Jump to content
Dogomania

Aziza

Members
 • Posts

  647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Aziza last won the day on October 27 2012

Aziza had the most liked content!

1 Follower

Converted

 • Location
  Podkarpackie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Aziza's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Kopiuję wpis z bazarków http://www.dogomania.com/forum/topic/143995-reklamy-bazarków/page-32:
 2. W tej chorobie trudno o stabilność. Przewlekłe zapalenie trzustki niestety powoduje jej niewydolność enzymatyczną. Ja w momencie pogorszenia zawsze podawałam większą dawkę enzymów, tak by jak najszybciej ustabilizować psa. Gdy kupki były ok pomalutku ograniczałam dawkę enzymów. Karmę możesz zmienić - szukaj karm o niskiej zawartości tłuszczu, włókna i popiołu. Mój RC Gastro Low Fat nigdy nie tolerował, jadł karmy rybne z ziemniakami dla psów z delikatnym przewodem pokarmowym (+ enzymy). W celu ułatwienia przyswajania pokarmy podawałam mu jedzenie wcześniej nadtrawione enzymami.
 3. Oddam enzymy trzustkowe Pancreatin 4X 500mg NOW FOODS. Skład: 1 capsule contains: Pancreatin 4X 500mg -Amylase 50,000 USP units -Protease 50,000 USP units -Lipase 4,000 USP units Więcej, np: http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreatin-500-mg-250-Capsules/716#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=Pancreatin%204X%20500mg&rc=22&sr=null&ic=1 Jak ktoś ma pytania zapraszam na PW.
 4. Przerabiałam ten temat w ubiegłym roku. Mojemu jeden wyrósł szybciej i pies układał szczęką tak, że drugi zaczął kaleczyć podniebienie. Kość powinna pomóc "wypaść" staremu ząbkowi i ułatwi ułożenie się nowego zgryzu. Warto też zacząć z psem bawić się w szarpanie np twardej piłki na sznurku. A nowy masuj, a dokładnie bardzo mocno naciskaj i wypychaj na zewnątrz i to kilkanaście razy dziennie. Ja ustawiałam kciuki na kłach i równocześnie naciskałam prawy i lewy kieł, naciskając liczyłam do 30-40 (lub dopóki mogłam wytrzymać), robiłam chwilę przerwy i od nowa. I tak kilka razy dziennie, warto włączyć w to całą rodzinę. Psiak początkowo protestował a później przyjął za normę, że tak się bawimy. Dziś zgryz jest wzorowy. Początkowo nie widać rezultatów tej pracy, ale jak będziesz to bardzo często robić to ząb zacznie się poddawać: zacznie rosnąć pod kątem a będąc coraz dłuższy powinien wejść na swoje miejsce. Jeżeli tylko zacznie rosnąć pod kątem to do masowania dołącz dopasowanie szczęki górnej i dolnej tak by od strony "dobrej" ząb naciskała na dziąsło. Dziąsła też muszą się do zębów dostosować. Usunąć kła zawsze zdążysz.
 5. Po tyle kupuję dla swoich psów i po tyle płacą znajomi, którzy kupują razem ze mną.
 6. A może wolisz wołowo-drobiowe (z kością) po 2zł, a wołowe - 2,5zł?
 7. [quote name='Panbenonium']Cześć Wam Czy ktoś wie, co się stało/dzieje z hodowlą echinus, spod Warszawy ? [/QUOTE] Właściciele hodowli wyjechali w ubiegłym roku do Anglii.
 8. [quote name='morgan77']Czy jest ktoś z podkarpacia (Rzeszów i okolice) kto karmi swoje psy BARFem??? [/QUOTE] Sprawdź skrzynkę PW
 9. Ziemniaki sa dla psa ok jak podasz je w postaci ciepłego świeżego puree - w ten sposób skrobia zawarta w ziemniakach będzie łatwiejsza do strawienia dla psa i zadziała osłonowo.
 10. Przepraszam za zamieszanie - rzeczywiście od roku 2012 jedyną dopuszczalną formą identyfikacji są transpondery i paszporty ze stosownymi zaświadczeniami. Od kilku lat jeżdżę na wystawy zagraniczne i nikt nigdy nie zakwestionował faktu, że moje psy mają wyrobione paszporty a podstawą ich identyfikacji jest tatuaż. Już wiem dlaczego: [I]Zwierzęta domowe należące do gatunków wymienionych w załączniku I część A oznakowuje się poprzez wszczepienie transpondera lub za pomocą wyraźnie czytelnego tatuażu wykonanego przed dniem 3 lipca 2011 r.[/I] (Źródło: [url]http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=TA&reference=P7-TA-2013-0220&language=PL&ring=A7-2012-0371#def_2_18[/url])
 11. Przepraszam za zamieszanie - rzeczywiście od roku 2012 jedyną dopuszczalną formą identyfikacji są transpondery i paszporty ze stosownymi zaświadczeniami. Do 2012r. przy wyrabianiu paszportu wymagane było "trwałe oznakowanie" psa - mógł to być tatuaż lub/i chip.
 12. [SIZE=2]Wzór tatuażu A000[/SIZE] ma Odddział Warszawski
 13. [quote name='yorlex']Dzięki :) Martwi mnie tylko to, że nie znam daty wykonania tatuażu :shake: Znam tylko rok... mam nadzieję, że wetowi wystarczy. Lex był na wściekliznę szczepiony w marcu. Na czym polega legalizacja ? Można się bez niej obejść przy wyjeździe do wymienionych w temacie państw? Pozdrawiam, yorlex[/QUOTE] Data tatuażu musi być pełna (dzień-miesiąc-rok), szczeniaki tatuuje się przeważnie około 6-8 tyg życia. O ile dobrze pamiętam szczepienia psa przeciwko wściekliźnie jest niezbędne przy wyrabianiu paszportu - więc wet najprawdopodobniej powtórzy szczepionkę. Legalizacja to przybicie pieczątki i podpis powiat. lekarza weteryn. - nie wiem czy jest wymagane, nikt mi tego na terenie UE nigdy nie sprawdzał. Paszport dla psa ważny jest do końca życia zwierzaka - należy tylko pamiętać by wbijać do niego szczepienia p/wściekl.
×
×
 • Create New...