Jump to content
Dogomania

Szkolenia... zawsze potrzebne?


Niufomanka:)

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fota,którą wybrałaś wgrywa się na tą stronke,którą Ci podałam.I tam się pokazuje.Pod nią polewej stronie chyba masz kilka linków-kopiujesz link obok którego jest napis "direct link to image".Potem wracasz na dogo.Klikasz te żółty kwadrat i pokazuje Ci się" proszę podać URL do obrazka"Tam wstawiasz skopiowany link,dajesz O.K. i fota już będzie na dogo. ;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj niufomanko :)
Ja mam dwie suczki rasy nowofundland. Piszę rasy bo obie mają rodowody ;)
Burzysz się tutaj na ludzi że nazywają Twoją suczke kundelkiem a ja oburzam się jak można interpretować "kundelka" jako obraźliwą nazwe :) Każdy kundelek jest niepowtarzalny i nikt go z drugim nie pomyli. Jeżeli chodzi o ich mądrość to też często są ponad tymi rodowodowymi.
Ja kupiłam rodowodową suczkę bo marzyłam o dogoterapii a do tego potrzebny mi był pies o określonych cechach charakteru a tylko w 100% znane pochodzenie może nam to zagwarantować - inaczej to loteria. Nie pomyliłam się co do niufa. Są to cudowne łagodne psy o zrównoważonym temperamencie.
Twoja sunia jest śliczna ale raczej to nie niuf. I wcale nie znaczy ze jest gorsza. Popatrz jakie ma śliczne oczka i pyszczek. I zastanów się czy naprawdę ważne dla Ciebie jest to jak o niej będziesz mówić. Bo czy ją to zmieni? NIe!!
Opowiem Ci jeden pobyt w lecznicy z moją Zmorką. Siedział tam w poczekalni taki bufon ( czyli nadęty człowiek) ze swoim psem. Opowiadał jaki ten pies ma rodowód wszystkim i wyrażał się brzydko o kundelkach. Ludzie siedzieli cicho. W pewnym momencie podszedł do Zmorki i podniósł jej ucho po czym powiedział " O Boże!! Następny kundel!! " . Dodam że pewnie szukał tatuażu a będąc wielkim " znawcą" nie wiedział że tatuaż czasem znajduje się w uchu a czasem w pachwinie ( jak u Zmorki). Moja reakcja była zadna :evil_lol: Facet poprostu był idiotą i tyle. Nie powiedziałam mu że ona ma rodowód bo po co? Jeżeli ktoś ma ochotę nazwać ją kundlem to proszę bardzo - ja się nie obrażę bo kundelki są takie urocze :loveu: :loveu: :loveu:
Jeżeli chodzi o wygląd niufa to owszem każdy jest różny jak ludzie. Ale obowiązuje standart rasy który mówi jaki ma być kształt głowy, pyska itd.
Nie mów że znasz się na niufach bo ja mam hodowle, dwie suczki i nigdy nie powiem że się na nich znam. Ciągle zdobywam wiedze jeżdżąc np. po wystawach i oglądając psy tej rasy. Dokształcam się rozmowami z wieloletnimi hodowcami ( mającymi hodowle od 20 lat i więcej) a na podstawie książek o niufach dowiedziałam się steku bzdur z których teraz mając kilkuletnie doświadczenie poprostu się śmieję ;) Ucz się dziewczyno a jak tylko chcesz to ja Ci w tej nauce bardzo chętnie pomogę i nawet będzie mi bardzo miło edukować młodą osobe :) Bo cudownie jest wiedzieć że młodzież też zachwycona jest rasą jaką są nowofundlandy :multi: :multi: :multi:
Pozdrawiam Ciebie i Twoje czarne cudo :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wiem że jest czarna i cudna, ale nie tylko. Nie będę jej uważała za kundelka nigdy. Żeczywiście, kundelki sa wspaniałe, ale moje zdanie w tej sprawie sie nie zmieni. Także cieszę się że poznam kolejną osobę która uwielbia niufki. Żeczywiście kochane psiaki:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Wiem że jest czarna i cudna, ale nie tylko. Nie będę jej uważała za kundelka nigdy. Żeczywiście, kundelki sa wspaniałe, ale moje zdanie w tej sprawie sie nie zmieni.[/quote]
Ręce opadają :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Wiem hehe:D ale proszę was, nie starajcie się mi więcej tego tłumaczyc, bo na prawdę szkoda waszych nerwów. Jestem strasznie uparta, wiem o tym, ale na prawdę nie zienię zdania, żebyscie mnie nawet torturowali.[/quote]

