Jump to content
Dogomania

Wegetarianizm - za czy przeciw?


Stevie Rae

Recommended Posts

[quote name='Ineger']Ja przez jakiś czas chodziłem z dziewczyną, która była wegetariankę i która mnie też namawiała na wegetarianizm. Stanęło na tym, że nie będę jadł zwierząt typu świnia, owca czy krowa, tylko kury, gęsi i ryby.[/QUOTE]
Dla mnie to hipokryzja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 873
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ineger']Nie wiem, ale widziałem kiedyś, jak byłem bardzo mały, ubijanie kur, i one nie sprawiały wrażenia, jakby cokolwiek kumały.[/QUOTE]
gdybyś mieli pozobijac wszystkie istoty, które nie wykazują inteligencji musieliśmyby zacząc od własnego gatunku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ineger']Ja nie dorabiam ideologii...jem mięso i jadłbym i tak, ponieważ po dwóch latach wegetaranianimzu miałem coś nie z badaniami krwi itd. Lekarz powiedział, że powinienem jeść, przynajmniej drób. Poza tym jakoś mnie te nawoływania o nie zabijanie nie za bardzo ruszają...zwierzęta same się zabijają, jedne jedzą drugie, itd. Prawo natury.[/QUOTE]
Zwierzęta, takie jak lew czy wilk, zabijają tylko tyle aby przeżyć, przy czym człowiek nie potrzebuje do przezycia mięsa i zabija owiele wiecej niz potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']gdybyś mieli pozobijac wszystkie istoty, które nie wykazują inteligencji musieliśmyby zacząc od własnego gatunku.[/QUOTE]

Dokładnie. W cierpieniu wszyscy jesteśmy równi. Spójrzcie na te malenstwa. To koguciki. Odpad przy produkcji jajek. Wykluły się, ale nie będą niosły jajek, nie należą tez do tłustych kogutków sprzedawanych na mięso, więc umrą wcześniej, zaraz po wykluciu są gazowane lub zywcem mielone. To standard. Kilkaset milionów rocznie w UE (Nie w okrutnych Chinach, u nas....) Te koguciki mają szczęście. Pochodzą z podtoruńskiej wylęgarni- i stamtąd zabrała je w ostatnich dniach dogomaniaczka Ilo (zdjęcie dostałam dziś:)). Kilkanaście maleństw- reszta została zmielona w młynkach. Żywcem. Ofiary konsumpcji jajek. I nie jest ważne, czy kupujesz TWoje jaja eko, bio u rolnika czy nie, bo...1) jajka (całe lub żółtko lub białko- ostatnio "znalazłam" białko kurze w biedronkowej chałwie!, są składnikiem wielu gotowych produktów oraz 2) bo nawet eko, bio czyli wiejscy producenci jaj coraz częściej kupują kurki nioski wlasnie z wylęgarni. Tam gdzie 50% wykluwających się z jaj piskląt to koguciki. Smacznego jajka:(?

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s320x320/557850_2883205963753_1368211389_32332202_521615770_n.jpg[/IMG]

więcej info plus bezjajeczne recepty
[URL]http://www.blog.viva.org.pl/2012/03/27/produkty-uboczne/[/URL]

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Charly, a skąd najlepiej kupić kurki dla siebie? Na rynku, z kurnika jakiegoś człowieka, czy jak? :)[/QUOTE]


gdziekolwiek nie kupisz, zawsze płacisz za eksploatację i śmierć zwierząt.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

a tutaj widać to, o czym napisałam powyżej. Selekcja wedle płci i gazowanie lub mielenie.

Film w j. niemieckim. Kiedyś go przetłumacze, ale i tak nie trzeba rozumieć języka, żeby zrozumiec o co chodzi. Ten film to standard, nie jakiś wyjątek!

