Jump to content
Dogomania

Jak z kanapowca zrobić sportowca??


ozuzi

Recommended Posts

zrobię coś, żeby była podobna do zdjęcia

mój brat pokój malował. skończył odstawił farbę na schody na strych. mama przed chwilę na strych wchodziła. farba spadła między stopniami na sam dół. nie piszę co było dalej...:shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

spacery... :roll: :roll: :roll:

dostałam 2 dniowego leeenia
z wczoraj mam usprawiedliwienie dziadkowie mieli 53 rocznice ślubu i pomagałam, tu do grila i takie tam.
a dziś mi się nie chcaiało :oops: :oops:

fotki zaraz będą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ozuzi']spacery... :roll: :roll: :roll:

dostałam 2 dniowego leeenia
z wczoraj mam usprawiedliwienie dziadkowie mieli 53 rocznice ślubu i pomagałam, tu do grila i takie tam.
a dziś mi się nie chcaiało :oops: :oops:

fotki zaraz będą[/quote]
hmm ale to chyba slabe troche usprawiedliwienie:cool3:bo napewno troszeczke czasu na chociaz jeden spacer z psem by sie znalazlo

Link to comment
Share on other sites

ozuzi, doskonale Cię rozumiem! Mnie tez się czasem strasznie nie chce iść z suńką na spacer, ale tutaj się różnimy... ja idę, mimo wszystko. Czasami zdarzy się jakaś nietypowa sytuacja, ale psiak tego nie rozumie...:roll: więc na ten jeden spacerek czas powinien sie znaleść niezależnie od sytuacji.:)

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myślałam, że fajnie byłoby mieć domek, ale wtedy nie ciągnęloby mnie z psem na spacer, a tak to mus ;)

bo inaczej mamcia sie drze po mnie, na co mi ten pies jest. :roll:

No i się wychodzi ;)

Dziś np. wstałam koło 6, żeby z siotrą i piesami na spacerek pójść ;)

Link to comment
Share on other sites

I dobrze ,że nie ma kopiowanych uszu-to niepotrzebne cierpienie.skoro pies rodzi się z długimi usami to chyba są mu do czegoś potrzebne.
Aco do różnicy w wyglądzie-Isztar jest mniej masywna.Poza tym ten pies na zdieciu to może być pies,a suki są drobniejsze.Ale zawsze pieski bez rodowodu w typie rasy mogą odbiegać od wzorca.
Ale nieważne.Isztar jest w typie CC,wiec trzeba ją traktować jak CC a nie jak jamnika-odpowiednio dawkować ruch,karmić ,wychowywać.
Też jestem za tym żeby oszczedzić jej stawy.
W ogóle zrezygnowałabym ze skakania przez przeszkody.
chyba,że w zabawie Isztar sama będzie sobie skakać.

Jest tyle alternatywnych sposobów spedzania casu z psem.Może "pobawicie"się w obedience?
polecam ksiażke Inki Sjosten "obedience-trening posłuseństwa"
niedroga,przystepnie napisana,z rysunkami obrazującymi ćwiczenia.Ja zamawiałam przez internet chyba z Galaktyki.
Może nawet wystartujecie w jakiś zawodach? :)

Link to comment
Share on other sites

Hej! - są dwie sprawy, które chciałabym poruszyć - otóz znam osobiście CC, które dawały sobie doskonale radę zarówno w agility jak i w obiedence. Trzeba jednak zaangażowania i sumienności treningów oraz dyscypliny u właściciela. Co do wagi - to zawsze dla dużych psów jest lepiej jeśli mają wagę poniżej normy, ze względu na możliwość chorób stawów i za tym idących zwyrodnień. U szczuplejszego psa lepiej pracuje też serce, które np CC ma niezbyt proporcjonalne w stosunku do wagi i wzrostu. Jeśli zaś chodzi o jego odchudzenie to dobrze jest w tej sprawie skonsultować się z wetem - może zalecić np zmianę karmy . Prześwietlenia stawów zaś mogą pomóc w zdiagnozowaniu czy z powodu ewentualnej nadwagi nie ma zwyrodnień i pomogą określić jaki rodzaj zabaw może pies uprawiać. Co by nie było to zawsze pomocna będzie możliwość pływania dla psa jak najczęściej, bo wzmacnia stawy i je odciąża, a i pomaga w uzuskaniu smuklejszej sylwetki. WaZne jednak , aby były to wody przepływowe, a nie stojące w których jest zwykle pełno drobnoustrojów i bakterii, które przysparzają potem mnóstwo kłopotów dermatologicznych. Pozdrawiam - Ela z Szonem - 3-letnim CC i 11-letnią kotką perską Amandą

