Jump to content
Dogomania

Owczarki Niemieckie Długowłose


Recommended Posts

ja mam ONka ( w sumie psa w typie ONka;p bo nei am rodowodu) z dluzsza sierscia.. nie ejst to siersc dluuga ani typowo krotka jak u ONka.. pies nie narzeka strasznie an zimno ani na upaly.. ejst dobrze:) problemow z sierscia tez nie mamy! siersc ma niby miekka.. ale wyczesywane martwe klaki sa takie jakby hmmm z plastiku.. no takie dzine sztywne itp... po kapielach jaikolwiek peis schnie szybko... w ogole ONek czy Donek to nie ejst pies ktorego nalezy trymowac strzyc itp!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='cockermanka']nie będę się wdawać w dyskusję "o wyższości świąt Wielkiejnocy nad świętami Bożego Narodzenia"
ale...
mam trzy zaprzyjaźnione DONki i przyznam,że to co pisze [B]Aneczka [/B]zszokowało mnie...:crazyeye:
"moje" DONki nie dogorywaja przy 20 stopniach,zima szaleją w śniegu,żadnych filców,żadnego smordu "bo zasikane"....chyba nie można uogólniać opierając się na jednym psie (który być może ma gorszy gatunek włosa,delikatniejsza skóre itp)...