Powiedz, ale dlaczego zdania zmienić nie chcesz? Pytam się powaznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Wiem że jest czarna i cudna, ale nie tylko. Nie będę jej uważała za kundelka nigdy. Żeczywiście, kundelki sa wspaniałe, ale moje zdanie w tej sprawie sie nie zmieni. Także cieszę się że poznam kolejną osobę która uwielbia niufki. Żeczywiście kochane psiaki:)[/quote]

Nie obrażaj się, ale twoja suczka naprawdę nawet nie bardzo przypomina nowofundlanda... Jest zbyt mało masywna, bardziej przypomina czarnego goldena (jeżeli takowe by istniały ;)), ma inną głowę itp. Jeżeli chciałaś mieć niufka, to trzeba było zainwestować pieniążki w rodowodowego psa, a nie teraz oburzac się, że nazywamy twoją suczkę kundelkiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Wiem hehe:D ale proszę was, nie starajcie się mi więcej tego tłumaczyc, bo na prawdę szkoda waszych nerwów. Jestem strasznie uparta, wiem o tym, ale na prawdę nie zienię zdania, żebyscie mnie nawet torturowali.[/QUOTE]Kochanie nie musisz zmieniac zdania, ale nie dziw sie, ze jesli gdziekolwiek na Dogo powiesz ze masz niufa bez rodowodu uslyszysz to samo: Pieknego masz kundelka.

[B]Pysia[/B], trafilas tu jednak a juz zaczynalam rozgladac sie za Toba :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hehe no to jak nie chcecie żebym sie oburzała to jej tak nie nazywajcie, proste... Poza tym ona nie przypomina niufka, ona nim jest. racja, jest nie fotogeniczna. naprawdę jest masywna, ma ładną głowę, taką jak każdy niufek i włóaśnie taka budowę. Choc i tak pewnie powiecie ,że to kundel, bo bez rodowodu. Dlaczego nie chcę zmienić zdania??<hmmm> bo jestem strasznie uparta, i bardzo ją kocham:D. chyba dlatego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Hehe no to jak nie chcecie żebym sie oburzała to jej tak nie nazywajcie, proste...[/QUOTE]Naiwne z Ciebie dziewczę.
Nie sądzisz chyba że tłum ludzi zmieni poglądy dla Twoim dąsów :evil_lol:
Będziesz regularnie obrywała i tyle. Co zrobić - takie życie. :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Mi tam to wisi i powiewa ;). Gdybym miała rotka to też mogłabym komuś wmawiac, ze to taki grubszy doberman i gdy ktoś się nie znał na psach to mógłby w to uwierzyć. Ale jezeli wciśniesz komuś taki kit kto zna się na psach to sam wyprowadzi cie z błedu, a tobie bedzie głupio... Taka rada na przyszłość - nie mów, że masz coś, czego tak naprawdę nie posiadasz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alake'] Taka rada na przyszłość - nie mów, że masz coś, czego tak naprawdę nie posiadasz...[/quote]

Dla rozładowania atmosfery:
Kiedyś jeden "znawca"mnie pytał -Czemu pani nie strzyże tych pudli?
A ja:-To nie są pudle
On:- To co to jest??!
No to mu powiedziałam:-[B]rynsztoker europejski[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Hehe no to jak nie chcecie żebym sie oburzała to jej tak nie nazywajcie, proste... Poza tym ona nie przypomina niufka, ona nim jest. racja, jest nie fotogeniczna. naprawdę jest masywna, ma ładną głowę, taką jak każdy niufek i włóaśnie taka budowę. Choc i tak pewnie powiecie ,że to kundel, bo bez rodowodu. Dlaczego nie chcę zmienić zdania??<hmmm> bo jestem strasznie uparta, i bardzo ją kocham:D. chyba dlatego.[/quote] A jak uzanała bys że to kundelek to byś już nie kochała tak?:angryy: Ok jeśli Twój pies to niuf to ja jestem czystej krwi arabką :razz: i kocham siebie nawet jeśli nie wygladam jak arabka, a każdy kucyk jakiego spotkałam to pełnej krwii angol tak?:diabloti:
Puli mnie kiedyś próbwał na campingu pogryśc kundelek, taki niesamowicie długi i jakaś pani do mnie "prosze się nie bać to jamnik kaszubski":)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']
Będziesz regularnie obrywała i tyle. Co zrobić - takie życie. :niewiem:[/quote]

Jej wybór ;)

Ja się tak zastanawiam co bym zrobiła siostrze jakby powiedziała , że chce psa rasowego bez rodowodu , ojj ... dostałaby cięgi , żartuję starsza jest. Kazanie bym jej palnęła, na dogo zaprosiła, a wy byście ją przechrzcili :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...