Jump to content
Dogomania

Owczarki Niemieckie Długowłose


Recommended Posts

[quote name='puli']
Jeżeli ON jest tak przystosowany anatomicznie do pracy (kłus),to czy nie byłoby logiczne,gdyby hodowcy psów spełniających podobne zadania wypracowywali podobna budowę u swoich ras?Bo np wzorzec puli mówi,ze pies ma być kwadratowy o szerokim prostym grzbiecie.Jest tu jakaś logika,czy tylko ludzkie widzimisię?[/quote]
onek z zalozenia mial byc i jest klusakiem.tj.podstawowymi wymogami stanowiacymi o ruchu onka jest wydajny i maloenergetyczny klus.wiec hoduje sie psa o specjalizacji ruchowej tak jak psem o specjalizacji ruchowej w galopie jest chart.to chyba odpowiada na twoje pytanie.jesli rasa nie ma specjalizacji ruchowej hoduje sie psy o dobrym klusie i galopie .
[quote name='puli']I drugie pytanie:wg sędziów moje burki maja doskonałe kątowanie i idealny ruch.Sędzia na klubówce dodał do tego : bdb lędźwie i śródstopie.O co tu chodzi?(a może tłumaczenie troszkę kulawe?)[/quote]
bdb ledzwie.ledzwie to odcinek od ostatniego zebra do guza kosci biodrowej .zwiazane ledzwie jest zaleta u psa chyba kazdej rasy.srodstopie to odcinek konczyny przedniej od stawu nadgarstkowego do palcow i od stawu skokowego do palcow.dobrze ulozone nigdy nie jest miekkie czyli ulozone jest do podloza prostopadle pod odpowiednim katem.strome znowu nie resoruje odpowiednio konczyny.w kazdej rasie musi spelniac jakis wymog wzorca.zawsze bledne jest miekkie-to napewno:cool3: :p .bdb srodstopie wg mnie oznacza wlasnie bdb ulozenie srodstopia wzgledem podloza.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ayshe']:icon_roc: :mdleje: znawcy ?tiaaaa:roflt: :roflt: dzieki :buzi: ale to chyba delikatnie mowiac na wyrost:grins:[/quote]

Najlepszymi znawcami są pasjonaci,którzy pracuja z psami, a nie sędziowie,czy nawet hodowcy z wieloletnim stażem,ale bez tej iskry,która u Ciebie widać w każdym zdaniu.W dodatku masz umiejętność i wolę przekazywania wiedzy.Swoja drogą,historię rasy ON powinnas wydać drukiem (razem z komentarzami typu: Twój pies to szkielet nadaje się,żeby go wygotować:evil_lol: itd...)
No,to po takiej porcji wazelinki jeszcze jedno pytanie:Było o kościach,lędźwiach itd..Ile w psich mięśniach jest genetyki a ile jest efektem odpowiedniego żarcia i ruchu ?

Link to comment
Share on other sites

hmmm.zostalam totalnie zawstydzona i teraz bede popylac pod plytami chodnikowymi:oops: :cool3: .
umiesnienie?hmmm.napewno w duzej mierze jest genetyczne natomiast trening zdecydowanie uwypukla cechy wrodzone w kazdej dziedzinie.
ze sie tak wypowiem nieco zlosliwie-rowniez w dziedzinie np.dysplazji:diabloti: :diabloti: :diabloti: .tj.wiadomo ze jak pies ma stawy niezupelnie oki to trening wydobedzie ta ceche na swiatlo dzienne wyrazniej niz jego brak.tego czego nie ma[np.dysplazji]nie wydobedzie.
inny przyklad.z psa o duzej pasji aportu mozna zrobic psa ktory nie donosi ,gryzie bo olano ta pasje jednak trening uczyni go w krotkim czasie regulaminowym aporterem,odwrotnie-hmmm,to ciezka praca .:cool1:
dobra.tak zupelnie serio to oczywiscie miesnie szkieletowe ,uklad oddechowy i uklad krwionosny ,uklad kostny rowniez przeciez poddaja sie treningowi fizycznemu ,usprawniajacemu prace organizmu jako calosci oraz zwiekszajac gotowosc organizmu i jego tolerancje na wytrenowany poziom wysilku.jednak nie kazdy organizm ma rowne mozliwosci wytrenowania.podam przyklad:zeby nie wiem jak trenowac onka w galopie to i tak chart srednio wytrenowany go pokona i odwrotnie-chart nie wiem jak wytrenowany w klusie nigdy nie dorowna onkowi w klusie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']z psa o duzej pasji aportu mozna zrobic psa ktory nie donosi ,gryzie bo olano ta pasje jednak trening uczyni go w krotkim czasie regulaminowym aporterem,odwrotnie-hmmm,to ciezka praca .:cool1:[/QUOTE]

