Jump to content
Dogomania

miniKUDŁACZ TWIX-niewidomy?niedosłyszący?PROSI O WSPARCIE DIAGNOSTYKI-DTkarma+wet


anita_happy

Recommended Posts

[quote name='kado']Ależ cudo:crazyeye:Boże,co za koszmar...Moni a Ty nie możesz go wziąć na DT?

Dziewczyny jest wątek DDT, tylko nie potrafię go odnaleźć:oops:....może tam próbować?[/QUOTE]

Jest w - domy tymczasowe, ale babki nie sa zadowolone z wstawiania tam psiakow :shake:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/191868-BEZPŁATNY-Dom-Tymczasowy-wątek-zgłoszeniowy-Hotele-NIEMILE-widziane[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 674
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

od wczoraj biję się z myślami...strasznie mocno kudłatek zapadł mi w serce.
mogę dać mu bdt,(ze wsparciem w postaci karmy i ew opieki wet.-u nas trochę ciężko w tej chwili)ale potrzebuję ciut informacji o chłopczyku.przede wszystkim,czy to,że nie widzi,nie rzutuje na jego zachowanie-czy nie czuje się zagrożony kiedy się go niespodziewanie dotyka?(w domu są dzieci-nie nachalne,ale jednak dzieci)
mamy swoją sucz,totalną pacyfistkę i tymczasowicza podzielającego poglądy naszej Koki :)
jakiej wielkości jest Twix?poniżej kolan,do kolan,czy większy?mam strasznie wolny internet,ponieważ przekroczyłam miesięczny limit dlatego nie chcą załadować mi się dokładnie zdjęcia.widzę tylko fragmenty i nie jestem w stanie ocenić jego wielkości.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/threads/191834-BAZAREK-OG%C5%81OSZENIOWY-na-suczki-od-meneli-!-Zam%C3%B3w-66-og%C5%82osze%C5%84-za-10z%C5%82.Do-31.10.2010[/url].
[url]http://www.dogomania.pl/threads/191834-BAZAREK-OG%C5%81OSZENIOWY-na-suczki-od-meneli-!-Zam%C3%B3w-66-og%C5%82osze%C5%84-za-10z%C5%82.Do-31.10.2010[/url].

Tu sa jeszcze takie bazarki ogłoszeniowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dota&koka']od wczoraj biję się z myślami...strasznie mocno kudłatek zapadł mi w serce.
mogę dać mu bdt,(ze wsparciem w postaci karmy i ew opieki wet.-u nas trochę ciężko w tej chwili)ale potrzebuję ciut informacji o chłopczyku.przede wszystkim,czy to,że nie widzi,nie rzutuje na jego zachowanie-czy nie czuje się zagrożony kiedy się go niespodziewanie dotyka?(w domu są dzieci-nie nachalne,ale jednak dzieci)
mamy swoją sucz,totalną pacyfistkę i tymczasowicza podzielającego poglądy naszej Koki :)
jakiej wielkości jest Twix?poniżej kolan,do kolan,czy większy?mam strasznie wolny internet,ponieważ przekroczyłam miesięczny limit dlatego nie chcą załadować mi się dokładnie zdjęcia.widzę tylko fragmenty i nie jestem w stanie ocenić jego wielkości.[/QUOTE]

dota&koka SUPER!!!!!! proszę błagam pomóż temu psiuńkowi :modla: z tego co dziewczyny piszą to spokojny i łagodny psiak - ale niech się jeszcze wypowiedzą

Link to comment
Share on other sites

wprawdzie z fragmentów zdjęć dobrze patrzy mu z pysia,jednak psy choćby niedowidzące stają się nerwowe.nie wiadomo jak długo on nie widzi :(
ale jeśli przyjął postawę "wszystko mi jedno",może nie ma z tym problemu.
szkoda go strasznie...
a miałam dać tymczas jakiemuś szczylkowi (ze względu na gabaryty;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Bidak:-( Nie ma zadnego BDT? Moze ktos sie zmiluje nad strzepem pieknego kiedys psa? :placz: Za karme, plissssssss:placz:
Odchuchac go i znalazlby domek ............
Czy Twix jest niewidomy?

