Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

[quote name='Szamanka'] przy okazji zbadaliśmy krew: kreatynina 2,2, mocznik 35... i ciągle 300 białka w moczu... nie wiem co to może być, wet wykluczył już chyba wszystkie możliwości... w tym temacie chyba się poddałam - nie będę tego leczyć, skoro żadne leki i antybiotyki nie zmniejszyły tego wyniku nawet minimalnie...[/QUOTE]

trzeba sprawdzic pochodzenie białka ,rodzaj protein ( takie badanie z nadesłanego materiału robi np IDEXX w W-wie)
do tego najlepiej pobrać mocz z punkcji pęcherza ( co wykluczy białko pochodzenia cewkowego)

białkomocz u starszych psów często jest spowodowany nadcisnieniem i podanie np Lotensinu nie tylko ochroni korę nerek przed dalsza degradacją ale i poprawi ogólny stan psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kulfoniasty']To bardzo długo ... Nie wiem, czy mamy tyle czasu ... Ale nie można poddawać się :)[/QUOTE]

Nie trać wiary. Azodyl musi być podawany długo i regularnie, żeby dobrze zadziałał. A jakie wyniki ma piesek?

Link to comment
Share on other sites

Witam, czy ma ktoś odstąpić lub wie gdzie mogę kupić [B]Azodyl[/B], dr Neska będzie miała za dwa tygodnie, a my mamy na dwa dni, potrzebuję ok.60 tabletek dla mojej Tośki. Mieszkam w Łodzi i jestem w stanie dojechać gdziekolwiek w promieniu 200 kilometrów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasikz']Nie trać wiary. Azodyl musi być podawany długo i regularnie, żeby dobrze zadziałał. A jakie wyniki ma piesek?[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Ostatnie wyniki :[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"][COLOR=#000000]Kreatynina: 2,7 mg/dl [/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"][COLOR=#000000]Mocznik: 247 mg/dl [/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"][COLOR=#000000]Białko całkowite: 8,5 g/l [/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"][COLOR=#000000]Fosfor: 6,5 mg/dl [/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"][COLOR=#000000]Żelazo: 60 μg/dl [/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"][COLOR=#000000]Po płynoterapii mocznik spadł do 122, ale właśnie po tygodniu (ostatnie wyniki) wzrósł znów do 247 [/COLOR][/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings][COLOR=#000000]L[/COLOR][/FONT][/FONT][FONT="Arial"][COLOR=#000000].[/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"][COLOR=#000000]Mamy już azodyl – od jutra stosujemy, w tym tygodniu niezależnie od azodylu – ponowne badania (przeszło tydzień od poprzednich).[/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Nie podaję podrobów – dostaje Renal z Puriny, bo innych nie lubi – do tego troszeczkę tylko mięcha z gotowanego kurczaka – żeby ruszył jedzenie ;).[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jak sie kupuje w necie trzeba się przyznać wetowi że się daje na własną rękę suplementy :) Po Lespewecie np fosfor spada a wapń rośnie i trzeba to monitorować :) a tak to przynajmniej wet będzie wiedział :) Ja osobiście przetestowałam na swoim psie Alugastrin, wyjściowo miał 20, a po 2 tygodniach kroplówek co 3 dni i alugastrinu 2 razy dziennie, spadł mu do 9.

Link to comment
Share on other sites

U nas znaczna poprawa. Kreatynina 5,52 mg/dl (23.04 było 11,2), mocznik 143 mg/dl (23.04 - 500). Ostatni miesiąc robiłyśmy tylko podskórne kroplówki, wenflon dawał radę dzień lub dwa więc nie było sensu nawet się wkłuwać. Rudi ma dużo energii, dość ładnie je (chociaż nie trzyma diety nisko białkowej, wybrzydza strasznie, a nie mamy sumienia jej głodzić), ładnie sika. Oby tak dalej :)

Link to comment
Share on other sites

U nas fosfor jest w pobliżu górnej normy - nie taki zły, najgorzej mocznik i kreatynina. Ale niedługo idziemy na badania i mamy nadzieję na poprawę wyników ;). Pytałam o inne leki, ale alusal ma podobno mało skutków ubocznych i jest skuteczny. Dostajemy jeszcze Renalvet. Kahulec - tak trzymać <3

Link to comment
Share on other sites

No i super, ale alusal nie jest lekiem, który w założeniu ma obniżac fosfor. Alusal stosuje się w przypadku nadksasoty, a ta często występuje u psów i kotów chorych na pnn. Ipakitine to zupełnie inny preparat, który ma działać na zupełnie co innego :) Ale widocznie wet uznał, że Twój psiak jeszcze go nie potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

A jeden wet "awaryjny" - powiedział, że PNN nie leczy się bo to choroba nieuleczalna i przy takim poziomie mocznika to tylko uspić można - bo pies nie przeżyje dłużej niż 7 dni ... Wróciłam do swojego i pies żyje 3 tygodnie od tamtej "proroczej" wizyty. :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Mnie jeden wet powiedział, że mój pies za chwile przestanie chodzići też długo nie będzie żył. A ma pies dysplazję i śmiga póki co do dziś. Także czasem niestety trzeba sobie wziąć poprawkę na to co weci mówią i skonsultować u innego.

Matko i córko - dobry wet to skarb i życzę Wam, żebyście takie skarby znaleźli :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kulfoniasty']A jeden wet "awaryjny" - powiedział, że PNN nie leczy się bo to choroba nieuleczalna i przy takim poziomie mocznika to tylko uspić można - bo pies nie przeżyje dłużej niż 7 dni ... Wróciłam do swojego i pies żyje 3 tygodnie od tamtej "proroczej" wizyty. :crazyeye:[/QUOTE]

Kulfoniasty, moja suka jest przykładem tego, że przy ogromnej cierpliwości można zdziałać naprawdę dużo. Od początku stosuję się do rad mojego weta i jak widać wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Rudi w końcu zaczęła sama jeść :) Reaguje na zapach jedzenia i widać, że połknęłaby konia z kopytami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...