Jeśli chodzi i ONki,to staram się omijać ich ringi na wystawach,bo widok psów drobnych,zgarbionych,jakby z przykurczem tylnych łap,ciągnących ogon po ziemi...to widok wołający o pomstę do nieba:angryy:[/quote]nie mozna sie opierac na jednym psie.....bardzo madre zdanie ktore sobie utonelo w powodzi reszty. ja znam lare.wierzcie mi zeby sprostac wymaganiom-musiala zostac ostrzyzona.a byla bardzo zadbana sunia.niestety jej siersc to nie jest siersc sabiny asher.zreszta srzygac ja nie mielismy zielonego pojecia co jest pod spodem.raczej chodzilo nam o to zeby byla bardziej sprawna przy upale i wielogodzinnej pracy na sladzie."dogorywanie"jest pojeciem......wzglednym.zapwene nie dogorywaja.jednak tak jak juz pisalam w momencie kiedy robi sie2-3 km slady zaczyna sie problem.zwlaszcza jesli to nie jest jeden slad i do widzenia.donki na szkoleniu tez zyja,zaden nie zmarl itd ale jednak w momencie podkrecenia wymagan ......
poza tym lara ma futro ........ogromna ilosc podszerstka,po prostu ogromna.jak wata.i nie piszcie mi ze to nieprawidlowy wlos.bo to zabawne juz by bylo.dlugi to dlugi.dlugi z podszerstkiem.takich donkow jest na peczki.nie z przedluzonym ale wlasnie z dlugim wlosem.niedzwiedziom mowie nie:cool3: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']wiekszosc osób bez podstaw powtarza do znudzenia : onki krzywe onki be , gupie i na kanape . onki użytki -oooo cacy ,nie krzywe ,zdrowe i mądre . a tak na prawde nie widzialo uzytka na oczy . po prostu powtarzanie tego stało się modne ,na czasie . ogólnie slowo użytkowy jest trendy :evil_lol: . w reklamie jakiegos samochodu typu van tez użyli słowa ,,użytkowy" . ale przeciez nie kazdemu taki jest potrzebny .[/quote]mch-swietny post:loveu: .dokladnie.widziano na zdjatkach,albo ze 3-4 na zawodach i juz wielki szum.:cool3: :lol: .a uzytki tez wygladaja jak eksteriery tyle ze hodowcy uzytkow z mozolem poprawiaja ich eksterier.oczywiscie miedzy zabiciem jednego miotu a drugiego:diabloti: :angryy: .
cockermanka-wiesz o cockerach tez sa pewne opinie....nazwijmy je malo pochlebnymi.mam je przytoczyc zebys poczula sie tak jak ja po przeczytaniu twojego postu?:diabloti: .
jesli nie rozumiesz onkow,nie wiesz o co na ringu onkarskim chodzi,dlaczego onki sa wystawiane w taki a nie inny sposob to dobrze robisz.omijaj ring onkarski z daleka.albo........powiedz przy ringu onkarzom to co napisalas tutaj:diabloti: .bardzo latwo o slowa niepochlebne o czyms czego sie nie rozumie.dla mnie wystawianie innych ras jest.....no dziiiiwne ale nie sile sie na zlosliwosci bo po co-przeciez nikt nie bedzie wystawial dajmy na to laba jak onka:diabloti: .ja rozumiem to bo wystawa,wejscie na ring ma zaprezentowac przedstawicieli danej rasy w sposob dla tej rasy optymalny.
bedziemy sie licytowac jakie donki i onki kto zna?:diabloti: .fajnie.ja znam setki donkow i onkow.setki.zaczynamy?:roll: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']ja mam ONka ( w sumie psa w typie ONka;p bo nei am rodowodu) z dluzsza sierscia.. nie ejst to siersc dluuga ani typowo krotka jak u ONka.. pies nie narzeka strasznie an zimno ani na upaly.. ejst dobrze:) problemow z sierscia tez nie mamy! siersc ma niby miekka.. ale wyczesywane martwe klaki sa takie jakby hmmm z plastiku.. no takie dzine sztywne itp... po kapielach jaikolwiek peis schnie szybko... w ogole ONek czy Donek to nie ejst pies ktorego nalezy trymowac strzyc itp![/quote]nie masz typowego donka.masz psa z przedluzonym wlosem.nie niedzwiadka.ciesz sie:evil_lol: .jesli trzeba to mozna i trymowac i strzyc.nie do golego.ja wyciagam trymerem nawet w czasie linienia martwy wlos twardowlosym onkom.bo pozbywam sie go szybciej.wlosa nie wyrywam tylko wyciagam.tak jakbym robila to palcami.a ostrzyglam i swoja suke uzytka ktora jak przyjechala do mnie miala zaniedbany,smierdzacy,spalony sloncem wlos.zeby ulatwic sobie sprawe z czesaniem po prostu ja ostrzyglam i szczotkowalam krotszy wlos dzieki czemu szybko odrosla jej ladna siersc.shado ktory byl tez potwornie zaniedbany tylko wyszczotkowalam ale on ma idealny twardy wlos jak wiekszosc eksterierow.te klaki jakby z plastiku co piszesz to taki wlos ma twardowlosy onek jako okrywe.super spelniaja swoja role.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']cockermanka-wiesz o cockerach tez sa pewne opinie....nazwijmy je malo pochlebnymi.mam je przytoczyc zebys poczula sie tak jak ja po przeczytaniu twojego postu?:diabloti: .[/quote]
ależ ja doskonale znam różne dziwne opinie na temat cockerów:eviltong: - problem tylko w tym,że głównie taka opinię "robią" cockerom psy bez papierów...:angryy:
[quote name='ayshe']jesli nie rozumiesz onkow,nie wiesz o co na ringu onkarskim chodzi,dlaczego onki sa wystawiane w taki a nie inny sposob to dobrze robisz.omijaj ring onkarski z daleka.[/quote]
dlczego tak sa wystawiane to chyba w życiu nie pojmę.....:shake: :crazyeye: - tym bardziej,że np.donki wystawia się bez podwójnego handlingu...i co ciekawe, bez problemu psy odpowiednio prezentują sie w ruchu...

Link to comment
Share on other sites

Ale podwojny handling nie tylko u ONkow jest, to RAZ.
Takiego wystawiania wymagaja sami sedziowie. Co z tego, ze wystawiany przeze mnie ONek pieknie biegal na wyciagnietej smyczy, tak chetnie jak reszta psow, skoro sedzia stwierdzil, ze jest nieodpowiednio przygotowany do wystawy. To DWA.

