Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Piesek- o imieniu Rudek;) waży 20,5 kg, ogółem ma nadwagę . Kroplówki dożylne znosi lepiej, wcześniej nie było również problemu z kroplówkami podskórnymi, pojawił się od tego weekendu. Weterynarz uznał, ze Rudkowi skończyła się cierpliwość po prostu- dziś w lecznicy też warknął ostrzegawczo w trakcie zakładania wenflonu a nigdy tego nie robił ( jest to piesek o mega poczciwym charakterze typu" róbcie ze mną co chcecie jakoś to zniosę :) "- wymarzony pacjent )

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że mój psiak czuje się coraz gorzej. Jakby kroplówki mu nie pomagały a szło wszystko w drugą stronę.

Od wczoraj bierze dodatkowo Rubenal, jest smętny, ciągle śpi, wypróbowałam już każdej karmy dla nerkowców- żadnej nie chce jeść.

Wczoraj karmiłam go trochę na siłę Hillsem i Integra Nieren , zemdliło biedaczka i wciągnął  w siebie  chyba 2 metrowy pas trawy.

Żadne dodawanie masła czy oliwy z oliwek już nie pomaga. Nawet jego ulubiony kurczak nie daje rady.

Jak go dzis odebrałam od lekarza z kroplówek biedaczek zwymiotował głównie żółcią i czymś brązowoczerwonym (o konsystencji śluzu)

Nie mam zielonego pojęcia czemu tak jest, tak źle jeszcze nigdy się nie czuł:( 

Białko w moczu podskoczyło mu do góry, dzisiaj mocz poszedł do analizy na stosunek białka do kreatyniny .

Link to comment
Share on other sites

Dotykał, Rudek reagował w pewnym momencie na ból, weterynarz ocenił to jako ból w okolicach nerek i po tym miał robione usg brzuszka.

Od wczoraj zauważyłam zmianę w jego charakterze, jest smętny, osowiały, bez apetytu, śpi. Wczoraj w nocy męczyły go mdłości, dziś po trawie której się najadł doszły wymioty. Rozumiem, że zwierzęta w taki sposób oczyszczają sobie żołądek, jednak ten brązowy śluz oraz żółć strasznie mnie niepokoją:(

Link to comment
Share on other sites

Tak, zdarzyło mu się tylko raz zwymiotować. Właśnie jest u weterynarza, zgłosiłam złe samopoczucie, to co się wydarzyło wczoraj, oraz to że nie chce jeść karmy nerkowej. Żadnej. Mały w ciągu 5 dni schudł ponad kg, jeszcze nigdy nie stracił aż tyle w tak krótkim czasie. 

Dodatkowo odnowiło mu się zapalenie oka, więc dostanie znów  jakieś krople (z  oczkiem walczymy od roku, kiedy nadział się na patyk, dziura się zarosła po 6 miesiącach!, ale stan zapalny co chwile wraca).

Dostanie również Petriol na pobudzenie apetytu ( tylko, że on ma apetyt, na wszystko poza karmą nerkową, malutkiej kotce z talerza jej kocie jedzenie podjada). 

Do głowy mi już przyszło żeby zapytać się o kociego Renala;) Wiem, ze to głupi pomysł, ale chciałabym zobaczyć czy ta mu posmakuje.

 

Własnoręcznie przyrządzonego posiłku nie je (ryz, kurczak, marchewka - wyciąga sobie kawałeczki kurczaka a resztą pluje), pozostaje nam jeszcze próbować z Trovetem.

