Jump to content
Dogomania

karmy bez zbożowe?


sachma

Recommended Posts

[quote name='deer_1987']A ta carnia to

maka z kurczaka, hydrolizowane proteiny z ptaka, swiezy kurczak, tluszcz z ptaka, platki ziemniaczane, czesci z kurczaka (wg tego co pisza o tym skladniku w necie to moze byc zoladek kurczaka), buraki, suszone jajka, olej rybny, drozdze piwne, celuloza, witaminy, mineraly[/QUOTE]

Dzięki :)
Gdyby zamiast kurczaka był inny rodzaj mięsa i trochę niższe białko, ta karma byłaby nawet niezła.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KamilaW']Jak na karmę w tej cenie skład wydaje mi się CO NAJMNIEJ zadowalający a nie kazdego stać na wydatek prawie 300 zł za worek :( .
Tak czy inaczej chciałam się tylko pochwalić że piesek w końcu czuje się dobrze a ja nie wychodze po nocach na specerki przymusowe >_< .
Przepraszam jeżeli zły wątek

Pozdrowionka[/QUOTE]

Nie wszystkie karmy bezzbożowe kosztują 300zł za worek :)
Przykładem może tutaj być Taste of the Wild, który kosztuje poniżej 200zł za 13,6kg.
Po jakich karmach Twój psiak miał wcześniej problemy żołądkowe? Może po prostu jest alergikiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Witokret']Dzięki :)
Gdyby zamiast kurczaka był inny rodzaj mięsa i trochę niższe białko, ta karma byłaby nawet niezła.[/QUOTE]
To co jest plusem to malo skladnikow, ja mam wrazenie ze to nie na bialko reaguja w orijen i totw a jakis skladnik bo pelno tam extra skladnikow

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='deer_1987']To co jest plusem to malo skladnikow, ja mam wrazenie ze to nie na bialko reaguja w orijen i totw a jakis skladnik bo pelno tam extra skladnikow[/QUOTE] to może rozwiązaniem będzie karma typu ziwipeak? [url]http://modernpet.pl/index.php[/url] Warzywa i ciut owoców można podawać psu niezależnie od karmy, jako dzienne dopełnienie. :) U mnie taki system bardzo dobrze się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gorgo']to może rozwiązaniem będzie karma typu ziwipeak? [url]http://modernpet.pl/index.php[/url] Warzywa i ciut owoców można podawać psu niezależnie od karmy, jako dzienne dopełnienie. :) U mnie taki system bardzo dobrze się sprawdza.[/QUOTE]
Za drogie na moja kieszen i dwa psy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gorgo']Na dwa psy pewnie za drogo, chociaż ilość karmy na dzień jest niewielka i na to warto zwrócić uwagę. Mnie dla 4,5 kg psa 1 kg karmy starcza na ponad miesiąc, więc wbrew pozorom ta karma nie jest wyjątkowo droga. :)[/QUOTE]
No widzisz a ja bym miala na 1/4 miesiaca... I jak mozesz mowic ze karma za 70 zl za kg nie jest droga? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Lantash']A czy znacie jakieś karmy które nie zawierają wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny, kurczaka, indyka, soji, ryżu, ziemniaków, kukurydzy, mleka krowiego?? Bo nawet Acana Pacifica ma ziemniaki, a szukam karmy na rybie lub kaczce... I to dość tłustej bo mój pies chudy jest.[/QUOTE]
Nie sadze zebys znalazl/a jak tyle rzeczy ma nie byc..

prosze tutaj jest lista karm bezzbozowych
[URL]http://free-dog.pl/[/URL]

[URL]http://ekozwierzak.pl/Psy/Karmy-bez-zboz/Karmy-Suche/[/URL]


Zostaje Ci albo gotowane domowe albo BARF :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lantash']A czy znacie jakieś karmy które nie zawierają wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny, kurczaka, indyka, soji, ryżu, ziemniaków, kukurydzy, mleka krowiego?? Bo nawet Acana Pacifica ma ziemniaki, a szukam karmy na rybie lub kaczce... I to dość tłustej bo mój pies chudy jest.[/QUOTE]
W każdej karmie jest jakiś wypełniacz. W tych tańszych są to zboża typu pszenica czy owies, a w tych droższych ryż lub ziemniaki. Nie ma karm bez wypełniaczy bo wtedy musiały by się składać tylko z mięsa. Karmy na bazie kaczki posiada Wolfsblut: [url]http://free-dog.pl/Wolfsblut_Wild_Duck_15kg_ziemniaki_kaczka_topinambur_owoce_lesne-42.html[/url] , Trovet: [url]http://karmazdostawa.pl/trovet-duck-potato-diet-dpd-dla-psow-10kg-p-735.html[/url] , AFN: [url]http://www.swiatkarm.pl/p,anf_holistic_duck__potato_15kg_promocja,901,14.html[/url] Rybnych karm jest mnóstwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lantash']A czy znacie jakieś karmy które nie zawierają wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny, kurczaka, indyka, soji, ryżu, ziemniaków, kukurydzy, mleka krowiego?? Bo nawet Acana Pacifica ma ziemniaki, a szukam karmy na rybie lub kaczce... I to dość tłustej bo mój pies chudy jest.[/QUOTE]

Wolfsblut Cold River i Wide Plain niby nie mają, ale zawierają skrobię (CR) albo proteiny ziemniaczane (WP). Jeśli masz określone czy psa uczula skrobia czy białko ziemniaka, to może dać się któryś wybrać; gorzej jak to i to.
Tak czy siak są to chude karmy.