Link to comment
Share on other sites

JAkos trudno mi sobie wyobrazic ze onek ma ostrzyzona siersc?!:cool3:
A poza tym na rózne rasy kraza rozne obrazliwe kawały. Cokerka czy jak ci tam....piękno owczarków trzeba umiec dojrzec .....zarówno na ring jak i w domu. KAzdy ma inny gust, jak to mówia.:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martavantos'][B]Cokerka czy jak ci tam[/B]....piękno owczarków trzeba umiec dojrzec .....zarówno na ring jak i w domu. KAzdy ma inny gust, jak to mówia.:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]
Każdy ma inny gust, ale nie każdy szacunek dla innych. Ten pogrubiony zwrot chyba nie jest na miejscu?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]nie będę się wdawać w dyskusję "o wyższości świąt Wielkiejnocy nad świętami Bożego Narodzenia"
ale...
mam trzy zaprzyjaźnione DONki i przyznam,że to co pisze [B]Aneczka [/B]zszokowało mnie...:crazyeye:
"moje" DONki nie dogorywaja przy 20 stopniach,zima szaleją w śniegu,żadnych filców,żadnego smordu "bo zasikane"....chyba nie można uogólniać opierając się na jednym psie (który być może ma gorszy gatunek włosa,delikatniejsza skóre itp)...[/QUOTE]

no szczerze mowiac z Haga tez nie mam problemow, na pewno jest typowym DONkiem, ale absolutnie nie niedzwiadkiem. Upaly znosi bardzo dobrze, ale widocznie ma to po mnie:evil_lol: . Ostatnio trenujemy sobie agility w 35 stopniowych upalach i specjalnie jej to nie przeszkadza.Codziennie rano ma 1-1,5 godziny bieganka za rowerkiem z krotkimi przerwami na napicie sie wody i po powrocie do domu nie pada na ryj, tylko probuje wybrac sie ze mna do pracy:roll: . Zadnych smrodow, odparzen itp, czasem koltun robi sie za uchem to go wycinam, na zime podcinam siersc na brzuchu bo przy brzydkiej pogodzie kapie z niej blotko, a czesze jak mi sie przypomni tak jak i swoja krotkowlosa sunie. No i jak juz pisalam schnie rewelacyjnie szybko, o wiele szybciej niz Cortina,choc jej hodowczyni mowila ze dlugasne schna dluzej. Jeden DONek z hodowli Hagi pracuje w Cisnej jako pies lawinowy

Link to comment
Share on other sites

moje pierwsze wrażenie z wystawy onkowej tez bylo średnie , czemu pędzą , czemu krzyczą ,o co chodzi ! ale tylko pierwsze 15 minut . wsiąkłam , dostrzegłam piękno psów w ruchu , zaangażowalam sie w doping , szybko pojęłam ze nie ja jako publicznosc tu jestem najwazniejsza , ze to świeto tych hodowców , ten dzien do którego przygotowywali się długo . znalazlam dobre miejsce tak by nie przeszkadzac i napawalam sie chwilą . moze patetycznie ale mnie ten widok oczarował . dzis wiem ze nie będę sie nigdy obruszać ze ktos na mnie wpadł jak stanelam tu gdzie nie trzeba , ze nie przyprowadzę dla kaprysu swego psa na wystawe zeby ,,se posiedzial" bo moze to zniweczyc czyjąś pracę . fakt jestem zakręcona na maxa na punkcie swoich psów i ogólnie onków , ale kurcze nic im nie trzeba przystrzygac ,obcinac by wyglądały pięknie , czy na ulicy , czy w domu, czy w polu , w wodzie , na placu szkoleniowym ,wszędzie doskonale się wkomponowują i wizualnie i mentalnie . dla mnie ta rasa to kwintesencja tego co najlepsze w psie . jeszcze ze dwa lata temu tez pewnie powtórzylam nie raz głupoty przekazywane od jasia do stasia o niepotrzebnym katowaniu i podobne bzdury . i żadne teorie mnie by nie przekonaly ze jest inaczej gdybym na prawde w praktyce nie zobaczyla ,,o so chosi" ,trzeba mi bylo po prostu czasu i obcowania z tą rasą .
ale seeeeee napisalam :lol:

