Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

moja suczka Sabusia umiera dzisiejsze badanie krwi wykazalo mocznik 85 mg/ml przy normie 5o mg/ml weci sugeruja kroplowki podskorne ale ja nie umiem zrobic mam po psie :(((((((((

 

To jeszcze żadna tragedia, nasz psiak funkcjonuje normalnie przy moczniku 150mg/dl. Tak jak podpowiedziała gryf80 dobadaj kreatyninę, bo mocznik bywa podwyższony też z przyczyn pozanerkowych.

Jeżeli wet sugeruje Tobie kroplówki podskórne to na pewno pokaże Ci jak się je robi.

Link to comment
Share on other sites

mocznik 85 mg/ml

kreatynina 1.39 norma do 1.4

suczka popuszczala mocz kilka miesiecy temu

zrobilam badanie moczu bakterie

podali furagin

potem robilam jeszczse w ludzkim labie badanie moczu i zero bakterii

potem gdzies po miesiacu zrobilam znow badanie wyszlo ph moczu 7 dostala uropet

psiak nie che jesc

juz dawno zmienilam mu na gotowane ryz kurczak i mokre puszki chappi(wiem ze zle te puszki ale 1 posilek dostawala chappi mokre)

nie dam rady przemycac wody w jedzeniu bo nie zje

Link to comment
Share on other sites

Nie ma podziału na złe i dobre jednostki. Wszystko zależy od laboratorium czy wybierze sobie przy badaniu krwi jednostki zwyczaje ( z układu Si) czy inne.

Ty masz podany poziom mocznika w jednostce :mg/dl

Mój wet podaje poziom mocznika w jednostce:mmol/L

 

8,6 mmol/L możesz sobie przeliczyć na swoją jednostkę czyli mg/dl

i wtedy zobaczysz jakim cudem mój pies jeszcze żyje

Link to comment
Share on other sites

kotka milka nie panikuj bo wynik kreatyniny ma bardzo dobry i zmuszac ja do przyjmoiwania dużej ilości płynów z "powodu niewydolnej nerki"to zgroza.

trzeba oddzielic dwierz sprawy a nawet trzy:na pewno pies nie ma niewydolnej nerki co widać w wynikach,może jest problem z niedoleczonym pecherzem skoro infekcja nawraca,trzecia rzecz-sterylizowana?

Link to comment
Share on other sites

kotka milka nie panikuj bo wynik kreatyniny ma bardzo dobry i zmuszac ja do przyjmoiwania dużej ilości płynów z "powodu niewydolnej nerki"to zgroza.

trzeba oddzielic dwierz sprawy a nawet trzy:na pewno pies nie ma niewydolnej nerki co widać w wynikach,może jest problem z niedoleczonym pecherzem skoro infekcja nawraca,trzecia rzecz-sterylizowana?

 

Suczka sterylizowana 2007-2008

nie ma nakterii w moczu tylko ph 7

jak dawalam paste uropet to spadlo jak przestalam dawac znow wzroslo

mam dawac 500 ml kroplowki podskornej

wczoraj ledwo wlalam 100 ml bo nie che wejsc

Link to comment
Share on other sites

jak uzbierasz kase to zrób morfologie krwi,zrób także badanie moczu jeśłi możesz w innym labie.ph moczu wiekszosc odczytuje na podst.zabarwienia paska-i dla jednych dany kolor oznacza 7 dla innego 6,5.wykonasz w innym labie wykonasz bedziesz miała porównanie

nadal nie bardzo rozumiem po co te kroplówki,tak dla zasady?oświeć mnie

Link to comment
Share on other sites

Suczka sterylizowana 2007-2008

nie ma nakterii w moczu tylko ph 7

jak dawalam paste uropet to spadlo jak przestalam dawac znow wzroslo

mam dawac 500 ml kroplowki podskornej

wczoraj ledwo wlalam 100 ml bo nie che wejsc

wejść wejdzie nie panikuj , może za głęboko się wbiłaś i dlatego nie chciało lecieć. Mój szarpek ma dużo skóry ja myślałam, że max. dla niej to 1000ml, a wet mnie oświecił i powiedział, że jej można by do 5 litrów zmieścić pod skórą. Kroplówkę podaj w odstępie czasu np. co 2 h. Po podaniu płynu może zrobić się w dolnej części taki ciastowaty opad - poczekaj aż wchłonie i podaj znowu. Ja podaję po 250 ml na każdy bok. Kwesta wprawy - nie poddawaj się. Ja stosuję igłę w rozmiarze 1.2 po 3 miesiącach kroplówek podanie butli 500ml zajmuje mi ok. 10 min.

