Jump to content
Dogomania

NIELEGALNA HODOWLA W KALISZU - Pomóżmy razem


matra

Recommended Posts

mam nadzieję, że dobry dział i nie dubel, bo nic takiego nie znalazłam jak na razie..

dostałam dzisiaj maila od Fundacji Ast:

Psi horror pod Kaliszem. Na prywatnej posesji, w niewielkich, metalowych beczkach gnieździ się stado zwierząt. Są wygłodniałe i zaniedbane. Psów jest ok. 70 (m.in. amstaffy, pit bulle, bullterriery, beagle, labradory, akity, owczarki środkowo-azjatyckie i ich mieszańce).

Sprawą na miejscu zajęli się TV POLSAT i Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt Help Animals. W tej pseudohodowli to już 3 interwencja. Obecnie psy oczekują na decyzję Wójta w sprawie zabrania ich z posesji właściciela. Wójt zwleka z decyzją, ponieważ schroniska nie chcą przyjąć psów z uwagi na przepełnienie.

Problemem, który jest trudny do rozwiązania jest zaplanowanie, gdzie umieścić tak dużą liczbę zwierząt.
Najwięcej bo ok. 30 jest psów ras TTB (terriery typu bull). Im na pomoc chcemy pośpieszyć m.in. my - AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych, fundacja na co dzień zajmująca się ratowaniem psów ras powszechnie uznanych za agresywne.

Chcemy zabrać taką ilość psów, na jaką pozwolą nam możliwości, zarówno lokalowe, jak i bytowe. Obecnie szukamy wolnych miejsc w hotelach dla zwierząt z którymi współpracujemy, a także domów tymczasowych, które byłyby skłonne zaopiekować się psami z tego miejsca. Jest to niezmierne trudne z uwagi na ilość psów, a także na ich dotychczasową przeszłość, głównie są to bowiem psy, które większość swojego życia spędziły przykute do łańcuchów.

Cała akcja kaliskiej pseudohodowli może okazać się niezmiernie trudna, mozolna, a także kosztowna. Psy, które dotychczas opuściły tę nielegalną hodowlę były psami chorymi, chorującymi na skórę, zęby, pogryzionymi, zabiedzonymi. Leczenie każdego z takiego przypadków pochłania spore koszty, a przy liczbie dziesiątek psów, możemy sobie wyobrażać tylko jak wysokie będą rachunki.

Ponieważ nigdy nas nie zawiedliście, za każdym razem nie przechodziliście obojętnie obok naszych akcji pomocowych i tym razem zwracamy się do Was z apelem o pomoc. Mamy szansę uratować choć kilka istnień przy wspólnej pracy i zaangażowaniu.

[b]Jaka pomoc jest potrzebna?[/b]
- pomoc finansowa (na opłacenie leczenia, ewentualnego hotelu psów),
- pomoc w postaci karmy (psów jest olbrzymia ilość, większość z nich dotąd żywiona była wnętrznościami z ubojni),
- pomoc rzeczowa w postaci mocnych smyczy, obroży, linek, misek, posłań,
- pomoc rzeczowa w postaci klatek kennelowych (pomocne są one w transporcie zwierząt),
- pomoc w transportowaniu psów po całej PL (fundusze na transporty),
- wyrozumiałe domy, które zechciałyby podjąć się pracy z psami z tego miejsca.

Jeśli ktoś z Państwa wyrazi chęć pomocy w transporcie, w przetrzymaniu psów, pomocy bezpośrednio przy psach, prosimy o kontakt bezpośrednio z naszą Fundacją:
[url]www.fundacja-ast.pl[/url]
[email][email protected][/email]
tel: 0501797018

Jeśli ktoś z Państwa chciałby przekazać lub wysłać dary dla tych psów, prosimy o kierowanie ich na adres udostępniony przez XIANG GROUP z dopiskiem: „KALISZ”
XIANG GROUP
Ul. Barburki 8
04-511 Warszawa
Tel kontaktowy: 0503173023 (Iza)

Jeśli nie możecie nam pomóc bezpośrednio, możecie też przekazać darowiznę, choćby najmniejszą która pomoże nam ratować te psy. Wystarczy w tytule dopisać [color=red]„DAROWIZNA DLA PSÓW Z KALISZA”

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 1b/37
02-143 Warszawa
Nr konta:
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

Nr konta do przelewów z zagranicy:
BIGBPLPW
Bank Millennium S.A. Branch Millennium
IBAN PL 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
[/color]

Nasz apel wystosowujemy do Państwa za zgodą Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt Help Animals, która liczy na naszą i Państwa pomoc. Poniżej prezentujemy zdjęcia z okresu 2007 – 2010 z omawianej nielegalnej pseudohodowli.