Link to comment
Share on other sites

masz szczescie ze ja nie zaczne pisac o moich odczuciach na temat onkow:oops: .egzaltacja i totane zeswirowanie to malo powiedziane:oops: :oops: .
ja najbardziej rozwalam sie na bszs.trace poczucie rzeczywistosci.:loveu: .kontakt z Hodowcami,Sedziami ktorzy sami sa historia onka,tworza rase swoja praca,ich kunszt,doswiadczenie,uwagi.....i te onki w ruchu...jak to onki...wszedzie ich pelno:loveu: brazowe oczka i wywalone jezory:loveu: ech zycie....:p

Link to comment
Share on other sites

Ja w tym wątku to mogę powiedzieć że to są najpiękniejsze psy na świecie:loveu: :loveu: :loveu: nie widziałam ich na wystawie ani żadnych zawodach:cool3: ale mi wystarcza jak widzę Szirkę tego głupka jak biegnie i robi zajączki, wskakuje do wody, a później tarza sie w piachu i znowu biegiem przed siebie, to wiem że tę właśnie rasę kocham najbardziej na świecie:loveu: :loveu: :loveu: i już zawsze tylko ONek może być moim psem, można to nazwać rasizmem i tylko wtedy pozwole powiedzieć, że jestem rasistką:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']gosia-swoja widzialas na zawodach:lol: .i nie tylko.w obedience troszke ich jest:roll: :lol: .
i chcialam ci powiedziec ze to nieuleczalne.przepadlas.:diabloti:
sorki za offa;).[/QUOTE]

Ja wiem że przepadłam:oops: ja to bym chciała zobaczyć wystawę gdzie są ICH tłumy:loveu: :loveu: :loveu: pewnie bym się na wszystkie rzuciła i je wytarmosiła:loveu: :loveu: :loveu:moje dziubdziusie