Wstawilam go tutaj:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/195383-W-lutym-mozemy-zaadoptowac!?p=15628512#post15628512[/URL][/QUOTE]

luisen pisze, ze jest..ale cholerka wie..jak ja go widzialam TO MAŁY glową delikatnie ruszyl...ale jak widzi swiatło - to da rade
ten psiuras jest total spokoj
zaraz zadzwonei aby go na kota sprawdzili :P
na psy - tu nie ma porblemu - to inne na nim ćwiczyły sztuki walki

[quote name='IVV']wstawcie go na kudlaczki w potrzebie [URL]http://www.dogomania.pl/threads/146370-Kudłacze-w-potrzebie-wątek-dyskusyjny-PROSZĘ-O-NIECYTOWANIE-ZDJĘĆ!!?highlight=kudlacze+potrzebie[/URL]

i tak jak Szarotka pisala [URL]http://www.dogomania.pl/threads/185918-25-domków-chce-kudłatego-psa-Proszę-NIE-pisać-na-tym-wątku[/URL]![/QUOTE]
IVV - dziekuję - za info i wklejki...

[quote name='dusje']Odebralo mi sen - jego zlamane serduszko i stan fizyczny nie pozwala zamknac powiek :placz:
Kto sie ulituje nad malym, nieszczesliwym, odchodzacym Twixem? :-(:-(:-( Nie wierze, ze nie ma na dogo nikogo, kto nie moglby go przyjac pod swoj dach i pozwolilby mu uwierzyc, ze swiat nie jest taki zly, ze ktos go pokocha i nie opusci..........
Domki, odezwijcie sie, nie dajcie mu odejsc za TM :-(

Moni, a Ty nie masz mozliwosci wziecia go na DT?[/QUOTE]

Moni nie ma - do garazu do mamy, ale tam sznaucer morduje

[quote name='luisien']Tak, [B]Twix jest niewidomy![/B]- zabrałam go/ i sunię Raisę z babeszjozą/w poniedziałek wieczorem, do kliniki na badanie bo kasłał gdy go odnalazłam dzień wcześniej(odnalazłam za namową Anit) i nie dawało mi to spokoju!:shake:/ za co zresztą mam "zakaz " wstępu do schroniska, ale to na marginesie.
Pani doktor w klinice, zawołała drugiego lekarza-okulistę, patrzyli patrzyli, i doszli do wniosku że jednym okiem nic, a drugim ewentualnie światło i cień jest w stanie rozpoznać.:-( On odżywa w zamkniętym pomieszczeniu, ładnie chodzi,jakoś tak bardziej się prostuje jakby nabierał otuchy- t[B]o jest piesek domowy/ w tym sensie ,że nim był![/B]

Te szmery w płucach, to sprawa dawna i kaszel jest jej konsekwencją. Powinien być obserwowany, być w cieple i dostać antybiotyk.
Gdy wróciliśmy do schronu,zostawiliśmy go w budynku,i Wiking/ był dzielnym kierowcą i głaskaczem piesków podczas naszej wyprawy:diabloti:/ dopisał na kartce z diagnozą, iż prosi się by był w cieple, bo chory i w trybie pilnym szukamy mu domu. Z tego co wiem,znowu wylądował w budzie, w kojcu szczeniąt. Naprawdę,powinien być w cieple,więc pospieszmy się z tym domkiem....[/QUOTE]

szmery w sercu ma kazdy schroniskowy -stres...
kaszel to od serca
ale jak jest - to trzeba go PILNIE zabierac..jak juz kaszle...
ta schroniskowa niewydolnosc pustoszy organizm..a jak on sie poddal w kojcu to szybko nam ucieknie na zieloną trawke TM!!!

[quote name='E-S']Zapisuję psiaka, jest równie piękny, co biedny ...[/QUOTE]

nie wiadomo co bardziej..co...
biedny równie jak piękny :(

[quote name='rita60']Czy Anita wstawiła ta bide na FC ?[/QUOTE]

a co to FC :)
mowisz o fb?