Psiur jest już tak przyzwyczajony, że jak widzi butlę z łącznikiem sam podchodzi i merda ogonem, wie że trzeba bo pańcia kocha i trzeba walczyć.

Link to comment
Share on other sites

Przymierzam się powoli do zakupu azodylu w Stanach adres strony http://www.entirelypets.com/vetoquinol-azodyl.html

Po rozmowie telefonicznej z pracownikiem dowiedziałam się, że teraz mają azodyle w op. 60 szt. do 31.12.2014r.

Prawdopodobnie w grudniu będą z terminem do 2015.

Jesli ktoś jest zainteresowany proszę o info. Możemy zamówić razem do podziału będzie tylko koszt wysyłki ( 39,50 $ )

Link to comment
Share on other sites

 

jak uzbierasz kase to zrób morfologie krwi,zrób także badanie moczu jeśłi możesz w innym labie.ph moczu wiekszosc odczytuje na podst.zabarwienia paska-i dla jednych dany kolor oznacza 7 dla innego 6,5.wykonasz w innym labie wykonasz bedziesz miała porównanie
nadal nie bardzo rozumiem po co te kroplówki,tak dla zasady?oświeć mnie

 

Kroplowki po to żeby obnizyc mocznik przeplukac psa
saba nie je wymiotuje żółcia weci powiedzieli ze to przez mocznik ktory drazni żołądek
Saba zawsze duzo jadla teraz tylko 1 pasztecik 100g ledwo ledwo
Link to comment
Share on other sites

   

Kroplowki po to żeby obnizyc mocznik przeplukac psa
saba nie je wymiotuje żółcia weci powiedzieli ze to przez mocznik ktory drazni żołądek
Saba zawsze duzo jadla teraz tylko 1 pasztecik 100g ledwo ledwo

 

 

Według mnie 85mg/dl to nie jest poziom mocznika, który powinien mieć jakiś znaczący wpływ na apetyt. problemy zjedzeniem zazwyczaj zaczynają pojawiać się powyżej 150mg/dl. Koniecznie dodatkowe badania, bez tego nikt Ci tu za wiele nie podpowie.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny ci napisałay że 85 mg/dl to nie jest wynik zatrważajacy(myślę że próbuja cie naciagnac na kasę)-przeciez kreatynina jest w normie.

to ze nie je nie jest związane z nerkami ,moze warto byłoby poszerzyc badania i ewentualnie skupic się na chorym póki co przewodzie pokarmowym

jak robiłaś badanie moczu to jaki cięzar właściwy był?

Link to comment
Share on other sites

 

dziewczyny ci napisałay że 85 mg/dl to nie jest wynik zatrważajacy(myślę że próbuja cie naciagnac na kasę)-przeciez kreatynina jest w normie.
to ze nie je nie jest związane z nerkami ,moze warto byłoby poszerzyc badania i ewentualnie skupic się na chorym póki co przewodzie pokarmowym
jak robiłaś badanie moczu to jaki cięzar właściwy był?

 
nie pamietam dokladnie byl niski ale miescil sie w normie
jak w normie kreatynina jak ma 1.40 a jest do 1.04
Link to comment
Share on other sites

no to ktos cie wprowadził w błąd z normami kreatyniny,twój pies ma w normie.

nie daj sie naciagnąc na kasę-idz do innego nawet bez psa ale z wynikami,porozmawiaj,bo szkoda psa tak bezcelowo nakłuwac i nawadniać.

w przypadku twojego psa trzeba się zając -jak pisałam wyzej-p.pokarmowym bo długo utrzymujacy się problem wymiotów prowadzi do odwodnienia i problemów ze sluzówka żoładka

Link to comment
Share on other sites

 

no to ktos cie wprowadził w błąd z normami kreatyniny,twój pies ma w normie.
nie daj sie naciagnąc na kasę-idz do innego nawet bez psa ale z wynikami,porozmawiaj,bo szkoda psa tak bezcelowo nakłuwac i nawadniać.
w przypadku twojego psa trzeba się zając -jak pisałam wyzej-p.pokarmowym bo długo utrzymujacy się problem wymiotów prowadzi do odwodnienia i problemów ze sluzówka żoładka

 
a jakie sa normy kratyniny i mocznika u psa?
napiszcie mi prosze w jednostkach mm/mol i mg/dl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...