Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Trzeba być ostrożnym, bo z tego, co mowi Krystyna, juz w 2 lecznicach w Zamosciu sa leczone koty chore na panleukopenie. Przeczytajcie o tym wirusie, jesli ktos nie wie, co to jest. Od Krystyny kocurek przyjechal do DS w Warszawie chory na panleukopenie.Został uratowany przy ogromnym nakladzie czasu i pieniedzy, bo trafił na najlepszy DS i moją wspaniałą polecona przeze mnie wetkę. Kotom chorym na pp powinno sie podac surowice uzyskana z krwi kota ozdrowieńca lub kota szybko po szczepieniu, bo w takiej krwi sa przeciwciała. Czy w Zamościu ktos to robi? Nie mowie juz o leczeniu objawowym, czyli ciaglych kroplowkach i innych lekach. Wirus przenosi sie bardzo latwo, mozna przeniesc na sobie, na ubraniu, kot moze zlapac go w lecznicy, gdzie byl chory kot, jesli lecznica nie jest odpowiednio odkażona, Jak znam zycie, ten kocurek od Krystyny zlapal wirusa wlasnie w lecznicy w Zamosciu, gdzie przed adopcja mial testy itp.

Nieszczepione koty, szczegolnie male, mlode maja male szanse przezycia po kontakcie z wirusem panleukopenii.

Dlatego ja nie zaryzykuje adopcji kolejnych nieszczepionych kociakow, ktore mogly u Krystyny miec kontakt z wirusem. U Krystyny, a wlasciwie w lecznicy zmarla siostra tego kocurka, ktory przyjechal chory do DS. Maluchy zostaly zaszczepione. Jesli po 2 tygodniach od szczepienia nie bedzie sie nic dzialo, zaryzykuje adopcje, ale tez trzymajac sie z daleka i nie pomagajac w transporcie, bo mam u siebie nieszczepioną koteczke z Zawady.

Oprocz wszystkiego nie ma sie czemu dziwic, ze po kotki z jednym słabym zdjeciem nie ma kolejki dobrych domow. Na oglosznenieTyski odpowiedzial Krystynie jeden dom na wsi pod Warszawą, w ktorym kotka padla prawdopodobnie od trucizny na slimaki. Ze mna jest w kontakcie dom zainteresowany jedną kotką, ale czekamy po szczepieniu.

Trzeba szczepic koty, teraz to wazniejsze niz kastracja i sterylizacja. W lecznicy moga zlapac wirusa, ktory je zabije.

Link to comment
Share on other sites

Tego szarego kociaka moja znajoma obiecała ogłosić na Rzeszów - sama tam studiuje, a ostatnio wyadoptowała kociaki, które znalazła. :) Kontakt podany na Dorę.

Link to comment
Share on other sites

Tez sie dziwie...od dawna......

Dziekuje Lucynce za ogloszenia wyroznione dla Felusia....... :)

I dziekuje Aga G  za karme w puszkach dla psiakow....15 puszek przyszlo...... :)

bardzo dziekuje.....:)latwiej pomagac jak ma sie czym karmic.

Cieszę sie, że juz doszła. Ile teraz psów dokarmiasz? Aron na pewno, Bryś, i jeszcze jakiś?

Link to comment
Share on other sites

Cieszę sie, że juz doszła. Ile teraz psów dokarmiasz? Aron na pewno, Bryś, i jeszcze jakiś?

Oj...duzo............

Aron,malutki Misio/mieszka z Aronem/  dwie kotki,ktore rowniez tam mieszkaja

Brys

duzy psiak Nekstor/ kolo mojego bloku rowniez w rodzinie pa/

musze zawiezc  jedzenie dla  duzego staruszka/niewidomy na jedno oko/ i malego Maksia /w rodzinie pa/

kobieta rowniez prosila o szelki i smycz

psiak,ktory wyjadal jedzenie na dzialce gdzie karmie koty,wiec teraz zostawiam i dla niego

i 9 kotow na niezamieszkalej dzialce

duzo tego.....sporo czasu poswiecam na ganianie i karmienie......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, zgłosiłam ten problem, ale zero odpowiedzi ze strony adminów. Myślałam, że to wina przeglądarki, ale nie - na każdej to samo. Na razie kto chce, to go zapraszam do znajomych (potem można mnie usunąć, zresztą dla Brysia naprawdę robię wyjątek, bo nigdy nie zapraszam osób, których nie poznałam na żywo i nie znam ich dooobrze), a potem na wydarzenie.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazarek,m.innymi dla Daszy ze Szczebrzeszyna :)

http://www.dogomania.com/forum/topic/145341-wyprzeda%C5%BC-z-ca%C5%82ego-roku-od-50gr-do-3z%C5%82-maxdla-doros%C5%82ych-i-dzieciciuchybutybi%C5%BCuksi%C4%85zki-do-1102/

 

Mam też dobrą wiadomość; otóż dt zdecydował się na adopcję Dorci :) Ona jest trudnym psem,a dotychczasowy opiekun i jego rodzina poznali ją już,polubili i wiedzą jak należy z nią postępować. Dorcia zresztą też jest wpatrzona w swojego pana.

Jest duże prawdopodobieństwo,że gdyby nawet znalazł się  jakiś dom,to Dorcia i tak pewnie znowu by wróciła ...

Cieszę się bardzo,że Dorcia zostaje u ludzi,których pokochała :) I tylko martwi mnie  fakt,że opiekun jest dość poważnie chory,aktualnie przebywa w szpitalu; oby wszytko było dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Urzekła mnie Dasza.Gdzie ona teraz przebywa?

Dasza od roku przebywa w domu tymczasowym w Szczebrzeszynie. Cieszymy się,że mamy ten dt, choć jest to buda i kojec.

Oczywiście najlepszym,wymarzonym miejscem dla Daszeńki byłby domowy dt lub oczywiście miejsce na kanapie w domu stałym ,ale do tej pory nie miałam jeszcze żadnego telefonu w jej sprawie...

Link to comment
Share on other sites

W tym roku będę miała w końcu lepszy sprzęt foto i prawko (prawko jak się uda), więc podjadę do tymczasu i porobię porządne zdjęcia. Myślałam o DT dla Daszy, ale niestety u mnie warunki takie same, więc to bez sensu. Na feriach porządnie ją poogłaszam.

Wspaniale, że Dora zostaje w DT na stałe, wycałujcie porządnie rodzinę Dory, bo się o nią martwiłam bardzo... I zdrowia dla jej właściciela życzę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...