Oj trudna sprawa trudna:cool1: ale mam nadzieję że nie niemożliwa:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']Ja wiem że mój pies to z Tobą genialny był:mad: ale ze mną nie chce:angryy: :angryy: :angryy: :lol:[/quote]hehe.nawet chodzila jak przecinak....:lol: :cool3: :lol: .hmmm.ale tak to juz jest.moje psy z moim szanownym malzonkiem tez cwicza lepiej niz ze mna.no i co przeca siem nie pochlastam nie?:razz: :roll: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
z psa o duzej pasji aportu mozna zrobic psa ktory nie donosi ,gryzie bo olano ta pasje jednak trening uczyni go w krotkim czasie regulaminowym aporterem,odwrotnie-hmmm,to ciezka praca .:cool1: [/QUOTE]
mam hihi aportera do n-tej potęgi ale glamie aport cały czas -nieważne piłka czy patyk -międli na wszystkie strony. Donosił od początku -od pierwszego razu przynosił i wypluwał pod nogi -czasem się biedak mylił i do pleców wypluwał.:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja czegoś nie rozumiem, owczarki niemieckie długowłose są niehodowlane tak? Ktoś pisał nawet że takie szczeniaki oddaje za darmo. Ostatnio na allegro widziałam ogłoszenie: owczarek niemiecki długowlosy, sprowadzany z Niemiec, cena 2000, na pewno będzie zwyciężczynią wielu wystaw i da świetne potomstwo. Nie rozumiem czy to jest nabijanie w butelkę czy jednak można wystawiać długowłose?
Kosmate to mniej więcej wiem jak wyglądają, takie jak Cywil z serialu, tak? To jak wygląda długowlosy?

Link to comment
Share on other sites

dobra poszukałam sobie w necie i już wiem jak wyglądają, ale znalazłam też różne hodowle owczarków niemieckich długowlosych z podpisami, że to championy....
przepraszam jeśli zawracam głowę, ale jestem kompletnym laikiem, czy może mi ktoś jaśniej wytłumaczyś jak to w końcu jest?

Link to comment
Share on other sites

powstaly organizacje dosc ze tak powiem niszowe w porownaniu ze zkwp ktore wydaja wlasne rodowody donkom lub uznaja rodowody innych organizacji.olewaja kwestie "niehodowlany'i organizuja wystawy przyznajac na nich wlasne tyluly ch. itak dalej.to tak w skrocie.
to ja napisalam o oddawaniu donkow.donki jako pety to prawda oddaje w tym wypadku w zeszlym roku poszly do pracy jako przewodnicy osob niewidomych do powiedzmy naszych wschodnich prawie sasiadow.;) .rzadko mi sie zdarzaja donki bo niezbyt mi odpowiada urodzenie sie psow z wada wlosa dosc mocno ograniczajaca prace ych psow np.w klimacie korei czy ekwadoru;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja'][LEFT]Ja tez znalazłam różne hodowle.Niektórzy nawet nazywaja donki owczarkiem staroniemieckim czy jakoś:roll: .W Niemczech tez są,więc nic nie rozumiem.[/LEFT]


[/quote]w niemczech tez sa-a dlaczego ma ich nie byc?hmm.zawsze znajdzie sie pare osob ktore nonkonformistycznie maja gdzies cos tam i robia cos po swojemu:diabloti: .
ale to zdaje sie nie sa duze organizacje?owczarka staroniemieckiego juz daaaawno nie ma.alzackiego nigdy nie bylo[to po prostu nazwa taka jak wilczur dla onka;) ]...itd itp....
jedyna organizacja wladna do zajmowania sie wzorcem rasy owczarek niemiecki oraz jej przyszloscia jest SV zalozona przez tworce rasy i dzialajaca w doskonaly sposob przez ponad 100 lat.
dopoki wzorzecmowi ze psy o dlugim lub kosmatym wlosie sa niehodowlane i jest to wada dykwalifikujaca w hodowli dopoty sprawa jest jasna i jednotorowa.
jesli pseudohodowca rozmnazajacy prawie onki powie wam ze to onki staroniemieckie albo wschodnioniemieckie to uwierzycie w istnienie takiej rasy?a w labrador spaniele?;)albo miniaturowe yorki?:)
przeca paru takich i zwiazek hodowcow moga zalozyc a i na swiecie pewno tyz sie podobni znajda i buch...championy som a i rodowody ze hoho.;)

