Jump to content
Dogomania

Obóz z psem :) - organizowany przez "Wandrus"


Baskaaa

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Witajcie :D mysle ze mi pomorzecie mam zamiar podczas wakacje wyjechac z psiakiem na ten obóz [URL="http://www.zpsemnawakacje.pl/wakacyjny-oboz-z-psem-poczatkujacy"][COLOR=#2868c2]http://www.zpsemnawakacje.pl/wakacyj...m-poczatkujacy[/COLOR][/URL] . Mam pytanie czy byl ktos na tym obozie i wie cos o nim jakie panuja warunki i czy go poleca tp ... Jak tam jest i czy sie oplaca. Z gory dziekuje i pozdrawiam Ada

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Martula_t']po dyskusjach w Poznaniu doszliśmy do wniosku że ten obóz to jest dobra kolonia dla dzieci ze swoim pieskiem które nie myślą poważnie o jakimkolwiek szkoleniu
Z żalem to stwieradz ale ja się nic tam się nie nauczyłam. Teraz jedziemy już na profesjonalny obóz agility. Nie powiem , że się zle bawiłam bo bym skłamała, ale to nie bylo szkolenie jakiego oczekiwałam ... Tor jest bardzo dobry miejsce też ... Ale to nie jest zdecydowanie miejsce w którym czegoś nie nauczyłam ... nie mniej jednak bylo super ale za rok już na pewno mnie ta nie będzie
[/QUOTE]

Cześć. Nigdy nie twierdziliśmy, iż obóz w Rynie jest tylko i wyłącznie obozem agility. To jest obóz wypoczynkowy dla dzieci ze swoim psem, gdzie są elementy szkolenia i agility. Wypoczynek, nauka, zabawa. I przede wszystkim poznanie innych fajnych ludzi mających swoje pieski, z którymi jak widzę po forum przyjaźń niejednokrotnie trwa lata...

Co do obozu, pamiętaj, że w pewnym momencie w jedno miejsce zjeżdżają się uczestnicy z różnymi psami, jedni potrafią nad nimi zapanować, inni mniej, jedni są po podstawowym szkoleniu w miejscu zamieszkania, innych piesek nie słucha w ogóle.... Jedni chcą więcej wypoczywać, inni są zorientowani na szkolenie. Przez dwa tygodnie trudno w tak zróżnicowanej grupie przeprowadzić wsszystkie zajęcia tak, jak sobie to wyobrażają uczestnicy. Program jest uzależniony od bardzo wielu rzeczy. Pojedziesz na obóz ukierunkowany wyłącznie na agility i również myślę że zderzą się Twoje oczekiwania z rzeczywistością. Oczywiście życzę jak najlepiej.

Taki obóz to trochę jak obóz żeglarski w ciągu dwóch tygodni. Jedni się nauczyli, jedni mniej, inni więcej, większość załóg polubiła instruktorów, jedna załoga nie i jest niezadowolona, jedni stali się pasjonatami żeglowania i planują dalsze rejsy, inni zniechęcili do żeglowania, a większość musi jeszcze wiele ćwiczyć, by stać się samodzielnymi żeglarzami, z obozu żeglarskiego w Rynie płynąć na rejsy po śródlądziu, morzu, wreszcie pierwszy samodzielny... Myślę, że z pieskami jest nieco podobnie. Obóz w Rynie to tylko początek Waszej "drogi"...

