Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

[quote name='s4ndiii']Witajcie! Dziś kolejne wyniki. Kreatynina spadła o całe 1 <z prawie 5 na 4 w ciągu 2 tygodni, więc to duży postęp>. Niestety mocznik znów się podwyższył.. Czy znacie jakieś preparaty, sposoby (poza kroplówkami), żeby mocznik spadł? Wiem, że kroplówki, ale jesli mocznik miałby ciągle się podnosić i kroplówki musiałabym podawać to jednaj jest to trochę pieniędzy.. A tak ogólnie piesek czuje się wciąż dobrze, je, jest żywotny i nie wymiotuje.[/QUOTE]

Niestety ja również o niczym innym nie wiem, tzn. jest jeszcze Azodyl, ale kosztuje podobno tyle co Rubenal i dodatkowo trzeba go sprowadzać ze Stanów. Spróbuj kroplówki podawać sama, najlepiej byłoby przez wenflon bezpośrednio do krwi, ale można też pod skórę. Nie wiem z jakiego poziomu mocznika startowaliście, ale mojej Tośce od maja przy stosowaniu ścisłej diety i różnych dodatków o których pisałam wyżej, mocznik spadł ze 165 do 58, a dodakowo w sierpniu przeszła sterylizację, być może jest to też wynik bardzo młodego organizmu.
Spróbuj się skontaktować z dr Neską, może ona coś poradzi. Mocznik na pewno obniża liść pokrzywy, ale musiałabyś z kimś skonsultować częstotliwość i ilość podawania, oczywiście w formie naparu?.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z moim kuzynem - weterynarzem. Niestety tylko przez telefon, więc nie może wiele powiedzieć, bo nie badał pieska. Jednak on jest cholernie zdziwiony, że kreatynina spadła tak dużo w tak krótkim czasie, że pies normalnie je karmę, bez problemu bierze leki, nie wymiotuje. Sama już nie wiem co robić. Rozmawiając z wieloma ludźmi, czytając fora, to większość piesków niestety słabła z dnia na dzień, a mój nie. Do tego waga utrzymuje się normalnie, poczatkowo lekko schudł, teraz przytył. On sam nie wie co doradzić. Kroplówki pies dostałam przez tydzień, mocznik spadł na chwilę i się podniósł. A bym mogła dostać namiary na doktor Neską?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fazia4']Kochani niestety stan mojego Jimiego , bardzo sie pogorszył kreatynina ponad 11 a mocznik ponad 300. Pies przestał jeść i pić. Zaczął wymiotować z krwią :( Dziś rano musiałam uspić mojego wiernego i kochanego przyjaciele. Chciałam zaoszczędzić mu cierpienia. Tęsknie już za nim :([/QUOTE]

Wiem co czujesz.... :( :( :( . Bardzo mi przykro
[*]
[*]
[*]

Link to comment
Share on other sites

fazia4 przepraszam, nawet nie napisałam z tego wszystkiego, że jest mi naprawdę przykro :( Ale dobrze zrobiłaś.. Bez sensu, żeby piesek miał się męczyć:( Kiedyś ktoś mi powiedział, że zwierzęta mają ten luksus eutanazji, którego my ludzie nie mają.. Trzymaj się mocno!:*
Grzalka a powiedz mi należy do niej zadzwonić, czy napisać w wiadomość w tej zakładce "kontakt"? I czy bierze jakąś opłatę za to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='s4ndiii']fazia4 przepraszam, nawet nie napisałam z tego wszystkiego, że jest mi naprawdę przykro :( Ale dobrze zrobiłaś.. Bez sensu, żeby piesek miał się męczyć:( Kiedyś ktoś mi powiedział, że zwierzęta mają ten luksus eutanazji, którego my ludzie nie mają.. Trzymaj się mocno!:*
Grzalka a powiedz mi należy do niej zadzwonić, czy napisać w wiadomość w tej zakładce "kontakt"? I czy bierze jakąś opłatę za to?[/QUOTE]

