Jump to content
Dogomania

Obóz z psem :) - organizowany przez "Wandrus"


Baskaaa

Recommended Posts

[quote name='Iwona i Gucia']Super obóz tylko ja się nie nadaję, bo pływać nie umiem :oops:[/QUOTE]

A są tam jakieś zajęcia w czasie których trzeba pływać? Bo ja mam taki sam problem...nie umiem pływać...
Ja się juz strasznie na ten obóz cieszyłam, bo rodzice mi pozwolili i wogóle a tu się dowiaduję , że trzeba umieć pływać...

Powiedzcie mi czy to prawda, czy sa tam jakieś zajęcia gdzie trzeba umieć pływać i czy brak takiej umiejetności wyklucza z wziecia udziału w obozie?

Link to comment
Share on other sites

No co wy! Fakt, chodzi sie nad jezioro na kąpielisko, ale po prostu bierzesz recznik i kladziesz sie na pomoscie jak nie chcesz plywac ;) To tyle. Pamietajcie- to jest oboz z psem (bez psa,hahahha Ala, pamietasz?:D) Mam sentyment do tego obozu, ale serce mi mowi ze powinnam jechac tam, gdzie chce sie czegos nauczyc :( Moze za pare lat wpadne, jak juz bedziemy fajnie miec agi opanowane ;p

Link to comment
Share on other sites

[B]Vini[/B] to jak to jest dokładnie z tym obozem, bo ja juz się zaczynam zastanawiać czy napewno chcę tam jechać? Miałam wrażenie, że to jest obóz bardzo ukierunkowany na pracę z psem, a z twoich postów wynika, że jest inaczej. Chciałabym pojechać gdzieś gdzie bede mogła mocno pracowac z Egerem. Bardziej mi chodzi o pracę posłuszeństwo + praca węchowa + ćwiczenia związane z aportem ( szczególnie z wody). Agillity też jest fajne i zawsze chciałam tego spróbowac z psem, ale muszę ograniczać mojemu psu skoki, więc to nam odpada.
Co byś poleciła w takim razie, jeżeli nie Wandrus?

My się ogólnie teraz przygotowujemy do zdawania na psa terapeutę,więc jeżeli byłby też jakis obóz ukierunkowany na dogoterapię to jak nabardziej.

Link to comment
Share on other sites

Egeri- tam nie ma pracy węchowej, u nas aportu tym bardziej nie było.
Moja koleżanka z goldkiem zamierza jeździć na spotkania stąd: [url]http://www.jb-szkola.pl/?strona,menu,pol,glowna,0,0,1386,ant.html[/url]
jest dużo takich 'obozów' właśnie posłuszeństwa itp.
Ja powiem tak- zależy czego oczekujesz od tego obozu. Jeśli rekreacji i jakiejś pracy z psem- ok. Ale jeśli chcesz sie w przyszlosci nastawiac na posluszenstwo czy cos to... zdecyduj sama.

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze, że nigdy nie byłam na takim obozie z psem, a słyszałam wiele całkiem dobrych opini o Wandrusie i dlatego się zainteresowałam. Z tego co jednak piszecie wynika, że nie jest to obóz o jakim myślałam...

[B]Vini[/B] czy Twoje koleżanka była już na jakiś spotkaniach w tej szkole, opowiadała może jak to wygląda?
My mamy bardzo duże problemy jeżeli chodzi o aport i bardzo bym chciała nad tym popracować.
Podstawowe posłuszeństwo oceniam u Egera na bardzo dobrze. Tylko ten aport...

[B]Madziulik[/B] tak też myślałam nad seminariami, ale moi rodzice uważają że cytuję " co ci dadzą 2 dni pracy z psem? To przeciez za krótko żeby cos tam do niego dotarło. Przez 2 tygodnie to mozna popracować z psem."
No i co mam im powiedzieć? Jak zaczynam tłumaczyć, że tam wiedza jest podana w skondensowanej postaci i więcej bym zyskała przez dwa dni niz przez taki szmat czasu to nie wierzą. Oni maja swoje racje i tyle. No ale jeszcze spróbuję...

Mam jeszcze tylko takie jedno pytanko: czy w takich seminariach moga brać udział osoby niepełnoletnie, czy trzeba mieć dodatkowo opiekuna?

Link to comment
Share on other sites

A ja z tego wszystkiego wywnioskowałam, że to nie jest obóz dla osób, które mają super wyszkolone psy i chcą się kształcić i zagłębiać już dalej. Poza tym, na stronie Wandrusa pisze, że obóz jest dla psów, które zaczynają stwarzać problemy i z którymi nie dajemy sobie rady, więc chyba warto wziąść to pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Vida- ja przed obozem nie miałam super wyszkolonego psa, ale miałam na tyle, że sie super słuchała bez smyczy, ładnie przybiegała na zawołanie. Po obozie miałam duuże problemy z przywołaniem psa, na torze też mniej skupienia(ktoś smaczki wysypał u nas na turnusie i sucza biegac nie chciała :P)
Podsumuję- jednemu ten obóz sie przyda, drugiemu nie. Mi sie nie chce ryzykowac. A za pare lat moze wpadne, tak rekreacyjnie ;pp
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze trochę czasu zeby sia zastanowić, ale faktycznie dzisiaj poszperałam troche i widzę , że takie ' obozy' bardziej ustawione na prace wychodza nawet taniej niz Wanderus. Może jednak lepiej bedziej jak pomysle nad jakimś seminarium takim tygodniowym lub mniej, tylko żeby aportu duzo było...

Link to comment
Share on other sites

W sumie to ja bym chciała jechać .. Te wspomnienia ... no i spotkać sie ze znajomymi ; ]
Tylko trzeba by skombinować jakiś wyższy poziom...
jak bym jechała to albo na 1 turnus albo na ostatni ...
i też jest kwestia psów... bo kurde nie uśmiecha mi sie to zeby moja sucz latała w kagańcu ; /
Wiadomo już jaka kadra będzie na 1 Turnusie ?
I najbardziej mi zależy na tym żeby Kufa nie biegała w kagańcu , bo co to za radość .. bo jeśli ma latać w kagańcu to to bez sensu , za taka kase..
ale jeszcze pogadam ze znajomymi i wtedy powiem czy jade ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...