Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

przepraszam za pytanie z gruntu amatora, ale choroba nerek mojego psa jest nowoscia w moim zyciu. Kupilam lek lespewet,i tak sie zastanawiam, skoro jak najmniej protein powinno sie znalesc w diecie psa, to na czym polege fenomen tego leku, skoro w jego skladzie jest bialko. PMoj pies ma podwyzszona kreatynice, czestomocz i czesto pije, czy oprocz ipakityny, moge wlaczyc mu do diety ten magiczny lek?

Link to comment
Share on other sites

michasia84 - stawiam na mocznik, płuczesz nadal pieska?.
Moja dostaje kroplówki pod skórę codziennie, jutro robimy badanie krwi i zobaczymy co dalej. Doktor powiedziała, że to chwilowy kryzys, co ciekawe po młodej nic nie widać. Z jedzeniem jest różnie, jak jest dobrze to jemy ze smakiem wszystko, jak żle to nie chcemy jeść, no chyba,że w środku jest chałka, wtedy po prostu pochłaniamy bez względu na samopoczucie.

Link to comment
Share on other sites

Grzalka-moj maluch juz za Teczowym Mostem:(:(:(:(
Plukalam go dostawal azodyl,epo,B12 wszystko co trzeba bylo ,ale mu to nie pomoglo:(:(,dzis bylo bardzo zle,pojechalam do weta i juz w buzi mial krew,w ciagu paru godz tak opadl z sil,ze az trudno uwierzyc.Tak bardzo mi ciezko,to bylo moje male serduszko:(((
Badz szczesliwy tam u gory moj Kochany maluszku****
Grzalka mam do Ciebie pyt-kupilam azodyl jedno opakowanie nie jest wcale otworzone,a drugie do polowy,Podajesz azodyl Twojemu pieskowi?-Bo jezeli chcesz wysle Ci go za darmo,tylko potrzebuje adres.Moze Twojemu maluchowi pomoze.

Link to comment
Share on other sites

michasia84 - bardzo mi przykro:-(, robiłaś dla małego tak dużo, to straszna choroba. Teraz Twoja piesia jest już małym aniołkiem.

Azodylu na razie nie podaję, ale doktor powiedziała, że w przyszłości będę potrzebowała na pewno, jeżeli byłabyś chętna to będę bardzo zobowiązana. Adres prześlę na priv.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Michasia, Niewiasta bardzo mi przykro [/COLOR]:-(
Zaglądam na wątek zobaczyć ,że ze złymi wynikami psy jakoś dają radę,a tu takie wieści.
Moja suka choruje od maja,najpierw była tylko dieta ( teraz wiem,że trzeba było wcześniej płukać,ale wet twierdził,że nie ma potrzeby),we wrześniu kryzys-fatalne wyniki krea. prawie 6 i zły ogólny stan suki( decyzja weta eutanazja,moja leczymy,płuczemy).Stopniowo wyniki się poprawiły,w listopadzie kreatynina 3.23 mocznik 204 ( spadł z 280 ) ,u nas z takich wyników się cieszymy.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
dziś u pudla miniatury została zdiagnozowana mocznica. Kreatynina na poziomie 7,14. Piesek w ciągu trzech dni schudł z 2,75 kg do 2kg. Pije i sika dużo, apetytu zupełny brak. Piesek jest apatyczny, senny, bardzo słaby, ma bardzo intensywny przykry zapach z pyszczka. Pojawiają się drżenia mięśni, a z pyszczka wydobywa się ciągle jakaś wydzielina, o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Czy jest dla zwierzaka jeszcze jakaś nadzieja? Weterynarz nie dał jej zbyt wielkich szans, góra 2 miesiące przy intensywnym leczeniu. Źródło choroby nie zostało ustalone. Czy to normalne, że pies chudnie w tak zastraszającym tempie? Możliwy jest nowotwór?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grzalka']
... fosfor do 10 a ostatnio aby go zbić oprócz Alusalu brała dodatkowo Venter. [/QUOTE]

Grzałko jakim cudem Twój psiak przy takim wyniku potasu jeszcze funkcjonuje? Mój przy poziomie 7,5 nie potrafił wstać, a arytmie miał taką, że wet zastanawiał się jak on to wytrzymuje... No chyba, że to jakaś dziwna jednostka?
Poza tym co to są za leki, które podawałaś psince na ten potas? Ponoć szystkie są z przeciwskazaniami przy niewydolności nerek hmmm... nasz psiak też ma spory problem z wysokim potasem, i jedyny lek jaki nasz wet wyszukał, nie obciążający nerek to calcium resonium.

[*] dla psiaków za TM...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaszka']Grzałko jakim cudem Twój psiak przy takim wyniku potasu jeszcze funkcjonuje? Mój przy poziomie 7,5 nie potrafił wstać, a arytmie miał taką, że wet zastanawiał się jak on to wytrzymuje... No chyba, że to jakaś dziwna jednostka?
Poza tym co to są za leki, które podawałaś psince na ten potas? Ponoć szystkie są z przeciwskazaniami przy niewydolności nerek hmmm... nasz psiak też ma spory problem z wysokim potasem, i jedyny lek jaki nasz wet wyszukał, nie obciążający nerek to calcium resonium.
[*] dla psiaków za TM...

Pozdrawiam[/QUOTE]


miniaszka - przeczytaj jeszcze raz, w moim cytacie który zamieściłaś powyżej pisałam o fosforze, potas ma o.k..
Jeżeli chodzi o inne parametry to moja sunia to młody roczny Golden, ponoć większe psy znoszą lepiej wysokie wyniki.
Odebrałam nowe wyniki po 10 dniach płukania;

kreatynina 3,72 - 27.11 była 6,27
mocznik 115,3 - 27.11 był 203,81
fosfor 6,34 - 27.11 był 10,11
jestem bardzo Happy:multi:, płuczemy dalej, tylko teraz co drugi dzień.

Edited by Grzalka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grzalka']miniaszka - przeczytaj jeszcze raz, w moim cytacie który zamieściłaś powyżej pisałam o fosforze, potas ma o.k..
Jeżeli chodzi o inne parametry to moja sunia to młody roczny Golden, ponoć większe psy znoszą lepiej wysokie wyniki.
Odebrałam nowe wyniki po 10 dniach płukania.[/QUOTE]

O kurcze... przepraszam...:oops: faktycznie...
I gratuluje lepszych wyników - psina walczy :)

Diuna poważnie? :-o

Edited by miniaszka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asmo']Witam,
dziś u pudla miniatury została zdiagnozowana mocznica. Kreatynina na poziomie 7,14. Piesek w ciągu trzech dni schudł z 2,75 kg do 2kg. Pije i sika dużo, apetytu zupełny brak. Piesek jest apatyczny, senny, bardzo słaby, ma bardzo intensywny przykry zapach z pyszczka. Pojawiają się drżenia mięśni, a z pyszczka wydobywa się ciągle jakaś wydzielina, o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Czy jest dla zwierzaka jeszcze jakaś nadzieja? Weterynarz nie dał jej zbyt wielkich szans, góra 2 miesiące przy intensywnym leczeniu. Źródło choroby nie zostało ustalone. Czy to normalne, że pies chudnie w tak zastraszającym tempie? Możliwy jest nowotwór?[/QUOTE]

przeważnie proces toczy sie powoli,mogłeś tego nie zauważyć,że pies systematycznie chudnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...