Jump to content
Dogomania

Szczeniątka ze śmietnika już mają domy . Biszkopcik [*]


BIANKA1

Recommended Posts

dziś w nocy i teraz jadła już naprawdę wystarczająco... po nocnym sporym posiłku spała 4 h

rozrabiam więcej mleka w proszku i rozdrabniam starter. Może grymaszenie wynikało ze zmiany wody i teraz jak jest bardziej intensywny smak papki to nie odczuwa tego tak.

na razie jest dobrze

nowy domek ma przyjść dzisiaj

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 701
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='diuna_wro']dziś w nocy i teraz jadła już naprawdę wystarczająco... po nocnym sporym posiłku spała 4 h

rozrabiam więcej mleka w proszku i rozdrabniam starter. Może grymaszenie wynikało ze zmiany wody i teraz jak jest bardziej intensywny smak papki to nie odczuwa tego tak.

na razie jest dobrze

nowy domek ma przyjść dzisiaj[/QUOTE]
Oj , bo u mnie woda głębinowa bez chloru . Mogłaś jej kupić taka specjalną , dla dzieci .Zapomniałam ze woda też może powodowac problemy trawienne .
Pomagluj jeszcze domek , jak coś nie tak , to nie oddawaj :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

hm, woda dla dzieci.. nie wiedziałam, że taka istnieje, nie mam dzieci. Kurcze, przepraszam, w ogóle nie pomyślałam

wodę dla Puci wygotowuję kilka razy i odstawiam, potem po raz kolejny podgrzewam. Oczywiście jeśli zostanie, lecę po taką dla dzieci. To w aptece czy w sklepie?

Link to comment
Share on other sites

o 19:00 przyjadą po Pucię.

umowa adopcyjna ma być na mnie? jaki wpisać termin sterylizacji? ja w umowach piszę, że zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Po tym jest zapis, że warunek ten ma być spełniony pod rygorem odebrania zwierzęcia.

co jeszcze chcesz Bianko w umowie? poza oczywiście zapisami o traktowaniu zgodnym z ustawą, o nie trzymaniu w budzie na łańcuchu, o nie oddaniu do schroniska, porzuceniu, czy przekazaniu osobie trzeciej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiga138']no...dwa dni i tyle się tu działo.....
Bianko , czy dobrze zrozumiałam, że maluchy mają dt ? napisałam Ci pw :)[/QUOTE]
Jutro przed 14 jadą do Akadiany .

Diuna , wypisz umowę na Ciebie , tylko pesel spisz z dowodu . Powiedz zeby nie wyprowadzali jej teraz , że po 2 tygodniach jak będzie u nich , to mają ją zaszczepić , i żeby bardzo o nią dbali , bo ona delikatna bardzo .

Link to comment
Share on other sites

pojechała.. malutka moja:evil_lol:

no nic, powinno być dobrze. Jej opiekunką będzie młoda dziewczyna, studentka. Przyjechała z Tatą, w domu jest jeszcze Mama i 5 latek. Ale piesek nie jest dla dziecka, tylko dla tej młodej dziewczyny, będzie z nią mieszkać w pokoju. Ludzie porządni i spokojni. Wypytywali szczegółowo o wszystko, zrobiłam im notatki i przygotowałam jedzenie na kilka karmień. Umowa podpisana, zgoda na sterylizację jest. Wizytę poadopcyjną zapowiedziałam za ok. 2 tyg. ale na jutro umówiłam się na telefon.

Kupili już Purinę dla szczeniąt, ale powiedziałam żeby nie zmieniali na razie karmy.

2 tyg. temu odeszła ich suczka, w typie jamnika, umarła na serce, miała 14 lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']bianka-czy sucueniaki jeszcze podczas oddawania kupek oddaja przy tym sluz ,albo galaretke?
Ile razy byly odrobaczone,czy mialy lambie?
w jakim dokladnie sa wieku?[/QUOTE]
Te co są u mnie , nie . Odrobaczane były raz drontalem junior . Nie robiłam badań kału . Nie wiem dokładnie w jakim sa wieku . U mnie są równo miesiąc i miały jakieś 11 dni , to pewnie skończyły 6 tygodni .



[B]Diuna [/B], a powiedziałas im , żeby kupili RC junior ? po starterku to lepsza karma . A jaka purinę kupili . Pro plan czy to drugie badziewie ?

Link to comment
Share on other sites

bianka-jedno odrobaczenie nie wystarcza.Szczeniaki moga przejsc na sucha karme od 4 tygodnia,ale mozna ja namoczyc.ja moim 8 tygodniowym (obecnie)odrobaczylam 3 x i jeszcze wychodzily robaki po podaniu.Podawalam karme RC od wet.i dodawalam troche miesa z puszki.Wczesniej namoczylam woda.

Link to comment
Share on other sites

Miejmy nadzieję że nowi właściciele będą dobrze sobie radzić z opieką nad malutką :) Mimo że mam jeszcze jednego szczeniarka to oczywiście wezmę zgodnie z umową całą resztę. Bianko napisz mi proszę dziś na PW albo tutaj albo zadzwoń jutro rano i powiedz o której byś mogła je przywieźć bo muszę sobie zaplanować dzień :)
CHCIAŁABYM JESZCZE RAZ WYJAŚNIĆ ŻE EKOSTRAŻ NIE MA Z TĄ SPRAWĄ NIC WSPÓLNEGO A JA DZIAŁAM TU JAKO JA A NIE CZŁONEK STOWARZYSZENIA. Podkreślam to żeby ktoś potem kiedyś nie komentował tego w aspekcie ekostraży.

