Jump to content
Dogomania

Napędzik - niezłomny mały bohater za TM [*]


case

Recommended Posts

[quote name='annavera']czyli potrzebne byłby co najmniej dwie osoby - jedna do wizyty przedadopcyjnej w Szwecji, druga , to ktoś kto mógłby pozałatwiać sprawy w schronisku :([/QUOTE]

tylko najpierw trzeba by mieć zgodę schroniska na ew. adopcję zagraniczną - zanim zacznie sie cokolwiek dalej załatwiać

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale może ta osoba ma tutaj jakąś rodzinę w Polsce, i wtedy adopcja by była na tą rodzinę a potem psiak by pojechał do Szwecji. Bo przecież i tak by musiał chyba mieć jakiś okres kwarantanny, chociaż nie wiem jak to jest w przypadku Szwecji. Poza tym, jeśli by był np. w hoteliku to czasami hoteliki biorą psa na siebie w schronisku i nie ma kłopotu.

Link to comment
Share on other sites

Ja też pisałam maila i też zero odpowiedzi. Nawet nie będę jej proponować tego telefonu ze Szwecji, skoro schronisko nie za bardzo widzi adopcje zagraniczne, a to jeszcze sporo formalności tu na miejscu i nawet nie ma się komu tym zająć od strony polskiej. Zwyczajnie głupio mi już przed tą kobieta, że poruszył ją los Napędzika i tyle z tego wyszło ,że pies dalej, może i do końca swych dni będzie tkwi w schronisku :( :placz:

Link to comment
Share on other sites

No to co można zrobić w tej sytuacji? :/ Dzwonić do tego schroniska? Przedstawiać się jako zainteresowana adopcją osoba? Bo ja już nie wiem jak to w Koszalinie wygląda w końcu, a nie chcę pogorszyć sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']Pani napisała do schroniska zapytanie, ale skarży się, że nie ma żadnej odpowiedzi. Szkoda, że tak to u nas działa, a raczej NIE DZIAŁA :([/QUOTE]


dziewczyny, to nie "do schroniska" napisała, ale do mnie - ja obsługuję tzw. pocztę schroniskową, a schronisko nie ma pojęcia, ze coś takiego w ogóle istnieje.
Nie było mnie przez jakiś czas - dlatego i poczta leżała, za tydzień znów wyjeżdżam, na trochę dłużej. Tyle złych wieści.

Teraz dobre. Z Martą, która chce Napędzika, jestem w kontakcie mailowym.
Tyle, że na skutek dużych zmian w obsadzie schroniskowej - ja teraz dość rzadko tam bywam.
Nawet po rozmowie tel. z pracownikami schroniska w sprawie Napędzika jestem cała głupia i nie bardzo wiem, na czym stoję.
A ciężko sie cos monitoruje, jak grunt grząski.

Moze zróbmy tak: nie planujmy żadnej akcji adopcyjnej na forum; gdyby coś się klarowało - wolałabym kontaktować się innymi kanalami.
Teraz od Marty zależy, jaką podejmie decyzję.

annavera - przepraszam za brak reakcji na Twojego maila ;-), byłam off

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za off:

Ciocie, pilnie poszukujemy zaufanej osoby do wizyty przedadopcyjnej w Gryficach(zach.pom.). To dom dla suni, która po 8 latach została wyrzucona, a teraz los się do niej uśmiechnął. Jeśli znacie kogoś zaufanego, to piszcie proszę na PW lub 607350567.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

kontakt osoby zainteresowanej ze Szwecji nie tyle się urwał, co były problemy ze strony schroniska i braku wolentariuszy z okolic, którzy mogliby się sprawą zainteresować i pomóc. Schronisko po zmianie zarządu podobno nie widzi potrzeby wydawania psów do adopcji w innych miastach a tym bardziej za granicę. Uważa, że w swoim mieście ma dość ludzi, którzy mogliby psy wziąć :( No a ine było kogoś, kto ewentualnie pomógłby zorganizować to jakoś aby Pani ze Szwecji mogła go wziąć.. Porozmawiać z kierownictwem czy załatwić tymczasową adopcję na wolentariuszkę jakąś. No nie wiem. Myślę, że Pani Marta cały czas jest zainteresowana losem Napędzika, i śledzi sytuację na FB to wiem na pewno.

Link to comment
Share on other sites

jezeli problemem są tylko formalnosci, to wg mnie nie ma zadnego problemu, jak wszystko bedzie dogadane to nawet ja moge pojechac do schroniska i adoptowac Napędzika na siebie, a potem juz tylko trzeba go będzie do tej Pani przetansportować(rozumiem ze transport bylby zalatwiony?)Jezeli będzie taka pomoc potzebna to dzwoncie na nr 509 613 747
Ania

Link to comment
Share on other sites

hej!no wiec jestem tu osobiscie sie wypowiedziec...Najnowsze wiesci dostalam od kolezanki Ani ktora dzwonila do schroniska.Podobno jest jakas pani na serio z DS,Napedzik ma dostac tez wozeczek. Nadal monitorujemy sytuacje,bo gdyby sie pani X wycofala,to my zaczniemy dzialac. Wiec tak,nie mam mozliwosci do Koszalina osobiscie jechac zeby adopcyjne papierki podpisac.Jedynie co,to do warszawy lub Gdanska moglabym podjechac ale to 3 dni do wylotu,wiec musze zorganizowac nocleg i opieke dla dziecka tutaj. Pozatym paszport trzeba wyrobic,bo samolotem czy jakkolwiek inaczej nie przepuszcza psiaka. Dlatego GDYBY cos,to bede wdzieczna za oferty pomocy czy w adopcji czy w transporcie.
Konto na FC mam prywatne,wiec chyba nie ma obaw ze gdzies w sina dal Napedka wywioze.
Poki co trzeba jeszcze raz zadzwonic,dopytac o ta pania,a jak beda komplikacje to zaczniemy dzialac,ok??
Pozdrowka dla wszystkich,Ashke Marta

Link to comment
Share on other sites

Tak więc ja bym się mogła zadeklarować, że odbiorę Napędzika ze schroniska i podpiszę papiery, paszport też mogę załatwic i w razie potrzeby mogłabym też podjechać z nim do Gdańska(tylko musiałabym mieć zwrot kosztów paszportu, biletów itp.)
W razie co dzwoncie, tel. podałam w poście wyzej
Ania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinken']Ciocie, różnych rzeczy się naczytałam o adopcjach zagranicznych... sprawdźcie wszystko dokładnie...[/QUOTE]

Spox :)
Ashke jest zaangażowana na FB już od dłuższego czasu w sprawę Napędzika i chce psiaka wziąć do siebie :) Jak widzisz nawet tu sie zalogowała osobiście i myślę, że psiaczek trafiłby w dobre ręce :) Tym bardziej, że miała przyjemność rozmawiać z jej koleżanką Anię i to osoba bardzo odpowiedzialna i bardzo zaangażowana w pomoc ludziom i zwierzętom.
Te zle rzeczy dotyczące adopcji zagranicznych dotyczyły głównie Niemiec i pewnych fundacji :(

Myślę wiec, że Napędzik jest na dobrej drodze po lepsze jutro :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...