[img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/TFIBHB5EKkI/AAAAAAAAE0U/Ia2OGBQpWks/DSC01731.jpg[/img]

[img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/TFIBHTnIgWI/AAAAAAAAE0c/9yAk8QVtaVE/DSC01752.jpg[/img]

[img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/TFIBHQnkUJI/AAAAAAAAE0Y/-mc4FrHxkok/DSC01750.jpg[/img]

[img]http://img.interia.pl/interwencja/nimg/f/z/Kto_pomoze_psom_4437778.jpg[/img]

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony:

[url]http://interwencja.interia.pl/news?inf=1512305[/url]
na stronie jest odnosnik do reportażu.


odnośnik do artykułu ze strony fundacji: [url]http://www.fundacja-ast.pl/content/view/884/65/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

matra - miałam im przed chwilażakładać wątek, a zrobiłaś to za mnie :) zaraz napiszę do wszystkich na PW, każda 1 zł się liczy! Kto mieszka w Warszawie ? Może podrzuci jakieś posłania, akcesoria ? Każda pomoc się teraz liczy! Ja juz piszę do cioteczek na PW. Im szybciej, tym lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Czy jest jakakolwiek możliwość zabezpieczenia tych psów? Facet jak pomyśli trochę to je jeszcze gdzieś ukryje....[/QUOTE]

MaDi trzeba przeczytać tekst, a później zadawać pytania. Jest narazie interwencja, ale psów nie można zabrać do schroniska, bo decyzja należy do Wójta, a wójt narazie zwleka z decyzją zabrania ich z posesji właściciela, bo schronisko jest przepełnione. Dlatego sprawą zajmuję się m.in AST, by pomóc tym psom (szczególnie typu BULL) ale potrzebne są deklaraje, smycze,obroże, karme, legowiska...dosłownie wszystko!

Link to comment
Share on other sites

zeberka4 - cioteczki już są poinformowane, chyba z 30 PW wysłałam ;) A dzisiaj idę już spać, nie mam głowy już dzisiaj do tego wszystkiego..zajmowałam się adopcją 2 szczeniąt i dziś naprawdę jestem z siebie dumna, bo opiekunowie zgodzili się na wizytę przedadopcyjną i zrobili na mnie pozytywne wrazenie :)
Pozdrawiam, Emila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilka1415']może zróbmy bazarek na rzecz psów z pseudohodowli w Kaliszu? Niestety, kompletnie nie wiem, jak to się robi. Mam dożu rzeczy do podarowania na taki bazarek, ale ktoś musi mi wysłać PW i dokładnie opisać jak się takie rzeczy wysyła itp. :cool1:[/QUOTE]



otoz jesli chcesz to ja moge zrobic bazarek , Ty wyslesz mi zdjecia na pw a ja z nich go zrobie . jak masz pytania to pisz na pw

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilka1415']MaDi trzeba przeczytać tekst, a później zadawać pytania. Jest narazie interwencja, ale psów nie można zabrać do schroniska, bo decyzja należy do Wójta, a wójt narazie zwleka z decyzją zabrania ich z posesji właściciela, bo schronisko jest przepełnione. Dlatego sprawą zajmuję się m.in AST, by pomóc tym psom (szczególnie typu BULL) ale potrzebne są deklaraje, smycze,obroże, karme, legowiska...dosłownie wszystko![/QUOTE]
Czytam, zabezpieczenie to nie tylko odebranie ale monitorowanie co się dzieje na miejscu, to bardzo trudne ale z doświadczenia wielu osób wynika,że czasami psy lubią znikać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzia_kuzik']otoz jesli chcesz to ja moge zrobic bazarek , Ty wyslesz mi zdjecia na pw a ja z nich go zrobie . jak masz pytania to pisz na pw[/QUOTE]

już wysyłam do ciebie PW, bo mam kilka pytań i podaj mi swojego e-maila :)

MaDi - narazie ta pseudo jest obserwowana, ale żeby wyrwać psy potrzebna jest zgoda wójta..AST może wziąć TTB (terriery typu bull) ale potrzebne jest wszystko! Pieniądze,miski,jedzenie,smycze,obroże,legowiska...

