Jump to content
Dogomania

Owczarki Niemieckie Długowłose


Recommended Posts

cockermanko-jakze sie ciesze ze osoba ktora uwaza onki za kalekie psy przestanie o nich rozmawiac:evil_lol: .mile.jak ja nie lubie jakiejs rasy to sie po prostu nie wypowiadam.jak sie do tego nie znam to juz wogole sobie odpuszczam.takze bardzo to mile z twojej strony:loveu: .
donki niestety sa po onkach i jako takie rowniez maja katowania itd,tyle ze pod futrem mniej widoczne:diabloti: ;) :diabloti: .
oczywiscie hodowcy nowej rasy[pisalam juz o tym ale sie powtorze-a co tam,i przyjemne,i przypominajace]nie beda korzystac z pracy onkarzy i z obrzydzeniem potraktuja psy po czolowych psach takich jak wogole;) ale to wogole nie wystepujacy u donkarzy timo;) ;) czy inne te och beee onki.

nadal niezle sie bawie.brawo.:p

jak to plotka przekazywana z ust do ust staje sie prawda.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ayshe']cockermanko-jakze sie ciesze ze osoba ktora uwaza onki za kalekie psy przestanie o nich rozmawiac:evil_lol: .mile.jak ja nie lubie jakiejs rasy to sie po prostu nie wypowiadam.jak sie do tego nie znam to juz wogole sobie odpuszczam.takze bardzo to mile z twojej strony:loveu: .
donki niestety sa po onkach i jako takie rowniez maja katowania itd,tyle ze pod futrem mniej widoczne:diabloti: ;) :diabloti: .
oczywiscie hodowcy nowej rasy[pisalam juz o tym ale sie powtorze-a co tam,i przyjemne,i przypominajace]nie beda korzystac z pracy onkarzy i z obrzydzeniem potraktuja psy po czolowych psach takich jak wogole;) ale to wogole nie wystepujacy u donkarzy timo;) ;) czy inne te och beee onki.

nadal niezle sie bawie.brawo.:p

jak to plotka przekazywana z ust do ust staje sie prawda.:cool1:[/QUOTE]
Ayshe ty masz nieziemską cierpliwość w tym tłumaczeniu mam nadzieje że bedziesz miała choć kawałek no jeną setną tej cierpliwości do kursantów -która rąsia jest lewa??? a która prawa???:loveu: :loveu: .

Link to comment
Share on other sites

[B]Roczku[/B], buldog angielski.
Tutaj mas zlink do tych startystyk:
[url]http://www.offa.org/hipstatbreed.html[/url]
Statystyki oczywiście nie są doskonałe, badano różny procent populacji poszczegolnych ras, no i są to badania dobrowolne, zazwyczaj własciciele sami się do OFFa zgłaszają, zeby potwierdzić, że mają zdrowe psy ;) Więc statystyki raczej na pewno sa zaniżone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']Ayshe ty masz nieziemską cierpliwość w tym tłumaczeniu mam nadzieje że bedziesz miała choć kawałek no jeną setną tej cierpliwości do kursantów -która rąsia jest lewa??? a która prawa???:loveu: :loveu: .[/quote]do was tez wbrew pozorom mam anielska cierpliwosc.bo macie super pieski i musicie wy nadrabiac.
aha.sprawdzilismy dzisiaj na gruzowisku i gorkach-onki sie nie wywracaja.to my sie wywracamy po takich wertepach.one nawet nie zwalniaja.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Onki sa w ogole psychiczne - w przeszło 30-tu stopnach burek chasał dzis sobie po słońcu prawie 3 godziny wróciliśmy do domu, po godzinie pakuje rzeczy córy na basen a ten tańce przed drzwiami odprawia jakby go przez tydzień w niewoli trzymali :roll: :flaming:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']Wycieczki z Beatą i Martą są że tak powiem ekstremalne:diabloti: dobrały sie kobiety, a mój pies prawie zawału dostał jak się na nią jakiś facet rzucił:cool3: :diabloti: :lol:[/quote]:lol: :lol: szira probowala byc dzielna.....jakis podejrzany facio w krzakach......hauhau a potem taktyka gosiu taktyka:roll: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lizka']Onki sa w ogole psychiczne - w przeszło 30-tu stopnach burek chasał dzis sobie po słońcu prawie 3 godziny wróciliśmy do domu, po godzinie pakuje rzeczy córy na basen a ten tańce przed drzwiami odprawia jakby go przez tydzień w niewoli trzymali :roll: :flaming:[/quote]ja o swoich sie nie wypowiadam bo ja mam.....no dziiiiwne psy.....one nawet przez 10sek.nie potrafia siedziec bezczynnie.:mad:

