Jump to content
Dogomania

Interchampionat


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]W zeszłym tygodniu dostałam potwierdzenie dwóch CACIB-ów z Oberwartu. Czekam na Szombathely. [B]Agappe [/B]- też dostałam zaproszenie na wystawę do Gratzu. Zaczęłam nawet watek w wystawach. Od kilku lat co roku dostajemy zaproszenie tam i nigdy jeszcze nie pojechaliśmy :evil_lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]


mi tez wysylaja :p ale ja bylam raz w 2005 r, w tym roku bylam zgloszona ale nie dalam rady pojechac

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A jak tam jest ? Duża ta wystawa ?[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

przepraszam nie widzialam pytania :(
typowa jak na Austrie, hala spora choc ringi - przynajmniej dla sznaucerow nieuze, parking po drugiej stronie ulicy - platny, wystawa w centrum miasta - nam ciezko bylo znalezc ale szukalismy po ciemku :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Moze ktos mi odpowie na takie pytanie :cool3:
Pies jest wlasnoscia czlonka ZKwP, nie posiada CH.PL, ale championat/y innego/ch kraju/ow + CACIBy. Czy mozna w naszym ZG zlozyc wniosek o wydanie dyplomu Intera?[/quote]


pies wogoe nie musi byc Championem zeby zostal Interem, a wniosek sklada sie w tym kraju w ktorym pies jest zarejestrowany

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To ja wam zrobię zagwozdkę :)

Parson Russell terrier (podobnie jak Jack) do tej pory by być interem musiały zdobyć 2 cacib-y z 2-ch krajów + konkurs pracy.
Ot tego roku widnieje na stronie FCI, że mogą mieć intera na dwa sposoby (jak fox-y) czyli 2 cacib-y+konkurs, lub 4 cacib-y z 3-ch krajów.

Napisałam do FCI z zapytaniem czy tak na pewno jest i dostałam taką odpowiedź.
[QUOTE]Dear madam Wasiukiewicz,

We inform you that, according the answer from Z.K.W.P.dated 18.07.2005 (to
our circular 66/2004 explaining that the national societies have choice
between 2 CACIB and a working trial or 4 CACIB for the International
champion title for Parson & Jack Russel terrier), this society has choiced
the option 2 CACIB and a working trial.
For more information in this regard, we advise you to get in touch with the
ZKWP.
Yours sincerely,

VERBRUGGEN Géraldine
Title Dpt
FCI
[/QUOTE]

Czyli nasz ZKWP decyduje o warunkach przyznania interchampipona.??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']To może pokaż Paiom w ZG tę odpowiedź. Niech się zdecydują... albo napisz do nich z prośbą o wyjasnienie + załącz odp. z FCI. Ciekawa jestem, co powiedza...
Pzdr.[/quote]

Powiedziałam co FCI mi napisało :) A oni, że o interze decyduje FCI.
wysłałam do FCI skan rodowodu i dane o cacibach - i czekam na odp czy mój pies dostanie intera:cool3: w ten sposób, czy mam konkurs robić :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie odnośnie Interchampiona - Seterów.
Czy dobrze zrozumiałam, ze aby otrzymać tytuł Inerchampiona, pies musi dostac 4x CACIB? W tym dwa z róznych krajów, każdy od innych sędziów
i rok czasu odstępu od pierwszego CACIB a ostatniego?
+ Field Trals (minimum III lok.)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Powiedziałam co FCI mi napisało :) A oni, że o interze decyduje FCI.
wysłałam do FCI skan rodowodu i dane o cacibach - i czekam na odp czy mój pies dostanie intera:cool3: w ten sposób, czy mam konkurs robić :evil_lol:[/quote]
mam podobny problem.wyslalam potwierdzenia CACIBow i jednego res. ksero,napisalam za jakim psem byl res.,ze byl juz interem.
dzis dostalam odp.
[B][COLOR=red]to can confirm an international champion title for a dog owyned by polish citizen,we need receive the official application from ZKWP:-o [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]WCZESNIEJ NORMALNIE JAK WYSLYLAM POTWIERDZENIA CACIBOW TO PO 4 MIESIACACH DOSTALAM DYPLOM.[/COLOR][/B]

