Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='Laura_112']Wlasnie poszperalam troche na forach i dowiedzialam sie ze kagance od maszera maja paski z eco skory , natomiast z gappay sa ze skory ;d Czy ktos moze wie czy to prawda? I czy jest jakas duza roznica w uzywalnosci ? Wiadomo w tej samej cenie lepiej poszukac czegos co jest lepsze ;)[/QUOTE]
To podobno nieprawda. Mam Maszera dla b. aktywnego psa już ponad rok i nic się z kagańcem, ani z paskiem nie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Hmm, żeby powstał ten kaganiec jakiś zwierzak musiał oddać fragment swojej skóry. LEPSZE to pojecie względne. :-([/QUOTE]

Idąc tym tokiem myślenia nie powinniśmy także jeść mięsa... Te zwierzęta nie są zabijane tylko ze względu na skórę. Po prostu "wszystko" jest wykorzystywane.

[B]Laura[/B],
Jeżeli chodzi o użytkowanie, to różnicę między naturalną a eko widać głównie w wytrzymałości. Jeżeli pies nie będzie nosił kagańca codziennie, to spokojnie możesz kupić z ekologicznej.
Ja akurat mam wersję z paskami z naturalnej skóry.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Idąc tym tokiem myślenia nie powinniśmy także jeść mięsa... Te zwierzęta nie są zabijane tylko ze względu na skórę. Po prostu "wszystko" jest wykorzystywane.(...)[/QUOTE]



No tak, ale kaganiec nie jest nadrzędną potrzebą jaką jest się odżywianie. Zamiast z prawdziwej skóry można kupować produkty z Eco. Zmiany od podstaw mogą dać nieoczekiwane efekty. Wystarczy popatrzeć na globalną kampanię antynikotynową, już przynosi efekty. Ale to leży w kwestii indywidualnego podejścia do sprawy. :) Po drugie skąd wiesz czy na ten kaganiec zwierzę nie zostało zabite właśnie tylko dla skóry?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']No tak, ale kaganiec nie jest nadrzędną potrzebą jaką jest się odżywianie. Zamiast z prawdziwej skóry można kupować produkty z Eco. Zmiany od podstaw mogą dać nieoczekiwane efekty. [..] P[B]o drugie skąd wiesz czy na ten kaganiec zwierzę nie zostało zabite właśnie tylko dla skóry?[/B][/QUOTE]

Na pewno codziennie zabijane są stada zwierzątek, żeby tylko zrobić kagańce dla psów takich wygodnickich ludzi, jak my. Błagam :roll: Rozumiem podobne zarzuty dotyczące przemysłu futrzarskiego, gdzie zwierzęta się hoduje i zabija [B]tylko [/B]dla ich futra, albo przede wszystkim dla ich futra, ale skóry? :roll: Skóry są niejako produktem ubocznym uboju zwierząt na mięso dla ludzi. Dopóki ludzie będą jeść mięso, dopóty będą też skóry i akcesoria skórzane.

Co do Chopo i Maszera - my mamy Chopo, intensywnie używany, paski są w stanie bardzo dobrym, trochę się starła powłoka, bo sucz intensywnie protestował na początku przy pomocy chodnika ;) Trochę mnie zastanawia natomiast co innego - w kagańcach Chopo na psim nosie jest filc, co jest w maszerowych?

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście wolę maszerowe paski - są mięciutkie (nie niszczą się wcale - już 3 pies używa tego kagańca - 3 rok dość częstego używania). Paski Chopo są sztywne i na początku pękały, musiałam kilkakrotnie nasączać olejem. Poza tym filcu na Chopo jest 3 razy więcej niż w Maszerze, mojej suce włazi to w oczy, ale model tego kagańca jest do d... ([URL="http://ipo-sklep.pl/index.php?p1261,kaganiec-bokser-szarpej-suka-kod-ch-529"]http://ipo-sklep.pl/index.php?p1261,kaganiec-bokser-szarpej-suka-kod-ch-529[/URL], przynajmniej dla boksera...