Link to comment
Share on other sites

To coś jak moje .Rano spacer po lesie i gdybym na własne oczy nie widziała ,to bym była pewna ,że nigdzie nie były ,a mąż robi sobie ze mnie jaja.Te wariaty tylko pochlipią wody i dalej na wybiegach szaleństwo .Potem jak zaczyna doskwierać żar to zamykam je w kojcach i dopiero wypuszczam koło 16. Biegają aż do ciemności. Na chwilę się pokładą ,ale wystarczy jakiś ruch i znowu szaleją. Ja w domu siedzę ,bo chłodno ,a one jakby nigdy nic szaleją .Podziwiam je za to ,ale przez takie gonitwy nie mają ani grama tłuszczyku ,a ja coraz więcej.:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']SAWA - wiesz..może i bym sobie poczytała ten temat - ale po ostatnim zdaniu Twojego postu skutecznie mnie do tego zniechęciłaś.
Tym razem kończę moją dyskusje na ten temat.[/quote]
Cockermanka,ty się nie obrażaj tylko spróbuj zrozumieć:lol:
Mam jak wiesz i ONy i cockera i każda rasa ma swoją specyfikę.I wyobraź sobie,ze żaden z moich psów nie jest kaleką mimo,że nie wygladają "naturalnie".
Cocker też nie i wyobraź a niektórym domorosłym kynologom go szkoda bo "biedny ten pies te uszy takie ciężkie ze nie moze podnieść glowy" (a pies akurat sobie cos tropi) -sama wiesz ile w tym prawdy.Tyle co w chodzeniu onka w kucki.

Link to comment
Share on other sites

Każda rasa ma w sobie coś wyjątkowego, ale niestety nie każdy potrafi to docenić:shake:.Krytykowanie ras jest zupełnie pozbawione sensu,bo każdy stawia inne wymagania przed psami i będzie dążył do stworzenia takich zwierząt,jakie będą idealnie wykonywać stawiane przed nimi zadania.
Więc może lepiej [B]cockermanka[/B] skończ krytykować Onki i ich hodowców bo to do niczego nie prowadzi,a tylko zaśmieczasz ten ciekawy topic.


Przejrzałam topic o historii Onków(pasjonujące-Ayshe i Sawa wspaniale,że są jeszcze tacy hodowcy;) ).Jednak chyba nie do końca zrozumiałam w jaki sposób budowa Onków stanowi ich przystosowanie do kłusu:oops: :roll: .
Pies porusza sie nieprawidłowo jeśli jego podudzie jest zbyt długie,tak?A czy długość podudzia jest jakoś powiążana z kątowaniem?Głebokie kątowanie nie ma żadnego powiązania z HD?
Przepraszam,że znów to samo ale jestem kompletnym laikiem:oops: .Czy moge prosić o najprostsze wyjaśnienie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']


