Jump to content
Dogomania

czia

Members
 • Posts

  1105
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About czia

 • Birthday 02/05/1969

Converted

 • Location
  lubuskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

czia's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

14

Reputation

 1. U mnie wczoraj minął tydzień. Codziennie chodzę do niej - odwiedzam ją i ryczę. Bóg jeden wie jak bardzo mi jej brak i co bym dała żeby jeszcze choć raz ją przytulić , pocałować, poczochrać za uszkiem.
 2. Żegnam was dziewczyny. Jutro jadę pożegnać się z moim najukochańszym psiakiem, moją kochaną Bezusią. Jest już słaba, morfologia i jony padły , walczę o nią od soboty ale ona gasnie mi w oczach, już nie mam siły jej męczyć. Do pnn doszedł Addison. Ma drgawki . Stablilizujemy potas sód i wapń ale ona dalej się trzęsie. Serce mi pęka z bólu Rok i 3 miesiące. Tyle walczyła moja kochana psinka.
 3. Bardzo mi przykro ściskam cię mocno.
 4. Bardzo mi przykro kochana. Ściskam cię mocno.
 5. Trzymaj się. Dopóki czuje się dobrze i się bawi korzystajcie z tego. Ciszcie się każdym dniem. U mnie też kiepskie wyniki, żyjemy z dnia na dzień . Za każdy dzień jestetm wdzięczna i oby było ich jak najwięcej.
 6. Cieszę się że wy też tka robicie bo już myślałam że tylko ja mam coś z głową nie tak :-)
 7. z suchą karmą będzie ci lepiej podawać jak będzie namoczona i miękka bo wtedy nie pluje i ładnie łyka. Podawaj po kilka kulek nie dużo z zamianą na mięso. Ja dałabym tyle mięsa ile chce żeby zaczęło wszystko pracować, bo jak się lepiej poczuje to i chęci na jedzenie może wrócą. U mnie pomogło. Najpierw wróciły siły, a potem zajmowałam się dietą.
 8. U nas podziałał kurczak na ostro. Próbuj wszystkiego. Ja swego czasu miałam 20 talerzyków rozkładanych na podłodze, żeby sprawdzić co jej podejdzie. Bardzo pomaga podgrzanie jedzenia. Obecnie karmie trovetem renalem, którego zalewam gorącą wodą , po 5 min. odsączam i sunia wcina bez problemu. Są też dni że karmię sama. Nie stresuj się daj psu czas, poszukaj jakiegoś bodźca, który zachęci do jedzenia. Może to głupie co napiszę ale u mnie działają hasła typu: szybko bo ci zjedzą, jemy jemy i takie tam .... :-)
 9. Zamiawam bezpośrenio przez znajomego z USA. Kończy mi się na koniec października więc ok. 15.10.2015r, będę zamawiała. Ostatnio dolar był nisko i za op. 60 tabl. na 2 miesiące zapłaciłam z przesyłką 330zł
 10. Dziewczyny polecam zamianę Azodylu na Renadyl. Wychodzi o połowę taniej przy dużych psach niż Azodyl. Jest to wcześniejsza wersja Azodylu więc podajecie ten sam lek tylko zamiast 3 sztuk 1 dziennie. Kuracja na miesiąc to ok. 150zł
 11. Choroby nerek nie wyleczysz. Możesz poprawić komfort życia psa poprzez podawanie leków które przepisał wet. U mnie na początku walka z obniżeniem parametrów nerkowych trwała 4 tygodnie. Pomimo podawania leków i kroplówek ciągle rosło potem stanęło i nie chciało spadać, aż nastąpił przełom. Po tym wiem jedno i mogę poradzić : SPOKÓJ, OPANOWANIE I CIERPLIWOŚĆ DAWANIE LEKÓW, KONTAKT W WETEM - ....... wiem że to trudne ale to jedyne co możesz zrobić. Nie poddawaj się - wszystko przed tobą.
 12. Dr. Neska Suszyńska lub na własną rękę z USA- szukaj w google jest tego pełno w USA . Nie bardzo rozumiem na próbę ( tak się nie da bo nie osiągniesz porządanego efektu ). To samo z chęcią psa do jego jedzenia - wkładasz psu do pysia - musi połknąć więc jego chęć czy niechęć jest nieistotna w podjęciu decyzji . Leku nie można wsypywac do karmy. Trzymaj w lodówce bo straci właściwości. Lek jest drogi ( 1 op. 90 tabl. ok 340zł - przy wadze psa 25 kg starzy ci to na miesiąc ) i trudno dostępny więc ne wiem czy znajdziesz kogoś kto ci odsprzeda,
 13. UREA: 12 mmol/L ( 2,5-9,6) CREA: 429 UMOL/L rośnie od 4 miesięcy średnio co miesiąc o 40 ( 44-159) FOSFOR: 1,85mmol/L ( 081-2,19) morfologia jest ok. są to wyniki z 03.07.2015r. z leków: kroplówa 0,5 L x dziennie NACL 0,9% renadyl ( to to samo co azodyl ) lotensin 5mg 2 x dziennie 7,5mg losacor 1 x pół 1 raz ćwiartka renalvet x 3 sztuki po jedzeniu - colchicum dispert 2 tabl dziennie - na gorączkę szharpejową waga 28 kg. rasa: shar-pei wiek: 6 lat i 11 miesięcy - ze mną od prawie 3 lat ( zabrałam ze schroniska ). Je ładnie troveta renala z małym dodatkiem ( 2 skrzydełka z kurczaka ) bez kury jest obraza więc nie da rady inaczej. Rubenalu nie stosowałam - vet nie każe nic zmieniać. Ufam mu bo zna się na chorobie + kolega Neski więc mam konsultacje w cenie :-) RÓWNO ROK TEMU ZACZĄŁ SIĘ DRAMAT: CREA OSIĄGNĘŁA ZAWROTNĄ CYFRĘ : 980 PRZY NORMIE ( 44-159). pO 3 TYGODNIACH W LECZNICY ODDALI MI JĄ Z CREĄ : 450 I OD TEGO CZASU SPADAŁO AŻ DO 220. OD pONAD 4 MIESIĘCY CIĄGLE ROŚNIE . MOCZNIKA NIE MIAŁA WYSOKIEGO NIGDY, CZASEM TYLKO LEKKO PODWYŻSZONY.. NAPISZ JAK U CIEBIE NAS ZAATAKOWAŁO ZNIECNACKA CHOCIAŻ WYIKI KONTROLNE ROBIŁAM CO 4-6 MIESIĘCY ZE WZGLĘDU NA OBCIĄŻENIE GENETYCZNE RASY I DDDDDDDDDDDDDUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU....................AAAAAAAAAAAAAAAAAAA TEŻ MNIE NIE UCHRONIŁO.
×
×
 • Create New...