Jump to content
Dogomania

czia

Members
 • Posts

  1105
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by czia

 1. U mnie wczoraj minął tydzień. Codziennie chodzę do niej - odwiedzam ją i ryczę. Bóg jeden wie jak bardzo mi jej brak i co bym dała żeby jeszcze choć raz ją przytulić , pocałować, poczochrać za uszkiem.
 2. Żegnam was dziewczyny. Jutro jadę pożegnać się z moim najukochańszym psiakiem, moją kochaną Bezusią. Jest już słaba, morfologia i jony padły , walczę o nią od soboty ale ona gasnie mi w oczach, już nie mam siły jej męczyć. Do pnn doszedł Addison. Ma drgawki . Stablilizujemy potas sód i wapń ale ona dalej się trzęsie. Serce mi pęka z bólu Rok i 3 miesiące. Tyle walczyła moja kochana psinka.
 3. Bardzo mi przykro ściskam cię mocno.
 4. Bardzo mi przykro kochana. Ściskam cię mocno.
 5. Trzymaj się. Dopóki czuje się dobrze i się bawi korzystajcie z tego. Ciszcie się każdym dniem. U mnie też kiepskie wyniki, żyjemy z dnia na dzień . Za każdy dzień jestetm wdzięczna i oby było ich jak najwięcej.
 6. Cieszę się że wy też tka robicie bo już myślałam że tylko ja mam coś z głową nie tak :-)
 7. z suchą karmą będzie ci lepiej podawać jak będzie namoczona i miękka bo wtedy nie pluje i ładnie łyka. Podawaj po kilka kulek nie dużo z zamianą na mięso. Ja dałabym tyle mięsa ile chce żeby zaczęło wszystko pracować, bo jak się lepiej poczuje to i chęci na jedzenie może wrócą. U mnie pomogło. Najpierw wróciły siły, a potem zajmowałam się dietą.
 8. U nas podziałał kurczak na ostro. Próbuj wszystkiego. Ja swego czasu miałam 20 talerzyków rozkładanych na podłodze, żeby sprawdzić co jej podejdzie. Bardzo pomaga podgrzanie jedzenia. Obecnie karmie trovetem renalem, którego zalewam gorącą wodą , po 5 min. odsączam i sunia wcina bez problemu. Są też dni że karmię sama. Nie stresuj się daj psu czas, poszukaj jakiegoś bodźca, który zachęci do jedzenia. Może to głupie co napiszę ale u mnie działają hasła typu: szybko bo ci zjedzą, jemy jemy i takie tam .... :-)
 9. Zamiawam bezpośrenio przez znajomego z USA. Kończy mi się na koniec października więc ok. 15.10.2015r, będę zamawiała. Ostatnio dolar był nisko i za op. 60 tabl. na 2 miesiące zapłaciłam z przesyłką 330zł
 10. Dziewczyny polecam zamianę Azodylu na Renadyl. Wychodzi o połowę taniej przy dużych psach niż Azodyl. Jest to wcześniejsza wersja Azodylu więc podajecie ten sam lek tylko zamiast 3 sztuk 1 dziennie. Kuracja na miesiąc to ok. 150zł
 11. Choroby nerek nie wyleczysz. Możesz poprawić komfort życia psa poprzez podawanie leków które przepisał wet. U mnie na początku walka z obniżeniem parametrów nerkowych trwała 4 tygodnie. Pomimo podawania leków i kroplówek ciągle rosło potem stanęło i nie chciało spadać, aż nastąpił przełom. Po tym wiem jedno i mogę poradzić : SPOKÓJ, OPANOWANIE I CIERPLIWOŚĆ DAWANIE LEKÓW, KONTAKT W WETEM - ....... wiem że to trudne ale to jedyne co możesz zrobić. Nie poddawaj się - wszystko przed tobą.