Link to comment
Share on other sites

spróbuj zapić na inna dziurkę bo tu się wydaje że ciasno ma z tyłu , no i jak widać ta wersja pro dość dziwnie sie układa na pysku, ewetualnie byś mogła przyciąć jeśli chciałabyś ten rozmiar zosatwić .
większy to będzie myślę amstaf już , sama mam spaniel i amstaf na moja ale na mojej inaczej leży ma mniejszy pysk .

Link to comment
Share on other sites

według mnie jeśli nie jest to kaganiec na codzień to ujdzie , widać że lekki luz na dole jest powinien być większy , jeśli ma być używany codzinnie to lepiej wymienić na większy .
może spróbuj coś zrobić żeby zobaczyć jak suka będzie w nim dyszeć ? bo z tym może być różnie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laura_112']Wlasnie poszperalam troche na forach i dowiedzialam sie ze kagance od maszera maja paski z eco skory , natomiast z gappay sa ze skory ;d Czy ktos moze wie czy to prawda? I czy jest jakas duza roznica w uzywalnosci ? Wiadomo w tej samej cenie lepiej poszukac czegos co jest lepsze ;)[/QUOTE]

tak maszer ma paski z ekoskory, to widac golym okiem, ale mi kompletnie nie przeszkadza, nawet widze plusy - pasek chopo mi sie wywijal co wygladalo potwornie, mozna uciac, ale to nie polepszalo wygladu. Pasek maszera jest cienki i wyglada duzo lepiej.
Mialam i chopo i maszer drugi raz bym wziela ponownie maszer.

Laura gappay bym nie brala pod uwage, najwiecej ludzi kupuje maszer albo chopo bierz to co sprawdzone. Zerknij tez na ceny przesylek, bo tu moze byc roznica :) Od pro dog (pelna miska) zapewne odpowiedzi nie otrzymasz.

Link to comment
Share on other sites

a ja wolę chopo , wydaję mi się sporo porządniejszy :) chociaż nie koniecznie jest ,maszer zły nie jest ale właśnie te paski takie słabsze na pierwszy rzut oka, nie mam długo maszera więc jeszcze nie wiem do końca jak z trwałością, możliwe że to tylko tak się wydaję .

Link to comment
Share on other sites

Kaganiec musze miec na spacery po miescie i do parku, w lesie na wypadach sportowych na sledach, czy na codzien ' na siku ' jej zakladac nie bede bo w lesie jej nie spuszczam , a na podorku wszystkie psy akceptuje ;) tak samo na wypad na dzialke czy do babci gdzie ma ogrodzony teren nie bedziemy brac kaganca. Jak mowie to tylko po miescie , do parku w tygodniu dla bezpieczenstwa innych psow .Pozatym maszer mi juz odpisal wiec nie ebde bawila sie z prodogiem ;) mam tylko nadzieje , ze rozmiar bedzie dobry i nie bedzie trzeba odsylac ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]dziewczyny uwaga![/B]
na prośbę firmy Maszer wstawiam

