Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

no kreatynina u Saby 1.39 a norma 1.4 czyli o 35 przekroczona ?????

kreatynina jest w normie :

1.4 to inaczej 1.40 więc do normy brakuje jej jeszcze 0.01

 

wcale nie głupota z podskórnymi . dożylna różni się tylko tym od podskórnej, że działanie jest natychmiastowe a podskórna musi się wchłonąć co trwa. Taka oto różnica.

Jak masz stabilną sytuację i wyniki już nie szaleją wtedy z dożylnej zmieniasz na podskórną.

A jak jest sytuacja krytyczna jak u mnie było w sierpniu to jedynym ratunkiem płukanie dożylne.

 

Napisz jak piesio i jak ci idą kroplówki.

Link to comment
Share on other sites

no kreatynina u Saby 1.39 a norma 1.4 czyli o 35 przekroczona ?????

kreatynina jest w normie :

1.4 to inaczej 1.40 więc do normy brakuje jej jeszcze 0.01

 

wcale nie głupota z podskórnymi . dożylna różni się tylko tym od podskórnej, że działanie jest natychmiastowe a podskórna musi się wchłonąć co trwa. Taka oto różnica.

Jak masz stabilną sytuację i wyniki już nie szaleją wtedy z dożylnej zmieniasz na podskórną.

A jak jest sytuacja krytyczna jak u mnie było w sierpniu to jedynym ratunkiem płukanie dożylne.

 

Napisz jak piesio i jak ci idą kroplówki.

Sabusia wczoraj wciela zwaczyk wolowy i pól saszetki 500g karmy dolina noteci z jagniecina mokra

dzis jestemy po kroplowce i mam wielbląda z garbem na karku

daje w kark bo tam mi najlatwiej saba po bokach ma zbyt cienka skore i wbijam sie w miesnie

 

nigdy nie widzialam kota czy psa z ropniem podskornym spowodowanym zastrzykami w kark wiec ten argument o zaprzestaniu dawania w kark kroplowki mnie nie przekonuje i dalej bede tam dawac bo najlatwiej

nieraz dawalam kotu w kark i nigdy nic nie bylo

 

saba dzis nie ma apetytu ale moze wieczorem?

czy 500 ml dla 18kg psa to dobrze?

daje 2 razy po 250 ml rano i wieczor bo czesciej nie moge bo sie nie wchlania

Link to comment
Share on other sites

moja waży 26kg i daję 500ml dziennie , ale ilość podania kroplówki nie zależy od wagi tylko od stopnia choroby - przynajmniej tak mi się wydaje bo na początku kiedy miała wyniki  "z kosmosu" było po 500-750ml 2 razy dziennie.

Wbijaj igłę pod kątem nie na prosto ( złap skórę i zrób namiocik - w środek namiociku wbijasz igłę).

Teraz najważniejsze żeby cokolwiek jadła ( to jest moje osobiste zdanie) - musi nabrać siły do walki z chorobą.

Link to comment
Share on other sites

juz ci pisałam wcześniej-przyczyna prawdopodobnie nie leży ani w nerce,ani w moczniku,problem jest gdzie indziej.zrób psu morfologie,jeszcze raz mocznik i kreatynine,jeśli paramtery wyjda dobre odstaw kroplówki,a niech weci szukaja przyczyny braku apetytu...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję gryf80 i Diuna B. - wczoraj udało mi się zdobyć końcówkę Azodylu od osoby, która już go nie potrzebowała. Wystarczy na około tydzień, później zakupię Biopron9. Azodyl podaję 2 kapsułki dziennie, Biopron pewnie podobnie - najwyżej dopytam jeszcze weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję gryf80 i Diuna B. - wczoraj udało mi się zdobyć końcówkę Azodylu od osoby, która już go nie potrzebowała. Wystarczy na około tydzień, później zakupię Biopron9. Azodyl podaję 2 kapsułki dziennie, Biopron pewnie podobnie - najwyżej dopytam jeszcze weterynarza.

 

Na pieska 12kg dwie kapsułki Azodylu rano i jedna wieczorem

 

Sprostowanie do podanych wyżej norm kreatyniny, norma to 0.9-1.5 mg/dl, a nie jak podałam 0.9-1.7 mg/dl (to stara norma, ale niektórzy weci jeszcze ją stosują)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam! Dołączam do forum z 17letnim pieskiem chorym na PNN!.

Obecne wyniki:

Mocznik: 116,98 mg/dl przy normie do 50

Kreatynina 2,42 mg/dl przy normie  do 1,5

Przyjmuje kroplówki i ma zaleconą dietę Royal Renal.

Karmy jesc nie chce, wypluwa, ogółem ma apetyt mocny , nie wymiotuje jedzeniem tylko wodą.

Mam pytanie odnośnie Renala.

Dopóki nie dojdzie mu karma Trovita i Integra nieren czy moge mu mieszac karme mokra renala  z niewielka iloscia kurczaka? Nie chcę też psa głodzić, a nie wiem czy nie dodając mu niewielkiej ilości kurczaka mu nie zaszkodzę( dopiero przy takim kombinowaniu pochłoną dziś porcję 200 g puszki)

Ipaktiny jeszcze nie dostaje ze względu na fosfor przy gornej granicy normy, weterynarz myśli o przepisaniu mu Rubenalu, przyjmuje dodatkowo Polprazol 10 mg i Famidyne. Piesek ma również nadmiar potasu i jest odwodniony.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kroplówek. 

Wczoraj dostał 500 ml podskórnej kroplówki ze względu na problem z założeniem wenflonu ( za 3 razem wyrwał sobie wenflon jak już się pani doktor udało i pękła mu żyła). Dziś miałam założyć mu sama w domu, dwie. Robiłam to już nie raz, zwłaszcza ze leczył już mocznice ( kreatynina była wtedy w normie). I tu się zaczyna problem. Rano udało mi sie podać tylko 250 ml w jeden bok, gdy chciałam zmienić zaczął uciekać i się chować, kłaść się na plecach i mnie nie dopuścił, jak próbowałam go dotknąć rzucał się z zębami ( ostrzegawczo)- jest to typ psiaka ze można robić z nim wszystko i nigdy nie reagował w taki sposób. Teraz chciałam założyć mu drugą, poszło 50 ml, uciekł i powtórka z rana. Wiem, ze nie można go stresować przy mocznicy więc odpuściłam. Czy któraś z was miała już taki problem z psiakiem ze w lecznicy kroplówki jakoś znosi a w domu nie chciał by mu je zakładano?. ( Jest to pierwsza jego reakcja taka, wcześniej znosił je ładnie, wydaje mi się, że ma już powoli dość tego ciągłego kucia i stresów).

Link to comment
Share on other sites

Właśnie chodzi o to, że ja mu już robiłam kroplówki w domu- wszystko było ok, ładnie znosił, leżał sobie na kocyku, nie reagował tak jak to ma miejsce w danej chwili. Dopóki jego wyniki się pogorszyły, będę z nim chodzić do lecznicy, następnie zacznę walczyć z jego sprzeciwami sama, nie chcę mu zaszkodzić tym, że nie dostaje takiej ilości kroplówki jaką powinien, a mojego klopsika ciężko jest mi wyjąć z zza łóżka jak się tam chowa i rzuca na mnie co nigdy wcześniej miejsca nie miało. Chcę mu pomoc jak tylko mogę a teraz boję się, że sama sobie nie poradzę z podawaniem mu kroplówek :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...