 12. Dr. Neska Suszyńska lub na własną rękę z USA- szukaj w google jest tego pełno w USA . Nie bardzo rozumiem na próbę ( tak się nie da bo nie osiągniesz porządanego efektu ). To samo z chęcią psa do jego jedzenia - wkładasz psu do pysia - musi połknąć więc jego chęć czy niechęć jest nieistotna w podjęciu decyzji . Leku nie można wsypywac do karmy. Trzymaj w lodówce bo straci właściwości. Lek jest drogi ( 1 op. 90 tabl. ok 340zł - przy wadze psa 25 kg starzy ci to na miesiąc ) i trudno dostępny więc ne wiem czy znajdziesz kogoś kto ci odsprzeda,
 13. UREA: 12 mmol/L ( 2,5-9,6) CREA: 429 UMOL/L rośnie od 4 miesięcy średnio co miesiąc o 40 ( 44-159) FOSFOR: 1,85mmol/L ( 081-2,19) morfologia jest ok. są to wyniki z 03.07.2015r. z leków: kroplówa 0,5 L x dziennie NACL 0,9% renadyl ( to to samo co azodyl ) lotensin 5mg 2 x dziennie 7,5mg losacor 1 x pół 1 raz ćwiartka renalvet x 3 sztuki po jedzeniu - colchicum dispert 2 tabl dziennie - na gorączkę szharpejową waga 28 kg. rasa: shar-pei wiek: 6 lat i 11 miesięcy - ze mną od prawie 3 lat ( zabrałam ze schroniska ). Je ładnie troveta renala z małym dodatkiem ( 2 skrzydełka z kurczaka ) bez kury jest obraza więc nie da rady inaczej. Rubenalu nie stosowałam - vet nie każe nic zmieniać. Ufam mu bo zna się na chorobie + kolega Neski więc mam konsultacje w cenie :-) RÓWNO ROK TEMU ZACZĄŁ SIĘ DRAMAT: CREA OSIĄGNĘŁA ZAWROTNĄ CYFRĘ : 980 PRZY NORMIE ( 44-159). pO 3 TYGODNIACH W LECZNICY ODDALI MI JĄ Z CREĄ : 450 I OD TEGO CZASU SPADAŁO AŻ DO 220. OD pONAD 4 MIESIĘCY CIĄGLE ROŚNIE . MOCZNIKA NIE MIAŁA WYSOKIEGO NIGDY, CZASEM TYLKO LEKKO PODWYŻSZONY.. NAPISZ JAK U CIEBIE NAS ZAATAKOWAŁO ZNIECNACKA CHOCIAŻ WYIKI KONTROLNE ROBIŁAM CO 4-6 MIESIĘCY ZE WZGLĘDU NA OBCIĄŻENIE GENETYCZNE RASY I DDDDDDDDDDDDDUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU....................AAAAAAAAAAAAAAAAAAA TEŻ MNIE NIE UCHRONIŁO.
 14. U nas własnie mija rok od wykrycia choroby. Jak się mamy? - jemy, pijemy, ładnie się bawimy, psocimy ale...... niestety kreatynina rośnie z każdym miesiącem i nic już z tym nie możemy zrobić. Diagnoza weta - przy takim wzroście jak się nic po drodze nie przytrafi to 5 miesięcy :-(
 15. Wielkim szczęściem jest mieć przyjaciela tak wiele lat u swego boku. Ja niestety tego szczęścia nie mam. 4 lata temu wzięłam budulkę shar-peikę ze schroniska. Miała wtedy 3 latka. Teraz ma tylko 7 a już muszę się z nią żegnać. Całe życie psy są obok mnie. Kocham je ponad wszystko, działam pomagam jak mogę. Nie jestem w stanie przejść obojętnie obok potrzebującego czworonoga i chyba za to los mnie tak doświadczył, że mojej kochanej psince dał tylko 7 lat życia. Moja kochana Beza choruje na przewlekłą niewydolność nerek . Ostatnie wyniki są tragiczne wet kazał szykowac się na najgorsze. Nie wiem ile dni tygodni nam jeszcze pozostało ale dziękuję za każdy nowy dzień jeszcze choć jeden i jeden póki bezusia czuje się dobrze. Wspieram ją każdego dnia , karmię, przytulam, miziam za uszkiem a w nocy gdy śpi płaczę do poduszki bo nie mogę się z tym wszystkim pogodzić.
 16. prawdopodobnie wbijasz się za głęboko, spróbuj pod kątem. Nie wiem o jakim guzku piszesz. Jak nawadniasz psa podskórnie do robi się gulka z płynu który wlewasz a potem powoli się wchłania . Jak masz ciastowaty opad na dole skóry poczekaj aż się wchłonie.
 17. czia