U mnie pierwszego meila z prośbą o konsultację wysłał mój wet, póżniej ja umówiłam się na wizytę. Obecnie co miesiąc wysyłam jej wyniki badań a raz na trzy miesiące jadę na wizytę. Z tego co słyszałam udziela konsultacji meilowo, a może i przez telefon. Myślę, że najlepiej zadzwonić i zapytać o zasady konsultacji.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie korzeń pokrzywy między innymi przyspiesza eliminację z krwiobiegu chlorków, mocznika i szkodliwych produktów przemiany materii, jest również stosowany przy anemii. Tutaj w wątku ktoś stosował napar i podawał raz w m-cu, pytałam Neski, która potwierdziła, że można stosować, ale niestety nie wiem w jakiej ilości, ja jeszcze nie stosuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda_z']Mój pies dostaje herbatkę z pokrzywy. Dziennie przez miesiąc dostaje 1 szklankę do posiłku (pies waży 25kg), później 2 tyg. przerwy i znów przez miesiąc i tak dalej. Przez miesiąc podawania herbatki mocznik z prawie 200 spadł na 150! :)[/QUOTE]
Faktycznie - wynik rewelacja!!!!
Ja do pytań dołączyłabym jeszcze jedno - co zrobić żeby pies wypił herbatkę z pokrzywy?
Mojej suczy to bym ją musiała chyba strzykawką wmuszać.
Myślałam o mieszaniu suszonych ziół z pasztetówką -z tym nie byłoby problemu.
Ale czy to tak samo będzie działać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grzalka']Super, czyli mamy odpowiedż. [B]Magda_z[/B], zaparzasz torebkę, czy też suszone liście lub korzeń?, jeżeli suszone to w jakiej dawce?, jak zachowuje się fosfor w trakcie kuracji (ten sam poziom, czy też następuje wzrost?).
Pozdrawiam[/QUOTE]
Poki co zaparzam torebkę herbaty (skład to suszone liście), choć czytałam, że ponoć korzeń działa lepiej. Fosfor mamy w normie, nie zauważyłam żeby wzrósł, ale Pongo cały czas na Alusalu jest (i karmiony BARFem :cool3:).

[quote name='Diuna B.']Faktycznie - wynik rewelacja!!!!
Ja do pytań dołączyłabym jeszcze jedno - co zrobić żeby pies wypił herbatkę z pokrzywy?
Mojej suczy to bym ją musiała chyba strzykawką wmuszać.
Myślałam o mieszaniu suszonych ziół z pasztetówką -z tym nie byłoby problemu.
Ale czy to tak samo będzie działać?[/QUOTE]
Wydaje mi się, że sam susz nie ma takiego samego działania jak herbatka.
Mój pies dostaje normalnie taką herbatkę do jedzenia. Nie ma ona jakiegoś intensywnego zapachu także miska za każdym razem wylizana do czysta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witajcie, natrafiłam na ten wątek bo już nie wiem co mysleć ;( Sami od piatku była dziwna nie chciała chodzić ani sie bawić, w niedziele przestała pić wode co skoniło nie do poniedziałkowej wizyty u veta. Nasz zaprzyjazniony weterynarz stwierdził zapalenie nerek, ponieważ Sami dość intensywnie zareagowała na dotkniecie po pleckach. Dostała dwa zastrzyki, we wtorek znow dwa zastrzyki od srody daje jej 1/3 tabletki synergalu co 12 h. Sami jest 19 miesieczną suk,a rasy shih tzu. Co mnie strasznie martwi to to, ze Sami tylko spi :( nie bawi sie nie ejst wesoła. Natomiast ma bardzo duzy apetyt i pije duzo wody, sika i rpbi kupkę. Czy to jej zachowanie jest wynikiem bardzo mocnego antybiotyku?? poradzcie cos, wynii z moczu bede robila jutro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grzalka']Moja Tosia dzisiaj miała pierwsze urodziny:tort: i oby tych urodzin było przed nami jeszcze jak najwięcej.[/QUOTE]
Ucałuj Tosię , życzę jej długich , długich lat życia w zdrowiu i oby jak najwięcej machała z radości ogonkiem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...