Link to comment
Share on other sites

Też się cieszę, że Malutka ma DS :) Z opisu tych Państwa wynika, że fajna i doświadczona rodzina. Mam nadzieję, że będzie jej tam dobrze :). To czekamy na jutrzejszy dzień, aż szczeniaczki będą u Akadiane :). Pani Bianko - ja już, jeszcze raz DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO !!!!!!!!!! ZA WSZYSTKO !!!!!!!!! <kwiaty> :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']bianka-jedno odrobaczenie nie wystarcza..[/QUOTE]


Ja myślę, że Bianka doskonale wie, że jedno odrobaczenie nie wystarcza. Tyle tylko, że one chorowały i z pierwszym odrobaczeniem trzeba bylo się wstrzymać, a przecież po pierwszym musi być przerwa. Pewnie dlatego one nie były odrobaczone jeszcze drugi raz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMIGA']Ja myślę, że Bianka doskonale wie, że jedno odrobaczenie nie wystarcza. Tyle tylko, że one chorowały i z pierwszym odrobaczeniem trzeba bylo się wstrzymać, a przecież po pierwszym musi być przerwa. Pewnie dlatego one nie były odrobaczone jeszcze drugi raz[/QUOTE]
Dokładnie , ale xxxx52 musi od czasu do czasu wpaść na jakiś wątek , i poudzielać rad ni z gruszki , ni z pietruszki .:cool3:

[B]Akadiano[/B] , mój mąż je zawiezie , bo ja tradycyjnie nie mam się jak ruszyć :roll:
Na pewno do 14 i zadzwonię jak będzie wyruszał . Jeszcze raz dziękuję .

[B]
Diuno[/B] , ona nie musi jeśc moczonego , ale takie lepiej im wchodzi .Może dla mnie to mniej wygodne , bo na każde karmienie muszę to robić , ale dla nich lepiej .
Widziałaś jak sucha karma pęcznieje po namoczeniu ? Szczenięta są łakome , jedzą dużo suchej karmy , popiją , i karma nie mieści im się w żołądku . Ulewają lub wymiotują . Zwłaszcza takie małe . Jest to bez sensu bo męczą się tym , odwadniają , a inne szczeniaki zjadają te rzygi :razz:

Link to comment
Share on other sites

Dobrze. Czekam więc na telefon :). Czy mogłabym prosić instrukcję obsługi na PW ? Chodzi mi o częstośc karmienia i ilości i co kiedy jedzą teraz. Będzie sie to zmieniać ale chciałabym mieć stan początkowy :) Wiem że na wątku całkiem niedawno było to opisywane ale nie mam niestety czasu na wertowanie go i odszukanie tego wpisu. Mam nadzieję że narazie dostanę trochę jedzonka w "posagu " dla nich na początek, bo ja mam ale dla starszych. Bianko , mi nie dziękuj. To Ty wykonałaś dla nich niesamowicie dużo dobrego :) To Tobie dziękujemy :)
PS. Może by zmienić podpis.... z tym schronem bo za każdym razem jak na niego patrzę to mnie ciarki przechodzą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akadiana']Dobrze. Czekam więc na telefon :). Czy mogłabym prosić instrukcję obsługi na PW ? Chodzi mi o częstośc karmienia i ilości i co kiedy jedzą teraz. Będzie sie to zmieniać ale chciałabym mieć stan początkowy :) Wiem że na wątku całkiem niedawno było to opisywane ale nie mam niestety czasu na wertowanie go i odszukanie tego wpisu. Mam nadzieję że narazie dostanę trochę jedzonka w "posagu " dla nich na początek, bo ja mam ale dla starszych. Bianko , mi nie dziękuj. To Ty wykonałaś dla nich niesamowicie dużo dobrego :) To Tobie dziękujemy :)
PS. Może by zmienić podpis.... z tym schronem bo za każdym razem jak na niego patrzę to mnie ciarki przechodzą ;)[/QUOTE]

Podpis i tytuł zmienię po przekazaniu :roll:

Karmienie to ;
zalane ciepłą wodą chrupki RC starter , po zamoknięciu dolana ciepła woda z mlekiem w proszku - ilośc mleka w proszku jak w przepisie . Chrupek musi byc duży kubek ;
Całosc gotowa do karmienia to około 1 litr na karmienie


może też być zamiast mleka do ciepłego jedzenia rozmieszany gerberek mięsny . wtedy mleczko do popicia stawiamy w oddzielnej misce .

W nocy i w przypadku gdy natychmiast muszą dostać jeść , bo za moment padną z głodu , a chrupki nie namokniete , to około litra mleka w proszku zasypane kleikiem , ma byc dosć gęste , lub taka sama ilość kaszki mleczno - ryżowej ( czyli w praktyce prawie cała paczka ):cool3:

Na noc zostawiam im pełne miski, przed 6 rano drą japy . Karmisz w zależności jak są głodne ( czyli zależy co wcześniej zjadły ) . Jak się drą , ssą wzajemnie i łaża po bokach kojca lamentując wniebogłosy , to lepiej dac im jeść nie czekając na konkretną godzinę . Wody do picia nie dawałam .

Link to comment
Share on other sites

:) bardzo dziękuję za instruktarz. Będę się starała żeby było im jak najlepiej :) Ale trzeba przyznać że niezłe z nich łakomczuchy. Moje poprzednie nawet 1/3 tego nie zjadały :D ale one chyba będą większymi pieskami :) To ja lecę załatwiać swoje sprawy i czekam na tel :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...