Pozostaje Ci chyba przygotowywanie żarcia samodzielnie albo odczulenie psa przynajmniej na te nieszczęsne ziemniaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Wolfsblut Cold River i Wide Plain niby nie mają, ale zawierają skrobię (CR) albo proteiny ziemniaczane (WP). Jeśli masz określone czy psa uczula skrobia czy białko ziemniaka, to może dać się któryś wybrać; gorzej jak to i to.
Tak czy siak są to chude karmy.

Pozostaje Ci chyba przygotowywanie żarcia samodzielnie albo odczulenie psa przynajmniej na te nieszczęsne ziemniaki.[/QUOTE]


Idexx nie podaje czy skrobia czy białko ziemniaka, pies może jeść owies i pszenicę, rybę, kaczkę i jajko. Dzięki za linki, może coś znajdę, a jak nie to będziemy gotować owsiankę z kaczką/rybą. Barf nie da rady - pies nie tknie surowego oprócz wołowego/wieprzowego którego mu nie wolno (IgG ponad 100).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Hej ,
już raz poruszałem ten wątek - ale to miejsce będzie chyba też odpowiednie : karma GO NATURAL i NOW FRESH ( KANADA ) : nowa w Polsce - doczytałem, że są bezzbożowe ( 4-6 gwiazdek w rankingach), ale na próżno ich znaleźć w jakimś sklepie on line / jedynie profil dystrybutora : [url]https://www.facebook.com/#!/pages/PRETOR-FOOD-Warszawa/226111880767245[/url] (info pod zdjęciami)

jeśli macie jakieś szersze info będę wdzięczny za opinie

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nie znalazłam za wiele informacji o tej karmie- co sądzicie? podobno bardzo wysoka zawartość mięsa i warzyw... tu stronka [url]www.samsfield.com[/url]
na forach nic nie ma, na dogo też mało opinii... miałam próbki wydaje się ok, ale nie znalazłam info z jakiego kraju, nie ma jej chyba też w rankingu... czy ktoś karmił nią dłużej?

Link to comment
Share on other sites

Z nowości na rynku:
jest już w obrocie nowa karma bezzbożowa Taste of the Wild z jagnięciną: [URL="http://free-dog.pl/pl/p/Taste-of-the-Wild-Sierra-Mountain-68kg-jagniecina-ziemniaki-pomidory/87"]Sierra Mountain[/URL]
Poziom białka niższy niż w przypadku pozostałych karm, bo 25%, poziom tłuszczu: 15%.
Moje psiaki zareagowały bardzo dobrze na tę karmę.

Link to comment
Share on other sites

tyle samo białka i tłuszczu ma TOTW z rybką, pacific stream :) dostaliśmy kilka próbek z ostatnim zamówieniem i karma wygląda na mniej tłustą niż rybka, pachnie tak se - ale mnie sie podoba tylko zapach rybnej z wszystkich rodzajów TOTW, pozostałe średnio, więc nie jestem obiektywna :)
co do smakowitości nie wiem, mój pies jest wszystkożerny

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno słowo na temat karm ZiwiPeak.
Oczywiście kupiłam :cool3:, żeby sprawdzić jak moje 4 futra będą się miewać na tej karmie :)
Idea karmienia psów mięsem i tłuszczem z niewielką ilością węglowodanów bardzo mi się na początku spodobała. Pewnie większość z Was wie, że psy biorą energię głównie z 2 składników karm: tłuszczu i węglowodanów. Jako mięsożercom, teoretycznie łatwiej im trawić tłuszcz niż węglowodany. Tyle teoria ;)
Konkluzje po karmieniu mojej sfory są takie: ta karma jest dobra, jeżeli nasz pies po pierwsze nie jest stary, a po drugie ma dużo ruchu i uda mu się spalić prawie 30% tłuszczu. Niestety, jeżeli pies prowadzi spokojny tryb życia i ma ograniczone możliwości trawienia tłuszczu, ZiwiPeak może mu nie służyć.
Mój 6kg staruszek niestety źle zniósł karmienie tą karmą i musiałam wrócić do wcześniejszych bezzbożówek.

Poza tym uważam, że poziom wapnia w karmie przekraczający 2% (w przypadku 2 karm ZiwiPeak 2,3%) dyskwalifikuje taką karmę w przypadku szczeniąt psów ras dużych. Kościec może zbyt szybko rosnąć, co ma bardzo negatywny wpływ na stawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']tyle samo białka i tłuszczu ma TOTW z rybką, pacific stream :) dostaliśmy kilka próbek z ostatnim zamówieniem i karma wygląda na mniej tłustą niż rybka, pachnie tak se - ale mnie sie podoba tylko zapach rybnej z wszystkich rodzajów TOTW, pozostałe średnio, więc nie jestem obiektywna :)
co do smakowitości nie wiem, mój pies jest wszystkożerny[/QUOTE]

To prawda, karmy rybne zwykle mają niższy poziom białka niż pozostałe.
Jeżeli mam być szczera, to zapach ryby w TOTWie jest niczym w porównaniu z zapachem Fish4Dogs :evil_lol:. To dopiero jest rybka! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...