[quote name='moni12']Dziewczyny ja pokryje koszty ogłoszeń, tylko proszę niech któraś z Was je zrobi. ja jestem antytalent komputerowy.[/QUOTE]

to prawda - komputerowy laik :P ale fb załozylas sobie...tylko juz nie trybi o co w nim kaman

[quote name='moni12']Proszę z całego serca o banerek dla słoneczka.[/QUOTE]

banerek sie machnei - spoko głowa...3 w kolejce

[quote name='dusje']Kurde, ratunku!!!!! BDT mogacemu od zaraz przyjac psiaka - oferuje tygodniowy darmowy nocleg w NL w terminie do omowienia !!!! Znajda sie chetni? ;):lol:[/QUOTE]

co to NL - za cholere nie kumam...

[QUOTE=dota&koka;15629185[B]]od wczoraj biję się z myślami...strasznie mocno kudłatek zapadł mi w serce.
mogę dać mu bdt,(ze wsparciem w postaci karmy i ew opieki wet.-u nas trochę ciężko w tej chwili)ale potrzebuję ciut informacji o chłopczyku.przede wszystkim,czy to,że nie widzi,nie rzutuje na jego zachowanie-czy nie czuje się zagrożony kiedy się go niespodziewanie dotyka?(w domu są dzieci-nie nachalne,ale jednak dzieci)
mamy swoją sucz,totalną pacyfistkę i tymczasowicza podzielającego poglądy naszej Koki :)
jakiej wielkości jest Twix?poniżej kolan,do kolan,czy większy?mam strasznie wolny internet,ponieważ przekroczyłam miesięczny limit dlatego nie chcą załadować mi się dokładnie zdjęcia.widzę tylko fragmenty i nie jestem w stanie ocenić jego wielkości.[/B][/QUOTE]

OZŁOCE CIE KOBIETTOOOOOOOOOOOOOO
a moni wymyje Ci stopy:)

szok...juz dzwonie do Twixa...zapytac jak on na koty...
muszę sie tylko z domu ewakuowac - nie mogą słyszec, ze cos nowego mam na tapecie..obiecalam, ze to co mam przekazuje - i ide popracowac:/
ale to jak narkotyk....chyba i ban potrzebny:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dota&koka']wprawdzie z fragmentów zdjęć dobrze patrzy mu z pysia,jednak psy choćby niedowidzące stają się nerwowe.nie wiadomo jak długo on nie widzi :(
ale jeśli przyjął postawę "wszystko mi jedno",może nie ma z tym problemu.
szkoda go strasznie...
a miałam dać tymczas jakiemuś szczylkowi (ze względu na gabaryty;) )[/QUOTE]

masz w avatarku west...TWIX moze o 5 cm wyzszy...
kusy jest....
mega spokój
mnie nie zna - a bez poroblemu dał sie pogłaskac...zero agresji do innych
byl w kojcach bytowych - tam go meczyli
jest w kojcach z młodziezą - siedzi w budzie i nie robi sobie nic ze skaczacych młodziaków...

jego futer jest w stanie oplakanym...
moni pisala, ze uszy to bagno:(

wiec..jak zdecydujesz się na BDT...
to karma i wet po forumowej stronie...
TERAZ WAZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kto zajmowac sie bedzie finansami TWIXA!!!
ja nie! :)
finanse skrupulatne
dodatkowo - osoba, kt jest odpowiedzialna za finanse dostaje dostęp do naszego FB i lobbuje tWIXA
wysyła konto na Pw do ludzi zainteresowanych itp..
TYLKO TWIXA :)
ja juz nie wyrabiam..i potem myla mi sie konta...adesy..itp...i ludzie sie na fb piekla!

dota - widze, ze warszawa:) i to praga:P i to pln :O
ulica:)
ja z Wesołej
nadaje..bede jechac po 3 listopada do Warszawy - chyba - to moge gada zabrac..
ale do Wawy z Radomia sporo ludzi jeździ....


oka..ide z domu i zadzwonei do schronu:P
[I]luisen - ty to sie na watku Twixa sie nie ujawniaj-bo masz bana w schronisku
ja nie chce Cie znac ;/
zresztą i tak Cie nie znam...ufffffffffff[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luisien']Tak, Twix jest niewidomy!- zabrałam go/ i sunię Raisę z babeszjozą/w poniedziałek wieczorem, do kliniki na badanie bo kasłał gdy go odnalazłam dzień wcześniej(odnalazłam za namową Anit) i nie dawało mi to spokoju!:shake:/ za co zresztą mam "zakaz " wstępu do schroniska, ale to na marginesie.
Pani doktor w klinice, zawołała drugiego lekarza-okulistę, patrzyli patrzyli, i doszli do wniosku że jednym okiem nic, a drugim ewentualnie światło i cień jest w stanie rozpoznać.:-( On odżywa w zamkniętym pomieszczeniu, ładnie chodzi,jakoś tak bardziej się prostuje jakby nabierał otuchy- to jest piesek domowy/ w tym sensie ,że nim był!

