Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Na podwyzszenie mocznika wplywaja rownoez dieta bialkowa lub odwodnenie,moze cos z tych parametrow wystepue u twojego psa,magdaleno?

morfologia nie wskazuje na odwodnienie, nie ma też takich objawów fizycznych, pije też normalnie,  sporadycznie zwymiotuje raz w tygodniu jak za dużo na raz zje

jeśli chodzi o dietę, to w tej chwili jemy tylko kurczaka  (udka), ryż i marchewkę, co jakiś czas żółtko jajka (mamy jeszcze problem alergiczny i niedawny problem z trzustką w związku z czym lipaza DGGR jest ciągle bardzo wysoka, spada powolutku, nie bardzo możemy więc przejść na typową dietę nerkową). nie bardzo orientuje się zeby określić czy to nasze jedzenie jest wysokobiałkowe.

Białko całkowite na dzień 11.09 mieliśmy ciut poniżej normy - 52.752g/L (norma 55-75), od tego czasu nie było badane.

dłuższy czas mieliśmy białkomocz (dwa plusiki, 1.0g/L), ale przy ostatnim badaniu (11września) spadł do 0.3g/L

Link to comment
Share on other sites

 Mój Shar-pei dołącza do grona nerkowców :lookarou:

Startowaliśmy z kreatyniną 780 umol/L, mocznik 12,01 mmol/L

Obecnie po 2 miesiącach leczenia mamy kreatyninę 233 umol/L, mocznik 9,6 mmol/L

Proszę o informację gdzie najtaniej kupić NaCl?

Czy ktoś z was zamawia azodyl w Stanach?

Link to comment
Share on other sites

my zamówiliśmy azodyl ostatnio u dr Neski ale przesyłka nie była zabezpieczona tak jak bym sobie tego życzyła, mam również zastrzeżenia co do jednej z pań tam pracujących (mieliśmy kontakt telefoniczny z dwiema - jedna bardzo pomocna, ale drugiej się zdecydowanie mniej "chce"). Nie będę już się wdawać w szczegóły ale mieliśmy bardzo duże problemy z tą przesyłką i więcej w ten sposób nie zamówię. Co jak co ale po lecznicy specjalizującej się w chorobach nerek spodziewałam się, że przesyłka będzie spakowana wzorcowo. Jestem mocno zawiedziona sytuacją.

 

Jeśli chodzi o USA to rozmawiałam z jednym ze sklepów (nie pamiętam nazwy) i tam pan wyjaśnił że nie poleca wysyłki do Polski, ponieważ idą one zbyt długo i wkłady chłodzące tyle nie wytrzymają. Nie dają oni gwarancji że lek dojdzie w takim stanie w jakim powinien.

Link to comment
Share on other sites

co do kroplówek to problem w tym, że najtaniej mam po 7,50zł za 500ml na stronie słynnej apteki internetowej ( przesyłka gratis) a w każdej aptece u mnie po 10/12zł. W związku z tym, iż leczenie suni obecnie kosztuje ponad 1000zł miesięcznie szukam jeszcze taniej . Pisałam do producentów baxtera i Kabi ale niestety się nie odezwali.

Co do azodylu to kontaktowałam się z właścicielami sklepu internetowego http://www.entirelypets.com i wszystko byłoby ok. gdyby nie fakt, że mają azodyl z krótkim terminem ważności ( obecnie do 12/2014) i nie gwarantują, że przyjdzie odpowiednio chłodny.

 

 

KOCHANI/ KOCHANE wiem, że o dużo proszę, ale jeśli ktoś ma jakieś wskazówki, przetarte szlaki do azodylu, kroplówek będę wdzięczna za każdy sygnał/wskazówkę.

Link to comment
Share on other sites

Któryś ze sklepów internetowych z USA wysyła azodyl tylko zimą - nie pamiętam jednak w tej chwili jego nazwy. Azodyle niestety mają krótkie terminy ważności... Ja pewnie kupię zimą z Warszawy, bo nie widzę innej opcji ale pojadę osobiście z lodówką turystyczną.

my za chlorek sodu płacimy ok 5zł u weta za 500ml

 