Link to comment
Share on other sites

Kto może pomóc? Potrzebna jest pomoc:
- finansowa na leczenie (dużo psów to psy chore)
- pomoc w transporcie
- pomoc w postaci DT, hoteli (są też jakieś szczeniaki w grupie tych psów)
- pomoc w postaci karmy
- pomoc w postaci funduszy na hotele

Jeżeli ktoś boi się wziąć różnych psów bull pod swój dach (są różne powody...) to są labradobry,beagle,azjaty...

Link to comment
Share on other sites

[quote]AST może wziąć TTB (terriery typu bull) ale potrzebne jest wszystko![/quote]

Tak dla uściślenia, bulli jest około 30, na razie DT jest tyle: (info przeklejone z forum TTB)

[quote][B]PODSUMOWANIE CO KTO MOŻE[/B]

MIEJSCA DLA PSÓW:
Fundacja AST - 2 miejsca w hotelu płatnym
Aga1234 - DT dla 1 szczeniaczka
Aga1234 - sunia szczeniak do domu, w którym zamieszkał Lexus
Fundacja AST - 1 miejsce niepewne w DT płatnym
koleżanka Ani z Poznania - 1 szczeniak
Bebcik - szczeniaki
bullterrierowcy - 6 bullterrierów
Straż dla Zwierząt Wrocław - 3 wolne boksy
1 DT Warszawa Marcelina - szczeniak dogadujący się z psami
1 DT kojec Paweł - Bukowina Sycowska
DT dla 1 - 2 szczeniąt CoolCaty Łódź - szczeniak max 3 miesięczny
1 miejsce Medor - CoolCaty (nieagresywny ast/pit)
Uzona - 1 miejsce dla suni azjatki poniżej 1 roku
Agnieszka P - 1 miejsce dla azjaty jeśli zostanie dowieziony do Wawy (chłopak lub sunia, ale musi być grzeczny)
DT dla szczeniaka Warszawa - Agnieszka i Krystian od Tigry (raczej zostaną DS)

POMOC RZECZOWA:
Ajruna - pomoc rzeczowa
CASIA - smycze
Mariusz Molly - 1 worek karmy
Frecia - może pożyczyć klatkę kennelową
CoolCaty - pomoc weterynaryjna Łódź
Ruda Śląska - pomoc weterynaryjna w postaci 3 bezpłatnych sterylizacji
Warszawa - Wawer pomoc w postaci 2 bezpłatnych sterylizacji

POMOC TRANSPORTOWA:
Aga1234 transport Łódź - Kalisz - Łódź
diayla - Kalisz - Wrocław
Agaszka - Wawa - Kalisz (jeśli nie będzie to w okresie 6-16.08)
Emil - Wawa - Kalisz (bezpłatny transport możliwy 8.08)
Monika (Elmira) Warszawa - Kalisz (płatny transport)
Renualt Polska - Warszawa - Kalisz (tu mam się spotkać z menagerem)
Paweł - Bukowina Sycowska - Kalisz
Donvitow
Jarek - Warszawa - Kalisz - Wrocław (bezpłatny transport, dostosujemy się terminem)
Mąż Balbinki Kalisz - Wrocław, Trzebnica, Oleśnica, okolice
Katja Wrocław - Kalisz
Właściciele Pirata z Warszawy - bezpłatny transport Warszawa - Kalisz - bus [/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzia_kuzik']no my z emilka juz tez zbieramy . To moze ja bym zorganizowala taki wiekszy ( polaczylibysmy nasze fanty i Twoje ) . Co Ty na to??[/QUOTE]
Ja organizuję z Jagodkailawa. Czekamy jeszcze na fanty od kilku znajomych. Także... nie wiem jak to wszystko zorganizować, może zróbmy dwa oddzielne, to bez różnicy. Oby tylko kaska na ratowanie ttb była...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...