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=lGpJ7J8ReJ4&feature=player_embedded[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pisze prace dyplomową na temat podróżowania z psami i bardzo proszę o waszą pomoc. Wypełnijcie proszę moją ankietkę. Jest naprawdę bardzo krótka i nie zajmie to wam więcej niż 2 min. Bardzo mi w ten sposób pomożecie. Oto link: [URL]http://www.ankietka.pl/ankieta/79847/hotele-przyjazne-psom.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kolega, który jest wege, eko i w ogóle mówił, że akurat l'oreal nie testuje. Zresztą można używac kosmetyków nie-testowych np. ziaja. To jest raczej świadomy wybór. Duzo moich kosmetyków jest od marek, które nie testują, ale np. moim codziennym podkładem jest bb, który muszę sprowadzać aż z korei i z tego co wyczytałam na ulotce (ze słownikiem, a jakże) jakaś część ze zwierząt jest ich składnikiem, z tego co pamiętam, to w wielu profesjonalnych odzywkach fryzjerskich są tez łożyska.

Link to comment
Share on other sites

Ziaja korzysta z produktów odzwierzęcych (czyli aby je pozyskać zwierzę musi zostać zabite, a tego czy oni zabijają czy wykorzystują trupy nie sprawdzisz) L'oreal, Mac to są chyba najgorsze firmy pod względem testów.. tak czy inaczej czułabym się bezpieczniej wiedząc że jest zakaz i że każdy się do tego stosuje, KAŻDY. Niestety mając do dyspozycji tylko Rossmann znalezienie dobrego kosmetyku (dobrego dla mnie - moja skóra jest mega wymagająca pod tym względem) graniczy z cudem (co skutkuje tym że się nie maluję w ogóle).

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam taką listę, czy ona jest poprawna to nie wiem, jest wzięta z innego forum psiego, link do źródła niestety wygasł:
[QUOTE][COLOR=#000000][FONT=Verdana]FIRMY NAJPOPULARNIEJSZE, PRZYJAZNE - NIE TESTUJĄ: [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]1. Almay (Revlon) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]2. Amway [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]3. Avon [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]4. Beiersdorf (Nivea, Eucerin, La Prairie) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]5. Bielenda Kosmetyki Naturalne [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]6. Chanel [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]7. Clarins [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]8. Clinique [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]9. Donna Karan Beauty Company [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]10. Dr. Hauschka Skin Care [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]11. Eris [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]12. Estée Lauder (Origins) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]13. Farmona [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]14. JOICO Laboratories [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]15. Kolastyna [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]16. Liz Claiborne Cosmetics, Lumene [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]17. M.A.C. Cosmetics [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]18. Mary Kay Cosmetics [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]19. Miraculum [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]20. NuSkin Personal Care, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]21. Oriflame [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]22. Orlane [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]23. Pollena-Ewa [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]24. Victoria's Secret [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]25. Weleda [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]26. Ziaja [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]FIRMY, KTÓRE TESTUJĄ: [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- te firmy to molochy skupiające wiele znanych marek nie tylko kosmetycznych, także z zakresu chemii gospodarczej, pielęgnacji, żywności: [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]1. L'OREAL (armani, biotherm, cacharel, garnier, helena rubinstein, kerastase, lancome, la roche-posay, meybelline, ralp lauren, redken, shu uemura, vichy) [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]2. PROCTER & GAMBLE (clairol, cover girl, gillette, giorgio beverly hills, head & shoulders, herbal essences, hugo boss, ivory, lacoste, max factor, olay, old spice, oral-b, pantene; always, duracell, eukanuba, pampers, tampax) [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]3. JOHNSON & JOHNSON (acuvue, carefree, clean & clear, neutrogena, nizoral, o.b., penaten, piz buin) [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]4. UNILEVER (axe, dove, lux, rexona, signal, sunsilk; cif, domestos, omo; algida, flora, hellman's, knorr, lipton, rama, slim fast, vaseline) [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]5. COLGATE-PALMOLIVE (colgate, colodent, lady speed stick, palmolive, protex) [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]6. COTY [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]7. LANCASTER GROUP (jennifer lopez, lancaster, jil sander, joop, shopard, kenneth cole, calvin klein, sarah jessica parker, vivienne westwood, marc jacobs, adidas, davidoff, cerutti, vera wang, nautica, baby phat) [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]8. COTY BEAUTY (adidas, astor, rimmel, the healing garden, celine dion, calgon, stetson, pierre cardin, isabella rossellini, miss sixty, esprit, shiania twain, david & victoria beckham) [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]9. Block Drug Co. ( Sensodyne) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]10. Henkel (Schwarzkopf & Dep) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]11. Kimberly-Clark Corp. (Huggies, Kleenex) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]12. Vidal Sassoon (Procter & Gamble) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]13. Visine (Pfizer) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]14. Yves Saint Laurent (Sanofi) [/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