"Witam serdecznie !
Mam wielką prośbę.
Proszę z łaski swojej podać na forum "dogomania" w watku o kagańcach
informacje ze kagańce od "MASZERA" maja paski ZE SKÓRY NATURALNEJ
BYDLĘCEJ, CHOLEWKOWEJ - skóra taka jest używana m.in. do wyrobu tzw
"opinaczy" czyli butów żołnierskich z szerokim pasem opinającym kostki
(stad nazwa skóra cholewkowa właśnie) czyli tzw "JUCHTU" - ludzkość
jest totalnie robiona w durnia przez rożnych macherów od marketingu
łącznie z pisaniem autentycznych kłamstw pt. kagańce od MASZERA maja
paski z ekoskóry należy więc kupować kagańce G. czy D czy jakie inne
jeszcze PROD.. - to bzdura piramidalna która może napisać totalny
idiota ale szanujący się człowiek takich bzdetów nawet nie powtarza bo
to wstyd żeby psiarz nie potrafił rozróżnić skóry naturalnej od
tworzywa sztucznego pn. ekoskóra a dawniej skaj. Pytałem jedną znajomą
- psiarę jak i ja - osobę niewidomą i ona nie ma żadnego problemu z
rozróżnieniem "ekoskóry" od skóry naturalnej (i wsio ryba czy to
nubuk czy jucht czy licówka) a przecie ona NIE WIDZI , moze tylko
dotknąć! .
Szanujmy się psiarze i nie dajmy z siebie robić idiotów.Wczorajsi
sprzedawcy pietruszki czy części rowerowych czyli aktualni
"profesjonalni" sprzedawcy "profesjonalnych" kagańców właśnie liczą na
to ze jesteśmy kompletnymi debilami i można nam wcisnąć każdy kit jak
właśnie bajkę o słabych paskach z ekoskóry u MASZERA....
Serdecznie z góry dziękuję i przy okazji się zrewanżuje jakimś
drobiazgiem do przesyłki choć to może być nie za szybko ;-)
Pozdrawiamy
Życzymy w tym Nowym Roku dobrych kontaktów z czterołapymi w fizjologach ;-)
"MASZER" "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops'][B]dziewczyny uwaga![/B]
na prośbę firmy Maszer wstawiam

"Witam serdecznie !
Mam wielką prośbę.
Proszę z łaski swojej podać na forum "dogomania" w watku o kagańcach
informacje ze kagańce od "MASZERA" maja paski ZE SKÓRY NATURALNEJ
BYDLĘCEJ, CHOLEWKOWEJ - skóra taka jest używana m.in. do wyrobu tzw
"opinaczy" czyli butów żołnierskich z szerokim pasem opinającym kostki
(stad nazwa skóra cholewkowa właśnie) czyli tzw "JUCHTU" - ludzkość
jest totalnie robiona w durnia przez rożnych macherów od marketingu
łącznie z pisaniem autentycznych kłamstw pt. kagańce od MASZERA maja
paski z ekoskóry należy więc kupować kagańce G. czy D czy jakie inne
jeszcze PROD.. - [B][COLOR=red]to bzdura piramidalna [U]która może napisać totalny[/U][/COLOR][/B]
[U][B][COLOR=red]idiota ale szanujący się człowiek takich bzdetów nawet nie powtarza[/COLOR][/B][/U] bo
to wstyd żeby psiarz nie potrafił rozróżnić skóry naturalnej od
tworzywa sztucznego pn. ekoskóra a dawniej skaj. Pytałem jedną znajomą
- psiarę jak i ja - osobę niewidomą i ona nie ma żadnego problemu z
rozróżnieniem "ekoskóry" od skóry naturalnej (i wsio ryba czy to
nubuk czy jucht czy licówka) a przecie ona NIE WIDZI , moze tylko
dotknąć! .
Szanujmy się psiarze i nie dajmy z siebie robić idiotów.Wczorajsi
sprzedawcy pietruszki czy części rowerowych czyli aktualni
"profesjonalni" sprzedawcy "profesjonalnych" kagańców właśnie liczą na
to ze jesteśmy kompletnymi debilami i można nam wcisnąć każdy kit jak
właśnie bajkę o słabych paskach z ekoskóry u MASZERA....
Serdecznie z góry dziękuję i przy okazji się zrewanżuje jakimś
drobiazgiem do przesyłki choć to może być nie za szybko ;-)
Pozdrawiamy
Życzymy w tym Nowym Roku dobrych kontaktów z czterołapymi w fizjologach ;-)
"MASZER" "[/QUOTE]

I znów słoma wystaje z butów, Panie Maszer :) Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd ;) Nie dało się wylać swoich żali w cywilizowany sposób??

Najprostszym rozwiązaniem byłoby umieścić taką informację na własnej aukcji. Nie byłoby wtedy żadnych niedomówień. Czy tak ciężko jest na to wpaść?:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...