Jednak chyba nie do końca zrozumiałam w jaki sposób budowa Onków stanowi ich przystosowanie do kłusu:oops: :roll: .
Pies porusza sie nieprawidłowo jeśli jego podudzie jest zbyt długie,tak?A czy długość podudzia jest jakoś powiążana z kątowaniem?Głebokie kątowanie nie ma żadnego powiązania z HD?
Przepraszam,że znów to samo ale jestem kompletnym laikiem:oops: .Czy moge prosić o najprostsze wyjaśnienie?[/quote]nieprawidlowe podudzie tj.np.takie jakie zamiescilam jako przyklad w wyzej przez ciebie wspomnanym temacie:cool3: nie zawsze jest zwiazane z katowaniem i odwrotnie.choc rzeczywiscie czeto sie zdarza ze za ostry kat idzie w parze z za dlugim podudziem.takie podudzie jest przewaznie cienkie ,miesnie sa rozciagniete,brzuciec malo podatny na trening.bardzo obciazone sa miesnie przywodziciele ud,takie podudzie "kolebie"sie na boki,przewaznie dochodzi do tego cienki staw skokowy i klopoty gotowe[ALE NIE KALECTWO-:mad: przepraszam ale musialam tak ogolnie przypomniec bo strasznie mnie to wnerwia]taki aparat ruchu bardzo obciaza stawy biodrowe i choc ciezka dysplazja zdarza sie u onkow juz coraz rzadziej to lekka[noch zugelassen]na przyklad przy takim tyle moze juz powodowac ustepujace powysilkowe kulawizny[np.pies po ciezkim dniu,kilkugodzinnym wysilku nastepnego dnia moze lekko kulec-ta kulawizna ustepujepo.np.2 dniach]zwlaszcza jesli pies ma "nierowne "stawy tj.nie jednakowo wyksztalcone panewki[no idealnie jednakowo sie nie da;) ale oznaczenie jest inne]posuw jest rowniez zaburzony przy takim tyle .rowniez grzbiety powinny tworzyc opadajaca linie ale opadajaca w sposob niezaburzony tj.bledem jes sciety zad:razz: bo zad ma byc dlugi i w linii z grzbietem.onek nie jest garbaty.garb to jest deformacja kregoslupa a onki maja kregoslup w jak najlepszym porzadku i nie zmieniony.klab ma bardzo dlugie wyrostki kolczyste ktore zwiekszaja rozpiecie miesni lopatki w bardzo duzym stopniu zwiekszajac dzieki temu wydajnosc wykroku[koniarze-to tak jak folblut].poniewaz dlugie poskladane w statyce kosci tylu powoduja ze tyl jest nizej wiec linia grzbietu opada w tyl.i garbu niet.
onek karmiony obficie,nieodpowiednio tak w wieku szczeniecym jak i po 20 miesiacu zycia prosi sie o klopoty.potem wlasciciel sie dziwi ze onek ma klopoty z poruszaniem sie w starszym wieku.:roll: .onek nie potrzebuje doladowujacych karm,wspomagajacych jego wzrost.albo wtedy nie ma masy kostnej-taki szczurek wyrosnie albo pies jest zbyt ciezki i wtedy jego aparat ruchu nie daje rady z obciazeniem.to tez nie znaczy ze psy sa kalekami-to znaczy wylacznie tyle ze kupujac sobie psa tej rasy czlowiek musi zdawac sobie sprawe ze onek to ruch nie kanapa.onki wybiegane,pracujace z przewodnikiem,czynne ruchowe nie maja na starosc problemow poza zwyklymi sztywnosciami w tawach -ale nas to wszystkich na starosc czeka:cool1: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']klab ma bardzo dlugie wyrostki kolczyste ktore zwiekszaja rozpiecie miesni lopatki w bardzo duzym stopniu zwiekszajac dzieki temu wydajnosc wykroku[koniarze-to tak jak folblut].poniewaz dlugie poskladane w statyce kosci tylu powoduja ze tyl jest nizej wiec linia grzbietu opada w tyl.i garbu niet.
[/quote]
Nie bardzo wiem co to sa wyrostki kolczyste w "'Historii Onków" podałaś zdjęcie szkieletu ale tam nie jest zaznaczone gdzie dokładnie są te wyrostki:roll: .czy chodzi o te koncówki kości wyczuwalne pod pod skórą psa(tam gdzie łopatka lub miednica-zad)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Nie bardzo wiem co to sa wyrostki kolczyste w "'Historii Onków" podałaś zdjęcie szkieletu ale tam nie jest zaznaczone gdzie dokładnie są te wyrostki:roll: .czy chodzi o te koncówki kości wyczuwalne pod pod skórą psa(tam gdzie łopatka lub miednica-zad)?[/quote]martavantos-dzieki:p .nie mialam dostepu do netu.
obnizenie linii grzbietu u onka odbywa sie przez "poskladanie"w katy kosci tylnych konczyn.zreszta przodu onka tez duzo sie wydaje jak pies ma prawidlowe katowanie-tutaj tez sa tak poskladane kosci;) .optycznie byc moze ze wyglada to na to ze to kregoslup jest dziwny a tak naprawde prawidlowo onek ma linie grzbietu opadajaca ze wzgledu na katy tylu-napedu psa.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za wyjaśnienie;) .[SIZE=1]Teraz się zastanawiam do czego mój pies jest stworzony,wydaje mi się,że też do kłusu(bo pole okłada szybkim kłusem) ale budowa nie taka jak u onka(chociaż kąty dobre,linia grzbietu opadająca):roll: .[/SIZE]
Jeszcze raz dzieki:smile: .