[B]co począć?[/B]

pozdr.i.
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[B][COLOR=red][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Odświeżę wątek :)

Doczekałam się :)

[B]Emir oczekuje na tytuł INTERCHAMPIONA :)[/B] [IMG]http://forum.russell-terrier.org/images/smiles/icon_mrgreen.gif[/IMG]

Zgodnie z wymogami (2xCACIB + 75% punktów z konkursu) uzyskał ten zaszczytny tytuł :)

Wszystko ślicznie poszło do FCI i teraz pozostaje czekać :)))

Przypominam, że w Polsce do tytułu interchampiona zarówno Parson jak i Jack Russell Terrier potrzebuje:
* 2 x CACIB z dwóch krajów, odstęp pomiedzy I, a II CACIB-em musi wynosić rok i jeden dzień
* minimum 75% punktów z konkursu (nie próby) psów mysliwskich (norowców, dzikarzy, tropowców)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie:

Czy jeśli pies jest interchampionem, to musi on mieć dyplom, żeby res. Cacib psa, który dostał drugie miejsce przeszedł w Cacib?
Czy wystarczy, że pies Inter spełnił wszystkie warunki i czeka na zatwierdzenie, żeby ten drugi mógł przejąć Caciba? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basik']Kochani ile czekaliście na dyplom intera od wysłania papierów przez oddział - ja już niestety nie pamiętam ile to trwało jak wysyłałam dla mojej Makii... Teraz czekam na dyplom dla Nico i czekam, czekam, czekam...[/quote]

ja na 2 dyplomy czekalam po rowne 4 miesiace od daty ostatniego CACIBa , teraz czekam na trzeci dyplom - od sierpnia wiec mysle ze przyjdzie w grudniu

podanie o wydanie dyplomu wysylam do ZG jakies 3-4 tyg po wystawie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Mam pytanie:

Czy jeśli pies jest interchampionem, to musi on mieć dyplom, żeby res. Cacib psa, który dostał drugie miejsce przeszedł w Cacib?
Czy wystarczy, że pies Inter spełnił wszystkie warunki i czeka na zatwierdzenie, żeby ten drugi mógł przejąć Caciba? :hmmmm:[/quote]

Nie, nie musi miec dyplomu. Wystarczy, ze spelnia warunki do interchampionatu. Piszesz do FCI o uznanie resa za CACIBa ( i o dziwo, nie przez ZK, a bezposrednio ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']ja na 2 dyplomy czekalam po rowne 4 miesiace od daty ostatniego CACIBa , teraz czekam na trzeci dyplom - od sierpnia wiec mysle ze przyjdzie w grudniu

podanie o wydanie dyplomu wysylam do ZG jakies 3-4 tyg po wystawie[/quote]


Moja mama wyslala w sierpniu ( tez mniej wiecej miesiac po wystawie ) i dyplom dostala w pazdzierniku. Ja w ubr. tez czekalam jakies 2 miesiace

Link to comment
Share on other sites

Czy może jakaś "dobra duszyczka" mogłaby mi pomóc i sprawdzić w Zarządzie Głównym co się dzieje z moimi dokumentami dotyczącymi Interchampionatu. Wysłałam w kwietniu poleconym dokumenty na Interchampionaty dla moich dwóch Kingów. W lipcu wysłałam wniosek o Interchampionat dla kolejnego psa. Codziennie sprawdzam w skrzynce, czy już nie ma potwierdzenia z FCI. I dziś postanowiłam zadzwonić do Zarządu Głównego. I tu wielkie zdziwienie, bo jak się okazało rzekomo nie mają dokumentów na Interchampionat żadnego z moich psów :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: A ja mam dowód nadania listów poleconych. I teraz już zupełnie zgłupiałam i nie wiem co zrobić :placz::placz::placz: Jak wyślę kolejny raz znów może się okazać, że rzekomo nie doszło :diabloti:. Mam jeszcze taką cichą nadzieję, że może ta Pani z którą dziś rozmawiałam nie potrafiła tego dokładnie sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...