Te szmery w płucach, to sprawa dawna i kaszel jest jej konsekwencją. Powinien być obserwowany, być w cieple i dostać antybiotyk.
Gdy wróciliśmy do schronu,zostawiliśmy go w budynku,i Wiking/ był dzielnym kierowcą i głaskaczem piesków podczas naszej wyprawy:diabloti:/ dopisał na kartce z diagnozą, iż prosi się by był w cieple, bo chory i w trybie pilnym szukamy mu domu. Z tego co wiem,znowu wylądował w budzie, w kojcu szczeniąt. Naprawdę,powinien być w cieple,więc pospieszmy się z tym domkiem....[/QUOTE]

Piesek w pomieszczeniu i wśród ludzi, mimo ślepoty, rzeczywiście nabiera życia, chodzi, wącha, poznaje otoczenie, szuka sobie bezpiecznego kąta, by się w cieple i spokoju do czegoś przytulić, odpocząć w spokoju, poczuć się bezpiecznie. Jest bardzo pocieszny, gdy tak sobie "człapie" badając teren... Aż się wierzyć nie chce, że nic nie widzi... Nie wyobrażam sobie, aby był w stanie przeżyć zimę w schroniskowym kojcu pogrążony w ciemności, być może czując zagrożenie ze strony innych psów, nie mając odrobiny pewności co do swojej przyszłości i swojego miejsca Ziemi...

Do schroniska nie sposób się dodzwonić. Oprócz oficjalnego tel. 48 384 77 73, na informacji podano mi jeszcze 48 624 04 00. Żadnego z nich nikt nie odbiera, dzwoniłem wiele razy w godzinach 7:30 do 13. Tel. kom. do pracownika szybko traci zasięg i nie sposób się dogadać. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś chcąc dowiedzieć się czegoś o możliwości adopcji nie stracił cierpliwości i ochoty na przygarnięcie psa ze schroniska słysząc w słuchawce jedynie sygnał bez odbioru. Przyjazd do schroniska po 15:30 to też totolotek. A przecież do 17. powinno być otwarte dla potencjalnych DS...

Link to comment
Share on other sites

więc decyzja zapadła,szczotek zaczyna swoją podróż ku lepszemu :)
kotów w domu nie mamy,więc nie trzeba sprawdzać :)
jeśli chodzi o wydatki na karmę i weta,większy nacisk kładźmy na weta.mam u siebie wspaniałą wetkę,która moich tymczasowiczów leczy "po kosztach".
przydałoby się chłopakowi urządzić w domu małe spa...wykąpać potrafię,ale przydałoby się mu co nieco rozczesać i przyciąć.może jest na dogo ktoś z wawy kto pomógłby mi w tej kwestii?
praga,praga,ale ta część "kulturna" haha
no i mieszkam w pięknej,świeżo odnowionej za miliony kamienicy,przy samym studiu "superstacji"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dota&koka'](...)
jakiej wielkości jest Twix?poniżej kolan,do kolan,czy większy?mam strasznie wolny internet,ponieważ przekroczyłam miesięczny limit dlatego nie chcą załadować mi się dokładnie zdjęcia.widzę tylko fragmenty i nie jestem w stanie ocenić jego wielkości.[/QUOTE]

