Jump to content
Dogomania

karmy bez zbożowe?


sachma

Recommended Posts

Czy ktoś mi pomoże i podpowie jakie jeszcze karmy mogę spróbować?
chciałabym karmę bezzbożową z małą ilością włókna, z białkiem max 27%.

dotąd wypróbowane i nie działają (niektóre z nich mają zboża w składzie, wymieniam z pamięci jakie próbowałam i były porażką):
enova
TOTW (wszystkie smaki)
acana (robi bardzo brzydkie przebarwienia i dłuuugo schodzą)
brit care
Lukullus (starsznie dużo psy piły - nie wiem czy to normalne)
Orijent - biegunka

póki co najlepiej działa fish4dogs, ale cena jest wysoka, przy 2 psach wychodzi tego trochę (poza tym widzę ją dostępną tylko u dystrubutora????)

sama już nie wiem co brać

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U mnie ostatnio bardzo dobrze sprawdza się Canidae. I sądzę, że ta wersja Pure Land spełnia Twoje wymagania. Zawsze mogłabyś też tej tańszej z ryżem spróbować (wiem że to zboże).

U moich psów po Acanie i Orijenie były brzydkie śmierdzące kupy, TOTW powodował u jednego psa drapanie.

Moim psom bardzo jeszcze służy inna karma ze zbożami Fromm Family. Jak na razie to właśnie Canidae i Fromm Family sprawdziły się u nas najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']Czy ktoś mi pomoże i podpowie jakie jeszcze karmy mogę spróbować?
chciałabym karmę bezzbożową z małą ilością włókna, z białkiem max 27%.

dotąd wypróbowane i nie działają (niektóre z nich mają zboża w składzie, wymieniam z pamięci jakie próbowałam i były porażką):
enova
TOTW (wszystkie smaki)
acana (robi bardzo brzydkie przebarwienia i dłuuugo schodzą)
brit care
Lukullus (starsznie dużo psy piły - nie wiem czy to normalne)
Orijent - biegunka

póki co najlepiej działa fish4dogs, ale cena jest wysoka, przy 2 psach wychodzi tego trochę (poza tym widzę ją dostępną tylko u dystrubutora????)

sama już nie wiem co brać[/QUOTE]

ja mam juz od dluzszego czasu obie suki na wolfsblucie.
tez bylam calkiem zadowolona z fish4dogs, ale odkad zmienili maczke sledziowa na maczke grochowa, to juz sklad tej karmy wcale nie powala, a psom tez zaczela smakowac duzo mniej mimo ze wczesniej zarly ja na potege.

wolfsblut ma te zalete, ze ma dosc duzo smakow i sa rozne linie jesli chodzi o zawartosc bialka.

Link to comment
Share on other sites

Moja psina je CANUN - dobra cena i skład. Cztery linie, do tego różne rodzaje, np: dla psów otyłych, o wrażliwym układzie pokarmowym, dla aktywnych itp.

Polecam również Sam's Field.



[URL="http://www.canun.pl/karmy_canun.html#content"]http://www.canun.pl/karmy_canun.html#content


[/URL]

Edited by Kama79
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama79']Moja psina je CANUN - dobra cena i skład. Cztery linie, do tego różne rodzaje, np: dla psów otyłych, o wrażliwym układzie pokarmowym, dla aktywnych itp.

[URL]http://www.canun.pl/karmy_canun.html#content[/URL][/QUOTE]

Nie nazwałabym tej karmy dobrą, ani bezzbożową.

[url]http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=243:szmelc-zarcie-dla-zwierzat-i-szkody-jakie-im-przynosi&Itemid=89[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Nie nazwałabym tej karmy dobrą, ani bezzbożową.

[URL]http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=243:szmelc-zarcie-dla-zwierzat-i-szkody-jakie-im-przynosi&Itemid=89[/URL][/QUOTE]

Nie jest bezzbożowa ( zawiera kukurydzę ) i na pewno jest lepsza niż jakieś Dog Chow itp.
Ile ludzi, tyle opinii :roll:
[url]http://moja-sfora.blogspot.com/2012/07/recenzja-karma-canun-dog-sport.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama79']Nie jest bezzbożowa ( zawiera kukurydzę ) i na pewno jest lepsza niż jakieś Dog Chow itp.
Ile ludzi, tyle opinii :roll:
[URL]http://moja-sfora.blogspot.com/2012/07/recenzja-karma-canun-dog-sport.html[/URL][/QUOTE]


Jaka ta opinia by nie była to karma gdzie na 1wszym miejscu jest zboże, a na drugim produkty pochodzenia zwierzęcego czyli dzioby, pazury, pióra, ściółka i odchody - NIE JEST dobrą karmą. Pedigree ma prawie taki sam skład, a jest tańsze.