 

Z drugiej strony, jak go boli brzuch to wcale się nie dziwie, że nie je. :(

 

Od rana zachowywał się wyjątkowo dobrze:) Skakał, szczekał i miał ochotę na 2 dłuuugie spacery, nie chciał do domu wracać:)

Karmy swojej jeść nie chciał, za to podjadł kotce jej karmę:P

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie ma ochoty jeść renala to nie podawaj - zwłaszcza kociego! Przeczytaj to: http://www.dogomania.com/forum/topic/785-kto-mia%C5%82-lub-ma-psa-chorego-na-nerki/page-290#entry15655810
Spróbuj podać inne mięsko, skoro kurczaka nie chce. Ważne, żeby jadł cokolwiek... jednak kociej karmy nie dawałabym. A może jakieś dobrej jakości puszki mu posmakują? Np. Terra Canis bezzbożowa. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Nie , nie podałam mu żadnego kociego Renala;) Taka myśli mi tylko przez głowę przeszła;) Kurczaka chce jeść, to jest jego ulubione mięso ;) Dzięki za polecenie tej puszki, spróbuję:) 

Rudek uwielbia puszki Animondy Gran Carno dla Seniorów,  oraz wszelakie Nature protection ;) Jeśli dziś znowu nie zechce zjeść Renala, to nie będę go głodzić.

 

W sobotę udało mu się zjeść całą puszkę Renala, z dnia na dzień zaczął podchodzić do tych karm negatywnie i z odruchami wymiotnymi na sam zapach. 

Jak mu próbuję wsadzić do pyszczka to nią pluje, a wiem, że on po prostu musi jeść i wiem, że jest głodny. 

Jedyne co lubi to suchą karmę Royal Renal. Próbowałam mu zrobić papkę z chrupek z wodą, ale tego już też zjeść nie chciał.

Widziałam też karmy Hillsa dla seniorów o smaku kurczaka. Jednak zanim mu ją podam muszę najpierw zorientować się w składzie puszki.

Link to comment
Share on other sites

Nie musi jeść renala. Zwłaszcza Royal i Hills są bardzo kiepskie i obciążą mu nerki. Zapoznałaś się z postami, które podlinkowałam? Czemu nie chcesz dać mu kurczaka? Absolutnie nie można psiaka głodzić :( niech je to na co ma ochotę, jeśli jest to mięso to bardzo dobrze, suplementuj tylko wapniem.

Link to comment
Share on other sites

Tak, zapoznałam się:)

Podaje mu kurczaka, nie mam wyjścia;) W żadnym wypadku bym go nie głodziła! :) Wcześniej jadł karmę nerkową wymieszaną z kurczakiem, teraz jak wyczuje Renala to po prostu nie zje;) Dlatego wczoraj podałam mu 2 małe podudzia z kurczaka ( dostaje ślinotoku na sam zapach ^^) i jego ulubioną karmę Gran Carno. Od razu wstał w lepszym humorze. Ja po prostu próbuje go jakoś zachęcić pomału do jedzenia karm dla nerkowców, ale jeśli nie będzie chciał ich jeść to będę go karmić tak by mu nie zaszkodzić, ale żeby jadł to co lubi. Nic nie poradzę na to, że jest pieskiem wyjątkowo wybrednym i je tylko to co mu pasuje. On potrafił nie zjeść nic dopóki nie dostał tego co chce:P A czasem trudno się domyśleć na co ma apetyt danego dnia, więc chodzę do zwierzęcego 10 razy dziennie i kupuje mu różne puchy aż wybierze tą właściwą dla siebie ;)

 

Domowych posiłków przygotowywanych przeze mnie też nie zje. Próbowałam, nie chce. Ryżu nie znosi, nie lubi makaronu, chleba też nie zje. Czasem zdarzyło mu się zjeść troszkę ziemniaka jeśli był polany śmietaną, ale to i tak z miną jakbym go krzywdziła:P

Mówi się, że koty są wyjątkowo wybredne. U mnie jest na odwrót. Rudek kocha mięso i tylko puszki takie które mu podpasują, Kotka za to rwie się do wszystkiego, jak widzi sałatę to ją wyciąga z siatki i ucieka ^^ Malutka kocha wszelkie warzywa, makarony, ryże, piesek zawsze odwraca głowę w ścianę i zerka na mnie tym wielkim czarnym wymownym ślepiem żebym mu dała w końcu spokój:P

Z Petriolem będę uważać, bo on nie stracił apetytu. A wątpie by Petriol zadziałał tak, że zacznie jeść karmę nerkową która mu najzwyczajniej w świecie nie smakuje. 

 

Węglan wapnia zakupię. :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...