Czyli ziaja jednak ma te odzwierzęce rzeczy? Wiesz może w których konkretnie produktach? Ja osobiście z bb kremu nie zrezygnuję, bo moja cera ma lepszą fakturę po nim i to jest właściwie jedyny podkład, który pasuje kolorystycznie do mojej cery (mam jeszcze chanel, ale bez przesady, nie będę się malować kosmetykiem za dwie stówki dzień w dzień, wolę do codziennego użytku mieć wydajny kosmetyk za 80zł)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem na których konkretnie bo nigdy tej firmy nie używałam więc się w to nie wgłębiałam. Wydaje mi się że to powinno być zawarte w składzie - jedwab, żelatyna..
Prawdę mówiąc ja szukam czegoś w stylu Garnier czysta skóra :( niestety po wszystkim dostaję alergii.. nawet kupiłam coś z serii L'oreal ale i tak nic. Wszystkie dla skóry wrażliwej, linie dla alergików. Niedługo będę miała twarz całą w syfach jak tak dalej pójdzie - nie znasz może czegoś dobrego?
Próbowałam przeczesać listę PETA ale tam wygrzebać jakąś firmę, którą znajdę w Polsce to jak igły w stogu siana.

Tu myślę całkiem fajny wątek, dzieli na typy produktów:
[url]http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287[/url]

Link to comment
Share on other sites

Soko w tych wszystkich kosmetykach jest tyle środków szkodliwych dla skóry i organizmu- nic dziwnego, że wrażliwszy organizm reaguje alergią. Te wszystki kosmetyki "czysta skóra" itd to ściema. Wysuszają skórę i długoterminowo pogłębiają problem. Próbowałaś olejków na twarz, np migdałowego? Bez dodatków. Po prostu olejek. Poczytaj tutaj [URL="http://polska.gaiacreams.com/"]http://polska.gaiacreams.com/

[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci, że ja mam bardzo wrażliwą skórę- kiedyś takiej nie miałam, no ale koniecznie chciałam używac tych wszystkich reklamowanych kremów, których używały inne nastolatki. Używałam też hipoalergicznych. Potem sięgnęłam po kosmetyki droższe- jak np shiseido. Najlepiej jednak działają dobrej jakości olejki. Np migdałowy itp. Bez perfumu, alkoholu i innych.

Zresztą teraz mam taką fazę, że nie trawię sztucznych aromatów. Od zapachu samego wysycha mi skóra. Jakiś czas temu kupiłam wegańskie kosmetyki Alterra w Rossmanie. One może i są wegańskie, ale okrutnie wyperfumowane, do tego każdy kosmetyk inaczej. okropność. Olejki do ciała generalnie są ok, ale pomyslalam, że mogę mieć prawdziwe olejki, bez żadnych dodatków.

Naturalne olejki (konopny, migdałowy i inne orzechowe)i...od czasu do czasu krem ziaja oliwkowy za chyba 3 zł.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

olejki możesz spróbowac kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Malutka buteleczka kosztuje kilkanaście złotych, ale na twarz wystarczy jedna kropla;) Nie oszczędzaj na tych olejkach- lepiej zapłacić kilka złotych więcej.