Link to comment
Share on other sites

[quote=]nCo by nie było to zawsze pomocna będzie możliwość pływania dla psa jak najczęściej, bo wzmacnia stawy i je odciąża, a i pomaga w uzuskaniu smuklejszej sylwetki. WaZne jednak , aby były to wody przepływowe, a nie stojące w których jest zwykle pełno drobnoustrojów i bakterii, które przysparzają potem mnóstwo kłopotów dermatologicznych. Pozdrawiam - Ela z Szonem - 3-letnim CC i 11-letnią kotką perską Amandą[/quote]

Ozuzi pisała, że Isztar chyba nie umie pływać ;)

Link to comment
Share on other sites

poczytałam trochę... klasa 0 wcale nie wydaje się trudna

1. socjalizacja - nie mam problemu, piesio bardzo otwarty do ludzi
2. pozostawanie - też nie ma problemu
3. chodzenie przy nodze - brak problemu
4. przychodzenie do nogi - trochę podszlifować
5. skok przez przeszkodę - z tym gorzej, ale da się nauczyć, Isztar jest bardzo pojęta (można iść z psem, czy trzeba w miejscu stać????)
6. warować, waruje... gorzej z podnoszeniem się, ale spoko

ogółem poćwiczyć i będzie ok. ale ja i mój pies na zawody... czarno to widzę :shake: :shake: :shake: :-(

Link to comment
Share on other sites

Warto spróbowac ;) Co do pływania: uwazam, ze kazdy pies potrafi plywc, tylko niektore poprostu boją się wejść do wody. Jakby tak wrzucić iśke na głęboką wode napewno by sie nie utopiła :D (nie mysl tylko ozuzi, ze podsuwam ci pomysl, w taki sposob leku przed wodą sie nie zalatwia ;) )

Link to comment
Share on other sites

Mój odwazył sie pływać dopiero w wieku dwóch lat:multi: wcześniej miał złe wspomnienia z wodą:shake: :shake:

Wystarczy trochę checi i <ogromnej> cierpliwosci:cool3: Cociaż ja uwielbiałam godzinami siedzieć z Medorem nad wodą i namawiać go w szelaki sposób na kapiel:razz: Złotym środkiem okazał się Jego najlepsiejszy koompel;) Dobek mojej cioci - Iwuś:razz: :evil_lol:

A, ale teraz jest jeszcze fajnie - od razu do wody plum, on to poprostu koffa :) :) :) :) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia i medor']Mój odwazył sie pływać dopiero w wieku dwóch lat:multi: wcześniej miał złe wspomnienia z wodą:shake: :shake:

Wystarczy trochę checi i <ogromnej> cierpliwosci:cool3: Cociaż ja uwielbiałam godzinami siedzieć z Medorem nad wodą i namawiać go w szelaki sposób na kapiel:razz: Złotym środkiem okazał się Jego najlepsiejszy koompel;) Dobek mojej cioci - Iwuś:razz: :evil_lol:

A, ale teraz jest jeszcze fajnie - od razu do wody plum, on to poprostu koffa :) :) :) :) .[/quote]
Własnie co do cierpliwosci. Bylam kiedys swiadkiem jak facet "chciał nauczyć" plywaniu dwóch jamników. Polegało to na wrzucaniu(a raczej koziołkowaniu:-o ) psów z wyskokosci jednego metra. W efekcie psy bały sie zblizyc nawet do wody...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonix']Własnie co do cierpliwosci. Bylam kiedys swiadkiem jak facet "chciał nauczyć" plywaniu dwóch jamników. Polegało to na wrzucaniu(a raczej koziołkowaniu:-o ) psów z wyskokosci jednego metra. W efekcie psy bały sie zblizyc nawet do wody...:shake:[/quote]

Ja też kiedyś widziałam podobną sytuację :angryy: Dwie dziewczynki wrzucały do stawu szczeniaka. Kiedy wyłaził z wody, cały rozdygotany i przerażony, wrzucaly go znowu. Wtedy sama byłam dzieckiem, więc mogłam je tylko postraszyć, że nakabluję na nie rodzicom i w szkole...

W nauce pływania liczy się silna motywacja ;) Ja Soni wrzucałam frisbee do wody - i chociaż trochę się cykała, to jednak pokusa była silniejsza :cool3: Przykłąd innych pływających piesków też na nią podziałał ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja z moją Sonią na szczęscie problemów z pływaniem nie miałam :] Przedwczoraj np. Przyjechalismy nad wode, pies wybiegł z samochodu bez smyczy, ja zabrałam ręczniki i rozglądam sie gdzie pies. Wołam ją, patrze - a sunia leci cała mokrutka z drugiego wejścia do wody :multi:Zawsze pierwsza leci sie popluskać :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...