Czia - tu masz za 4,70zł:

http://www.aptekaolmed.pl/product-pol-14675-NATRIUM-CHLORATUM-PRO-irig-0-9-500-ml.html

zobacz jak z kosztem wysyłki może wyjdzie taniej niż w tej Twojej aptece

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.
Dawno tu nie zaglądałem,ale niestety z autopsji dobrze wiem co to znaczy nierówna walka z niewydolnością nerek u psiaka.Mój ukochany pudelek Snoopy borykał się dzielnie z tym choróbskiem, opisałam to w którymś z postów, później już nie pisałam naiwnie wierząc, że jeżeli nie będę mówić o chorobie i zapeszać, to uda nam się wygrać.Niestety...Snupusia nie ma już ze mną od dwóch lat,przez ten czas nie zaglądałem na forum, bo z każdym wspomnieniem pękało mi serce.Jednak jeżeli jakaś moja rada czy wskazówka mogłaby choć odrobinę pomóc jakiemuś psiaków, to chętnie podzielę się nabytą w czasie choroby wiedzą, dlatego postanowiłam napisać odnośnie Azodylu. Po przeczytanych postach widzę, że problem z dostępnością Azodylu jest taki sam jak dwa lata temu.Azodyl dla Snoopiego zawsze kupowałam za pośrednictwem strony For Less Than Ever, jest to polska firma za pośrednictwem której można zrobić zakupy w USA.Trzeba wejść na stronę For Less Than Ever i w wyszukiwarce wpisać Azodyl, pojawią się różne opcje tzn.Azodyl pojedynczy,w trzypaku itp.i wybrać odpowiadającą opcję.Po zakupie proszę wysłać do firmy maila z prośbą o odpowiednie zapakowanie i schłodzenie leku.Mieszkam we Wrocławiu ,Azodyl od momentu zamówienia docierał do mnie w ciągu 16-18 dni, nigdy dłużej.Zawsze był odpowiednio schłodzony,obłożony woreczkami lodu,zapakowany w termoaktywną folię i styropian. Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę, ponieważ sama z niej korzystałam i nigdy się nie zawiodłam.Lekarstwo przedłużyło życie mojego ukochanego Snoopiego o parę miesięcy, choć weterynarze dawali mu parę dni.Proszę tylko pamiętać, że kuracji nie można przerwać nawet na jeden dzień ,a zauważalną w wynikach poprawę można dostrzec min.po miesiącu.Trzymam kciuki za wszystkie chore na nerki psiaki.Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania, to proszę śmiało pisać.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie, ale będę pytać weta za 2 tyg. na kontroli.

Ciekawe mnie dlaczego weterynarze go nie proponują ( zwłaszcza ci, którzy nie mają dostępu do azodylu)

Niby ma w składzie to co azodyl, więc o co chodzi?

 

To nie jest ten sam skład, Biopronowi brakuje Enterococcus thermophilus

Link to comment
Share on other sites

gryf80, bardzo dziękuję za ten artykuł! Ja jeszcze znalazłam coś takiego: nerkipsa.pl/czym-zastapic-azodyl/ - spostrzeżenia osoby, której pies borykał się z PNN. Jeżeli Biopron się sprawdził, to nie widzę sensu w kupowaniu drogiego Azodylu. Najlepiej byłoby jeszcze popytać dobrych lekarzy co sądzą o kombinacji probiotyków dostępnych na polskim rynku.

Link to comment
Share on other sites

Ktos z was testowal moze biopron9 zamiast azodylu?jesli tak to z jakimi efektami

 

Ja testowałam ,na początku z bardzo dobrymi wynikami ,mocznik spadł bardzo dużo i przez pewien czas utrzymywał się na względnie niskim poziomie.

Niestety w chwili śmierci ,matki Antosia - Diuny,biedak załamał się całkowicie.

Wyniki poszły w górę,ciągnęłam go za uszy jeszcze półtora miesiąca ,ale on już po prostu nie chciał żyć :placz: .......

Link to comment
Share on other sites

Kreatynina świadczy o stopniu wydolności nerek,a wiadomo,że w przewlekła niewydolności nerek jest procesem nieodwracalnym, ponieważ nerki nie mają zdolności regeneracji jak np.wątroba, dlatego nie istnieje lekarstwo, które obniży trwale poziom kreatyniny przy PNN, ponieważ jest to niemożliwe.Nerki nigdy nie zaczną pracować w "częściach" w których już przestały.Azodyl,też tego nie spowoduje, ale każdy kto ma psa chorego na PNN na pewno zdaje sobie sprawę, że leczenie chorego zwierzaka jest leczeniem paliatywnym,mającym na celu poprawienie jak tylko można jakości i wydłużenia życia, a nie wyleczenia, ponieważ to jest niemożliwe,do tego celu potrzebny byłby przeszczep, czego w Polsce się nie praktykuje.Poprawienie jakości życia i samopoczucia zwierzaka polega przede wszystkim na eliminacji do jak najmniejszych wartości mocznika, który powoduje zatrucie organizmu i jego konsekwencje jak wymioty, brak łaknienia,apatie,słabość,posmak amoniaku itp. i tu Azodyl w połączeniu z codziennymi króplówkami sprawdza się świetnie.Co innego jeżeli mówimy o ostrej niewydolności nerek, wtedy jak najbardziej możliwe jest zbicie kreatyniny do wartości prawidłowych i całkowite wyleczenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...