Jeżeli masz całą wrażliwą skrórę możesz wlać do wanny kilka kropel olejku- (tańszego jakiegoś, normalnego do smażenia) albo oliwy (byle nie miała zbyt mocnego zapachu;)) plus kilka kropel (2, 3 ale nie więcej) olejku eterycznego- skóra jest cudnie gładka i pachnie olejkami eterycznymi. Olejki eteryczne muszą zawsze być mocno rozcieńczone w "zwyczajnych" olejkach-ładnie pachną i pielęgnują, ale jeśli dodasz za dużo/i nie połączysz z olejem wysuszają i podrażniają skórę. Jedyna wada takiej kąpieli, to śliska wanna, którą zaraz trzeba umyć, bo ktoś nieświadomy może się w niej przewrócić:)

Generalnie warto robić sobie swoje własne kosmetyki. Bez tej całej chemii. W internecie jest sporo przepisów.

ps. wszystkie te olejki powinny być organiczne, z kontrolowanych upraw itp. Eteryczne to samo. I oczywiście muszą być produkowane w celach kosmetycznych, nie do spalania w podgrzewaczach. Kosmetyczne olejki eteryczne oczywiście możesz spalać w pogrzewaczu, ale nie na odwrót.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

Soko, ja Ci polecam bb kremy, niektóre nie są oparte na składnikach poch. zwierzęcego, ale myślę, że nie są testowane na zwierzętach, bo koreańczycy generalnie się wstydzą tego, że kiedyś hodowali psy na mięso etc. Od razu mówię, że chała z garniera, którą producent nazywa "BB kremem" nim nie jest. Ja ostatnio miałam Missha Perfect, znalazłam też skład, który nie jest napisany krzaczkami (niestety ten z opakowania jest napisany tylko po koreańsku):
[LEFT][I]Skład: Water(Aqua), Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Mineral Oil, Phenyl Trimethicone, Talc, Arbutin, Hydrolyzed Collagen, Dimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Squalane, Adenosine, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, PEG-10 Dimethicone, Polyethylene, Beeswax(Cera Alba), Glycerin, Propylene Glycol, Caviar Extract, Algae Extract, Rosa Canina Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Fagus Sylvatica Bud Extract, Ceramide 3, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Chloride, Fragrance(Parfum), Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol. May contain: Titanium Dioxide(CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

[/I][/LEFT]
Nie spotkałam osoby, która byłaby na to uczulona, ale lepiej, żebyś na początek kupiła miniaturkę np. na allegro. Generalnie w Polsce się tych kosmetyków nie opłaca kupować, bo strasznie zdzierstwo, ale większa gwarancja, że towar dotrze :> Sprawdziłam pobieżnie skład i na początku nie figurują odzwierzęce składniki.


Do mycia polecam za to MYDŁO ALEPPO można je dostać w mydlarni "U Franciszka" albo w sieci mydlarni Organique, zmniejszą zawartością olejku laurowego za 109zł/1kg, z większą 129zł/1kg, w praktyce jeden kawałek kosztuje około 20zł i mi starczył na 9 miesięcy, przy czym myłam tym samą twarz. N opakowaniu jest nalepka z taką zieloną fajeczką z Vivy, że nadaje się dla wegan. Jeśli chcesz zmogę pojutrze dodać zdjęcia jak takie mydło wygląda, ale niestety opakowanie już wyrzuciłam :> Jest to jak dotąd najlepszy kosmetyk do mycia twarzy, dobrze oczyszcza (w zasadzie muszę zmywać mleczkiem do demakijażu tylko oczy, żeby mi sie panda od tuszu nie robiła), nawilża i odkąd go mam to mi nie wyskakują żadne pryszcze ani nic.

Link to comment
Share on other sites

w korei nadal hoduje się psy na mięso, a testy są obowiązkowe. Co więcej, w Korei nie istnieje w tym zakresie żadne prawo nakazujące kontrolę tego, co dzieje się w laboratioriach. Nie wiem, czy ktokolwiek jest w stanie i chce sobie wyobrazić, co tam się dzieje.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

O której korei mówisz? Przecież rasa, którą tam się hodowało na mięso (generalnie każdy pies to mięso, ale tamta rasa najczęściej trafiała na stoły) jest od paru lat pod ochroną i jest zaliczana jako jeden ze skarbów K. Płd. Właściciele kafejek typu bau house też to piętnują, nie wspomniawszy o hodowcach, głównie członkach KKF (z dwoma udało mi się nawiązać kontakt, w tej chwili tłumaczą mi pewne aspekty prawne). Od korei północnej nawet nie wymagam humanitarnego traktowania zwierząt skoro tam nawet człowiek nie ma prawa do swoich praw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...