Link to comment
Share on other sites

A wracajac jeszcze na chwile do wystaw: mi przeszkadzaja uwiazane male spanielki, terierki i pudelki, ktore nawet jak sie przypadkiem dotknie to jest afera, ze fryzure psu popsulam oraz porozstawiane stoly trymerskie, krzeseleczka i nie wiadomo co jeszcze, co czasami zawala cale przejscie miedzy ringami. Bedac na wystawie z maliniakiem i bernardynem, moje psy zajmowaly mniej miejsca niz wiekszosc osob majacyh jednego terierka czy pudelka. To moze wprowadzimy zakaz ustawiania stolow trymerskich przy ringach!! Nigdy ringu ozdobek obok maliniakow (wystawiajac Gnojka stosuje podwojny handling :lol: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']A wracajac jeszcze na chwile do wystaw: mi przeszkadzaja uwiazane male spanielki, terierki i pudelki, ktore nawet jak sie przypadkiem dotknie to jest afera, ze fryzure psu popsulam oraz porozstawiane stoly trymerskie, krzeseleczka i nie wiadomo co jeszcze, co czasami zawala cale przejscie miedzy ringami. [/quote]
hmmm...moje cockery można głaskac do woli :eviltong:
oczywiście,zabieram ze sobą klatkę (która jest jednoczesnie stołem trymerskim) - po prostu z uwagi na wygodę i bezpieczeństwo moich psów,w klatce mogą sobie spac spokojnie,a ja nie muszę bez przerwy patrzec,czy ktoś ich nie podepcze:angryy:
i krzesełeczka tez zabieram...cóż,lata już nie te;) i nie jestem w stanie spędzic całego dnia na stojąco...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ale mi nie przeszkadza klatka, ani krzeselka jesli jest to ustwione w rozsadny sposob.Przeszkadza mi zastawianie calych przejsc miedzy ringami, a niestety czesto sie to zdaza, a jakos przy ringu ONkow tego akurat nie spotykam.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze właściciele innych ras twierdzili ,że ONkarze ,to ludzie bez wychowania.Powiem ,że tak jak potrafi być w innych rasach ,to u nas czegoś takiego nie ma. Cockermanka wyraźnie obraziła naszą rasę i ludzi wystawiających na wystawach ONki .Ja myślę ,że dla nas jest to najpiękniejsza i najinteligentniejsza rasa i nikt nie znając się na miej nie powinien takich rzeczy wypisywać.
Widziałam zdjęcia DONków z wystawy i zdecydowanie było widać jak po za ringiem biegają i wołają psy. Przestańcie robić legendy o ZONDzie ,bo już właśnie sporo głosów hodowców DONków ,że monopol w tym Związku mają prezesi. Facet kupił DONka peta ,bo nie miał podszerstka .Wg.ich wzorca podszerstek musi być ,więc facet będzie hodował nba wadliwym DONku prawdziwe DONki ,bo tą sukę mimo wady uznali mu do hodowli .Paranoja ,zaraz jak zaostrzą wymogi zacznie się nowa batalia o DONki bez podszerstka i bedzie atutem brak podszerstka ,bo szybciej taki pies schnie i nie kołtuni się tak jak te niedźwiedzie. Tak można w nieskończonośc ,bo zawsze znajdzie się zwolennik psa nawet wadliwego,bo często ambicja jest silniejsza od mozliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Cockermanka wyraźnie obraziła naszą rasę i ludzi wystawiających na wystawach ONki .Ja myślę ,że dla nas jest to najpiękniejsza i najinteligentniejsza rasa i nikt nie znając się na miej nie powinien takich rzeczy wypisywać. [/quote] hmm...czym obraziłam? tym,że wyraziłam SWOJE zdanie na temat eksterieru współczesnych ONków? przeciez to jest forum i o ile wiem,jest ono m.in.po to,aby wyrażac swoje opinie.
Mnie nie podoba się to,w jakim kierunku ida ONki,z superspadzistymi zadami itp...bo to w efekcie rzutuje na kondycję zdrowotną,a szczególnie na stawy....jeszcze trochę i kilkuletnie psy będą inwalidami...
[quote name='SAWA']Widziałam zdjęcia DONków z wystawy i zdecydowanie było widać jak po za ringiem biegają i wołają psy. [/quote] a ja byłam na DOnkowej wystawie i był JEDEN wystawca wystawiający podwójnie...jak się okazało wcześniej wystawiał Onki w ZKwP...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']hmm...czym obraziłam? tym,że wyraziłam SWOJE zdanie na temat eksterieru współczesnych ONków? przeciez to jest forum i o ile wiem,jest ono m.in.po to,aby wyrażac swoje opinie.
Mnie nie podoba się to,w jakim kierunku ida ONki,z superspadzistymi zadami itp...bo to w efekcie rzutuje na kondycję zdrowotną,a szczególnie na stawy....jeszcze trochę i kilkuletnie psy będą inwalidami...
[/quote]

moze to i nie obraza , ale powtarzanie tego co ludzie mówią na miescie , nie stwierdzonych z autopsji wiesci ale wlasnie tego co mówia ludzie . a co mają mówic jak wiekszosc ludzi ma twory ktore moze w 16 pokoleniu wstecz miały onki ,nie zajmują sie nimi, oczekują ze mądre będa same w sobie , i nagle widza swietne psy z pasją ,faktycznie mądre bo współpracujące z przewodnikami . do czegos sie trzeba przyczepic by sobie nastrój poprawic . ja np nie przepadam za cocerami , zrazilam sie psem znajomych ,guupim,pustym ,zawsze z brudnymi uszami ,nieposłusznym , gownojadotarzaczem , ciocia ma spanielke i mówi ze w zyciu nie miala takiego głupiego psa . w związku z tym po pierwsze nie lece napawac sie na ring cocerowy bo mnie to nie interesuje . moje opinie totalnego laika w tym temacie mogłby byc krzywdzące dla milosników rasy , moglabym opacznie zrozumiec pewne niuanse hodowli i w ziwązku z tym plesc farmazony no i pewnie nie dostalabym odpowiedzi na pytanie : co za idiota wyhodowal psy z takimi uszami :evil_lol: . ale tego nie robię . mam sobie onki i tego sie trzymam . i nie musze nikomu udowadniac ich wyzszosci nad innymi rasami .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...