Jump to content
Dogomania

miniaszka

Members
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

About miniaszka

 • Rank
  Advanced Member
 1. Zastanawiam się nad kupnem tej karmy. W tym momencie mój pies jest Earthborna - nie wiem czy Alpha Spirit podawać jako jedyną karmę czy mieszać z Earthbornem? Czy w ogóle dla Alpha warto rezygnować z Earthborna?
 2. Czytam wątek z ciekawością - szkoda, że od razu tutaj nie napisałam, tylko założyłam nowy wątek. Od 23.01.2012 walczymy z niewydolnością nerek u mojego psa beagla w wieku 4 lat. Wcześniej od 28.12.2011 pies był leczony antybiotykami na gardło [URL="http://m.in/"]m.in[/URL]. Betamox, Dexafort oczywiście nie skutecznie. [I] Pierwsze wyniki z [/I][I]23.01.2012[/I][I] były następujące:[/I] ALAT: 19,94 U/l ASPAT: 36,86 U/l [B]MOCZNIK: 26,61[/B] mmol/l [B]KREATYNINA: 2,45[/B] mg/dl [B]AMYLAZA: 2385,58 U/l[/B] LIPAZA: 63,61 BIAŁKO CAŁK: 6,5 g/dl [B]NA - 139 Cl - 109 K - 7,2[/B] +morfologia (wszystko ok) +RTG (ok) Pies dostał dożylnie kroplówki i antybiotyk, po jego podaniu stan psa znacząco się pogorszył. Nie jadł, nie pił, był bardzo osowiały. [I]27.01.2012[/I] powtórzyliśmy badania: [B]Mocznik: 12,5 mmol/l Kreatynina: 199,39 mikromol/l[/B] MOCZ: [U]Barwa:[/U] słomkowa [U]Odczyn:[/U] kwaśny [U]Ciężar właściwy:[/U] 1015 (nie moge się doczytac przecinka) [U]Białko:[/U] brak [U]Cukier:[/U] brak [U]osad:[/U] nabłonki płaskie poj. [U]Krwinki białe:[/U] 2-4 npe (nie wiem co to za jednostka) [U]Krwinki czerwone:[/U] 0-3 npe [U]Wałeczki:[/U] brak [U]Składniki mineralne: [/U]brak Pies zaczął jeść. Dostał również furosemid i ibakitine. Zmieniliśmy kroplówki na PWE podskórnie. [I]31.01.2012[/I]: [B]Mocznik: 16,5 mmol/l Kreatynina: 277,0 mikromol/l[/B] Zwiększyliśmy dawkę kroplówek i psiak dostał glukozę, ponieważ całkiem przestał jeść. [I]31.01.2012[/I]: [B]Mocznik: 11,98 mmol/l Kreatynina: 349,0 mikromol/l[/B] [B]AMYLAZA: 1129,0 U/l[/B] [B]Cl - 115,2 K - 4,6 [/B]+ MORFOLOGIA (wzrost białych krwinek) Psiak dostał katosal i dexafort. Dzisiaj czuje się troszkę lepiej, ale karmię go na siłę strzykawką. Po dexaforcie wzrósł mu apetety i stoi przy lodówce. Oprócz tego pies miał wykonywane 2xUSG: piękna prawa nerka i lewa lekko zmienioną chorobowo. To tyle co usłyszeliśmy... Weterynarze są generalnie zdziwieni, twierdzą że gdyby to była niewydolność nerek to wyszłaby mu chociażby anemia. Odwiedziłam już kilka lecznicy, pisze maile do specjalistów i nic... Robię wszystkie badania, które każą zrobić itp. i nic w nich nie wychodzi. Jedni mówią, żeby myśleć o eutanazji, inni że widzieli gorsze psy. Od jednego weta wczoraj usłyszałam: "dla mnie to zdrowy pies tylko ta dziwna kreatynina..." [IMG]http://*******************/images/smiles/icon_neutral.gif[/IMG] Piszę i dzwonię również do dr. Neski o możliwość konsultacji - nie dostałam odpowiedzi. Powiedzieli mi w lecznicy, że Pani dr ma teraz mało czasu, ponieważ ma małe dziecko. Ale wciąż liczę na jej pomoc. Dzwoniłam dzisiaj do lecznicy i się nieoficjalnie dowiedziałam, że chcą mu zrobić jeszcze gastroskopię czy czasami nie zjadł czegoś nie odbijającego światła, np. folii. Nie mam pojęcia czy się godzić na narkozę przy takich badaniach nerek? Jakie jeszcze powinnam zrobić badania? I czy ktoś się spotkał z tak szybko rosnącym poziomem kreatyniny?
 3. [quote name='bejasty']Do Bohumina możesz pisać po Polsku ewent. Angielski ,Niemiecki.[B]KONIECZNIE SKANY WSZYSTKICH WYNIKOW i opis dotychczasowego leczenia.[/B] Gdybyś dostała odp. po Czesku /z reguly tak pisze to pomogę w tlumaczeniu !!!!! języki podobne ale tu chodzi o terminologię weterynaryjną /[/QUOTE] Dzisiaj wieczorem po dzisiejszych wynikach do nich napiszę. Jak załatwia się z nimi płatności konsultacyjne? [URL]http://www.abvet.cz/[/URL] Rozmawiałam też z kliniką nerkiwet - mam pisać maila, ale nie wiadomo czy dr. Neska podejmie się leczenia mojego psa, ze względu na zbyt mało czasu. Dzięki za pomoc
 4. dr. Neska nie odpiera od 10. W jakim języku należy pisac maila do Abwetu w Bohuminie?
 5. [quote name='shin']Nie wiem, czy to bezposrednio do mnie bylo, ale i tak odpowiem [/quote] Nie - to było ogólnie :cool3: Ludzie czasami myślą, że woda ze studni sama w sobie jest czyściutka, a to nie prawda. Tak samo wody mineralne, również nie są zdrowe w nadmiarze. W ogóle na wody podziemne należy uważać :eviltong:
 6. Zawartośc chloru w wodzie w dużej mierze zalezy od odległości naszego zamieszkania od stacji uzdtaniania. Niestety im bliżej mieszkamy tym chloru w wodzie jest więcej. Ale picie nie przebadanej wody, np. ze studni jest jeszcze większym błedem, szczególnie na wsi, gdzie pola sa nawożone, a wszystko infiltruje do wód podziemnych ! ;)
 7. Mój pies pije wodę z kranu (oprócz tego co wyliże z kałuż na polku :roll:). Na wode mineralną - pomimo tego, że wiele osób uważa ją za cudowny środek - należy uważać, i tak samo jak i człowiek tak i pies nie mogę (nie powinny) pić ciągle przynajmniej tej samej wody. Ma to związek z minerałami jakie się w niej znajdują - w nadmiarze odkładają się w organiźmie, a to jest równie niebezpieczne jak ich brak! :-) W większości miast wodzie kranowej nie można już zbyt wiele zarzucić - technologie uzdtaniania poszły bardzo do przodu - a woda, gdyby nie stara sieć, nadawałaby się do picia prosto z kranu ;):-)
×
×
 • Create New...