Z pozdrowieniami, Piotr

Link to comment
Share on other sites

hej :)
dawno nie było mnie na forum i widzę ze rozwinęło się tu wiele wątków.
Marysiu fajnie ze zaczęłaś trenować agillity myślę ze w przyszłym roku Borys zajmie 1 miejsce :P czego z całego serca Ci życzę.
chciałabym się ustosunkować trosze do tego co napisał pan Piotr w odpowiedzi na wasze zażalenia. Słuchajcie to jest obóz który trwa 11 dni podczas tych kilku dni treserzy oraz pani weterynarz z którą również macie spotkania sygnalizują ogólne zagadnienia i jeśli któryś z tematów wzbudzi wasze zainteresowanie (tj. hodowla, metody szkolenia, agilitty, odżywianie, pielęgnacja, wystawy)możecie poszerzać interesujące was tematy we własnym zakresie i możecie konsultować się z treserami którzy na pewno z chęcią odpowiedzą na wasze pytania :)
nie możecie jechać na obóz z założeniem ze z niesfornego pieska po 11 dniach stanie się super wytresowany słuchający wierny psiutek ;) do tego potrzeba czasu i pracy, a na obozie uczycie się tylko podstaw które moja wam pomóc w dalszej pracy ze zwierzakami.
chciałabym poruszyć jeszcze jedna kwestie - pieski to nie zabawki na baterie które non stop można tresować skakać z nimi na agility one tez przebuja odpoczynku żeby odsapnąć i pozbierać siły na dalsze zabawy, Wy przecież jak chodzicie do szkoły na 8 godzin tez jesteście zmęczeni i potrzebujecie odpoczynku tak tez jest z waszymi pieskami dlatego organizowane są zajęcia które nie absorbują waszych piesków - wyjście do miasta, na plaże, do kina i rożnego typu zajęcia integracyjne. na obóz jeżdżą uczestnicy w rożnym wieku od 12 - 58 :P i to jasne ze dla niektórych lepienie z plasteliny to dziecinada ale dla uczestników młodszych czasami zbyt trudno nauczyć się wiedzy przekazywanej na wykładach żeby dobrze napisać test czy tez napisanie wierszyka o piesku. wiec poziom takich zajęć musi być mniej więcej wyśrodkowany aby wszyscy uczestnicy mieli mniej więcej równe szanse aby zdobyć złoty puchar :)
myślę ze powinniście na to wszystko popatrzeć pod innym katem, przecież w obozach głownie liczy się dobra zabawa, przyjaciele z którymi utrzymujecie kontakt przez lata i oczywiście to ze możecie nauczyć się umocnienia więzi ze swoim psim przyjacielem i co najważniejsze zrozumienia jego zachowania :)

pozdrawiam Was cieplutko i życzę szczęścia w Nowym Roku wiele radosci i widoku merdających ogonków :) buziaki :*

Link to comment
Share on other sites

Ja wrócę do wandrusa. Nie czytałam tematu więc nie wiem czy wiecie jak to mniej więcej wygląda. Dzisiaj oglądałam filmik (a właściwie to 2) z tego obozu. Oto one : [url]http://www.youtube.com/watch?v=MMQgr_-iN-U&feature=channel[/url] i [url]http://www.youtube.com/watch?v=l6lcbvOtzGk&feature=channel[/url]
Ja w tamtym roku widziałam ten obóz i mama powiedziała że Jazz jest za mały (i to była racja) i że sobie kase uzbieram to pojadę. Z kasą cienko bo oszczędzać przy 10zł tygodniowo łatwo nie jest. boję się też że się tam nie dogadam bo zapewne wszyscy będą duuużo starsi (mam 13 lat). bardzo chcę jechać ale nie wiem jak będzie :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Claudia_Jazz']Ja wrócę do wandrusa. Nie czytałam tematu więc nie wiem czy wiecie jak to mniej więcej wygląda. Dzisiaj oglądałam filmik (a właściwie to 2) z tego obozu. Oto one : [URL]http://www.youtube.com/watch?v=MMQgr_-iN-U&feature=channel[/URL] i [URL]http://www.youtube.com/watch?v=l6lcbvOtzGk&feature=channel[/URL]
Ja w tamtym roku widziałam ten obóz i mama powiedziała że Jazz jest za mały (i to była racja) i że sobie kase uzbieram to pojadę. Z kasą cienko bo oszczędzać przy 10zł tygodniowo łatwo nie jest. boję się też że się tam nie dogadam bo zapewne wszyscy będą duuużo starsi (mam 13 lat). bardzo chcę jechać ale nie wiem jak będzie :/[/QUOTE]


Nie wydaje mi się żebyś się z nikim tam nie dogadała, ja też się bałam że się tam z nikim nie dogadam, a ostatecznie nie było się o co bać, uważam że było świetnie :cool3: Myślę że raczej będą osoby w twoim wieku, na moim turnusie była jedna 12-latka, dwie 13-latki, jedna 11-latka ( z mamą :evil_lol:) no a reszta to chyba była w moim wieku czyli osiem 15-latek, no i oczywiście pani Grażynka :evil_lol: ale ona się raczej nie wlicza. Pozatym czemu wszyscy mieli by być dużo starsi skoro to obóz od 12 do 18 lat. ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak dokładnie psy muszą odpocząć i dlatego tor powinien być OGRODZONY. A Pan Piotr o ogrodzeniu mówił już w styczniu , lutym ( w tam tym roku oczywiście ) że jest zakładane że już ma być i jakoś nawet ostatni turnus nie doczekał się ogrodzenia.

Vida- miało być niby ograniczenie ale i tak go nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...