Jump to content
Dogomania

Po dwóch latach adopcji chcą uspić Irme!!!!!!!!!!!!!!


efra

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 809
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Irma zadowolona,szczęśliwa,koty nadal gania,niestety.

Moja Monia (ma 8 lat i waży 12.5 kg) i niestety ma duży instynkt łowiecki. Gania za wszystkim co żyje: kuropatwy, sarny, zające … Morduje krety. Jesienią zagryzła mysz, która wpadła do domu a wiosną (w maju) w moment rozszarpała w ogródku szczura.
W lecie pobliski ciek wodny zanieczyściła oczyszczalnia ścieków więc używające go kaczki krzyżówki wypatrzyły nasze oczko wodne i zaczęły go odwiedzać. Widok to był piękny, szczególnie rankiem gdy w słońcu od 3 do 14 kaczek zażywało kąpieli.
Mniej pięknym widokiem była moja Monia patrząca łakomym wzrokiem na kaczki przez szybę. Suka do ogródka była wypuszczana późnym wieczorem gdy kaczki odlatywały albo chodziła po nim na smyczy.
Z czasem smycz zastąpiły słowa „nie wolno” i stałe czuwanie by ktoś z domowników nie zrobił żadnego gwałtownego ruchu w stronę kaczek, który sunia odbierała jako sygnał do gonitwy.
Mimo to zdarzyło się kilka razy, że kaczki pogoniła.

Tak było w kwietniu i maju. Obecnie Monia staje w progu, patrzy mi w oczy, ja mówię "nie wolno gonić kaczek" (grożę przy tym palcem) i Monia wychodzi z domu po czym kaczek nie widzi. One też do niej przywykły i nie podrywają się do lotu na jej widok.
Wiem ile wysiłku ją to kosztuje .... i jak czeka żebym tym palcem zapomniała pogrozić ... wtedy tylko błoto spod łap i głośny furkot w powietrzu ...
Ja na złość nie zapominam ...

Piszę o tym dlatego, że jestem pewna iż Irmie i kotom na pewno z czasem uda się pokojowe współistnienie.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...