Jump to content
Dogomania

karmy bez zbożowe?


sachma

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ProNature Oceanic White Fish&Wild Rice ma 10% tłuszczu; WhiteWolf Wilf Forest Super Premium Lamb&Rice ma 8% tłuszczu; Wolfsblut Grey Peak Senior ma 10% tłuszczu, Cold River ma 9% tłuszczu, Dark Forest - 10%, Wild Duck - 9%, Wide Plain - 9% ;)
[h=1][/h]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='catty']A ja z pytaniem o suchego [B]Applawsa [/B], a dokładniej o wersję z jagnięciną. Zaciekawiła mnie ta karma, ale opinii o niej mało.. Może ktoś karmił i może się chociaż wypowiedzieć, czy ładnie pachnie i jakie są krokiety ? :)[/QUOTE]

Ja karmiłam moje psy, krótko po tym jak karma pojawiła się na naszym rynku. U nas była to porażka na całej linii. Pies jadł niby chętnie, ale pojawiły się gazy i problemy z kupami. Na karmach typu TOTW, Acana, Orijen itp. nigdy nie było żadnych problemów. Więc zawiodłam się na tej karmie. Ale może to tylko u moich psów takie cyrki :) Skład ma całkiem fajny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='snuszkak']do tego jeszcze Natural Balance, którą właśnie testuje ;)[/QUOTE]

No mi niestety w niej nie podobają się te ziemniaki na początku składu.

[quote name='kingula']
Moje psy jadły TOTW, teraz próbujemy Fromm Familly i bardzo nam służy[/QUOTE]

A co do Fromm family, to jest ta karma dostępna w Polsce? Bo ja niestety tylko wersję gold widziałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']nie wiem, czy padła tutaj na marka, ale jestem duża fanka britt care. no soya, no beef, corn, no GMO, no wheat, naprawdę dobra karma.[/QUOTE]

Jako karma dla psa bez problemów alergicznych idealna, ale dla alergików się już nie nada - tłuszcz drobiowy w składzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']nie wiem, czy padła tutaj na marka, ale jestem duża fanka britt care. no soya, no beef, corn, no GMO, no wheat, naprawdę dobra karma.[/QUOTE]

Ale brit care nie jest karmą bez zbożową bo ma w składzie ryż


Ale pojawiła się nowa karma na ryku NUTRAM GRAIN-FREE . Skład fajny, niestety pojawia się w nim kurczak (więc u mnie odpada)

Edited by Rosiczka
Link to comment
Share on other sites

faktycznie, ryż ma, ale jeśli kto nie ma silnej alergii, to ryż może jeść. tak samo jest z kurczakiem - ja nie gotuje psom kurczaka, karm z kurczakiem unikam jak ognia - a moja sucza ma czasem alergiczne epizody i brit care bardzo pomaga. ma inne cuda w składzie, bardzo dobre, jakies jukki, chondropatyiny etc. więc - zależy od alergii, jeśli silna, kliniczna, to zdecydowanie nie, ale jeśli np. czasowa lub niezbyt silna - to spoko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']faktycznie, ryż ma, ale jeśli kto nie ma silnej alergii, to ryż może jeść. tak samo jest z kurczakiem - ja nie gotuje psom kurczaka, karm z kurczakiem unikam jak ognia - a moja sucza ma czasem alergiczne epizody i brit care bardzo pomaga. ma inne cuda w składzie, bardzo dobre, jakies jukki, chondropatyiny etc. więc - zależy od alergii, jeśli silna, kliniczna, to zdecydowanie nie, ale jeśli np. czasowa lub niezbyt silna - to spoko.[/QUOTE]

Ja nie mam nic do brit care, znam tą karmę i uważam że jest ok.
Chodzi mi bardziej o to, że tematem są karmy bez zbóż, a niestety brit care do nich się nie zalicza ze względu na ryż.
Nie jest to tez temat o alergii :) Moje psy np nie są alergikami, ale dostają karmy bez zbożowe, bo ja osobiście takie uważam za najlepsze. Co wcale nie ujmuje pozostałym karmą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosiczka']A która Enova jest bez zbożowa?[/QUOTE]
Enova Breeders Bag Grain-free ale widzę tylko opakowania po 20 kg i trochę zastanawia mnie stosunkowo niska cena tej karmy (jak na bezzbożówkę). Też się rozglądam, ale potrzebne mi zdecydowanie mniejsze opakowania, bo to tylko do wyjątkowych okazji typu wyjazd. Zwykle używałam Orijen i bardzo dobrze się sprawdzał, ale ostatnie opakowanie było jakieś inne, bo pies zaczął się drapać.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzałam na stronie producenta [url]http://www.enovapetfood.com/[/url] i nie znalazłam żadnej wersji bez zbożowej, dlatego się zapytałam.

skład karmy bez zbożowej Enova
Skład:[B] suszone mięso z kurczaka (min. 23,3%), świeże mięso z kurczaka (min. 20%)[/B], mączka ziemniaczana, suszony zielony groszek, tłuszcz z kurczaka, suszona pulpa buraczana, siemię lniane, suszone jaja, hydrolizat białkowy, suszone drożdże, olej rybny, suszona marchew, suszony przecier pomidorowy, suszone wodorosty, chlorek sodu, glukozamina, chondroityna.

Czyli kurczaka w suchej masie karmy jest ok 28 %, maczki ziemniaczanej pewnie z 22 % czyli 50 % będą stanowić składniki takie jak suszony zielony groszek, pulpa buraczana, tłuszcz z kurczaka itd.
Więc cena mnie nie dziwi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...