Link to comment
Share on other sites

Doskonale zbudowany ONek nie przebiera szybko łapami ,żeby zagarnąć duże pole ,ale bardzo miękki i długi krok pozwala mu na swobodny kłus ,nie męcząc się w nim. To jest właśnie to co ce****e prawidłowo zbudowanego ONka,a nie przekątowanego ,lub stromego .Stromy pies musi dwa razy szybciej przebierać nogami ,żeby w tym samym tępie przebiec trasę ,co doskonale kątowany ONek.Przekątowany ,nie będzie miał tej wydajności w ruchu i szybko się zmęczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Dziękuje za wyjaśnienie;) .[SIZE=1]Teraz się zastanawiam do czego mój pies jest stworzony,wydaje mi się,że też do kłusu(bo pole okłada szybkim kłusem) ale budowa nie taka jak u onka(chociaż kąty dobre,linia grzbietu opadająca):roll: .[/SIZE]
Jeszcze raz dzieki:smile: .[/quote]zastanow sie nad funkcja okladania pola przez psa mysliwskiego al funkcja onka podazania po sladzie czlowieka.widzialam pracijace cockery.wprawdzie nie w polsce ale widzialam.szybkie,krotkie zwroty,troche to takie myszkujace.niewiele ma to wspolnego z rewirem bo okladanie pola rewirem ani wypracowywaniem sladu nie jest i nie ma byc.temat omawiam w historii rasy ON;) .nie ma za co dziekowac.ja dziekuje za twoja ciekawosc a nie krytyke bez niej :p
ps.budowa psa typu cocker pozwala mu rowniez na okladanie pola galopem.a praca w galopie u onka np.na sladzie nie jest hmmmm no tym co tygrysy lubia najbardziej:)

Link to comment
Share on other sites

Czyli doskonałe onki to jednym słowem kłus:p ,[SIZE=1]a ciekawe jak budowa mojej rasy ma sie do jej przystosowań do ruchu:roll:(musze z hodowcą pogadac-nigdy sie nad tym nie zastanawiałam).[/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
Troche tu namieszałam:shake: ,bo to miał być wątek o donkach...
Dziękuje za info:smile: .
pozdrawiam,Jureja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Czyli doskonałe onki to jednym słowem kłus:p ,[SIZE=1]a ciekawe jak budowa mojej rasy ma sie do jej przystosowań do ruchu:roll:(musze z hodowcą pogadac-nigdy sie nad tym nie zastanawiałam).[/SIZE]

Troche tu namieszałam:shake: ,bo to miał być wątek o donkach...
Dziękuje za info:smile: .
pozdrawiam,Jureja.[/quote]przystosowanie grupy spanieli[przystosowanie ruchowe]rowniez jest dosc silnie zaznaczone w zwiazku ze specjalizacja rasy:p .pozdrawiam rowniez.:p :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']zastanow sie nad funkcja okladania pola przez psa mysliwskiego al funkcja onka podazania po sladzie czlowieka.widzialam pracijace cockery.wprawdzie nie w polsce ale widzialam.szybkie,krotkie zwroty,troche to takie myszkujace.niewiele ma to wspolnego z rewirem bo okladanie pola rewirem ani wypracowywaniem sladu nie jest i nie ma byc.[/quote]
Racja nie pomyślałam o tym...

Link to comment
Share on other sites

ayshe -dzięki Tobie,zaczynam rozumieć (po trzech latach) co piszą sędziowie moim psom w kartach ocen. Zastanawiałam się jak oni widzą coś w tej ruszającej się kupie futra;) .(Historię rasy ON czytam w odcinkach,bo ONek to była pierwsza miłość mojego życia.:p )Skoro masz tyle cierpliwości dla ignorantów,to i ja odważę sie na zadanie pytań:
Mam rasę bardzo wielofunkcyjną; zaganianie,stróżowanie,kiedyś walka z drapieżnikami-dziś praca w policji,(instynkty: terytorialny i obronny oraz inteligencję użytkową mają tak rozwinięte,że za dobrego psa pasterze potrafili płacić równowartość rocznych zarobków).
[URL="http://puli.uw.hu/hasznalat.htm"]http://puli.uw.hu/hasznalat.htm[/URL]
Jeżeli ON jest tak przystosowany anatomicznie do pracy (kłus),to czy nie byłoby logiczne,gdyby hodowcy psów spełniających podobne zadania wypracowywali podobna budowę u swoich ras?Bo np wzorzec puli mówi,ze pies ma być kwadratowy o szerokim prostym grzbiecie.Jest tu jakaś logika,czy tylko ludzkie widzimisię?
I drugie pytanie:wg sędziów moje burki maja doskonałe kątowanie i idealny ruch.Sędzia na klubówce dodał do tego : bdb lędźwie i śródstopie.O co tu chodzi?(a może tłumaczenie troszkę kulawe?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...