Link to comment
Share on other sites

czyli jeśli dobrze zrozumiałam to fci nie uznaje takiego psa? Jeśli więc kupię sobie takiego pieska i z rodowodem i po championach to nie mogę go wystawiać na np. światowej wystawie w Poznaniu i Polski Związek Kynologiczny nie wystawi takiemu psu rodowodu jeśli był po długowłosych rodzicach?
Codziennie czlowiek się czegoś uczy myślałam że to poprostu taka odmiana.
Rozumiem że taki hodowca powinien poinformować o tym wszystkim przyszłego właściciela żeby się nie zdziwił jak będzie chciał iść z nim na jakąś wystawę?
Może będzie niedługo tak jak z białym psem szwajcarskim one chyba też wywodzą się od białych onków?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']czyli jeśli dobrze zrozumiałam to fci nie uznaje takiego psa? Jeśli więc kupię sobie takiego pieska i z rodowodem i po championach to nie mogę go wystawiać na np. światowej wystawie w Poznaniu i Polski Związek Kynologiczny nie wystawi takiemu psu rodowodu jeśli był po długowłosych rodzicach?
Codziennie czlowiek się czegoś uczy myślałam że to poprostu taka odmiana.
Rozumiem że taki hodowca powinien poinformować o tym wszystkim przyszłego właściciela żeby się nie zdziwił jak będzie chciał iść z nim na jakąś wystawę?
Może będzie niedługo tak jak z białym psem szwajcarskim one chyba też wywodzą się od białych onków?[/quote]oczywiscie donek dostaje rodowod tylko jest niehodowlany.to pet.FCI ma dosc niewiele do powiedzenia w rasie owczarek niemiecki.wszystkie zasady hodowli ustala sv a fci ma z sv umowe o uznawaniu dokumentow.nic wiecej.hodowca powinien zadbac zeby byla adnotacja na metryce niehodowlany no i oczywista wziasc kase jak za peta a nie bo to donek to.....trzy raza wiecej poprosze...bo modne...:mad: .biale onki to sie juz dluuuuuugo nie rodzily nikomu......
a w usa i kanadzie sa kremowe onki...i tez mowia ze siem rodza....tiaaaaa:roll: .niedlugo beda blue merle......i tez powiedza ze sie rodza....:roll: ......no z ksiezyca nie spadaja....:cool3: .ale czy to sa czyste onki po psach sv?nie.a jesli tak to dna poprosze a okaze sie ze jednak nie.:diabloti:.nie dajmy sie zwariowac.ostatnio slyszalam o onkach w stanach w kolorze....deep blue;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']no więc to chyba trochę nieuczciwe reklamować psa że będzie zdobywał medale i sprzedawać go za 2000 tyś złotych jako super rasowego?[/quote]frrruzia-jesli hodowca poinformowal nabywce o tym ze pies bedzie mial rodowod organizacji nie uznawanej przez fci ani sv,ze nie ma szans na wystawianie go z onkami o prawidlowym wlosie to nie jest to nieuczciwe.jesli o tym nie poinformowal jak sytuacja wyglada albo przedstawil ja w sposob falszujacy prawdziwy obraz sytuacji donkow to jest to nieuczciwe wprowadzanie w blad.
jesli kupno donka jest od hodowcy onkow zkwp,fci,sv i pies ma wbite ze jest petem nieuczciwe wg.mnie jest sprzedawanie go jako zwierze o pelnej wartosci hodowlanej i wystawowej.
reasumijac-tak jesli pies jest po psach fci/sv to mozna mowic jak najbardziej ze jest po klasowych lub va psach[ch.w onkach nie ma wielkiego znaczenia;)].jesli mowi se ze bedzie zdobywal medale itd to juz drobna przesada bo ....to pet.nie ujmujac nic petom.

Link to comment
Share on other sites

ayshe , medale bedzie zdobywal :evil_lol: ,calkiem niedawno ktos opisując wystawe pkpr napisal ze to swietne miejsce na zdobycie 1 lokat i pucharów :lol: , no w najgorszym przypadku moglo im sie trafic drugie miejsce , jak myslisz ile psów bylo wystawianych w tej klasie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']ayshe , medale bedzie zdobywal :evil_lol: ,calkiem niedawno ktos opisując wystawe pkpr napisal ze to swietne miejsce na zdobycie 1 lokat i pucharów :lol: , no w najgorszym przypadku moglo im sie trafic drugie miejsce , jak myslisz ile psów bylo wystawianych w tej klasie ?[/quote]dwa?:diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']trochę to skomplikowane ale rozumiem tylko skąd przecietny Kowalski kupując psa z długim włosem po długowłosych rodzicach kupując go w hodowli długowłosych ma wiedzieć że nie ma on szans na wystawach? Ech..[/quote]alez ma szanse...na tych organizowanych przez do wyboru do koloru organizacje nie uznawane przez fci /sv:diabloti: .np.2-3 w roku:diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

no dobrze ale mam jeszcze jedno pytanie czy w takim razie czy takiego donka po rodzicach długowłosych można nazwać rasowym czy jest to wtedy kundel czy tu punkt widzenia zależy od punktu patrzenia np. dla fci to kundel a inne organizacje dadzą mu rodowód i będą traktować jak rasowego?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie to napisałaś .Dla FCI będą top psy nie rasowe .Dla innych organizacji będą uznane i tam mogą być hodowlane. ZOND jest takim Związkiem i tam wszystkie długowłose z rodowodem FCI ,czy ZONDowskim są uznane do hodowli (oczywiście po spełnieniu ich wymagań)
Myślę ,że ten człowiek sprzedający tego długowłosego DONka właśnie o takich championach myślał.Jest jeszcze kilka organizacji mających w rasach psy tzw.odpady z FCI . Jest też kilka Klubów nie podlegających FCI i oni też hodują na petach. Wystawiają swoje rodowody i dla nich jest OK. Czasem ogromny żal mają nabywcy szczeniąt przychodząc do ZKwP i chcący takiego pieska zarejestrować ,a w ZKwP okazuje się ,że ten rodowód jest bez wartości dla FCI i taki piesek nie może być uznany przez ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...