Link to comment
Share on other sites

Najfajniej wypada Sams [B]Field[/B] Fresh Chicken & Potato Junior Large
- minimum 50% kurczaka
- tylko 2 wypełniacze /kukurydza i ziemniaki/
13kg ok 145zł


Sam's [B]Field[/B] Fresh Salmon & Potato Adult ma całkiem przyjemny skład: 26% mięsa i też dwa wypełniacze. Jednak nie ma szału przy tak wysokiej cenie: prawie 200zł za 13kg.

Natomiast Sam's [B]Field[/B] Lamb & Rice Light & Senior ma jeszcze mniej mięsa i oprócz ziemniaków i kukurydzy ma też ryż. Cena już mniejsza, bo ok 155zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']
moj pies to lekkoatletyczna, pedzaca maszyna-same miesnie.
[/QUOTE]
[I][B]bo te Twoje psy to w ogóle ideały chodzące po ziemi prawda? :diabloti:[/B][/I]
[quote name='Aziza']Z BEST CHOICE bezzbożowe to:
-ADULT DZICZYZNA Z ZIEMNIAKAMI
-ADULT ŁOSOŚ Z ZIEMNIAKAMI
ma je aktualnie w ofercie np telekarma.[/QUOTE]
[I][B]a czy ktoś bardziej ogarniający to wszystko może powiedzieć czy jak w składzie jest zaznaczone:[/B][/I]
Mąka ziemniaczana (57,5%), mączka z dziczyzny (21,5%)
[I][B]to dobrze? mięso nie powinno być oznaczone jako po prostu mięso?
Pytam się bo cena nawet fajna i może warto byłoby się skusić...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Mięso to mięso a mączka mięsna to mięso odparowane i zmielone na mączkę. Różnią się zasadniczo zawartością wody a co za tym idzie stężeniem białka na przykładowe 100 gram produktu. Mączka prędzej niż mięso może się znaleźć na drugim miejscu składu, choć dla mnie karma składająca się w blisko 60 % z mąki ziemniaczanej to jakoś tak nie bardzo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Rinuś na pierwszym miejscu powinno być mięso/mączką miesa, a nie mąka ziemniaczana.[/QUOTE]

np. w wolfsblucie z koza na pierwszym miejscu sa slodkie ziemiaki (nie maczka ziemniaczana).

ja kiedys bylam strasznie ortodoksyjna jesli chodzi o karmy i idealem dla mnie w ogole byl orijen i kiedy okazalo sie, ze moj pies nie za bardzo moze go zrec, to niezbyt chetnie, ale musialam zmienic poglady:)))

w tej chwili moje psy jedza smaki wolfsbluta, ktore maja na pierwszym miejscu wlasnie ziemniaki i wygladaja i czuja sie super. zrobilismy tez kilka dni temu wyniki krwi mlodej i wszystko jest w normie.

tak wiec to nie jest do konca tak, ze na pierwszym miejscu powinno byc mieso. sklad karmy powinien byc po prostu dostosowany do psa.


a moje psy sa naprawde aktywne. potrafia kilka godzin galopowac non stop. im dluzej tym lepiej.
dla nas odkrycie wolfsbluta to bylo naprawde wybawienie i koniec wszystkich problemow z zarciem.

Link to comment
Share on other sites

kupujecie karmy z koniną?

A dorzucacie się czasem na akcje wykupu konia z transportu do rzeźni?
karmić psa koniną, to jak karmić psa kociną bądź psiną.... czy jak to nazwać.

temat mnie interesuje, bo unikam zbóż i drobiu, ale powiem, ze jestem zwolennikiem brit care'a. a tam drobiowy tłuszcz jest. ale zbóż nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']kupujecie karmy z koniną?

A dorzucacie się czasem na akcje wykupu konia z transportu do rzeźni?
karmić psa koniną, to jak karmić psa kociną bądź psiną.... czy jak to nazwać.

temat mnie interesuje, bo unikam zbóż i drobiu, ale powiem, ze jestem zwolennikiem brit care'a. a tam drobiowy tłuszcz jest. ale zbóż nie ma.[/QUOTE]

ja przyznam, ze wersja z konina byla ostatia, ktora kupilam.
najpierw kupilismy te z koza, a tam tez jest kon.

nie mam z tym problemow moralnych w tej chwili.


jesli chodzi o brit care, to obie moje dziewczyny jadly te karme, jak byly szczenietami.
wersja adult im w ogole nie sluzy. mlodsza sie drapie, starsza ma koszmarna siersc po tej karmie.

brit teraz ma jakas nowosc bez ryzu, tez na ziemniakach. nie wiem, czy jest juz w polsce. nie wiem tez, czy sprobujemy, bo jednak niezbyt mi sie w tej chwili usmiecha zmiana karmy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...