Nie jest duży, dobrze poniżej kolan, tak na mój gust 12-15 kg... Lekarz powiedział, że jednym okiem może widzieć jedynie jaśniejsze plamy w dobrym oświetleniu. Drugie oko jest całkowicie ślepe. Zachowanie - raczej powinno być ok. U lekarza w ogóle nie interesował się kotami i innymi psami. Czasem powarkuje, jak się go znienacka dotknie. Zdarzyło mu się zrobić siusiu u weta w gabinecie... On najbardziej potrzebuje chyba teraz poczucia bezpieczeństwa, ciepła i spokoju... W sumie jest bardzo pocieszny... tylko bardzo biedny, to rzuca się oczy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dota&koka']więc decyzja zapadła,szczotek zaczyna swoją podróż ku lepszemu :)
kotów w domu nie mamy,więc nie trzeba sprawdzać :)
jeśli chodzi o wydatki na karmę i weta,większy nacisk kładźmy na weta.mam u siebie wspaniałą wetkę,która moich tymczasowiczów leczy "po kosztach".
przydałoby się chłopakowi urządzić w domu małe spa...wykąpać potrafię,ale przydałoby się mu co nieco rozczesać i przyciąć.może jest na dogo ktoś z wawy kto pomógłby mi w tej kwestii?
praga,praga,ale ta część "kulturna" haha
no i mieszkam w pięknej,świeżo odnowionej za miliony kamienicy,przy samym studiu "superstacji"[/QUOTE]

Super, fantastycznie! Spa obowiązkowe - będzie naprawdę piękny!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']masz w avatarku west...TWIX moze o 5 cm wyzszy...
kusy jest....
mega spokój
mnie nie zna - a bez poroblemu dał sie pogłaskac...zero agresji do innych
byl w kojcach bytowych - tam go meczyli
jest w kojcach z młodziezą - siedzi w budzie i nie robi sobie nic ze skaczacych młodziaków...

jego futer jest w stanie oplakanym...
moni pisala, ze uszy to bagno:(

wiec..jak zdecydujesz się na BDT...
to karma i wet po forumowej stronie...
TERAZ WAZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kto zajmowac sie bedzie finansami TWIXA!!!
ja nie! :)
finanse skrupulatne
dodatkowo - osoba, kt jest odpowiedzialna za finanse dostaje dostęp do naszego FB i lobbuje tWIXA
wysyła konto na Pw do ludzi zainteresowanych itp..
TYLKO TWIXA :)
ja juz nie wyrabiam..i potem myla mi sie konta...adesy..itp...i ludzie sie na fb piekla!

dota - widze, ze warszawa:) i to praga:P i to pln :O
ulica:)
ja z Wesołej
nadaje..bede jechac po 3 listopada do Warszawy - chyba - to moge gada zabrac..
ale do Wawy z Radomia sporo ludzi jeździ....


oka..ide z domu i zadzwonei do schronu:P
[I]luisen - ty to sie na watku Twixa sie nie ujawniaj-bo masz bana w schronisku
ja nie chce Cie znac ;/
zresztą i tak Cie nie znam...ufffffffffff[/I][/QUOTE]


Schronisko ma- jak to nazywasz- bana u mnie.
Jeżeli zabierzesz Twixa 3.XI.do Warszawy/ albo wcześniej, a ktoś mi go przywiezie nawet dzisiaj do domu , to może być do tego czasu u mnie- wykąpiemy się i przytulimy, a już na pewno będzie nam ciepło i refleksyjnie w deseń :życie jednak może być fajne:-P No to jak?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dota&koka']więc decyzja zapadła,szczotek zaczyna swoją podróż ku lepszemu :)
kotów w domu nie mamy,więc nie trzeba sprawdzać :)
jeśli chodzi o wydatki na karmę i weta,większy nacisk kładźmy na weta.mam u siebie wspaniałą wetkę,która moich tymczasowiczów leczy "po kosztach".
przydałoby się chłopakowi urządzić w domu małe spa...wykąpać potrafię,ale przydałoby się mu co nieco rozczesać i przyciąć.może jest na dogo ktoś z wawy kto pomógłby mi w tej kwestii?
praga,praga,ale ta część "kulturna" haha
no i mieszkam w pięknej,świeżo odnowionej za miliony kamienicy,przy samym studiu "superstacji"[/QUOTE]

Cudownie :multi::multi::multi: To najlepszy prezent w zyciu Twixa :loveu:

Praga Pln to moja dawna dzielnica i wspominam z sentymentem :loveu: Tam zawsze bylo co robic. Na nudy nie bylo czasu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...