  Wyniki z krwi

  Niestety przy PNN nie znajdziesz sposobu na wyleczenie. Trzeba się z chorobą pogodzić i najważniejsze postaw na 1 lekarza prowadzącego ( dobrego , znającego temat ) i stosuj się do jego zaleceń. Dbaj o psiaka, zapewnij mu spokój i dużo odpocznku, bez stresujących sytuacji. kontroluj wyniki wg. zaleceń lekarza, nie lekceważ tego. Regularne badania to podstawa. Pamiętaj nie zawsze dobre samopoczucie psa idzie w parze z dobrymi wynikami. Ja walczę od roku uwież mi, że nie przespałam wielu nocy w poszukiwaniu ratunku........niestety do dzisiaj bezskutecznie :-(
 18. czia

  Wyniki z krwi

  Przerabiałam, mogą podać ale każdy wet ci powie tak ............ zaszkodzić nie zaszkodzi, ale czy pomoże tego jeszcze nie wiemy. Temat przerabiałam pół roku temu.
 19. Z mojego osobistego doświadczenia ............ Daj cokolwiek, nawet mięsko. Pies który nie je nie ma siły do walki. Ty jak nie jesz dobrze się czujesz?. Nie wiem po co wybierasz tego mu nie dam tego też nie a mięso to w ogóle odpada. Jak pies zje nabierz siły do walki to wtedy będziesz się martwić o wyniki. Na obecną chwilę mają mu wrócić siły i chęć do życia bo tylko to jest teraz najważniejsze. Ja w bardzo bardzo ciężkim stanie mojej suni dawałam wszystko bo obiecałam sobie że przynajmniej będzie najedzona przed śmiercią. Weterynarze nie dawali szans, ale ja się zaparłam. Po czasie wróciły siły i zajęłam się stabilizacją mocznika. I BŁAGAM NIE KATUJ GO BISZKOPTAMI . DAJ MU TO NA CO MA OCHOTĘ. Życie z pnn nie jest łatwe. Są dni gorsze i lepsze. Dla mnie najważniejsze jest aby mój pies nie cierpiał i dopóki widzę w jej oczkach chęć życia będę walczyć, nawet kosztem złamania diety w gorsze dni, bo najważniejsze żeby pies był szczęśliwy i czuł się kochany. Znajdź sposób na karmienie: zabawa, zazdrość innego psa cokolwiek co przyniesie efekty. Ugotuj schaboszczaka potem pokrój go ma małe kawałeczki , weź miseczkę z karmą ( tylko nie dużo ) i dawaj jedną do pysia jedną do miseczki u mnie działa.
 20. Tino 123 ... to super, że stać cię na taki komfort. Nie wszyscy na forum mają takie szczęście że stać ich na azodyl stąd wątek, który edytuję: DLA OSÓB SZUKAJĄCYCH ALTERNATYWY DLA AZODYLU.......... P.S. dla wszystkich na tym forum bardzo ważne jest życie psa !!!!
 21. Ostatnio na stronie nerkipsa.pl pojawiła się dosyć ciekawa interpretacjia przelicznika Biopronu w stosunku do azodylu http://nerkipsa.pl/azodyl-zamieniamy-na-biopron-9-jak-przeliczyc-dawke/ Czytając powyższy artykuł postanowiłam poszukać alternatywy Przeszukałam dosłownie wszystkie apteki internetowe w poszukiwaniu 'lepszego" zamiennika i muszę przyznać , że jest kiepsko. Jedyne na co się natknęłam to probiotyki o nazwie VSL-3 , 10 tabletek kosztuje ok. 40zł skład: Środek spożywczy w postaci kapsułek, zawierający 8 różnych szczepów liofilizowanych, żywych kultur bakterii kwasu mlekowego i bifidobakterii, w ilości nie mniejszej niż 112 miliardów (1,12 x1011) jednostek tworzących kolonie (CFU) w jednej kapsułce. Skład Liofilizowane żywe bakterie kwasu mlekowego i bifidobakterie: Streptococcus thermophilus DSM 24731 Bifidobacterium longum DSM 24736 Bifidobacterium breve DSM 24732 Bifidobacterium infantis DSM 24737 Lactobacillus acidophilus DSM 24735 Lactobacillus plantarum DSM 24730 Lactobacillus paracasei DSM 24733 Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus DSM 24734 PODSUMOWUJĄC: Azodyl ma 15 miliardów bakterii Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium longum, Lactobacillus acidophilus - 1 tabl. VSL-3 ma 112 miliardów bakterii j.w. Czy waszym zdaniem nie lepsze byłoby podawanie VSL-3 ( 1 tabl. dziennie) zamiast 21 biopronu??? Dodam na koniec, iż skontaktowałam się z producentem leku VSL-3 i niestety nie uzyskałam informacji o ilości miliardów bakterii dla poszczególnych szczepów, gdyż jest to tajemnica firmy, Proszę piszcie i komentujcie co o tym myślicie??????
 22. Mamy kontrolne wyniki: mocznik się unormował kreatynina powoli spada. Wet kazał się cieszyć :-)
 23. http://wetzoo.pl/pl/p/Pronefra-180-ml/1228
×
×
 • Create New...