

Nareszcie , po raz pierwszy od urodzenia usnęły we względnym ciepełku:).
Niestety jeden szczeniorek jest bardzo marniutki, zobaczymy jutro, jak sie zagrzeje:(.

Tak, jak wcześniej pisałam, psiaki nie mogą zostać tam długo. Pani Kazia,żeby wypuszczać sunię z garażu na spacer, musi zamykać gdzieś swoje psy, to bardzo kłopotliwe.
Gdyby miała jeszcze jakis kojec, to byłby mniejszy problem, psiaki mogły by nawet tam zostać dłużej.

Divia_gg, czy dałabys radę jutro podjchać do pani Kazi i zostawic kasę na jedzenie dla psiaków.
Pani Kazia ma trochę suchej karmy, ale w zimie ona zawsze psom gotuje ciepłe posiłki.

Link to comment
Share on other sites

Dogo znow przymula, eh.......

Jak dobrze, ze sunieczka z dziecmi juz bezpieczna. Kamien z serca i wreszcie nieco spokojniejsza noc :lol:

Jak sobie pomysle, ze i ona wreszcie zasnela spokojnym snem, bo pewnie w starym miejscu czuwala non stop - to naprawde chce sie zyc :multi: Dzieki Erka, ze tak szybko zorganizowalas transport.

Teraz konkrety: komu przekazac kase i czy jest ona potrzebna juz w tej chwili na wykarmienie sunieczki? Jesli nie - przekaze rowniez natychmiast, ale z mysla o oplaceniu hoteliku. jezeli znajdzie sie taki. O wlasnie, pytalam Elize na watku hotelikowym, zaraz zajrze i sprawdze, czy jest odp. Jak to widzicie?

Link to comment
Share on other sites

Malagos, dzieki za odzew. Szukamy dalej. Eliza napisala, jak nizej. Nie ukrywam, ze prosilam o stawke preferencyjna. Jakie jest Wasze zdanie?

Ile kg wazy sunia? Ja okreslilam ja na 10 kg, byc moze jest wieksza
[INDENT][B]Dusje, wg. mnie sunia jest chyba większa. Wiem jak wygląda sytuacja, bo u nas mamy dokładnie to samo.[/B]

[B]Suka 12 zł/doba i 8 zł za 6 maluchów/doba - pakiet 20 zł/doba. [/B]



[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DuDziaczek']Sunia jest mała, ale co do wagi to wydaje mi się ze może ważyć ciut więcej, taki w miarę grubasek z niej.[/QUOTE]

No grubas to ona jest, ale czy to nie wynika z faktu niedawnego urodzenia malych? Pewnie schudnie za jakis czas, hehe.

Nie wiem, czy damy rade uzbierac 600 zl :shake: i co dalej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']Dusje, mam już na widoku opcję dt lub hotelu, tak,że proszę juz nie szukaj:lol:.
Jak będę wiedziała dokładnie, dam znać.[/QUOTE]

No to super, czekamy :cool3:

Kurcze, ja po ciazy tez bylam grubas :evil_lol: ale kiedy to byyyyylo :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...